Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε

H 7600 έχει μόνο 22% πάνω απ' την 2060 Super και χάνεις και το DLSS. Θα έπρεπε να είχες μείνει με την 2060S, εκτός αν χάλασε.

Δεν χάλασε. Πήγε σε άλλο μέλος της οικογένειας και είπα να δοκιμάσω την τύχη μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, tasvar είπε

Δεν χάλασε. Πήγε σε άλλο μέλος της οικογένειας και είπα να δοκιμάσω την τύχη μου.

Καλύτερα την 4060 που είναι κοντά σε τιμή. Και παίρνεις και DLSS 2,3. Αν μπορέσεις να την πουλήσεις καλό θα ήταν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Καλύτερα την 4060 που είναι κοντά σε τιμή. Και παίρνεις και DLSS 2,3. Αν μπορέσεις να την πουλήσεις καλό θα ήταν.

Και πες πως την πουλάω. Πόσο να τη δώσω; 

Θα πάω από το πλαίσιο να δω αν γίνεται επιστροφή χρημάτων ή αντικατάσταση με άλλη κάρτα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tasvar είπε

Και πες πως την πουλάω. Πόσο να τη δώσω; 

Θα πάω από το πλαίσιο να δω αν γίνεται επιστροφή χρημάτων ή αντικατάσταση με άλλη κάρτα.

 

Πόσο καιρό την έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tasvar είπε

Αρχές Ιουνίου, αν θυμάμαι καλά.

ok. μπορείς να την πουλήσεις σε φάση 30-40 ευρώ κάτω απ' την χαμηλότερη τιμή στο skroutz. φαντάζομαι έχεις αποδειξη, κουτί και τα σχετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε

ok. μπορείς να την πουλήσεις σε φάση 30-40 ευρώ κάτω απ' την χαμηλότερη τιμή στο skroutz. φαντάζομαι έχεις αποδειξη, κουτί και τα σχετικά.

Τα πάντα όλα έχω, και 3 χρόνια εγγύηση, αλλά θα χάσω αρκετά χρήματα και η αλήθεια είναι πως από επιδόσεις μου κάνει.

Δεν αξίζει λές να περιμένω και τον επόμενο driver?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tasvar είπε

Τα πάντα όλα έχω, και 3 χρόνια εγγύηση, αλλά θα χάσω αρκετά χρήματα και η αλήθεια είναι πως από επιδόσεις μου κάνει.

Δεν αξίζει λές να περιμένω και τον επόμενο driver?

 

αν ειναι έτσι ναι, ας περιμένεις. άλλωστε το κάνει σε όλα τα games;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε

αν ειναι έτσι ναι, ας περιμένεις. άλλωστε το κάνει σε όλα τα games;

Δύο παιχνίδια έχω μόνο. Για να περνάω την ώρα μου. Δεν είμαι gamer. 

Battlefield 2042 και το grid legends. 

Και δεν μου τα κάνει συνέχεια τα θέματα.

Και ΠΟΤΕ σε benchmark. furmark έτρεχε 40 λεπτά να δω αν θα κάνει πρόβλημα. 

Ευχαριστώ πολύ που ασχοληθήκατε. 

Καλές διακοπές όσοι πάμε...😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tasvar είπε

Οχι. Είχα πρίν το afterburner, αλλά αλλαζοντας σε rx 7600 το έβγαλα. Το είχα για να ρυθμίζω τα fans της 2060 super.

Βέβαια όπως έγραψα παραπάνω, έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση τα windows και δεν το έχω βάλει ξανα.

Εχω και το παρακάτω ενεργό.

 

Screenshot 2023-07-22 180713.png

Η πλάκα θα είναι να φτιαχτεί το θέμα και να μην ξέρω τι απ"όλα που μου είπατε να κάνω, θα το έχει φτιάξει...😁

OFF πρέπει να είναι, ή ON?

image_2023-07-22_181227274.png

Κλειστό το game mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tasvar είπε

Και πες πως την πουλάω. Πόσο να τη δώσω; 

Θα πάω από το πλαίσιο να δω αν γίνεται επιστροφή χρημάτων ή αντικατάσταση με άλλη κάρτα.

 

αν θες να την πουλήσεις στείλε μήνυμα στον @Herald θέλει να φτιάξει AMD all in one σύστημα εδώ και καιρό, θέλει να του πουλήσω και τον 3D μου...όλο κάτι λέει για καταναλώσεις, vram, raster, rt και αλλα τέτοια ακαταλαβίστικα και ότι εκεί διαπρέπει η κόκκινη εταιρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To game mode πλέον απλά σταματάει τα windows update και τα σχετικά όσο παίζεις. Δεν έχει καμιά σχέση με αυτό το crash αλλά τεσπά. Κατά 99% φταίνε οι drivers, ή φτάει το συγκεκριμένο game με τους συγκεκριμένους drivers. Αλλά ναι, αυτό το θέμα κάνει τζιζ. Μπορεί να φταεί και η καρέκλα στην τελική..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μου μια χάρη.. τρέξε στην αναζήτηση των windows  το ιστορικό αξιοπιστίας.αν έχει αγγλικά  reliability history.  Δες τα συμβάντα και τι κωδικούς σφαλμάτων βγάζει.αν λέει προβλημα στο υλικό π.χ. η τα νούμερα. Για να δούμε αν είναι ο driver . Επίσης τρέξε στη γραμμή εντολών με δικαιώματα διαχειριστή την εντολή sfc /SCANNOW

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...