Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, Thresh είπε

Πότε έβγαλε η Nvidia για το Phantom Liberty?

Οι τελευταίοι που βλέπω δεν γράφουν κάτι NVIDIA GeForce Game Ready 537.34 - VideoCardz.com

Μόνο της Intel βλέπω INTEL Arc & Iris Graphics 31.0.101.4826 - VideoCardz.com

Due to configuration error all GeForce 40 cards were tested with DLSS 3 Frame Generation enabled. We're retesting right now and will update this review ASAP

Δεν το άλλαξαν ακόμα.

Προφανώς εννοεί ότι οι reviewers έχουν ήδη τον driver για το Phantom Liberty, εμείς θα τον πάρουμε αύριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Herald είπε

Φρέσκα νουμεράκια με PT. Το βάζω εδώ για να δούμε πως πάνε οι amd κάρτες, καθώς οι 4xxx nvidia είναι με FG ανοιχτό οπότε τις αγνοούμε στο παρακάτω διάγραμμα. 

performance-pt-1920-1080.png

πέρα απ την πλακα γιατί μου φαίνεται ότι κάτι δε πάει καλά? η xtx είναι στα ίδια με την 2080τι βλέπω καλά?

αν ισχύει παρακαλώ πολύ ο thresh να κάνει ban τον herald για ακατάλληλο για ανηλικους περιεχόμενο :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, Tambas91 said:

πέρα απ την πλακα γιατί μου φαίνεται ότι κάτι δε πάει καλά? η xtx είναι στα ίδια με την 2080τι βλέπω καλά?

αν ισχύει παρακαλώ πολύ ο thresh να κάνει ban τον herald για ακατάλληλο για ανηλικους περιεχόμενο :P 

Δεν το έβαλα για να συγκρίνουμε με την nvidia. Για να δούμε το gen 2 gen improvement το έβαλα. 50% πάνω είναι η 7900xtx από την 6900xt, δεν είναι άσχημο το νούμερο.

Spoiler

Και η 7800xt είναι 3% πάνω από την 6800xt. Αν κρατήσει αυτούς τους ρυθμούς ανά γενιά η 19800xt θα περάσει για πλάκα την 3060 σαν σταματημένη.

 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν το έβαλα για να συγκρίνουμε με την nvidia. Για να δούμε το gen 2 gen improvement το έβαλα. 50% πάνω είναι η 7900xtx από την 6900xt, δεν είναι άσχημο το νούμερο. Και η 7800xt είναι 3% πάνω από την 6800xt. Αν κρατήσει αυτούς τους ρυθμούς ανά γενιά η 19800xt θα περάσει για πλάκα την 3060 σαν σταματημένη.

Spoiler

image.jpeg.bd644914f442cc010f8b1559a3975e60.jpeg

άντε να βγει το liberty να το δούμε και αυτό... φαίνεται πιο όμορφο στα βιντεάκια από το σάπιο cyberpunk σα να έχουν φτιάξει αυτή την πλαστικιλα που υπάρχει σε όλο το game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, Herald said:

Nαί, αυτό γράφω, να αγνοήσουμε τις ada γιατί είναι με FG. 

Και τα νούμερα στις ampere χωρίς RT είναι λάθος 😮 

Τα διόρθωσαν, σφαγή του Δράμαλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Thresh said:

Τα διόρθωσαν, σφαγή του Δράμαλη...

Παρόμοιες επιδόσεις με το original έχει, στις ada τουλάχιστον. Κάτι ψιλά θα δώσει και το RR, θα γίνει η δουλίτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, geomrk είπε

Είμαι στον επόμενο μήνα για αγορά είτε 4070 είτε 7800 xt και κάθε μέρα σχεδόν αλλάζω γνώμη είναι απίστευτο

αν η 7800ΧΤ είναι 50-70 ευρώ κάτω πας σε αυτή. Εκτός αν σε νοιάζει το RT, DLSS και τα σχετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

αν η 7800ΧΤ είναι 50-70 ευρώ κάτω πας σε αυτή.

