Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Τί εννοείς, σπαμάρεις?

Ούτε το 5% όσων θέλουμε δεν έχεις βάλει!

Και ενα Red Dead Redemption 2  ολα ultra .

 

 

Screenshot 2023-02-04 062247.png

Επεξ/σία από enable_your_mind
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω γινει bench tester  για ολους σας χαχαα :)  Και ενα  Control  με full RT σε κανονικο 4κ  και ενα με render resolution 2k full RT .

Στο full 4κ  ηταν 48-61 τα fps αναλογα το μερος ,   και στο 4K με render 2k  επαιζε  100 fps ,

 

image.png.203be5478e43ab4c6a2d536ed4e322fd.png

 

@Πέτρος  προσπαθω δεν πρεπει να εχεις παραπονο :)

Επεξ/σία από enable_your_mind
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Grisos είπε

@enable_your_mind στον 3D έχεις κάνει undervolt; Με ένα -30 all cores θα πετύχεις τα μέγιστα ρολόγια που μπορεί να πιάσει χωρίς σκαμπανεβάσματα.

εχω απο την mobo  το kombo strike της msi  σαν ρυθμιση για τον 3d  και παιζει μια χαρα εκει..Ειχα δοκιμασει και -30χωρις αυτη τη ρυθμιση της msi  απο το bios ( kombostrike) και δεν ειχα δει διαφορα τοτε που τον ειχα πρωτοβαλει .

Επεξ/σία από enable_your_mind
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, dreamerchris είπε

έχουμε ακόμα δρόμο, αν πέσουν στα 800~ η XTX και 600~ η XT θα τις πάρουν ο κόσμος

Lol, εγώ είχα πει δίπλα ότι πρέπει να πέσει κάτω από 800 η ΧΤ για να πουλήσει και τα fan boys με θεωρούσαν υπερβολικό  χαχαχα.  Ε εντάξει εσύ το πήγες πολύ μακριά. 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για ευρώ το βρίσκω πολύ απίθανο να δούμε αυτές τις τιμές.  Για αρχή ας πάνε τουλάχιστον 100 κάτω και βλέπουμε. Βασικά για τις μικρότερες με ενδιαφέρει μπας και δούμε καλές τιμές εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Age4Greeks είπε

Lol, εγώ είχα πει δίπλα ότι πρέπει να πέσει κάτω από 800 η ΧΤ για να πουλήσει και τα fan boys με θεωρούσαν υπερβολικό  χαχαχα.  Ε εντάξει εσύ το πήγες πολύ μακριά. 😆

Εγώ μιλάω για average παίκτη, έχουμε κολλήσει στις 1650 και 3060

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dreamerchris είπε

Εγώ μιλάω για average παίκτη, έχουμε κολλήσει στις 1650 και 3060

Ο average παιχτης που ειναι με 1650 και 3060 θα παει σε 4060 και 7600xt. Δεν θα παει ποτε σε 7900xt εκτος αν πεσει στα 350 που δεν υπαρχει περιπτωση ισως σε 2-3 χρονια μεταχειρισμενη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ο average παιχτης που ειναι με 1650 και 3060 θα παει σε 4060 και 7600xt. Δεν θα παει ποτε σε 7900xt εκτος αν πεσει στα 350 που δεν υπαρχει περιπτωση ισως σε 2-3 χρονια μεταχειρισμενη. 

εγώ άλλο λέω, είναι πολύ άσχημο να υπάρχει η δυνατότητα να πάμε όλοι σε 4Κ (όσοι έχουν ένα εισόδημα και μπορεί να κάνει οικονομία) και οι κωλοεταιριες να έχουν υπερκέρδη για να ικανοποιήσουν τους μετόχους....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dreamerchris είπε

εγώ άλλο λέω, είναι πολύ άσχημο να υπάρχει η δυνατότητα να πάμε όλοι σε 4Κ (όσοι έχουν ένα εισόδημα και μπορεί να κάνει οικονομία) και οι κωλοεταιριες να έχουν υπερκέρδη για να ικανοποιήσουν τους μετόχους....

Welcome to capitalism

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...