Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, bonorov είπε

Με λένε Ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω είσαι ρε φίλε. 

Η 7900xt είναι καλυτερη απο την 4060.

Ευχαριστημένος;

Τιποτα δεν γυριζω εσυ δεν καταλαβαινεις οτι η 4060 θα εχει επιδοσεις περιπου σαν 7600xt και καλυτερα features, αρα θα ειναι καλυτερη απο 7600 με μια διαφορα 5 καφεδες και οχι 150€ διαφορα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, BlurayMoviesGreece είπε

Τιποτα δεν γυριζω εσυ δεν καταλαβαινεις οτι η 4060 θα εχει επιδοσεις περιπου σαν 7600xt και καλυτερα features, αρα θα ειναι καλυτερη απο 7600 με μια διαφορα 5 καφεδες.

Εντάξει. 

Αυτους τους καφέδες που μπορεί να κοστίζουν και 100€ θα τους βάλεις εσυ όμως είπαμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, bonorov είπε

Εντάξει. 

Αυτους τους καφέδες που μπορεί να κοστίζουν και 100€ θα τους βάλεις εσυ όμως είπαμε. 

Ρε φιλε σοβαρα τωρα....
7600 299$ MSRP drop to 269$
4060 299$ MSRP (που μπορει εξισου να το ριξει)
Που τα βλεπεις τα 100€ διαφορα....
Αρχικα ειχαν ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ και τωρα επεσε 30 δολαρια δηλαδη 28€

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε το Ινσόμνια όποιο μέλος του μπαίνει σε brand διαμάχη με τον BR Jensen να του δίνει 40€ "doctor pass" για δωρεάν επίσκεψη σε νευρολόγο, χαχαχα. @bonorov σε βλέπω επίσκεψη από βδομάδα 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Η 7600xt θα ειναι καλυτερη απο 7600 ή θα πρεπει να τσονταρω και εκει για να τη παρεις;
Eκτος αν πρεπει να εχουν ιδια τιμη για να τις συγκρινουμε.

Αν η 7600xt έχει ίδια τιμή με την 4060 τότε αυτές θα συγκρίνουμε. Αυτό νομίζω εννοεί και ο @bonorov

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, nlogginidis είπε

Αν η 7600xt έχει ίδια τιμή με την 4060 τότε αυτές θα συγκρίνουμε. Αυτό νομίζω εννοεί και ο @bonorov

Το θεμα ομως ειναι δεν συμβαινει κατι τετοιο.
7600 και 4060 εχουν 299$ MSRP και επειδη η 7600 ειναι για κλαματα εκ του αποτελεσματος εριξε 30 δολαρια τη 7600.
Αυτα τα 30 δολαρια διαφορα που μπορει να ξαναγινουν 0 διαφορα μεχρι να βγει η 4060 δεν θα γινουν ποτε 100-150€ διαφορα οπως ισχυριζεται.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Το θεμα ομως ειναι δεν συμβαινει κατι τετοιο.
7600 και 4060 εχουν 299$ MSRP και επειδη η 7600 ειναι για κλαματα εκ του αποτελεσματος εριξε 30 δολαρια τη 7600.
Αυτα τα 30 δολαρια διαφορα που μπορει να ξαναγινουν 0 διαφορα μεχρι να βγει η 4060 δεν θα γινουν ποτε 100-150€ διαφορα οπως ισχυριζεται.

Πόση διαφορά έχουν αυτή τη στιγμή οι 6600-3060;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, bonorov είπε

Πόση διαφορά έχουν αυτή τη στιγμή οι 6600-3060;

Τι σημασια εχει ποσο διαφορα εχουν 2 αλλες καρτες 2 χρονων και ποσο κατεληξαν να εχουν μετα απο 2 χρονια.
Αυτη τη στιγμη συζηταμε για τις καινουριες 7600 και 4060, για τις επιδοσεις τους, για τα features τους και για την τρεχουσα τιμη.
Αυτο ρωτησε ο φιλος , σε αυτο απαντησα και εσυ με εκανες quote .

