Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

768*436 Resolution το Immortals of Aveum στο Series S 🤣 

720P στα PS5/XSX.. Συνεχίστε τις μλκιες οι developers..

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, aki είπε

Επίσης μπορούμε να το δούμε με τα ίδια μας τα μάτια

Όπως σου είπαν και τα παλικάρια.

Το Eurogamer/DF είδαν το υλικό ζωντανά σε FSR Quality.

Στο βίντεο της AMD είναι με FSR Performance για να δείξει τη μεγάλη διαφορά σε fps. Λογική η θολούρα.

10 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Η αναλυση απο μονη της δεν λεει κατι , το ppi μετραει. Δηλαδη αν πηγες απο 22 ιντσες 1080p σε 32 1440p διαφορα δεν θα δεις . 

Από 25άρα (24.5 AU Optronics) σε 27άρα.

10 ώρες πριν, just_a_dude είπε

@kkatzos μόλις έκανα την μετάβαση σε 1440p, σίγουρα πολύ καλύτερο το DLSS σε σχέση με 1080p αλλά υπάρχουν games που έχουν θέματα. Και εγώ τα βλέπω χαχα, όχι μόνο εσυ.

Εμένα μου φαίνεται ότι η βελτίωση είναι λόγω καλυτερου ppi και μόνο και όχι λόγω αποτελεσματικότερου DLSS στην QHD.

Επεξ/σία από kkatzos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Εμένα μου φαίνεται ότι η βελτίωση είναι λόγω καλυτερου ppi και μόνο και όχι λόγω αποτελεσματικότερου DLSS στην QHD.

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει στις κονσόλες . Μια 4Κ/48 τηλεόραση έχει χειρότερο ppi από ένα 1440/27 monitor και οι κονσόλες κάνουν upscale από χαμηλότερη ανάλυση κιόλας. Έχουν όντως καλό image quality ή είναι προπαγάνδα και απλά σε σώζει το ότι κάθεσαι μακριά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, just_a_dude said:

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει στις κονσόλες . Μια 4Κ/48 τηλεόραση έχει χειρότερο ppi από ένα 1440/27 monitor και οι κονσόλες κάνουν upscale από χαμηλότερη ανάλυση κιόλας. Έχουν όντως καλό image quality ή είναι προπαγάνδα και απλά σε σώζει το ότι κάθεσαι μακριά;

Το ppi πάλι δεν λέει κάτι από μόνο του γιατί δεν βάζεις μέσα την απόσταση 😛

Επίσης παίζει και τι panel  έχεις.  Το oled π.χ φαινεται στο μάτι πιο οξύ και φωτεινό λόγο contrast 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, kkatzos είπε

Όπως σου είπαν και τα παλικάρια.

Το Eurogamer/DF είδαν το υλικό ζωντανά σε FSR Quality.

Στο βίντεο της AMD είναι με FSR Performance για να δείξει τη μεγάλη διαφορά σε fps. Λογική η θολούρα.

Είμαι λάθος. Είχα υπερεκτιμήσει τις δυνατότητες του FSR Upscaler.

Δεν είναι ότι στο Performance είναι θαμπό, στο κινητό με 1080p οθόνη, η αριστερή με Native 4k γίνεται SuperSampled AA συν του TAA που έχει. Κακώς με ξάφνιασε η χειρότερη ποιότητα δεξιά, ακόμα και στην οθονίτσα του κινητού...

Επεξ/σία από aki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Έχουν την 5700ΧΤ αλλά όχι την 6700ΧΤ στη σύγκριση?

Τραγικοί.

AMD RX 7800 XT 7700 XT Gamescom materials

Λογικά δεν την έχουν γιατί μιλάνε απλά για απγκειντ και όποιος έχει 6700 δε θα είναι καμιά τρελή διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

AMD RX 7800 XT 7700 XT Gamescom materials

Λογικά δεν την έχουν γιατί μιλάνε απλά για απγκειντ και όποιος έχει 6700 δε θα είναι καμιά τρελή διαφορά.

Αυτό ακριβώς λέμε.

Το να μη φαίνεται η σύγκριση με την προηγούμενη ακριβώς γενιά (6700ΧΤ, 6800ΧΤ) είναι απλά αστείο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Aris-leme είπε

AMD RX 7800 XT 7700 XT Gamescom materials

Λογικά δεν την έχουν γιατί μιλάνε απλά για απγκειντ και όποιος έχει 6700 δε θα είναι καμιά τρελή διαφορά.

Σίγουρα για λόγους μάρκετινγκ το έκαναν. Αν είχαν μια 6700XT οι διαφορές δεν θα ήταν μεγάλες οπότε θα ''μείωναν'' το καινούργιο προϊόν.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To λένε και στο DF ότι μάλλον δεν δουλεύει το FSR3 με το VRR. Τουλάχιστον στο demo που είχαν εκεί.

Μετά τα 16 λεπτά

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, aetos1988 είπε

Σίγουρα για λόγους μάρκετινγκ το έκαναν. Αν είχαν μια 6700XT οι διαφορές δεν θα ήταν μεγάλες οπότε θα ''μείωναν'' το καινούργιο προϊόν.  

Πολύ πιθανό να έβγαινε χειρότερη και από 6800 (που υποτίθεται είναι το αμέσως μεγαλύτερο μοντέλο από αυτό που αντικαθιστά) υπό συγκεκριμένα σενάρια που τα 12gb δεν θα είναι αρκετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Aris-leme είπε

Πριν τα ρεβιους φαίνεται η 7700 να έχει λάθος τιμή. 50 κάτω και θα ήταν μια χαρά.

Μπα... καλύτερα η AMD να βάλει +50 την 7800, πολύ πιθανό να το σκεφτούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...