Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, AlexandrosKle είπε

Τυχερός ο φούστης! Την πρόλαβε!

Άμα έχεις τύχη διάβαινε... 

Εντωμεταξύ στα 1978 η εισαγόμενη xfx κατόπιν παραγγελίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Ε τοτε γιατι τις βγαζει ρε πετρο? 

Στις μεσαιες τι να παρει... Ρε συ μα τη μπαναγια εγώ εψαχνα να πάρω amd κάρτα για το 2o pc πριν 1-1.5 χρόνο και δεν εβρισκα LISTINGS σε κανενα μεγαλο καταστημα Γερμανια / Ευρωπη. Listings, δεν μιλάμε για στοκ. Πως να αγοραζεις amd καρτα οταν δεν υπαρχουν amd καρτες 😁

Μονο 6900xt και αντε καμία 6800xt έβρισκα, ολο το low - mid range δεν υπηρχε. Έγραφες 6700xt στο search και σε μουτζωνε η οθονη

Επι mining μαλλον εννοεις...

Καλά εδώ δεν θα χαν βγάλει αρκετές για gamers, σιγά μην έφταναν και για miners 😂

Σε Normal περίοδους πάντως (μετα - mining) ή στο προηγούμενο release, (5700ΧΤ) με το κιλό υπήρχαν.🙂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πέτρος είπε

Τί ερώτηση είναι αυτή?

Όσες πουλήσει, μήπως? Δεν έχει προϊόν που να χτυπήσει την 4090...και? Ούτε η 4080 τη χτυπάει, τί να κάνουμε τώρα?

Νταξ τώρα, πιάσε το χάος του mining στην πιο ανώμαλη περίοδο της ιστορίας για να φτιάξεις Point.

Όπως πήρες τις κάρτες σου και τον υπόλοιπο υπολογιστή σου απ'έξω, ας έπαιρνες και για το 2ο...κάρτες είχε, απλά σε απαράδεκτες τιμές.

Ρε συ για έξω μιλαω, δεν μιλαω για skroutz. Παντα απεξω ψωνιζω, εμπαινα alternate nbb caseking κλπα, δεν εβρισκες ουτε καλτσες amd. 

Θα το δεις και τωρα, ραντεβου σε 6 μηνες που θα βγει και το midrange και πάμε να βρουμε καρτες σε γνωστα ευρωπαικα καταστηματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Herald είπε

Ρε συ για έξω μιλαω, δεν μιλαω για skroutz. Παντα απεξω ψωνιζω, εμπαινα alternate nbb caseking κλπα, δεν εβρισκες ουτε καλτσες amd. 

Θα το δεις και τωρα, ραντεβου σε 6 μηνες που θα βγει και το midrange και πάμε να βρουμε καρτες σε γνωστα ευρωπαικα καταστηματα. 

Tί, θα έχουν τόση ζήτηση η ΑΜΔ που δεν θα βρίσκεις τίποτα?

Μωρέ μπράβο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαμε ένα μικρό update στις τιμές. Η καταχώρηση από το πλαίσιο κατέβηκε, ξεπούλησαν και τα 8τμχ του αποθέματος. Πιθανολογώ ότι πρόκειται για μακρινούς συγγενείς της λίζας. Από το Ευρωπαϊκό μέτωπο η κατάσταση διαμορφώνεται ως εξής: 

image.jpeg.b17b25dd0b8c3f8f38694393373eb82a.jpeg

Ελπίζω τα μτφ να συμπεριλαμβάνονται γιατί κάποιοι φίλοι έχουν ταβάνι τα 2Κ, κρίμα είναι να μην πάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Είχαμε ένα μικρό update στις τιμές. Η καταχώρηση από το πλαίσιο κατέβηκε, ξεπούλησαν και τα 8τμχ του αποθέματος. Πιθανολογώ ότι πρόκειται για μακρινούς συγγενείς της λίζας. Από το Ευρωπαϊκό μέτωπο η κατάσταση διαμορφώνεται ως εξής: 

image.jpeg.b17b25dd0b8c3f8f38694393373eb82a.jpeg

Ελπίζω τα μτφ να συμπεριλαμβάνονται γιατί κάποιοι φίλοι έχουν ταβάνι τα 2Κ, κρίμα είναι να μην πάρουν.

