Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Aris-leme είπε

 

Της Παναγίας τα μάτια έχει επάνω από υποδοχές για 4pin fan, Argb, 3 θέσεις για τα bios. Αλλά εγώ έχω πάθει κάτι με την powercolor hellhound και τις θερμοκρασίες και την ησυχία της out of the box. Τις βλακείες χρώματα να μην είχε στα φουρφούρια της…🥳

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimoskoutr είπε

Της Παναγίας τα μάτια έχει επάνω από υποδοχές για 4pin fan, Argb, 3 θέσεις για τα bios. Αλλά εγώ έχω πάθει κάτι με την powercolor hellhound και τις θερμοκρασίες και την ησυχία της out of the box. Τις βλακείες χρώματα να μην είχε στα φουρφούρια της…🥳

Εμ και εγώ γι αυτό περίμενα πώς και πώς να τη βρω(χελχαουντ). Ελπίζω σύντομα να την εχω στα χέρια μου να δώσω παραπάνω πληροφορίες. Ολοκληρη ιστορία μέχρι να βρεθεί με το σταρφιλτ και σε καλούτσικη τιμή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asus,powercolor,nitro οι καλυτερες υλοποιησεις

Υπομονη μπας και σκασει καμια απο αυτες σε λογικη τιμη σε κανενα amazon γιατι αν περιμενε απο ελλαδα σωθηκατε

Επισης σε αμαζον υπαρχει η xfx στα 579 απο εγκυρο πωλητη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ougxar είπε

Asus,powercolor,nitro οι καλυτερες υλοποιησεις

Υπομονη μπας και σκασει καμια απο αυτες σε λογικη τιμη σε κανενα amazon γιατι αν περιμενε απο ελλαδα σωθηκατε

Επισης σε αμαζον υπαρχει η xfx στα 579 απο εγκυρο πωλητη 

image.png.0f52525d5f8b7f7ba2d038977f004b9b.png

Γερμανικό αμαζον. Είναι βέβαια χωρίς το σταρφιλτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, ougxar είπε

Asus,powercolor,nitro οι καλυτερες υλοποιησεις

Υπομονη μπας και σκασει καμια απο αυτες σε λογικη τιμη σε κανενα amazon γιατι αν περιμενε απο ελλαδα σωθηκατε

Επισης σε αμαζον υπαρχει η xfx στα 579 απο εγκυρο πωλητη 

εγω παλι σε review που εβλεπα ειδα οτι η giga  τις κατουραει ολες σε temps και perf

 

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/gigabyte-rx-7800-xt-gaming-oc-review/4/

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

εγω παλι σε review που εβλεπα ειδα οτι η giga  τις κατουραει ολες σε temps

Για δώσε link γιατί ότι έχει βγει ως τώρα ειδικά normalised noise (που είναι το σημαντικό σε σχέση και με το θόρυβο) η hellhound δεν έχει αντίπαλο ως τώρα σε θερμοκρασιες.

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Για δώσε link γιατί ότι έχει βγει ως τώρα ειδικά normalised noise (που είναι το σημαντικό σε σχέση και με το θόρυβο) η hellhound δεν έχει αντίπαλο ως τώρα σε θερμοκρασιες.

εκανα edit 

https://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2023/09/noise-normalised-thermals-1.png

μου κανει  εντυπωση  πως η hellhoud  με normalized εχει καλυτερα temps απο οτι με κανονικο προφιλ? πως γινεται αυτο? 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, akoinonitos said:

εκανα edit 

https://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2023/09/noise-normalised-thermals-1.png

μου κανει  εντυπωση  πως η hellhoud  με normalized εχει καλυτερα temps απο οτι με κανονικο προφιλ? πως γινεται αυτο? 

Aν το κανονικό profile είναι πιο αθόρυβο σε σχέση με τα dba που τεστάρουν στο noise normalized θα πέσουν και τα temps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

εκανα edit 

https://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2023/09/noise-normalised-thermals-1.png

μου κανει  εντυπωση  πως η hellhoud  με normalized εχει καλυτερα temps απο οτι με κανονικο προφιλ? πως γινεται αυτο? 

Έχει πιο αθόρυβους ανεμιστήρες οπότε όταν κάνει normalised σε πχ 35db μπορούν να βαρέσουν πιο γρήγορα. Ίσως έχει και πιο μεγάλους ανεμιστήρες από την giga.

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Herald είπε

Aν το κανονικό profile είναι πιο αθόρυβο σε σχέση με τα dba που τεστάρουν στο noise normalized θα πέσουν και τα temps

ναι αυτο ειναι

https://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2023/09/acoustics-new.png

2 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Έχει πιο αθόρυβους ανεμιστήρες οπότε όταν κάνει normalised σε πχ 35db μπορούν να βαρέσουν πιο γρήγορα. Ίσως έχει και πιο μεγάλους ανεμιστήρες από την giga.

βασικα η giga το εχει τερματισει με την καταναλωση,θα ειχε ενδιαφερον ενα review  με ολες τις καρτες στα ιδια watt.

 

 

Αν πεσει η τιμη τους λιγουρευομαι μια nitro

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

ναι αυτο ειναι

https://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2023/09/acoustics-new.png

βασικα η giga το εχει τερματισει με την καταναλωση,θα ειχε ενδιαφερον ενα review  με ολες τις καρτες στα ιδια watt.

 

 

Αν πεσει η τιμη τους λιγουρευομαι μια nitro

Από ποια άποψη nitro και όχι hellhound ας πούμε; Με τη λογική ότι λογικά αν η hellhound έχει καλύτερο σύστημα ψύξης πάνω κάτω σε oc παρόμοια θα τα πηγαίνουν. Νομίζω και ότι ως τώρα είναι πιο ακριβή η nitro. Με ενδιαφέρει η άποψη γιατί και εγώ για 7800xt κοιτάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimoskoutr είπε

Από ποια άποψη nitro και όχι hellhound ας πούμε; Με τη λογική ότι λογικά αν η hellhound έχει καλύτερο σύστημα ψύξης πάνω κάτω σε oc παρόμοια θα τα πηγαίνουν. Νομίζω και ότι ως τώρα είναι πιο ακριβή η nitro. Με ενδιαφέρει η άποψη γιατί και εγώ για 7800xt κοιτάζω.

Για μένα απέφυγε τις powercolor .

Όσο και να τις γουστάρω έχουν θέμα με junction temp, τουλάχιστον η devil 7900χτχ έχει σε σχέση με την αντίστοιχη νίτρο.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Από ποια άποψη nitro και όχι hellhound ας πούμε; Με τη λογική ότι λογικά αν η hellhound έχει καλύτερο σύστημα ψύξης πάνω κάτω σε oc παρόμοια θα τα πηγαίνουν. Νομίζω και ότι ως τώρα είναι πιο ακριβή η nitro. Με ενδιαφέρει η άποψη γιατί και εγώ για 7800xt κοιτάζω.

καθαρα εμφανησιακο θεμα οσο για την ψυξη αν οι καρτες δεν ειναι στα ιδια watt και ρολογια ειναι ψιλο ανουσιο το συγκριτικο. Oλα αυτα παμε πακετο για να εχεις ενα καλο συμπερασμα  για την ψυξη,αν καιβτα temps γενικα ειναι μια χαρα σε ολες.

Στο ldlc 669 η νιτρο ,595 η pulse ,619 η giga 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...