Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Armoral είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png.da6de224d21d5fee974d24082eca2be6.png

https://www.ldlc.com/en/search/7900 xtx/?sort=1

Sold out η δεν ξέρω πόσες είχαν διαθέσιμες.

Και Newegg που μόλις είδα τα ίδια, ή η διαθεσιμότητα ήταν για τα πανηγύρια ή κόσμος με τα $900 και $1000 έκανε κωλοτούμπες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Κακώς την πήρες, είναι για ένα στα 100.000 παιχνίδια και δεν έχει και καμία διαφορά. amd αφού.

Εντωμεταξύ ο @morehp νωρίτερα έγραψε για αλάχου ακμπάρ, λέω ρε γμτ ντάξει υπερβάλει,

τελικά έχω αρχίσει να πείθομαι ότι έχει τυπώσει κοράνι η amd.

Τον morehp περίμενες? Το έχω πεί εδώ και καιρό, όλο το internet γεμάτο amdμουτζαχεντίν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Armoral είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png.da6de224d21d5fee974d24082eca2be6.png

https://www.ldlc.com/en/search/7900 xtx/?sort=1

Sold out η δεν ξέρω πόσες είχαν διαθέσιμες.

Δεν είχαν κάρτες, δεν βγήκαν ποτέ. Το είπαν χτες οι leakers.

Μεταξύ μας, ακόμα και σε msrp τιμές (και χωρίς το ΦΠΑ), με τα χτεσινά δεν υπάρχει κανένας λόγος να τις αγοράσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Εσύ εστιάζεις στο full path, για να δείξεις το πόσο χρήσιμη θα είναι η μέγιστη διαφορά

Nope, δεν είπα πουθενά ότι η διαφορά είναι χρήσιμη ούτε προσπαθώ και να υποστηρίξω την χρησιμοτήτα της διαφοράς. Γιαυτόν που δεν τον ενδιαφέρει το RT, η διαφορα΄, και 1000000% να είναι, είναι παντελώς άχρηστη. Απλά λέω ότι η διαφορά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 16%!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Τον morehp περίμενες? Το έχω πεί εδώ και καιρό, όλο το internet γεμάτο amdμουτζαχεντίν είναι.

Σωστά, προσπαθούν με κάθε τρόπο να πείσουν τους ανυποψίαστους να αγοράσουν αμδ ώστε να πιεστεί η πράσινη (και η μπλε) να ρίξουν τις τιμές τους και να πάρουν εκείνοι φτηνότερα.

Σατανικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πέτρος είπε

Δεν είχαν κάρτες, δεν βγήκαν ποτέ. Το είπαν χτες οι leakers.

Μεταξύ μας, ακόμα και σε msrp τιμές (και χωρίς το ΦΠΑ), με τα χτεσινά δεν υπάρχει κανένας λόγος να τις αγοράσεις.

Έλα εντάξει δε θα είναι όλες οι κάρτες ίδιες. Οι Aib θα έχουν καλύτερα μοντέλα από αυτά της AMD.

Και κλοκάρουν καλά με αποτέλεσμα στα FPS.

Πρέπει να δούμε και τα θετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Nope, δεν είπα πουθενά ότι η διαφορά είναι χρήσιμη ούτε προσπαθώ και να υποστηρίξω την χρησιμοτήτα της διαφοράς. Γιαυτόν που δεν τον ενδιαφέρει το RT, η διαφορα΄, και 1000000% να είναι, είναι παντελώς άχρηστη. Απλά λέω ότι η διαφορά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 16%!!!

Βρε μαζί σου, ποιός τον αρνήθηκε τον τύπο?

Αν ποτέ εστιάσεις στην ουσία, εδώ είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Πέτρος είπε

Σωστά, προσπαθούν με κάθε τρόπο να πείσουν τους ανυποψίαστους να αγοράσουν αμδ ώστε να πιεστεί η πράσινη (και η μπλε) να ρίξουν τις τιμές τους και να πάρουν εκείνοι φτηνότερα.

Σατανικό.

Φίλτατε πέτρο, είστε 3 άτομα που όταν σας λέω ότι η διαφορά΄δεν είναι 16% μου απαντάτε για άχρηστες κάρτες, recon, ότι θα χρειαστούμε αναβάθμιση και ξέρω γώ τι άλλο, απλά και μόνο για να μην παραδεχτείτε ότι όντως η διαφορά δεν είναι 16%. Ταυτόχρονα μου λές εμένα ότι υπεκφεύγω....

Μόλις τώρα, Πέτρος είπε

Βρε μαζί σου, ποιός τον αρνήθηκε τον τύπο?

Αν ποτέ εστιάσεις στην ουσία, εδώ είμαστε.

Μα ο atenra με αυτό διαφωνεί, αυτό συζητάμε τόση ώρα. Ουσία δεν υπάρχει. Αν δεν σε ενδιαφέρει το RT, στα τέτοια σου για το ποιά είναι η διαφορά ας είναι και 5000%. Την κοπέλα μου δεν την νοιάζει το RT, δεν με ρώτησε ποτέ πόσο πάνω ή πόσο κάτω είναι η 3060ti ή οτιδήποτε άλλο. Δεν προσπάθησε με το ζόρι να με πείσει ότι η διαφορά είναι 16% ενώ δεν είναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Armoral είπε

Έλα εντάξει δε θα είναι όλες οι κάρτες ίδιες. Οι Aib θα έχουν καλύτερα μοντέλα από αυτά της AMD.