Γιατι σου κανει εντύπωση? Το γράψα 2 μερες πριν, υπαρχει κοσμος που θα αγοράσει amd επειδη ειναι amd. Αυτες ειναι σίγουροες πωλήσεις, με ολους τους υπόλοιπους θέλω να δω τι θα κανει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, itanium είπε

EOL, μου αρέσει που ήθελαν 15% πάνω από 4080 και 1000€ standard....

01.jpg

Αδερφέ μου είναι τεράστια ευκαιρία το caseking σύμφωνα με το πως διαμορφώνεται η αγορά σήμερα.🤣

Μόλις τώρα, Herald είπε

Γιατι σου κανει εντύπωση? Το γράψα 2 μερες πριν, υπαρχει κοσμος που θα αγοράσει amd επειδη ειναι amd. Αυτες ειναι σίγουροες πωλήσεις, με ολους τους υπόλοιπους θέλω να δω τι θα κανει. 

Αλήθεια καμία εντύπωση, όταν έγραφα 1400 για αρχή, ήμουν συντηρητικός μην νομίζουν οι συμφορουμίτες ότι θέλω να προκαλέσω και μάλιστα κάνανε και ρελάνς διάφοροι αλάχου ακμπάρ, ότι θα έρθει στα 1000, 1100, 1200. Τώρα τους ενημερώνω σύμφωνα με την πραγματικότητα, όχι σύμφωνα με τι λέει το δελτίο τύπου της ομάδας μου ή τι βλέπω στον ύπνο μου. Προφανώς και θα πέσουν, όταν δώσει πάνω από 10τμχ ανά αντιπροσωπεία η amd. Το πλαίσιο χθες είχε 9τμχ διαθέσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Herald είπε

Γιατι σου κανει εντύπωση? Το γράψα 2 μερες πριν, υπαρχει κοσμος που θα αγοράσει amd επειδη ειναι amd. Αυτες ειναι σίγουροες πωλήσεις, με ολους τους υπόλοιπους θέλω να δω τι θα κανει. 

Πουλάει λόγω CoD, όχι λόγω brand loyalty.
Γενικά δεν φαντάζεστε πόσος κόσμος αγοράζει κάρτα με μέτρο σύγκρισης 1 game, και δεν είναι και απαραίτητα λάθος αν την περισσότερη ώρα παίζουν αυτό.

Επεξ/σία από hln3
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hln3 είπε

Πουλάει λόγω CoD, όχι λόγω brand loyalty.
Γενικά δεν φαντάζεστε πόσος κόσμος αγοράζει κάρτα με μέτρο σύγκρισης 1 game, και δεν είναι και απαραίτητα λάθος αν την περισσότερη ώρα παίζουν αυτό.

+1 σωστό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Steve55 είπε

Επεσαν σημερα οι xtx 100e στο πλαισιο, κλεψανε απο τις χτεσινες παραγγελιες ενα 100ρικο....

Οντως πολυ γρηγορα τις εριξαν. Ισως σε κανα 2-3 ωρες εχουμε και σε καταστηματα του skroutz. Αμεσα διαθεσιμες οποτε διαθεσιμοτητα υπαρχει. Τα 1700-1900 που βλεπω απο εξω πραγματικα δεν ξερω ποιος τα δινει. Για να εφερε το plaisio στα 1400 δευτερη μερα τοτε τα 1100 απο skroutz μεχρι τελος του μηνα ειναι απολυτα εφικτα για την XTX. Την καλοβλεπω λιγο κατω απο το 1000αρικο δεν θα αργησει να παει εκει. Σιγουρα δεν περιμεναμε τετοιες τιμες απο plaisio δευτερη μερα οταν εχει ακομα 1700 τις 4080. 

https://www.plaisio.gr/catalog?location=product%3d4109368&qId=642bedd037bddb90ff41a14a5f225e26&qIx=products

Screenshot_1.png

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, itanium είπε

DOA, μου αρέσει που ήθελαν 15% πάνω από 4080 και 1000€ standard....

