Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, chrisde είπε

Καλά κάνεις και δεν το παίρνεις προσωπικά διότι προφανώς δεν ήταν κάτι τέτοιο:P. Αλλά τώρα μεταξύ μας να μη δουλευόμαστε. Άντε και στο Rebar, να υπήρχαν από αυτούς τους μαζόχες που διαβάζουμε το παρόν τόπικ έτσι όπως έχει καταντήσει, 1-2 που να μην το ήξεραν. Fsr; Seriously; Καλά για το rsr είπαμε, no comment. Με αυτή τη λογική να μπώ στα θέματα της nvidia και να τους ότι με το dlss αυξάνουν τα φουπουες, θα με trollάρουν μεχρι την επόμενη γενιά gpu.:P

Anyway σοβαρά τωρα, όχι δεν θα σου πω εγώ τι να ποστάρεις και τι όχι, ό,τι θες κάνε προφανώς. Δες το σαν παράκληση, διότι μου τη δίνουν τέτοια "ενημερωτικά" ads. Και όχι μόνο εσυ πάλι προφανώς, δεν πήγαιγε σε εσένα προσωπικά.

Υγ) Αν ήταν ο Linus ή ο π@π@ρας ο Jay δεν θα κλίκαρα καν, τους ξέρω. Τον συγκεκριμένο δεν τον ήξερα και κλίκαρα να δω τι παίζει από περιέργεια μπας και μάθω κάτι. Ε, έμαθα:P

Όχι εντάξει δεν είναι τόσο μάπας. Τη δουλειά του κάνει και αυτός. Δουλίτσες δουλίτσες!:D

 

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Μαλλον εννοεις τα type 4 καλωδια των κατασκευαστων που δεν ειναι τα ιδια γιατι χρησιμοποιουν 16AWG cables που επιτρεπουν μεχρι 300w each

Αυτο ειναι ενα καλο αρθρακι για οποια misconceptions 

http://jongerow.com/12VHPWR/

 

Εγώ (και κάποιοι άλλοι) ξέραμε τί λέγαμε...δεν ήταν τα καλώδια το θέμα μας εκείνη τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

H nitro+ είναι απίστευτη πάντως...

 

PWvjpSIQYK52g0av.jpg6HEWeYs6gfs2Lodh.jpg

 

38 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μουρλια. 

Τρομερή - όπως λεει και ο @Psycho_Warhead ενα σκούρο χρωματάκι να μην βγάζει μάτι στην λωρίδα του RgB και τέλος.

Το πιο γ@μ@το feature όμως που έχει και θα έπρεπε να το έχουν ολες για μένα, είναι είναι το fan header για να συν΄δεσεις fan του υπολογιστή και τον λειτουργεί σε αναλογία με τα fans της κάρτας!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε

 

Τρομερή - όπως λεει και ο @Psycho_Warhead ενα σκούρο χρωματάκι να μην βγάζει μάτι στην λωρίδα του RgB και τέλος.

Το πιο γ@μ@το feature όμως που έχει και θα έπρεπε να το έχουν ολες για μένα, είναι είναι το fan header για να συν΄δεσεις fan του υπολογιστή και τον λειτουργεί σε αναλογία με τα fans της κάρτας!!

Οι Nitro+ είναι πάντα λιτές και όμορφες. Από τις Vega και μετά ειδικά που μεγάλωσαν σε μέγεθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε

Το πιο γ@μ@το feature όμως που έχει και θα έπρεπε να το έχουν ολες για μένα, είναι είναι το fan header για να συν΄δεσεις fan του υπολογιστή και τον λειτουργεί σε αναλογία με τα fans της κάρτας!!

Speedfan, back from the grave, "Am I a joke to you"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

 

Είστε σίγουροι για αυτά που γράφετε? Εδώ στο θέμα, πριν κάτι σελίδες, είχαμε ολόκληρη κουβέντα για ακριβώς αυτό, ότι 2χ8 κάρτα τραβάει 400+w και ότι είναι οκ/μια χαρά, ότι δεν έγινε κάτι που το κάθε 8πινο έγραφε 170w σχεδόν στις μετρήσεις, ότι υπάρχουν ανοχές και κάτι τέτοια ωραία

@akoinonitos, τί ήθελες και έμπλεκες?

Πετραν εδω τα εχει μετρημενα ο igor , τωρα τι παπατζες μετραει ο καθενας "reviewer" απο το hwinfo και νομιζει οτι ειναι και σωστη η μετρηση ειναι αναξιο σχολιασμου. Δεν θα κατσω να ασχοληθω παραπανω για τους κλασικους "το δικο μου ειναι καλυτερο". Και η hof δειχνει το hwinfo οτι τραβαει 1000watt...

https://www.igorslab.de/en/amd-radeon-rx-7900xtx-and-rx-7900xt-in-test-a-giant-step-ahead-and-a-smaller-step-sideways/10/

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Εγώ μαζί σου, άλλοι λέγανε για 400+w sustained σε 2χ8 κάρτα (nvidia)

Δε διαβάζω κάθε ποστ που γράφει κάποιος, το όποιο θέμα και αν προκύψει με τέτοια φορτία είναι το slot pcie της μητρικής δεν σχολίασα κάτι άλλο και δεν ξέρω καν και τι σχέση έχει και το άλλο πόστ με τι 12VHP ξανά είναι εντελώς άσχετο με το σχόλιο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Εγώ (και κάποιοι άλλοι) ξέραμε τί λέγαμε...δεν ήταν τα καλώδια το θέμα μας εκείνη τη στιγμή.

Ειπα πουθενα οτι δεν ξερεις τι λες; Εγω ποσταρα κατι για τα 2x8pin επειδη υπεθεσα οτι για αυτα μιλας. Απο εκει και περα ναι δεν ξερω με ποιον συζητουσες, moving on..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Speedfan, back from the grave, "Am I a joke to you"?

😁Οχι σεβαστό μου Speedfan....Αλλά εισαι software και θες σεταρίσματα και είμαι τεμπέλης🥴. Και θες και να τρέχεις στο BG (Εντάξει πανάλαφρο είσαι δε λέω!but still)  Και αν θέλουμε να πειράξουμε και το fan curve της κάρτας, 2 φορές σεταρίσματα...Ενω με ενα header στην κάρτα γραφικών είναι πλουγκ εντ πλει... 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ειπα πουθενα οτι δεν ξερεις τι λες; Εγω ποσταρα κατι για τα 2x8pin επειδη υπεθεσα οτι για αυτα μιλας. Απο εκει και περα ναι δεν ξερω με ποιον συζητουσες, moving on..

Ήρεμα, δεν είναι όλα επίθεση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Ήρεμα, δεν είναι όλα επίθεση.

 

Δεν νομιζω να επιτεθηκα πουθενα απαντησα στο "εγω ξερω τι ελεγα".. Λες και μιλουσαμε μαζι.. All good..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνουμε reboot σε ολο το thread λεω γω καθώς θα συνεχίσει να χάνεται η χρήσιμη πληροφορία. Δηλαδη αν ενδιαφέρεται κάποιος γνήσια για AMD αλλά δεν μπαίνει συχνά insomnia, δεν θα καταφέρει ποτέ να κάνει track τις όποιες βελτιώσεις ακολουθήσουν.  Θα μπει, θα δει 200+ posts με αχρείαστους διαξιφισμούς και θα βγει.  

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...