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BlurayMoviesGreece είπε

Τι σημασια εχει ποσο διαφορα εχουν 2 αλλες καρτες 2 χρονων και ποσο κατεληξαν να εχουν μετα απο 2 χρονια.
Αυτη τη στιγμη συζηταμε για τις καινουριες 7600 και 4060, για τις επιδοσεις τους, για τα features τους και για την τρεχουσα τιμη.

Ναι μόνο που η μία από τις 2 δεν υπάρχει καν στα καταστήματα. 

Όταν έρθει και ομαλοποιηθουν οι τιμές τα ξαναλεμε. 

Εγώ παντως 100€ για λίιιιγο καλυτερη κάρτα δεν θα δώσω ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bonorov είπε

Ναι μόνο που η μία από τις 2 δεν υπάρχει καν στα καταστήματα. 

Όταν έρθει και ομαλοποιηθουν οι τιμές τα ξαναλεμε. 

Εγώ παντως 100€ για λίιιιγο καλυτερη κάρτα δεν θα δώσω ποτέ. 

Κανενας δεν θα εδινε 100€ για λιγο καλυτερη καρτα αλλα αυτα τα 100€ διαφορα ειναι δικη σου επιφοιτηση.
Οι τιμες λενε οτι κυκλοφορισαν στην ιδια τιμη και λογο κατωτεροτητας της μιας εγινε αμμεση μειωση τιμης 30 δολαρια.
Αυτα τα 30 δολαρια θα δεις αν πρεπει να τα πληρωσεις για το 10% παραπανω Raster, για το 30% παραπανω Ray Tracing, για το καλυτερο DLSS, για το FG , για τη καλυτερη καταναλωση κτλ κτλ.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BlurayMoviesGreece είπε

Κανενας δεν θα εδινε 100€ για λιγο καλυτερη καρτα αλλα αυτα τα 100€ διαφορα ειναι δικη σου επιφοιτηση.
Οι τιμες λενε οτι κυκλοφορισαν στην ιδια τιμη και λογο κατωτεροτητας της μιας εγινε αμμεση μειωση τιμης 30 δολαρια.
Αυτα τα 30 δολαρια θα δεις αν πρεπει να τα πληρωσεις για το 10% παραπανω Raster, για το 30% παραπανω Ray Tracing, για το καλυτερο DLSS, για το FG , για τη καλυτερη καταναλωση κτλ κτλ.
 

Αν η διαφορά στα καταστήματα θα είναι 30€ στα νέα συστήματα θα προτεινω 4060 παντα έναντι της 7600.

Ευχαριστημένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bonorov είπε

Αν η διαφορά στα καταστήματα θα είναι 30€ στα νέα συστήματα θα προτεινω 4060 παντα έναντι της 7600.

Ευχαριστημένος;

Το θεμα δεν ειναι να ευχαριστηθω εγω αλλα να μη γραφονται ανακριβιες.
Εγω ειμαι ευχαριστημενος με αυτο που εχω , οχι με το τι θα παρεις εσυ και ο αλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες, πόσο δύσκολο είναι να περιμένετε λίγους μήνες να έχουν βγει οι κάρτες, να έχουν σταθεροποιηθεί και οι τιμές τους πριν να συνεχίσετε την μάλλον άσκοπη συζήτηση για το ποια απο τις 2 κάρτες είναι λιγότερο χάλια προϊόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Το θεμα δεν ειναι να ευχαριστηθω εγω αλλα να μη γραφονται ανακριβιες.
Εγω ειμαι ευχαριστημενος με αυτο που εχω , οχι με το τι θα παρεις εσυ και ο αλλος.

Με τίποτα δεν ευχαριστιέσαι. 

Ε άι στον λυκο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...