Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ποσταρα και στο topic  του Redfall : Επαιξα κανα 20 λεπτο απλα να δω performance.. Epic Settings 4K  απο 105 με 120 fps  με την 7900xtx  . Μια χαρα το βλεπω να τρεχει για  το συστημα μου  αλλα υποθετω πρεπει να παιξω παραπανω για να δω τι λεει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Δύσκολο να είναι με NAVI33 η RX7700XT

https://videocardz.com/newz/amd-confirms-mainstream-radeon-7000-gpu-launch-this-quarter-rx-7950xt-spotted-in-rocm-pull-request

Δεν ξέρω, μπορεί να είναι fake 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Herald said:

Τρις κάρτες από τόσο μικρό die δύσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Aten-Ra είπε

Τρις κάρτες από τόσο μικρό die δύσκολο

Έχει περιθώριο μεγάλο να παίξει με τα ρολόγια αλλά τι να σου πω, θα δούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Herald said:

Έχει περιθώριο μεγάλο να παίξει με τα ρολόγια αλλά τι να σου πω, θα δούμε. 

Δεν μπορείς να βγάλεις διαφορετικές κάρτες μόνο με διαφορετικά ρολόγια και ίδια τα υπόλοιπα, θα πρέπει να κόψεις το Chip , δύσκολο το βλέπω να βγάλει και 7700 και 7600 αλλά και 7500 από το ίδιο NAVI33

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Δεν μπορείς να βγάλεις διαφορετικές κάρτες μόνο με διαφορετικά ρολόγια και ίδια τα υπόλοιπα, θα πρέπει να κόψεις το Chip , δύσκολο το βλέπω να βγάλει και 7700 και 7600 αλλά και 7500 από το ίδιο NAVI33

Και στα παραπάνω μοντέλα φημολογείται ότι θα βγάλει 4 με το ίδιο chip. Βέβαια λόγω μεγέθους έχει περισσότερα περιθώρια να κόψει. Τι να σου πω ρε μαν δεν ξέρω, τα leaks βλεπω, μπορεί και να είναι μουφα εντελώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Herald said:

Και στα παραπάνω μοντέλα φημολογείται ότι θα βγάλει 4 με το ίδιο chip. Βέβαια λόγω μεγέθους έχει περισσότερα περιθώρια να κόψει. Τι να σου πω ρε μαν δεν ξέρω, τα leaks βλεπω, μπορεί και να είναι μουφα εντελώς. 

Στο NAVI 31 έχει περιθώριο να βγάλει άλλο ένα SKU (7800XT), στο NAVI 32 μπορεί να βγάλει 2 SKU (7700ΧΤ/7700) αλλά όπως και στο NAVI 22 βλέπω να μένει μόνο σε ένα τουλάχιστον στην αρχή και στο NAVI 33 που είναι στα 6nm μπορεί να βγάλει τις 7600/7500. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...