Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηοli shit,νόμιζα πως η θείτσα είναι στα 60 κάτι και είναι μόλις early 50s κι ο Jensen τη ρίχνει 6 χρόνια😐.
Μάλλον πρέπει να πάει διακοπές να φτιάξει επιδερμίδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostiger είπε

Δάκτυλος της Intel!!! Σε λίγο θα μας πουν ότι για τις τιμές φταίει μόνο ο πληθωρισμός να πούμε 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/6/2023 στις 11:21 ΜΜ, tasvar είπε

Ευχαριστώ για το χρόνο σου. 

Θα πάω να κάνω ένα τεστ ακόμη.

Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη. 

Εντελώς πληροφοριακά παίζω 1080p, και η κάρτα τα πάει αρκετά καλά. Αυτά να μη μου έκανε και είμαι μια χαρά.

Οσοι έχετε διαβάσει παραπάνω , RX 7600 συνεχίζει που και που και με πετάει από το παιχνίδι. Μέχρι και μνήμες άλλαξα μήπως ήταν από εκεί. Δεν το κάνει συχνά, αλλά είναι σπαστικό. Ούτε overclock, ούτε θερμοκρασίες. Με το ίδιο ακριβώς σύστημα 2 κάρτες nvidia πήγαιναν μια χαρά... 

Τι να κάνω; Να την επιστρέψω; Δεν θα βρούν πρόβλημα προφανώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tasvar είπε

Οσοι έχετε διαβάσει παραπάνω , RX 7600 συνεχίζει που και που και με πετάει από το παιχνίδι. Μέχρι και μνήμες άλλαξα μήπως ήταν από εκεί. Δεν το κάνει συχνά, αλλά είναι σπαστικό. Ούτε overclock, ούτε θερμοκρασίες. Με το ίδιο ακριβώς σύστημα 2 κάρτες nvidia πήγαιναν μια χαρά... 

Τι να κάνω; Να την επιστρέψω; Δεν θα βρούν πρόβλημα προφανώς...

Σε ένα παιχνίδι το κάνει ή γενικά; Αν είναι μόνο σε ένα μπορεί να είναι θέμα των drivers με το συγκεκριμένο. Θα βγει κάποιο fix. Αν το κάνει γενικά μπορείς να δοκιμάσεις να αλλάξεις το pci καλώδιο. Μου είχε συμβεί και εμένα μία φορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Σε ένα παιχνίδι το κάνει ή γενικά; Αν είναι μόνο σε ένα μπορεί να είναι θέμα των drivers με το συγκεκριμένο. Θα βγει κάποιο fix. Αν το κάνει γενικά μπορείς να δοκιμάσεις να αλλάξεις το pci καλώδιο. Μου είχε συμβεί και εμένα μία φορά. 

2 παιχνίδια έχω όλα και όλα.  Το κάνει και στα δύο , αλλά όχι τακτικά... 

Θα αλλάξω και το καλώδιο. Είναι modular το τροφοδοτικό. Αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό. 

Βλέπω αναφορές στο ιντερνετ πως έχουν και άλλοι θέμα... 

https://linustechtips.com/topic/1513859-rx-7600-crashing-is-this-normal-for-amd/

 

Επεξ/σία από tasvar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tasvar είπε

2 παιχνίδια έχω όλα και όλα.  Το κάνει και στα δύο , αλλά όχι τακτικά... 

Θα αλλάξω και το καλώδιο. Είναι modular το τροφοδοτικό. Αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό. 

Βλέπω αναφορές στο ιντερνετ πως έχουν και άλλοι θέμα... 

 

 

κανε και ενα clean install τους drivers με το ddu αν θελεις καλου κακου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε

κανε και ενα clean install τους drivers με το ddu αν θελεις καλου κακου

Εχω κάνει φορμάτ και καθαρή εγκατάσταση τα windows. Εχω αλλάξει μνήμες. 

Εχω κάνει reset bios. Εκανα και απεγκατάσταση Drivers με DDU.

Πιστεύω θέμα driver είναι... Αν θέλει τοσο παίδεμα για να δουλέψει μια κάρτα σωστά, τότε τι να πώ;

  Κρίμα AMD... Τόσα χρόνια άλυτα προβλήματα βλέπω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, tasvar είπε

 Κρίμα AMD... Τόσα χρόνια άλυτα προβλήματα βλέπω.

Σαν πρώην κάτοχος 5700xt θα πω απλά πως η όλη φάση μου είχε βγάλει την παναγία.... ήθελα πραγματικά να την πετάξω από το παράθυρο!

Όχι μόνο όταν προσπαθούσα για oc/uv αλλά ακόμα και σε εντελώς στοκ καταστάσεις, το ένα crash μετά το άλλο...

Αναβαθμίζοντας σε 6700xt έχω ηρεμήσει... Στην αρχή φυσικά δεν ήταν όλα ρόδινα υπήρχαν διάφορα crash αλλά με τον καιρό έστρωσαν τα πράγματα... Πλέον δουλεύει ρολόι στο pc της υπογραφής μου.

Επεξ/σία από b1LLy23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, b1LLy23 είπε

Σαν πρώην κάτοχος 5700xt θα πω απλά πως η όλη φάση μου είχε βγάλει την παναγία.... ήθελα πραγματικά να την πετάξω από το παράθυρο!

Όχι μόνο όταν προσπαθούσα για oc/uv αλλά ακόμα και σε εντελώς στοκ καταστάσεις, το ένα crash μετά το άλλο...

Αναβαθμίζοντας σε 6700xt έχω ηρεμήσει... Στην αρχή φυσικά δεν ήταν όλα ρόδινα υπήρχαν διάφορες crash αλλά με τον καιρό έστρωσαν τα πράγματα... Πλέον δουλεύει ρολόι στο pc της υπογραφής μου.

Εύχομαι να στρώσει και να είναι θέμα driver. Αν δε στρώσει είναι το πρόβλημα. Θα την πάρει πίσω το κατάστημα σαν προβληματική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε πεταει απλα desktop , η σου πεταει και κανα μυνημα για τους drivers  ?Κρασαραν πχ η καποιο συγκεκριμενο error ?Επισης τι power plan εχεις ? Θα προτεινα να το βαλεις στο high performance αν δεν το εχεις ηδη

ΥΓ: μολις τωρα καταλαβα οτι οι τρομπες εχουν μονο εναν driver  (23.5.1) για αυτη την καρτα... ο τελευταιος δεν τον εχει για 7600..Πως το εχουν καταφερει αυτο ιδεα δεν εχω...Δεν ξερω αν αυτο μπορει να παιζει ρολο

 

Επεξ/σία από enable_your_mind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Σε πεταει απλα desktop , η σου πεταει και κανα μυνημα για τους drivers  ?Κρασαραν πχ η καποιο συγκεκριμενο error ?Επισης τι power plan εχεις ? Θα προτεινα να το βαλεις στο high performance αν δεν το εχεις ηδη

ΥΓ: μολις τωρα καταλαβα οτι οι τρομπες εχουν μονο εναν driver  (23.5.1) για αυτη την καρτα... ο τελευταιος δεν τον εχει για 7600..Πως το εχουν καταφερει αυτο ιδεα δεν εχω...Δεν ξερω αν αυτο μπορει να παιζει ρολο

 

Ναι είναι ο μοναδικός driver για αυτή την κάρτα. Εκεί είναι οι ελπίδες μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...