Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Τις mba δεν τις φτιάχνει η amd και οι aibs βάζουν τη φίρμα τους και το κουτί ?

 

10 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Δεν ξέρω καθόλου. Υποθέτω, μόνο, ότι τη φτιάχνουν οι ίδιοι στις προδιαγραφές της μαμάς.

Οι mba-ref λένε ότι τις φτιάχνει η Sapphire

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Armoral είπε

 

Xωρις να δω το βίντεο για να μην κάνω κλικ τις "πληροφορίες" τις έχει ενω έχει κατεβάσει zanax, ή μετά από δυο μπουκάλες johnnie?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, itanium είπε

Xωρις να δω το βίντεο για να μην κάνω κλικ τις "πληροφορίες" τις έχει ενω έχει κατεβάσει zanax, ή μετά από δυο μπουκάλες johnnie?

Η ζωή μας κύκλους κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Πολύ δυνατή, αχίλλειος πτέρνα το RT όπως βλέπουμε σε όλα τα benches και πρωτίστως η τιμή, μη τα ξαναλέμε

εγώ προσωπικά πιστεύω ότι κάτι παίζει με το "RT" των nvidia... δεν μπορει να υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά μεταξύ nvidia και amd. Ας πούμε το Lumen & Ninite με harware RT θα τρέχει σε ps5 και xbox κομπλέ οπότε μάλλον το "RT" της nvidia είναι κλειδωμένο για τις nvidia καρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dreamerchris είπε

εγώ προσωπικά πιστεύω ότι κάτι παίζει με το "RT" των nvidia... δεν μπορει να υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά μεταξύ nvidia και amd. Ας πούμε το Lumen & Ninite με harware RT θα τρέχει σε ps5 και xbox κομπλέ οπότε μάλλον το "RT" της nvidia είναι κλειδωμένο για τις nvidia καρτες

Τίποτα δεν "παίζει", απλώς είναι μια γενιά μπροστά, παρουσίασε RT το 2018 ενώ η AMD το 2020. Έχει 2 χρόνια προβάδισμα σε R&D, σε optimizations με drivers κτλ. Δύσκολα καλύπτονται 2 χρόνια. Πιθανότατα πάντα θα είναι πίσω η AMD σε RT, αλλά αν φτάσει σε ένα συγκεκριμένο επίπεδο να μην έχει σημασία πλέον.

Αντίστοιχο προβάδισμα έχει η nvidia και σε οτιδήποτε έχει να κάνει με AI, super sampling, frame generation, κτλ κτλ.

Επεξ/σία από malakudi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2023 στις 2:13 ΜΜ, Talixx είπε

sapphire 7900xt ref ασπρη γρηγορη αναλαμπη σαν flash μπορει να ειναι και ιδεα μου θα το κοιταξω και αλλο

Και σε εμενα το κανει τελικα, αλλα σταματησε οταν εκανα μια ρυθμιση στην registry. Βλεπω οτι το κανει και με nvidia και "φταιει" η ms.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kazantzidis είπε

Και σε εμενα το κανει τελικα, αλλα σταματησε οταν εκανα μια ρυθμιση στην registry. Βλεπω οτι το κανει και με nvidia και "φταιει" η ms.... 

εφτιαξε οταν εκανα την ρυθμισει με το chrome καποιος απο εδω μου ειπε να απενεργοποιησω την επιτυχανση του chrome 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Talixx είπε

εφτιαξε οταν εκανα την ρυθμισει με το chrome καποιος απο εδω μου ειπε να απενεργοποιησω την επιτυχανση του chrome 

μηπως εχεις εγκατεστημεν οτο ryzen master? (προγραμμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kazantzidis είπε

μηπως εχεις εγκατεστημεν οτο ryzen master? (προγραμμα)

οχι δεν το εχω

θερμοκρασιες απο farcry 6

farcry.jpg

Επεξ/σία από Talixx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Talixx είπε

οχι δεν το εχω

θερμοκρασιες απο farcry 6

farcry.jpg

Εάν έχεις και gpuz και δείχνει το junction ,θα θελα να το δω εάν είναι κόπος.

Γιατί στην 6900χτ που είχα στο ινφο έδειχνε πιο χαμηλή θερμοκρασία σε hot spot k junction από ότι το gpuz.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσοχή σε κατόχους AMD καρτών.

στο google και στο bing αν πατησεις Amd driver βγαζει πρώτο result με τίτλο AMD Drivers - Download όπου αν μπεις μέσα δείχνει το ίδιο με το site της amd και εχει χακαρισμένο driver download!!!image.png.b5eb5fc3869064ae976aad2a49081ece.png

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dreamerchris είπε

προσοχή σε κατόχους AMD καρτών.

στο google και στο bing αν πατησεις Amd driver βγαζει πρώτο result με τίτλο AMD Drivers - Download όπου αν μπεις μέσα δείχνει το ίδιο με το site της amd και εχει χακαρισμένο driver download!!!image.png.b5eb5fc3869064ae976aad2a49081ece.png

εμενα παλι δεν μου το βγαζει. παει στην σελιδα της amd... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...