Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, chrisde είπε

@azazil1190

Να, πάρε εδώ για παράδειγμα. Τι ό,τι να ναι βίντεο έβγαλε τώρα; Κατά καιρούς λέει κάτι χρήσιμο για amd που δεν το λένε άλλοι επειδή δεν ασχολούνται, αλλά βγάζει και κάτι χαζομαρούλες σαν και αυτό, απλά για να βγάλει κάτι υποθέτω. Θα μου πεις δεν είναι ο μόνος που το κάνει, οκ αλλά αυτό είναι απλά ελαφρυντικό. Αξίζει να τον βλέπεις μια στο τόσο, αλλά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, να τον παρακολουθείς "φανατικά" ξέρω εγώ, σαν αυθεντία του είδους, δεν είναι τόσο γνώστης καταρχάς.

Καλά φανατικά δεν τον παρακολουθώ.Κανεναν από αυτούς δλδ.

Απλά μου αρέσουν αρκετά από τα βίντεο του γιατί είναι αναλυτικά σε σχέση με κάποιους άλλους που έχουν περισσότερο κοινό κτλ.Για έναν αρχάριο όμως που θέλει να δει πως κάνεις ένα uv oc σε μια gpu είναι αρκετά κατανοητός και εξηγεί με νουμερακια σε αρκετά παιχνιδακια και αναλύσεις.

Αυτα μου αρέσουν σε αυτόν.

Δεν περίμενα από ytubers να μάθω να κάνω oc κ uv ,όχι πως είμαι εξπερ αλλά οκ το κατέχω αρκετά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

όχι πως είμαι εξπερ

🤣🤣🤣

Ναι κακομοίρη μου ψιλοασχετούλης είσαι... Αν θες καμιά συμβουλή, εδώ είμαι... :P

Ένα όσκαρ μετριοφροσύνης για τον κύριο!

Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisde είπε

🤣🤣🤣

Ναι κακομοίρη μου ψιλοασχετούλης είσαι... Αν θες καμιά συμβουλή, εδώ είμαι... :P

Ένα όσκαρ μετριοφροσύνης για τον κύριο!

Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα.

Εχθρός του καλού, το καλύτερο!

😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μεγάλη πετυχεσά κι εδώ...+30% (ας πούμε), σε επιδόσεις, με 15-20% αύξηση κατανάλωσης και όλους τους περιορισμούς.

Στα 250 ίσως να τρωγόταν για τη δουλειά που προορίζεται, στα 300 (όποτε τη δούμε τόσο) απλά κακή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Μεγάλη πετυχεσά κι εδώ...+30% (ας πούμε), σε επιδόσεις, με 15-20% αύξηση κατανάλωσης και όλους τους περιορισμούς.

Στα 250 ίσως να τρωγόταν για τη δουλειά που προορίζεται, στα 300 (όποτε τη δούμε τόσο) απλά κακή.

Αν δεις τα specs (board power) μιλάμε για +25% κατανάλωση (165 με 132). Που είναι το περίφημο 50% καλύτερο perfomance / watt του RDNA 3 που έλεγε η AMD ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, fotaras76 said:

Αν δεις τα specs (board power) μιλάμε για +25% κατανάλωση (165 με 132). Που είναι το περίφημο 50% καλύτερο perfomance / watt του RDNA 3 που έλεγε η AMD ; 

H 7600 είναι κατασκευασμένη στα 6nm και όχι στα 5nm που είναι οι 7900

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aten-Ra είπε

H 7600 είναι κατασκευασμένη στα 6nm και όχι στα 5nm που είναι οι 7900

Το γνωρίζω. Ας διαχώριζε τις κάρτες τότε. Μάλλον όμως τη βολεύει το τσουβάλιασμα. Η 6600 και η 6800 είναι πάντως αρκετά efficient, πολύ αμφιβάλλω ότι η 7800 θα έχει 50% καλύτερο efficiency από την 6800.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, fotaras76 said:

Το γνωρίζω. Ας διαχώριζε τις κάρτες τότε. Μάλλον όμως τη βολεύει το τσουβάλιασμα. Η 6600 και η 6800 είναι πάντως αρκετά efficient, πολύ αμφιβάλλω ότι η 7800 θα έχει 50% καλύτερο efficiency από την 6800.

Τι να διαχωρίσει αφού είναι RDNA3 η αρχιτεκτονική,

Από ότι φαίνεται θα πλησιάζει σε επιδόσεις την 3060Ti , στα 300 ευρώ θα είναι ψιλό νορμάλ η τιμή για τους πρώτους μήνες αν και δεν το βλέπω, ιδιαίτερα για τις custom θα είναι πάνω από 300 ευρώ όλο το καλοκαίρι οπότε αυτομάτως DOA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Τι να διαχωρίσει αφού είναι RDNA3 η αρχιτεκτονική,

Από ότι φαίνεται θα πλησιάζει σε επιδόσεις την 3060Ti , στα 300 ευρώ θα είναι ψιλό νορμάλ η τιμή για τους πρώτους μήνες αν και δεν το βλέπω, ιδιαίτερα για τις custom θα είναι πάνω από 300 ευρώ όλο το καλοκαίρι οπότε αυτομάτως DOA.

Όλες οι 8αρες κάρτες θα πρεπει να πατωσουν σε πωλησεις μπας και αλλάξουν πολιτική οι εταιρείες. 

8gb κάρτα είχα παρει το 2015-16 την 480 στα 250€ από αμαζον Γαλλιας. 

7-8 μετά μας πουλανε ακόμα 8αρες κάρτες 300+ ευρώ... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, bonorov said:

Όλες οι 8αρες κάρτες θα πρεπει να πατωσουν σε πωλησεις μπας και αλλάξουν πολιτική οι εταιρείες. 

8gb κάρτα είχα παρει το 2015-16 την 480 στα 250€ από αμαζον Γαλλιας. 

7-8 μετά μας πουλανε ακόμα 8αρες κάρτες 300+ ευρώ... 

Συμφωνώ, οι 8GB μέσα στο 2023 δεν έπρεπε να ξεπερνάνε τα 250 ευρώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Millennium είπε

 

Γράφεται για μέχρι και 4 "μη υπαρκτά" frames, το οποίο από μόνο του δεν μας λέει το παραμικρό.

Το τελικό αποτέλεσμα σαν ποιότητα εικόνας/απεικόνισης/κίνησης να δούμε, αν/όταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Millennium είπε

 

Εμ είχαμε καλομάθει εμείς οι φτωχοί (1060, 1660 Ti) με το FSR2 😋

 

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...