Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

1 ημέρα έμεινε, δεν υπάρχει λόγος να γεμίζουν τσάμπα σχόλια με οτι να ναι προβλέψεις του καθενός, ενώ ηδη εχουν αναφερθει τέτοια και στις προηγούμενες σελίδες.

Το μόνο σίγουρο ειναι οτι οπως και σε nvidia μερια, εαν η Amd εχει σκοπο να συνεχίσει να πουλάει rx 6000 πέραν των φθηνότερων μοντέλων που θα αντικατασταθούν του χρόνου, σίγουρα δεν θα δούμε χαμηλές τιμές.

Γιατί στην περίπτωση της Amd, το ενδιαφέρον περισσότερο ειναι οι τιμές, παρά τα νουμερα σε benchmarks.

Πωωωω...αμεσως να μας μαλωσεις εσυ ☹️...ασε τον κοσμο να χαλαρωσει...☹️

παω στοιχημα οτι μισεις τα Χριστουγεννα και τα καλαντα ☹️🤪

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε

Πωωωω...αμεσως να μας μαλωσεις εσυ ☹️...ασε τον κοσμο να χαλαρωσει...☹️

παω στοιχημα οτι μισεις τα Χριστουγεννα και τα καλαντα ☹️🤪

Δεν ειναι θέμα μαλώματος. Ισα ισα που ειναι υπερβολικα χαλαρά τα πράγματα στα θέματα των καρτών γραφικών,η αερολογια δίνει και παίρνει και από ουσία μηδεν. Γιαυτό και η συμμετοχή ειναι τόσο λίγη.

No one cares για το τι πιστευει ο καθένας απο μας για τις νέες κάρτες και τι λένε οι ''leakers''του youtube/internet που έχουν πέσει πολλές φορές έξω.

Ολοι το launch των καρτών περιμένουν για να δουν επισημα επιδόσεις και κυρίως τιμές και μετά ας γραφτεί ότι ειναι να γραφτεί.

Και εγώ γιαυτο δεν γράφω τίποτα αλλά περιμένω την επίσημη ανακοίνωση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Δεν ειναι θέμα μαλώματος. Ισα ισα που ειναι υπερβολικα χαλαρά τα πράγματα στα θέματα των καρτών γραφικών,η αερολογια δίνει και παίρνει και από ουσία μηδεν. Γιαυτό και η συμμετοχή ειναι τόσο λίγη.

No one cares για το τι πιστευει ο καθένας απο μας για τις νέες κάρτες και τι λένε οι ''leakers''του youtube/internet που έχουν πέσει πολλές φορές έξω.

Ολοι το launch των καρτών περιμένουν για να δουν επισημα επιδόσεις και κυρίως τιμές και μετά ας γραφτεί ότι ειναι να γραφτεί.

Και εγώ γιαυτο δεν γράφω τίποτα αλλά περιμένω την επίσημη ανακοίνωση.

🙂Συνηθως ετσι γινεται ΠΡΙΝ  την ανακοινωση νεων καρτων.Χαλαρη κουβεντα πιο πολυ χαζοεκτιμησεων, " καφενειακη"  σχεδον. Αλλα αν δεν κανεις σε τεχνολογικο forum τετοιες συζητησεις, ενω εισαι σε αναμονη, που θα την κανεις? 😉

Κατι σαν τις φημες για τις μεταγραφες το καλοκαιρι. Κανεις δεν αμφισβητει οτι αυριο θα ξερουμε το βραδι...

Πλακα πλακα πες και εσυ ετσι ενα νουμερο, ετσι για τον χαβαλε μωρε...δε θα σε κριτικαρει κανεις! 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε

🙂Συνηθως ετσι γινεται ΠΡΙΝ  την ανακοινωση νεων καρτων.

Βρε το σωστό αυτό ειναι, αλλά το πρόβλημα ειναι οτι αυτό γινεται εδώ και πολύ καιρό, με αποτέλεσμα ναι να φτάνεις λιγο πριν το launch και να θες απλά να δεις επίσημα νούμερα ,γιατι πιο πριν έχεις χορτάσει απο τις διάφορες φήμες και clickbait videos στο youtube.

Νούμερα δεν μπορώ να πω, δεν έχει νόημα γιατι και σε nvidia μεριά άλλα περιμέναμε και άλλα ειδαμε. Σιγουρα πάντως δεν περιμένω να δω 7800XT κάτω απο 700-750ευρω σε Ευρώπη,ειδικά αν σε απόδοση ειναι δυνατή.

