Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Herald είπε

Ε μα γιαυτο δεν παίρνω amd, γιατί κάνει αλχημείες. Τον κουτσαυλο τον 7800x 3d τον είδες στο νήμα του tlou, αγκομαζαει να φτάσει στοκ 12900 😁

άστο ρε το tlou αφού είναι φόλα και το ξέρεις... θα το συμμαζέψουν σιγά σιγά... πάντως για να πω την αλήθεια έχω ένα παράπονο από τον 5800x3D δε μπορώ να τον βλέπω σε games να πηγαίνει 75-80 βαθμούς και η κάρτα να παίζει στους 65... τρελαίνομαι... πάντως θέλω να τεστάρω και τα κουτσα κόρς να δω τι λένε, τρέχει καλύτερα και το σύστημα win 11 με intel γιατί όχι ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

άστο ρε το tlou αφού είναι φόλα και το ξέρεις... θα το συμμαζέψουν σιγά σιγά... πάντως για να πω την αλήθεια έχω ένα παράπονο από τον 5800x3D δε μπορώ να τον βλέπω σε games να πηγαίνει 75-80 βαθμούς και η κάρτα να παίζει στους 65... τρελαίνομαι... πάντως θέλω να τεστάρω και τα κουτσα κόρς να δω τι λένε, τρέχει καλύτερα και το σύστημα win 11 με intel γιατί όχι ?!

 Once you go Intel. 😎

 

Δεν πάει καλύτερα σε intel, σκέψου ότι σε παιχνίδι που τιγκαρι 16 πυρήνες ο 7800x 3d ματσαρι 12900k. Δεν το λες intel biased όταν με τους μισους πυρήνες παίρνεις ίδια αποδοση. Σκέψου το cinebench να έβγαζε ίδια σκορ μεταξύ 12900 και 7800x 3d, θα έλεγες ότι δουλεύει καλύτερα σε intel? Φαντάζομαι όχι. Ε το παιχνίδι cinebench είναι, σε σημεια βλέπω 95+% σε όλα τα cores 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Herald είπε

 Once you go Intel. 😎

 

Δεν πάει καλύτερα σε intel, σκέψου ότι σε παιχνίδι που τιγκαρι 16 πυρήνες ο 7800x 3d ματσαρι 12900k. Δεν το λες intel biased όταν με τους μισους πυρήνες παίρνεις ίδια αποδοση. Σκέψου το cinebench να έβγαζε ίδια σκορ μεταξύ 12900 και 7800x 3d, θα έλεγες ότι δουλεύει καλύτερα σε intel? Φαντάζομαι όχι. Ε το παιχνίδι cinebench είναι, σε σημεια βλέπω 95+% σε όλα τα cores 😁

ναι βρε μαζί σου απλά το συγκεκριμένο δε δικαιολογεί τίποτα από αυτά που ζητάει... αν το έβλεπα και μου πέφταν τα σαγόνια πάει στο διάλο, αυτό το πράμα θα έπρεπε να τρέχει σε 6πύρινο νεράκι κανονικά...

5820k είχα μέχρι πριν ένα χρόνο... οποιος τον είχε πάρει ξέρει τι εστί από θέμα δύναμης, μέχρι την 6800xt μια χαρά την οδηγούσε..

με τα κουτσα κόρς με χάλασε λίγο και αλλαξοπίστησα μετά :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα τα visuals του LOU παιδια απλα ειναι απο τα χειροτερα port που ειδαμε μεχρι σημερα σε υπολογιστη. Οπως ειπαν και οι DF δεν ειναι να το περνουμε καθολου σοβαρα για benchmarks κτλ μετρησεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tambas91 είπε

άστο ρε το tlou αφού είναι φόλα και το ξέρεις... θα το συμμαζέψουν σιγά σιγά... πάντως για να πω την αλήθεια έχω ένα παράπονο από τον 5800x3D δε μπορώ να τον βλέπω σε games να πηγαίνει 75-80 βαθμούς και η κάρτα να παίζει στους 65... τρελαίνομαι... πάντως θέλω να τεστάρω και τα κουτσα κόρς να δω τι λένε, τρέχει καλύτερα και το σύστημα win 11 με intel γιατί όχι ?!

