Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, johnmayson είπε

δε υπαρχει διαθεσιμη η 6700χτ και δε εχει αυτη την τιμη. η πρωτη 6650χτ που βλεπω εγω κανει  296

Δυστηχώς από 385 διαθέσιμη η 6700ΧΤ.

https://www.skroutz.gr/s/28097234/MSI-Radeon-RX-6700-XT-12GB-GDDR6-Mech-2X-OC-Κάρτα-Γραφικών-V398-002R.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.

6650xt 240€ , 7600 310€ bestprice

 

Τελικά δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.

6650xt 240€ , 7600 310€ bestprice

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, konik είπε

Τελικά δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.

6650xt 240€ , 7600 310€ bestprice

 

Τελικά δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.

6650xt 240€ , 7600 310€ bestprice

 

Παίζει να βρήκες και το χειροτερο reviewer. 

Τέτοιο βίντεο φτιάχνω κι εγώ κι ας μην έχω καμία από τις 2 κάρτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, bonorov είπε

Παίζει να βρήκες και το χειροτερο reviewer. 

Τέτοιο βίντεο φτιάχνω κι εγώ κι ας μην έχω καμία από τις 2 κάρτες. 

Oύτε ο "reviewer" τις έχει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Aten-Ra είπε

Ούτε οι Reference θα έχουν πρόβλημα, αλλά για αυτό που ρωτάς όλες οι Custom μαζί και η Sapphire δεν έχουν κανένα πρόβλημα με το καλώδιο. Παρακάτω φωτογραφία από Sapphire Pulse RX7600

https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-7600-pulse/3.html

power_small.jpg

Καλημερα λοιπον η προεκταση ειναι 6pin και εχει συνδεθει στο καλωδιο του τοφοσοτικου 6 +2 pin.Σε περιπτωση αλλαγης καρτας η θα συνδεσω κατευθειαν το 6+2 pin καλωδιο του τροφοδοτικου στη καρτα η θα παρω προεκταση 8pin καλωδιο σωστα;;;απορια 6+2 pin ειναι το ιδιο με το 8pin?? Ολα τα 8pin ειναι 6+2pin η 8pin ενιαιο λογικα αυτη ειναι η διαφορα φανταζομαι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Καλημερα λοιπον η προεκταση ειναι 6pin και εχει συνδεθει στο καλωδιο του τοφοσοτικου 6 +2 pin.Σε περιπτωση αλλαγης καρτας η θα συνδεσω κατευθειαν το 6+2 pin καλωδιο του τροφοδοτικου στη καρτα η θα παρω προεκταση 8pin καλωδιο σωστα;;;απορια 6+2 pin ειναι το ιδιο με το 8pin?? Ολα τα 8pin ειναι 6+2pin η 8pin ενιαιο λογικα αυτη ειναι η διαφορα φανταζομαι;;

Mην πάρεις προέκταση. Το 6+2 είναι το 8pin που θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, johnmayson said:

Καλημερα λοιπον η προεκταση ειναι 6pin και εχει συνδεθει στο καλωδιο του τοφοσοτικου 6 +2 pin.Σε περιπτωση αλλαγης καρτας η θα συνδεσω κατευθειαν το 6+2 pin καλωδιο του τροφοδοτικου στη καρτα η θα παρω προεκταση 8pin καλωδιο σωστα;;;απορια 6+2 pin ειναι το ιδιο με το 8pin?? Ολα τα 8pin ειναι 6+2pin η 8pin ενιαιο λογικα αυτη ειναι η διαφορα φανταζομαι;;

Nαι το 6+2 είναι το ίδιο με το 8-pin και δεν χρειάζεται να πάρεις άλλο καλώδιο αν σου φτάνει το μήκος του καλωδίου, αν δεν σου φτάνει το μήκος τότε θα πάρεις προέκταση 8-pin to 8-pin για GPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δε φτανει οποτε θελω προεκταση.η προεκταση πρεπει να ναι 6+2 pin to 8pin αφου το καλωδιο του τροφοδοτικου ειναι 6+2pin εκτος και αν δε υπαρχει προβλημα και μπορω το 6+2 pin να το βαλω σε 8pin προεκταση;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Δεν ξέρω αν τους έχει ξεφύγει, ετοιμοπαράδοτη 7900ΧΤ στα 800.

 

Την έχουν περίπου δύο εβδομάδες σε αυτήν την τιμή/διαθεσιμότητα, οπότε λογικά θα ισχύει κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, johnmayson said:

Ναι δε φτανει οποτε θελω προεκταση.η προεκταση πρεπει να ναι 6+2 pin to 8pin αφου το καλωδιο του τροφοδοτικου ειναι 6+2pin εκτος και αν δε υπαρχει προβλημα και μπορω το 6+2 pin να το βαλω σε 8pin προεκταση;; 

 

15 minutes ago, Aten-Ra said:

 αν δεν σου φτάνει το μήκος τότε θα πάρεις προέκταση 8-pin to 8-pin για GPU.

edit. Μπορείς να πάρεις και αυτό που είναι από 8-Pin σε 6+2 αν σου κάνει το μήκος, απλά να θυμάσαι ότι θέλεις να είναι σύνολο 8-pin  και από τις δυο μεριές, δεν σε νοιάζει αν στην κάρτα μπαίνει πάλι 6+2 , το σύνολο να είναι 8-pin

https://www.public.gr/product/tileoraseis/kalodia-adaptors/diktyoy/kalodio-internal-62-pin-cpi-express-power-extension-03m-cc-psu-84/MRK0780590?gclid=CjwKCAjwvdajBhBEEiwAeMh1U_jzmgk8W9OKN3rZIEAIMF5iYUpAVki9FTylsVb8kwIo_q4NYTvIcxoCtt8QAvD_BwE

Επεξ/σία από Aten-Ra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το 6+2 pin θα το συνδεσω στο καλωδιο του τροφοδοτικου και το ενιαιο 8pin στη καρτα.Σε sleeved βλεπω 25ευρια τιμη πολλα ειναι.τελοσπαντων αν αποφασισω ν αλλαξω καρτα θα δω τι θα κανω.ευχαριστω παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Δεν ξέρω αν τους έχει ξεφύγει, ετοιμοπαράδοτη 7900ΧΤ στα 800.

 

Ισχυει, ειχα βαλει παραγγελια, αλλα την ακυρωσα για δικους μου λογους..

(δεν ξερω ποσα τεμαχια έχουν και σε τι κατάσταση ειναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...