 

 

01.jpg

 

27 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Αδερφέ μου είναι τεράστια ευκαιρία το caseking σύμφωνα με το πως διαμορφώνεται η αγορά σήμερα.🤣

Αλήθεια καμία εντύπωση, όταν έγραφα 1400 για αρχή, ήμουν συντηρητικός μην νομίζουν οι συμφορουμίτες ότι θέλω να προκαλέσω και μάλιστα κάνανε και ρελάνς διάφοροι αλάχου ακμπάρ, ότι θα έρθει στα 1000, 1100, 1200. Τώρα τους ενημερώνω σύμφωνα με την πραγματικότητα, όχι σύμφωνα με τι λέει το δελτίο τύπου της ομάδας μου ή τι βλέπω στον ύπνο μου. Προφανώς και θα πέσουν, όταν δώσει πάνω από 10τμχ ανά αντιπροσωπεία η amd. Το πλαίσιο χθες είχε 9τμχ διαθέσιμα.

Το οτι κράζουμε τις τιμές μου αρέσει πάρα πολύ! 🥰Δείχνει κάποια λογική στη σκέψη ολων μας (ffs!!!)...Να μην είμαι μόνος μου!

Αν όμως υπάρχει περίπτωση, day 1, χωρίς στοκ, για να κάνουμε point ή να υπονοήσουμε οτι πχ η Nvidia εχει καλές τιμές γενικότερα ή είχε καλές τιμες day 1, ή αντίστοιχα δεν κράζουμε - κράζαμε και την Nvidia στα δικά της release, κατι δεν πάει καλα. 

Προσπαθώ να καταλάβω....απολύτως ειλικρινά.

Γιατί εχω να ρίξω σκ@το φουλ, 😈😈

αλλά αν είναι απλά να μεταφραστεί κατά της μιας και υπερ της άλλης εταιρείας απλά για να ενισχύσει τη χαζομάρα (συγγνωμη, ηλιθιότητα ήθελα να πω......) για το ποια είναι καλυτερη, εεε....αυτό θα είναι απλά εμετικό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Είχαμε ένα μικρό update στις τιμές. Η καταχώρηση από το πλαίσιο κατέβηκε, ξεπούλησαν και τα 8τμχ του αποθέματος. Πιθανολογώ ότι πρόκειται για μακρινούς συγγενείς της λίζας. Από το Ευρωπαϊκό μέτωπο η κατάσταση διαμορφώνεται ως εξής: 

image.jpeg.b17b25dd0b8c3f8f38694393373eb82a.jpeg

Ελπίζω τα μτφ να συμπεριλαμβάνονται γιατί κάποιοι φίλοι έχουν ταβάνι τα 2Κ, κρίμα είναι να μην πάρουν.

 

46 λεπτά πριν, itanium είπε

DOA, μου αρέσει που ήθελαν 15% πάνω από 4080 και 1000€ standard....

 

 

01.jpg

Έτσι είναι το καλό προϊόν, φεύγει σφαίρα και δεν προλαβαίνεις να αναπληρώσεις τις ελλείψεις.

Τί να κάνουμε, ο κόσμος εκτιμά την ποιότητα και τιμά με τα χρήματά του αυτό που του προσφέρει η εταιρεία, έστω και σε τσιμπημένες τιμές.

Συνεχίστε, συνεχίζω.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...