Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν βγαζετε ολοι μαζι ενα RT μονο game  να μετρατε τις καρτες σας να ξεμπερδευουμε και ολοι οι υπολοιποι.. Φτανει η ανακακυκλωση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Armoral είπε

Εσύ μετράς ότι θες όπως θες.

Έρχεσαι λες για 10 τοις εκατό διαφορά, σου δίνει ο άλλος παιχνίδια με heavy rt και μεγαλύτερη διαφορά και το γυρνάς στο "ναι αλλά δεν πιάνει 60 fps", μετά στο raster και ξανά μανά τσ ίδια. Πόσα θες να μας τρελάνεις.

Μάλλον δεν παρακολούθησες το θέμα όπως έπρεπε, το 10% έβγαινε με απλό average και 15.4% στα ίδια 19 παιχνίδια με Geomean.

Για δυο παιχνίδια μίλησε και στο ένα από αυτά ούτε η 4080 έβγαζε 60fps. Το 50% δηλαδή δεν τρέχει 60fps αλλά σας ενδιαφέρει μόνο πόσο είναι η διαφορά από την 7900ΧΤΧ vs 4080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Μάλλον δεν παρακολούθησες το θέμα όπως έπρεπε, το 10% έβγαινε με απλό average και 15.4% στα ίδια 19 παιχνίδια με Geomean.

Για δυο παιχνίδια μίλησε και στο ένα από αυτά ούτε η 4080 έβγαζε 60fps. Το 50% δηλαδή δεν τρέχει 60fps αλλά σας ενδιαφέρει μόνο πόσο είναι η διαφορά από την 7900ΧΤΧ vs 4080.

Το συγκριτικό δε λέει πάμε να δούμε ποια κάρτα βγάζει 60 fps αλλά πάμε να δούμε ποια αποδίδει καλύτερα ούτως ώστε να αποδείξουμε κάτι, πχ απόδοση σε raster ή σε rt. Είναι αξιοθαύμαστο πως μετακινείς το τέρμα κάθε φορά ανάλογα με το πως βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To unreal engine 5 ειναι η μηχανη που θα βγαινουν τα περισσότερα ΑΑΑ games απο εδώ και πέρα. Οπότε απο εδώ και πέρα το RT ειναι απαραίτητο καθως η UE5 κάνει εκτεταμένη χρήση RT. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην χαλιεστε ρε παιδιά κάνεις δεν είναι χαζός δόξα τω θεώ αντίληψη έχει ο κόσμος όπου θέλει άλλωστε σπαταλάει τα λεφτά του. Παρεμπιπτόντως 1 παιχνίδι είναι μόνο ναι ..

Όλα καλα δεν θα χαλάσουμε τώρα τις καρδιές μας γιατί κάποιοι θέλουν να κανουν το μαύρο άσπρο και κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν.  Θα παίξουν FC6 και ότι είναι κοντά στο μέσο ορο ή την σωρεία παιχνιδιών που έχουν ήδη.

Ειλικρινά ούτε θέλω να σκεφτώ επιχειρηματολογία αν αυτό συνέβαινε στην Nvidia 🤷😁

Πάμε παρακάτω ποιον κοροϊδεύουμε είναι δυνατόν να πειστούν άνθρωποι με ατζέντα; Λες και δεν ξέρουν ότι κάνουν dmg Ctrl ημαρτον

Source : computerbase.de

SmartSelect_20221215_170246_Chrome.jpg

SmartSelect_20221215_170303_Chrome.jpg

SmartSelect_20221215_170651_Chrome.jpg

SmartSelect_20221215_170637_Chrome.jpg

SmartSelect_20221215_170459_Chrome.jpg

SmartSelect_20221215_170347_Chrome.jpg

SmartSelect_20221215_170325_Chrome.jpg

SmartSelect_20221215_170314_Chrome.jpg

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Μην χαλιεστε ρε παιδιά κάνεις δεν είναι χαζός δόξα τω θεώ αντίληψη έχει ο κόσμος όπου θέλει άλλωστε σπαταλάει τα λεφτά του. Παρεμπιπτόντως 1 παιχνίδι είναι μόνο ναι ..

Όλα καλα δεν θα χαλάσουμε τώρα τις καρδιές μας γιατί κάποιοι θέλουν να κανουν το μαύρο άσπρο και κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν.  Θα παίξουν FC6 και ότι είναι κοντά στο μέσο ορο ή την σωρεία παιχνιδιών που έχουν ήδη.