Γιατι κλασσικά οι τιμές στο event της Amd θα αφορούν μόνο τις reference κάρτες. Οι κάρτες τρίτων θα ειναι ακριβότερες.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως τυπικός συνομωσιολόγος, σκέφτομαι μήπως υπήρχε λόγος που έβγαλε το Πλαίσιο προσφορά τις 4090 χωρίς ΦΠΑ.

Στο άσχετο εντελώς. Παρέλαβαν καμιά πρώτη παρτίδα από τη Θεία Λίζα και έγινε κάνα θαύμα; Σαν να ήθελε να ξεστοκάρει τις nv μου φάνηκε;

Μπορεί να λέω και αρλούμπες, έχω καλό προαίσθημα πάντως... Βάλε τις τιμές της 4080 που είδα χθες, μια καλή 7800/7900 θα σημάνει επιστροφή στις παλιές αγάπες... 😘

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

Ως τυπικός συνομωσιολόγος, σκέφτομαι μήπως υπήρχε λόγος που έβγαλε το Πλαίσιο προσφορά τις 4090 χωρίς ΦΠΑ.

Στο άσχετο εντελώς. Παρέλαβαν καμιά πρώτη παρτίδα από τη Θεία Λίζα και έγινε κάνα θαύμα; Σαν να ήθελε να ξεστοκάρει τις nv μου φάνηκε;

Μπορεί να λέω και αρλούμπες, έχω καλό προαίσθημα πάντως... Βάλε τις τιμές της 4080 που είδα χθες, μια καλή 7800/7900 θα σημάνει επιστροφή στις παλιές αγάπες... 😘

Ήταν γενική προσφορά σε πολλά προϊόντα, δεν παίζει.

Το ότι πιστεύετε πως η καλύτερη Amd θα έχει κάτω από $1400msrp αν έχει επιδόσεις κοντά σε 4090, σημαίνει ότι ζείτε λίγο εκτός πραγματικότητας. Μακάρι, αλλά πιο πιθανό να πετύχετε το τζόκερ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

Ως τυπικός συνομωσιολόγος, σκέφτομαι μήπως υπήρχε λόγος που έβγαλε το Πλαίσιο προσφορά τις 4090 χωρίς ΦΠΑ.

Στο άσχετο εντελώς. Παρέλαβαν καμιά πρώτη παρτίδα από τη Θεία Λίζα και έγινε κάνα θαύμα; Σαν να ήθελε να ξεστοκάρει τις nv μου φάνηκε;

Μπορεί να λέω και αρλούμπες, έχω καλό προαίσθημα πάντως... Βάλε τις τιμές της 4080 που είδα χθες, μια καλή 7800/7900 θα σημάνει επιστροφή στις παλιές αγάπες... 😘

Δεν το εκανε μονο για τις 4090 ,για πολλα προιοντα το εκανε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

Ως τυπικός συνομωσιολόγος, σκέφτομαι μήπως υπήρχε λόγος που έβγαλε το Πλαίσιο προσφορά τις 4090 χωρίς ΦΠΑ.

Στο άσχετο εντελώς. Παρέλαβαν καμιά πρώτη παρτίδα από τη Θεία Λίζα και έγινε κάνα θαύμα; Σαν να ήθελε να ξεστοκάρει τις nv μου φάνηκε;

Μπορεί να λέω και αρλούμπες, έχω καλό προαίσθημα πάντως... Βάλε τις τιμές της 4080 που είδα χθες, μια καλή 7800/7900 θα σημάνει επιστροφή στις παλιές αγάπες... 😘

 

7 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Δεν το εκανε μονο για τις 4090 ,για πολλα προιοντα το εκανε

Ειδε κανεις αν ειχε και αλλα νεα προιντα, πχ μητρικες AM5 και Ryzen 7000?

Επεξ/σία από scorpion8283
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, scorpion8283 είπε

 

Ειδε κανεις αν ειχε και αλλα νεα προιντα, πχ μητρικες AM5 και Rysen 7000?

Οι ryzen επεφταν ναι. Πχ 7700x εβγαινε 394 ευρω ο 7600x στα 296. Και am5 μητρικη ειχε μια asus αρκετα καλη εβγαινε 219. Κατσε να δεις τι build ειχα κανει και σε τι τιμη εβγαινε. Δυνατες τιμουλες γενικα. 

 

Screenshot-4.png

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...