Συμφωνώ αλλά δεν θα μάθω ποτέ τι χάνω με το DLSS κτλπ αν και δεν έχω πρόβλημα στο να επενδύσω στο "fine wine" της 7800xt και να περιμένω δηλαδή το FSR 3,δεν με βιάζει κάτι. Αλλά απ'την άλλη software wise η 4070 μου δίνει περισσότερα και το DLSS πακετάκι φαίνεται καλό γενικότερα,πιο καλό απ'ότι φαντάζεται να φτάσει η AMD λογικά. Αυτό γίνεται κάθε μέρα και δεν καταλήγω πουθενά

 

Επεξ/σία από geomrk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, geomrk είπε

Συμφωνώ αλλά δεν θα μάθω ποτέ τι χάνω με το DLSS κτλπ αν και δεν έχω πρόβλημα στο να επενδύσω στο "fine wine" της 7800xt και να περιμένω δηλαδή το FSR 3,δεν με βιάζει κάτι. Αλλά απ'την άλλη software wise η 4070 μου δίνει περισσότερα και το DLSS πακετάκι φαίνεται καλό γενικότερα. Αυτό γίνεται κάθε μέρα και δεν καταλήγω πουθενά

Τι παιχνίδια παίζεις, σε τι ανάλυση και για πόσο καιρό θες να την κρατήσεις ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Τι παιχνίδια παίζεις, σε τι ανάλυση και για πόσο καιρό θες να την κρατήσεις ;

Τώρα καθημερινά παίζω cs go,pubg,valorant κανά Mount & blade Bannerlord. Δεν παίζω κάτι τρομερό αλλά δεν παίζω γιατί δεν μπορώ και κάτι καλύτερο με την rx 5700. Δηλαδή μπορώ αλλά δεν θέλω να "κάψω" παιχνίδα χαμηλώνοντας ρυθμίσεις κτλπ. Και άμα έχω μια απτίς δυο ειδικά τον πρώτο καιρό θα θέλω να παίξω ότι καινούριο υπάρχει. Παίζω σε 2K ανάλυση. Αυτή που έχω τώρα κλείνει 3 χρόνια οπότε υποθέτω κάπου εκεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, geomrk είπε

Συμφωνώ αλλά δεν θα μάθω ποτέ τι χάνω με το DLSS κτλπ αν και δεν έχω πρόβλημα στο να επενδύσω στο "fine wine" της 7800xt και να περιμένω δηλαδή το FSR 3,δεν με βιάζει κάτι. Αλλά απ'την άλλη software wise η 4070 μου δίνει περισσότερα και το DLSS πακετάκι φαίνεται καλό γενικότερα,πιο καλό απ'ότι φαντάζεται να φτάσει η AMD λογικά. Αυτό γίνεται κάθε μέρα και δεν καταλήγω πουθενά

 

Ναι μην το πολυσκέφτεσαι 4070. Έχεις μπλέξει στην παραμύθα του καλού ραστερ και της μεγάλης μνήμης.

Αλλά δε φταις εσύ.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, geomrk είπε

Τώρα καθημερινά παίζω cs go,pubg,valorant κανά Mount & blade Bannerlord. Δεν παίζω κάτι τρομερό αλλά δεν παίζω γιατί δεν μπορώ και κάτι καλύτερο με την rx 5700. Δηλαδή μπορώ αλλά δεν θέλω να "κάψω" παιχνίδα χαμηλώνοντας ρυθμίσεις κτλπ. Και άμα έχω μια απτίς δυο ειδικά τον πρώτο καιρό θα θέλω να παίξω ότι καινούριο υπάρχει. Παίζω σε 2K ανάλυση. Αυτή που έχω τώρα κλείνει 3 χρόνια οπότε υποθέτω κάπου εκεί 

7800XT.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...