Και κλοκάρουν καλά με αποτέλεσμα στα FPS.

Πρέπει να δούμε και τα θετικά.

Είσαι σίγουρος για αυτά? Αφού δεν λειτουργεί τίποτα στις κόκκινες και η διαφορά stock+native με dlss3 (+interpolation, υποχρεωτικά, δηλαδή) είναι τεράστια.

Το είπαν τα ίδια site που μέχρι 1' πριν τις παρουσιάσεις ήταν βαμμένα κόκκινα, σύμφωνα με τους ίδιους που σήμερα τα επικαλούνται.

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Φίλτατε πέτρο, είστε 3 άτομα που όταν σας λέω ότι η διαφορά΄δεν είναι 16% μου απαντάτε για άχρηστες κάρτες, recon, ότι θα χρειαστούμε αναβάθμιση και ξέρω γώ τι άλλο, απλά και μόνο για να μην παραδεχτείτε ότι όντως η διαφορά δεν είναι 16%. Ταυτόχρονα μου λές εμένα ότι υπεκφεύγω....

Μα ο atenra με αυτό διαφωνεί, αυτό συζητάμε τόση ώρα. Ουσία δεν υπάρχει. Αν δεν σε ενδιαφέρει το RT, στα τέτοια σου για το ποιά είναι η διαφορά ας είναι και 5000%. Την κοπέλα μου δεν την νοιάζει το RT, δεν με ρώτησε ποτέ πόσο πάνω ή πόσο κάτω είναι η 3060ti ή οτιδήποτε άλλο. Δεν προσπάθησε με το ζόρι να με πείσει ότι η διαφορά είναι 16% ενώ δεν είναι...

Έγραψα εγώ κάπου ότι η διαφορά δεν είναι παραπάνω από 16%?

Έδωσες συγκεκριμένο ατυχές παράδειγμα, στο υπέδειξα/σχολίασα (τίποτα πέρα από αυτό),  έδωσες κι άλλο ατυχές παράδειγμα, σχολίασα σε αυτό

Δικά σου τα παραδείγματα, δεν τα έβγαλα από την κοιλιά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Πέτρος είπε

Είσαι σίγουρος για αυτά? Αφού δεν λειτουργεί τίποτα στις κόκκινες και η διαφορά stock+native με dlss3 (+interpolation, υποχρεωτικά, δηλαδή) είναι τεράστια.

Το είπαν τα ίδια site που μέχρι 1' πριν τις παρουσιάσεις ήταν βαμμένα κόκκινα, σύμφωνα με τους ίδιους που σήμερα τα επικαλούνται.

Δε χρειάζεται να συνεχισθεί όλο αυτό. Πάμε να δούμε τα θετικά, νομίζω ότι το εξαντλήσαμε το θέμα και μαζί και τους εαυτούς μας. Τα ξέρουμε τα θεματακια τους και τα ξέρουν σίγουρα και αυτοί.

Ναι το launch θα μπορούσε να είναι καλύτερο αλλά δεν έχει σημασία πλέον πέρασε.

Πάμε να δούμε τι γράφουν τα κοντέρ και πόσο θα πάνε.

Δεν ειναι όλα άσπρο ή μαύρο. Μπορούν να ισχύουν δύο ή τρία πράγματα ταυτόχρονα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Έγραψα εγώ κάπου ότι η διαφορά δεν είναι παραπάνω από 16%?

Έδωσες συγκεκριμένο ατυχές παράδειγμα, στο υπέδειξα/σχολίασα (τίποτα πέρα από αυτό),  έδωσες κι άλλο ατυχές παράδειγμα, σχολίασα σε αυτό

Δικά σου τα παραδείγματα, δεν τα έβγαλα από την κοιλιά μου.

Σωστά, τα παραδείγματα δεν τα έφερα για να δείξω ότι είναι χρήσιμο το RT, αυτό αφορά τον καθένα ατομικά. Τα έφερα για να δείξω ότι η διαφορά δεν είναι 16%, πράγμα το οποίο υποστηρίζει ο atenra. Γιαυτό σου είπα εξαρχής, απτό 1ο ποστ, το ότι έχεις χάσει το point. Προφανώς δεν διάβασες από που ξεκίνησε.

Δεν έγραψα καν κάτι για το RT, ανέβασε ένα πινακάκι ο atenran και έβαλα ένα confused face, και με ρώτησε γιατί είμαι confused. Σελίδα 180, αν σε ενδιάφερει. 

Η χρησιμότητα του RT έχει ψοφήσει σαν σύζητηση, ο καθένας κρίνει για την πάρτυ του και δεν έχει νόημα τέτοια συζήτηση. Αλλά εδώ δεν μπορούμε (με τον aten ra , όχι με εσένα) να συμφωνήσουμε σε αντικειμενικά΄μετρήσιμα κριτήρια, εκεί είναι το πρόβλημα, όχι στο αν είναι χρήσιμο το rt

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα πιο σοβαρά site o Wizzard ( Tech Power Up & Igor) βγάζουν διαφορά 16% υπέρ της RTX4080 σε 4Κ με RayTracing. Ουσιαστικά η AMD είναι μια γενιά πίσω σε Ray Tracing σε σχέση με την Nvidia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...