Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Ευτυχώς πάντως δεν έχουμε 7950 γιατί το κόβω να έσκαγαν ebay αυτές Radeon HD 7000 series - Wikipedia για RDNA3. 😛

Έχω μια radeon 7950 ακόμα κοψοχρονιά για όποιον ενδιαφέρεται.🤣 Πειραγμένη δε καίει τόσα πολλά watt και δουλεύει μόνο με 2 6-pinά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το RT στο Halo Infinite τι το ήθελαν ; Έκαναν το slide πέρα δώθε μπας και φανεί διαφορά και ίσα που την καταλάβαινες, για γέλια απλά. Δυστυχώς δεν είμαστε στο σημείο όπου η πλειοψηφία παιχνιδιών έχει RT τύπου CP 2077 ή Metro Exodus.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Armoral είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει σε αυτή την τιμή. Φοβάμαι για 1200 σίγουρα σε aibs.

Πολλά μου φαίνονται. Συνήθως οι aibs από amd μεριά ανεβάζουν ένα 50αρικο στο msrp όχι παραπάνω. Δηλαδή 999 η reference αντε να δούμε 1100 την καλύτερη aib δηλαδή πάλι 1350. Τα 1500 θα ειναι εξωφρενικά με 999 msrp της reference. Με τέτοιο tdp πάντως και οι πιο απλές υλοποιήσεις θα είναι τίμιες πιστεύω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά ποιο RT τώρα, τα περισσότερα που ΘΑ βγουν πάλι με σάπια shadows/reflections είναι και όχι με full πακέτο όπως το CP 2077. Επίσης και η AMD θα απογειώνεται με FSR 3 + RT.

Αυτό για το οποίο αγόραζαν nvidia αντί amd στη σειρά 3000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά με FSR μια χαρά θα τραβάνε..Αλλά αν θες το απόλυτο πας από τώρα σε 4090, δεν το συζητάμε. Η AMD θα είναι για όσους θέλουν να μείνουν <1500 κάτι το οποίο θα δούμε και στην πράσινη με μια 4080Ti λογικά.

Δεν ξέρω για το απόλυτο που λές, περιμένω να δώ review. Σκέφτομαι μην έκανα λαλακία με την 4090 που πήρα, φαίνονται τέρατα σε raster. Κάτι red devils και toxic δεν θα μου έκανε εντύπωση να της παίρνουν και το πορτοφόλι της 4090 σε raster, λογικά θα υπάρχει περιθώριο για κλόκια που η 4090 δεν πολυέχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά ποιο RT τώρα, τα περισσότερα που ΘΑ βγουν πάλι με σάπια shadows/reflections είναι και όχι με full πακέτο όπως το CP 2077. Επίσης και η AMD θα απογειώνεται με FSR 3 + RT.

Αυτό που θέλω να δω είναι αν θα δώσουν το FSR3 και στις 6ρες ή ξηγηθούν και αυτοί πέτσινα.😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Δεν ξέρω για το απόλυτο που λές, περιμένω να δώ review. Σκέφτομαι μην έκανα λαλακία με την 4090 που πήρα, φαίνονται τέρατα σε raster. Κάτι red devils και toxic δεν θα μου έκανε εντύπωση να της παίρνουν και το πορτοφόλι της 4090 σε raster, λογικά θα υπάρχει περιθώριο για κλόκια που η 4090 δεν πολυέχει.

Συνελθε...ποια κλοκια με τα τσιπλετ και τα decoupled ρολογια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, morehp είπε

Εντάξει τοσο μπακάλικο υπολογισμο ουτε ο Ζηκος δεν θα εκανε

Είναι απλά η μόνη σύγκριση που μπορεί να γίνει με τα δεδομένα αυτή την στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, morehp είπε

Συνελθε...ποια κλοκια με τα τσιπλετ και τα decoupled ρολογια

Κοίτα το marketing του RTGI με τον jeb8 δεν το εμπιστεύομαι, οπότε περιμένω reviews, αλλά αυτά που έδειξαν φάνηκαν εξαιρετικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...