Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, Herald said:

Eγώ μαζί σου, καρτάρα φαίνεται η hellhound, αλλά στα 600€ δεν αγοράζεις 7800xt, rofl ρε μαν. Και η 4080 Noctua OC είναι ΤΟΥΜΠΑΝΗ, αλλά στα λεφτά που κοστίζει απλά θα πάρω μια σάπια 4090 σαν την δικιά μου καλή ώρα. 

Γιατί τι θα πάρεις με 600 ευρώ ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 minutes ago, Aten-Ra said:

Γιατί τι θα πάρεις με 600 ευρώ ??

E ας κάνουμε υπομονή να δούμε σε λίγο καιρό τι θα μας πεί το steam survey. Ξέρεις, άνθρωποι που όντως ακουμπάνε τα χρήματα τους εκεί που πιστεύουν ότι αξίζουν, όχι απλά να γράφουν θεωρίες στα forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Herald said:

E ας κάνουμε υπομονή να δούμε σε λίγο καιρό τι θα μας πεί το steam survey. Ξέρεις, άνθρωποι που όντως ακουμπάνε τα χρήματα τους εκεί που πιστεύουν ότι αξίζουν, όχι απλά να γράφουν θεωρίες στα forum

Πάντως η καλύτερη υλοποίηση από 7800ΧΤ είναι  day one 100 ευρώ κάτω από τις καλύτερες υλοποιήσεις σε 4070. Σε κάνα δυο μήνες μπορεί να έχουμε φτάσει και στα 150 ευρώ διαφορά.

Ξέρεις κάτι παρόμοιο με τις 6600 vs 3050

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Aten-Ra said:

Πάντως η καλύτερη υλοποίηση από 7800ΧΤ είναι  day one 100 ευρώ κάτω από τις καλύτερες υλοποιήσεις σε 4070. Σε κάνα δυο μήνες μπορεί να έχουμε φτάσει και στα 150 ευρώ διαφορά.

Ξέρεις κάτι παρόμοιο με τις 6600 vs 3050

Και η καλύτερη υλοποίηση της 4080 είναι πιο ακριβή από τις χειρότερες υλοποιήσεις της 4090 αλλά εγώ προσωπικά την χειρότερη 4090 θα αγόραζα. Όπως και έκανα. Εσύ πάρε 4080 ξερώ γώ τι να σε κάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, Herald said:

Και η καλύτερη υλοποίηση της 4080 είναι πιο ακριβή από τις χειρότερες υλοποιήσεις της 4090 αλλά εγώ προσωπικά την χειρότερη 4090 θα αγόραζα. Όπως και έκανα. Εσύ πάρε 4080 ξερώ γώ τι να σε κάνω. 

H 4090 είναι πάνω από 30% ταχύτερη σε 4Κ  από την 4080, στα ίδια λεφτά το ίδιο θα έκανα και εγώ με εσένα.

Η 4070 ΔΕΝ έχει τέτοιες διαφορές με την 7800ΧΤ…….(εκτός από δυο-τρια Technology Demos   sponsored από NVIDIA)

Επεξ/σία από Aten-Ra
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Aten-Ra said:

H 4090 είναι πάνω από 30% ταχύτερη σε 4Κ  από την 4080, στα ίδια λεφτά το ίδιο θα έκανα και εγώ με εσένα.

Η 4070 ΔΕΝ έχει τέτοιες διαφορές με την 7800ΧΤ…….

Eξαρτάται ρε μαν τι σε ενδιαφέρει. Αν δεν σε νοιάζει το RT και το DLSS κομπλέ, μια χαρά η 7800xt. Και εγώ σε αυτήν την περίπτωση 7800 θα έπαιρνα. Απλά τους περισσότερους μάλλον τους ενδιαφέρει και γιαυτό παίρνουν nvidia. 

Αλλό τώρα να γράφουμε θεωρίες στο forum και άλλο να ακουμπάμε τα λεφτά μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Aten-Ra said:

Άρα υπάρχουν και αυτοί που θα πάρουν στα 600 ευρώ την 7800ΧΤ, οκ πάμε παρακάτω.

E προφανώς, lol, αλλιώς δεν θα τις βγάζανε. Και 4080 noctua OC αγοράζει ο κόσμος πιο ακριβά από ότι έχει η 4090. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Herald said:

E προφανώς, lol, αλλιώς δεν θα τις βγάζανε. Και 4080 noctua OC αγοράζει ο κόσμος πιο ακριβά από ότι έχει η 4090. 

Αλλιώς το είπες πριν με το δεν αγοράζεις 7800ΧΤ στα 600 ευρώ και αλλιώς το γυρνάς τώρα με το προφανώς, αλλά οκ πάμε παρακάτω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Aten-Ra επέτρεψε μου να αποκρυπτογραφήσω το μήνυμα :

1 ώρα πριν, Herald είπε

Eγώ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ μαζί σου, καρτάρα ΔΕΝ φαίνεται η hellhound, αλλά στα 600€ δεν αγοράζεις 7800xt, rofl ρε μαν.

έτοιμο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου κάνει εντύπωση η αύξηση στο benchmark με το OC που έκαναν. Μάλιστα με την nitro+ που είχαν έφτασαν ακόμη πιο πάνω. +12-13%!!!! Βέβαια αυτό σε παιχνίδια δεν νομίζω να μεταφράζεται σε τέτοια ποσοστιαία αύξηση fps σε raster. Αυτοί στο benchmark πλησίασαν 4070ti. Έλα μου;;;; Εκτός αν κάνουν πουλάκια τα  μάτια μου. Με τα νούμερα της sapphire να είναι στο ίδιο fps με την 4070ti. Οκ stock  της nvidia η υλοποίηση, Παρ’ όλα αυτά εντυπωσιακό μου φάνηκε και παράξενο. Σε σχέση με την stock 7800xt της amd στο bench το OC τους έδωσε +10fps περίπου. Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο δεν ασχολούμαι με benchmarks, είναι τόσο κουκουρούκου ή ανεβαίνει καλά η 7800xt;😲

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Tambas91 said:

@Aten-Ra επέτρεψε μου να αποκρυπτογραφήσω το μήνυμα :

έτοιμο!!

Συκοφαντία. 

Απλά να παίρνεις ακριβή amd κάρτα για το "longevity" λόγω vram και να σου πετσοκόβει features και να τα δίνει μόνο σε RDNA4 ξέρω γώ - ε δεν λέει - ας πάρω nvidia τότε και να της αλλάζω κάθε γενιά. 

Μα είναι με τα καλά τους, θα κλειδώσουν το antilag+ και το FMF σε RDNA3??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Μα είναι με τα καλά τους, θα κλειδώσουν το antilag+ και το FMF σε RDNA3???

πως θα σου βγάλει πινακάκι με μπάρες την 7800xt να τσαλαπατάει την 6800xt άμα το υποστηρίζει και η τελευταία ... :P  το antilag+ τι διαφορα έχει σε σχέση με το απλό που έχουν και οι rdna2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...