Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε γενικές γραμμές έχουμε κάτι καλές κάρτες γραφικών με τραγικές τιμές και ο κόσμος σκατώνεται για ΡΤ και τι διαφορές έχουν κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Armoral είπε

 

Cyberpunk rt και dying light 2 rt αρκετά κάτω από 60fps σε 4k με fsr quality η 7900xtx. Μάλιστα, όπως το περίμενα 

Επεξ/σία από andreas84gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, andreas84gr είπε

Cyberpunk rt και dying light 2 rt αρκετά κάτω από 60fps σε 4k με fsr quality η 7900xtx. Μάλιστα, όπως το περίμενα 

Ούτε η 4080 βγάζει 60fps στο CP77

Επεξ/σία από Aten-Ra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Frame Generation είναι must πάντως, όσοι το δοκιμάσετε θα καταλάβετε τι εννοώ. Στο Spiderman και στο TW3 είναι ''must have feature''. Ανοίγει το δρόμο για μπόλικο RT + smooth gameplay. Άντε να δούμε και την υλοποίηση της AMD.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Το Frame Generation είναι must πάντως, όσοι το δοκιμάσετε θα καταλάβετε τι εννοώ. Στο Spiderman και στο TW3 είναι ''must have feature''. Ανοίγει το δρόμο για μπόλικο RT + smooth gameplay. Άντε να δούμε και την υλοποίηση της AMD.

Το δοκιμασες με ποντικι με υψηλο dpi? Πως αισθανθηκες την καμερα λογο του διπλασιου input lag? Το καταλαβαινεις καθολου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Armoral είπε

Αυτό είναι το θέμα οι ή διαφορές;

Το θέμα είναι ότι και οι δυο κάρτες δεν βγάζουν 60fps στο CP77, οκ η μια βγάζει παραπάνω και ??? μην μου πεις ότι με την μια μπορείς να παίξεις και με την άλλη όχι γιατί ένα δυο settings να αλλάξεις και στις δυο θα έχεις πάνω από 60fps και θα παίζουν και οι δυο μια χαρά. Επίσης μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ΕΝΑ παιχνίδι μόνο το οποίο είναι και NVIDIA sponsored.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Το θέμα είναι ότι και οι δυο κάρτες δεν βγάζουν 60fps στο CP77, οκ η μια βγάζει παραπάνω και ??? μην μου πεις ότι με την μια μπορείς να παίξεις και με την άλλη όχι γιατί ένα δυο settings να αλλάξεις και στις δυο θα έχεις πάνω από 60fps και θα παίζουν και οι δυο μια χαρά. Επίσης μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ΕΝΑ παιχνίδι μόνο το οποίο είναι και NVIDIA sponsored.

Όπως θέλεις τα λες, δεν έχει νόημα να κοροιδευόμαστε. Το 10 τοις εκατό που έλεγες στις διαφορές όπως βλέπεις δεν ισχύει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το εχω πει 50000 φορες. Θελετε να παιξετε 2077/DL2/CONTROL με full RT+πολλα fps η Portal RTX? Εννοειται πατε σε nvidia το εχω πει παρα πολλες φορες. Δεν χρειαζεται να αρχισουν παλι οι κοντρες σημερα παει πολυ ομορφα το θεμα απο το πρωι φανηκε η καλη μερα που μιλησαμε σαν ανθρωποι με τον bluraymovie τα ειπαμε και σε πμ βεβαια οποτε τα λυσαμε ολα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, akis23 είπε

Τον τελευταιο χρονο περασαν απο τα χερια μου μια 3080 μια 3080ti και μια 3090ti. Στο ΗΧ1200 που χρησιμοποιω εδω και χρονια τις συνεδεσα με δυο καλωδια και οχι με τρια (το ενα διπλο). Σε ολα τα reviews βλεπω στο τροφοδοτικο μου να χρησιμοποιουν οι reviewers τρια μονα και να το τονιζουν πως ειναι απαραιτητο. Γι αυτο λεω οτι ειναι παπαριες.

Nαι το HX1200 που ειναι 80 Plus Platinum μπορει ακομα και οριακα να το διαχειριστει με 2 καλωδια αλλα αυτο δεν σημανει οτι ειναι σωστο.
Και 4 πολυμπριζα μπορεις να βαλεις το ενα μεσα στο αλλο και να ενωσεις 20 συσκευες που θα δουλευουν μεχρι να σου ριξει την ασφαλεια γιατι δεν ειναι σωστο.

Αν το κανει καποιος με το iBox CUBE II 700W αργα η γρηγορα θα το παρει στο χερι μαζι με οτι αλλο ακολουθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Ούτε η 4080 βγάζει 60fps στο CP77

Μόνο που με το dlss3 η 4080 βγάζει πολύ παραπάνω από 60

10 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Το θέμα είναι ότι και οι δυο κάρτες δεν βγάζουν 60fps στο CP77, οκ η μια βγάζει παραπάνω και ??? μην μου πεις ότι με την μια μπορείς να παίξεις και με την άλλη όχι γιατί ένα δυο settings να αλλάξεις και στις δυο θα έχεις πάνω από 60fps και θα παίζουν και οι δυο μια χαρά. Επίσης μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ΕΝΑ παιχνίδι μόνο το οποίο είναι και NVIDIA sponsored.

Το σίγουρο είναι ότι με 55 frames παίζεις πολύ καλύτερα απ ότι με 35. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Armoral είπε

Όπως θέλεις τα λες, δεν έχει νόημα να κοροιδευόμαστε. Το 10 τοις εκατό που έλεγες στις διαφορές όπως βλέπεις δεν ισχύει.

Μάλλον εσύ τα λες όπως θέλεις, εγώ δεν μίλησα ποτέ ΜΟΝΟ για το CP77 αλλά για 19 παιχνίδια. Για έναν παράξενο λόγο ότι έχει να κάνει με RT είναι μόνο με το CP77 για μερικούς εδώ μέσα. Μου θυμίζει εποχές Crysis με την NVIDIA και το Tessellation, déjà vu  🤔

Επεξ/σία από Aten-Ra
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Πέτρος είπε

 

Είστε σίγουροι για αυτά που γράφετε? Εδώ στο θέμα, πριν κάτι σελίδες, είχαμε ολόκληρη κουβέντα για ακριβώς αυτό, ότι 2χ8 κάρτα τραβάει 400+w και ότι είναι οκ/μια χαρά, ότι δεν έγινε κάτι που το κάθε 8πινο έγραφε 170w σχεδόν στις μετρήσεις, ότι υπάρχουν ανοχές και κάτι τέτοια ωραία

@akoinonitos, τί ήθελες και έμπλεκες?

Ο Aρης απο Hardware Busters που βγαζει τα προτυπα Cybernetics στα τροφοδοτικα (καλυτερη εναλακτικη του 80 Plus) εχει αντιθετη αποψη.

https://www.cybenetics.com/

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...