Ειλικρινά ούτε θέλω να σκεφτώ επιχειρηματολογία αν αυτό συνέβαινε στην Nvidia 🤷😁

Πάμε παρακάτω ποιον κοροϊδεύουμε είναι δυνατόν να πειστούν άνθρωποι με ατζέντα; Λες και δεν ξέρουν ότι κάνουν dmg Ctrl ημαρτον

Source : computerbase.de

SmartSelect_20221215_170246_Chrome.jpg

SmartSelect_20221215_170303_Chrome.jpg

SmartSelect_20221215_170651_Chrome.jpg

SmartSelect_20221215_170637_Chrome.jpg

SmartSelect_20221215_170459_Chrome.jpg

SmartSelect_20221215_170347_Chrome.jpg

SmartSelect_20221215_170325_Chrome.jpg

SmartSelect_20221215_170314_Chrome.jpg

Ρε ήρθε τις προαλλες ο αδερφός μου σπιτι και μου λεει βαλε ρε συ κανα game να δω τι ειναι αυτο το RT να καταλαβω. Fc6 και sotr του εβαλα

😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Armoral είπε

Το συγκριτικό δε λέει πάμε να δούμε ποια κάρτα βγάζει 60 fps αλλά πάμε να δούμε ποια αποδίδει καλύτερα ούτως ώστε να αποδείξουμε κάτι, πχ απόδοση σε raster ή σε rt. Είναι αξιοθαύμαστο πως μετακινείς το τέρμα κάθε φορά ανάλογα με το πως βολεύει.

Όταν το δείχνω σε 19 παιχνίδια δεν σας αρέσει και αρχίζετε τα Full RT κλπ αλλά σε δυο είναι οκ να βλέπουμε μόνο τις επιδόσεις άσχετα αν κανείς που θα πάρει αυτές τις δυο κάρτες δεν θα τρέξει αυτά τα δυο παιχνίδια με αυτές τις ρυθμίσεις γιατί βγάζουν χαμηλά fps.

Και για να ξαναδούμε τι είπε, μίλησε συγκεκριμένα για 60fps αλλά ΟΧΙ, εσύ τώρα πρέπει να με κάνεις να φανώ εγώ μικρό παιδί και ότι εγώ μετακινώ το θέμα κάθε φορά.

2 ώρες πριν, andreas84gr είπε

Cyberpunk rt και dying light 2 rt αρκετά κάτω από 60fps σε 4k με fsr quality η 7900xtx. Μάλιστα, όπως το περίμενα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Herald είπε

Σαν να λεμε το κεφάλι μου ειναι μεσα στο φούρνο και τα πόδια μου στη καταψυξη, αρα η μεση θερμοκρασία μου ειναι 36.6, ολα κομπλε 😁

Ρε μ****** χρωστάς freedo το μισό έφυγε απο τη μύτη LOOOLLLLL

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Herald είπε

Ρε ήρθε τις προαλλες ο αδερφός μου σπιτι και μου λεει βαλε ρε συ κανα game να δω τι ειναι αυτο το RT να καταλαβω. Fc6 και sotr του εβαλα

😜

Ρε δεν είναι κακό να του έβαζες και αυτά δεν αντιτίθεμαι εγώ στο ότι υπάρχουν και αυτά τα παιχνίδια . Και εγώ τα παιζω! Εγώ λέω δίνω 1000 + ευρώ και θέλω την πιο πιθανα καλύτερη λύση για μελλοντικά παιχνίδια. Αν μου απαντήσει ο άλλος 7900XT ειδικά στα ιδια περίπου λεφτά με 4080 όλα καλά.. it's your money after all

 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκε πάλι ο άμισθος εκπρόσωπος τύπου της Amd να κάνει το νήμα μπάχαλο. Πετάει ο γάιδαρος; Πετάει, με fsr@60 φουπουές....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d4ydr33m3r είπε

Ρε δεν είναι κακό να του έβαζες και αυτά δεν αντιτίθεμαι εγώ στο ότι υπάρχουν και αυτά τα παιχνίδια . Και εγώ τα παιζω! Εγώ λέω δίνω 1000 + ευρώ και θέλω την πιο πιθανα καλύτερη λύση για μελλοντικά παιχνίδια. Αν μου απαντήσει ο άλλος X7900XT ειδικά στα ιδια περίπου λεφτά όλα καλά.. it's your money after all

 

Φυσικα, απλα αυτα τα παιχνιδια εχουν δεν εχουν rt, το ανοίξεις δεν το ανοιξεις, και 1080ti να εχεις θα βαλεις rt και θα τρέξουν. 

Δεν υπαρχει άνθρωπος που θα παρει καρτα με rt για να ανοίξει το rt στο farcry. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ρε παιδιά ήρεμα και εγω σκέφτομαι να την πετάξω την καρτα εδώ ο τύπος λέει οτι σε 6 μήνες ένα χρόνο το πολύ η 7900ΧΤΧ θα φτάσει την 4090 και θα ρίχνει και 20% στην 4080 άρα καλά τα λέει ο am da ra

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eξαιρετικη η nitro 

Απο τις καλυτερες σε θεμα ψυξης αλλα ταυτοχρονα και απο τις πιο ήσυχες 

Κριμα να μην βγαζει και nvidia , τους πατάει κάτω όλους 

untitled-34.png

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...