Σε ποιο παιχνίδι σου πηγαίνει 75-80C; Έχεις κάνει co; Εγώ πάνω από 60-65 σπάνια βλέπω, μόνο στο tlou πριν τα patches...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisde είπε

Σε ποιο παιχνίδι σου πηγαίνει 75-80C; Έχεις κάνει co; Εγώ πάνω από 60-65 σπάνια βλέπω, μόνο στο tlou πριν τα patches...

Αυτή τη περίοδο παίζω Witcher 

επίσης έχω συνδέσει και το τετραπινο παιζει να δημιουργεί πρόβλημα σε κάτι ;

7332111B-8DF4-4C9A-8475-A93A56035738.jpeg

D642C4E9-7193-4CCC-B8FF-C966F06810A8.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Αυτή τη περίοδο παίζω Witcher 

επίσης έχω συνδέσει και το τετραπινο παιζει να δημιουργεί πρόβλημα σε κάτι ;

7332111B-8DF4-4C9A-8475-A93A56035738.jpeg

D642C4E9-7193-4CCC-B8FF-C966F06810A8.jpeg

οχι δεν παιζει, φανταζομαι ολη την ζεστη της 4090 την τρωει ο 5800 ε?

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

οχι δεν παιζει, φανταζομαι ολη την ζεστη της 4090 την τρωει ο 5800 ε?

εε τρώει όσο νάνε :P ...  σε υδρόψυξη την έχω όμως, τελοσπάντων γενικά που έχω ψάξει λίγο βλέπω σε άλλους παίζει και 85+ λογο 3D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

εε τρώει όσο νάνε :P ...  σε υδρόψυξη την έχω όμως, τελοσπάντων γενικά που έχω ψάξει λίγο βλέπω σε άλλους παίζει και 85+ λογο 3D

υδροψυξη ξε υδροψυξη αμα τραβαει τον αερα της καρτας βραστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

υδροψυξη ξε υδροψυξη αμα τραβαει τον αερα της καρτας βραστα

 

12 λεπτά πριν, Herald είπε

Kαι εγώ λόγω 3090 κατάργησα ΑΙΟ και το γύρισα σε παραδοσιακό πατροπαράδοτο μεθανιώτικο air cooler.

τι παίζει να δω καλύτερα αποτελέσματα άμα πάρω καλή αερόψυξη?

Επεξ/σία από Tambas91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

 

τι παίζει να δω καλύτερα αποτελέσματα άμα πάρω καλή AIO?

Καταρχάς ο επεξεργαστής σου στην φωτο που έβαλες είναι στους 73 βαθμους που είναι μια χαρά για gaming. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, bonorov είπε

Καταρχάς ο επεξεργαστής σου στην φωτο που έβαλες είναι στους 73 βαθμους που είναι μια χαρά για gaming. 

73 πήγε με το που άνοιξα το παιχνίδι τώρα άμα κάτσω και παίξω φτάνω κοντά 80...στο ίδιο σημείο που έτρεχα με herald είχε 15 βαθμούς κάτω... ok δε λέω ότι έχει θέμα το cpu αλλα εμενα μου κάθεται κάπως 😕 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

73 πήγε με το που άνοιξα το παιχνίδι τώρα άμα κάτσω και παίξω φτάνω κοντά 80...στο ίδιο σημείο που έτρεχα με herald είχε 15 βαθμούς κάτω... ok δε λέω ότι έχει θέμα το cpu αλλα εμενα μου κάθεται κάπως 😕 

Παίζει ρόλο η μητρική,το κουτί,ανεμιστηρακια κτλ. 

Γενικά η 3d cache προσθέτει θερμοκρασία chip χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι επιβλαβές. 

Υπάρχουν ακόμα reference r9 290x που τρέχουν 7-8 χρόνια στους 95 βαθμους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...