Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Armoral είπε

Σύμφωνα με hwunboxed δεν ισχύουν. Οι προβολές δεν έγιναν μόνες τους. Με βάση τα όσα έδειξε η amd έγιναν.

Εγώ μαζί σου, αλλά αν κάτσουμε να κοιτάμε δεξιά-αριστερά, κάπου θα ισχύουν και κάπου όχι, και φυσικά άκρη δεν θα βγάλουμε.

το "up to 1.7" της ΑΜΔ, πάντως, ήταν αυστηρά αυτό που λέει το "up to", μας αρέσει δεν μας αρέσει. Αν κάποιοι το πήραν και το εφάρμοσαν καθολικά για την ισχύ της κάρτας, ας μπουν στην ίδια κατηγορία με το 8Κ gaming της πράσινης στην 3χχχ σειρά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@scorpion8283 φίλτατε όχι απλώς δεν χάρηκα, μη σου πω το αντίθετο γιατί πραγματικά ήμουν με το τουφέκι στο χέρι για αγορά. Αλλά εντάξει driver issues και απόσταση της παρουσίασης από την πραγματικότητα όση είχε ο fx8350 από τον 4790K.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πέτρος είπε

Αν υπάρχει όντως h/w bug, κακό του κεφαλιού τους. Ας έβγαινε rev.B σε 3-6 μήνες...λιγότερη ζημιά θα πάθαιναν σε σχέση με το χτεσινό.

 

+1000, δικαιολογίες στο fail υπάρχουν και θα υπάρχουν άπειρες. Δεν βοηθούν όμως στο να διορθώσεις τα κακώς κείμενα και ούτε ενδιαφέρουν τον καταναλωτή. Δεν είναι οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι που θα κάνουν φλόπα, με το να τους δικαιολογούμε κάνουμε μόνο κακό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, morehp είπε

+1000, δικαιολογίες στο fail υπάρχουν και θα υπάρχουν άπειρες. Δεν βοηθούν όμως στο να διορθώσεις τα κακώς κείμενα και ούτε ενδιαφέρουν τον καταναλωτή. Δεν είναι οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι που θα κάνουν φλόπα, με το να τους δικαιολογούμε κάνουμε μόνο κακό....

Δικαιολογία? Πού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Πέτρος είπε

το "up to 1.7" της ΑΜΔ, πάντως, ήταν αυστηρά αυτό που λέει το "up to", μας αρέσει δεν μας αρέσει. 

ναι φυσικά για αυτό μπαίνεις στο μαγαζί  που λέει εκπτώσεις από 20%, ενώ άμα πας στο έως 70% θα έχει έκπτωση στις τσίχλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DiaperCh@nger101 είπε

ναι φυσικά για αυτό μπαίνεις στο μαγαζί  που λέει εκπτώσεις από 20%, ενώ άμα πας στο έως 70% θα έχει έκπτωση στις τσίχλες.

Ναι, καλά όλα αυτά. Μας αρέσει το "up to"? Όχι, σε κανέναν. Είναι καλυμμένοι? Ναι.

Το τί κατάλαβε ο καθένας από αυτό το slide και σε τί το μετέφρασε, δεν είναι πρόβλημα αυτού που το έβγαλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Εγώ μαζί σου, αλλά αν κάτσουμε να κοιτάμε δεξιά-αριστερά, κάπου θα ισχύουν και κάπου όχι, και φυσικά άκρη δεν θα βγάλουμε.

το "up to 1.7" της ΑΜΔ, πάντως, ήταν αυστηρά αυτό που λέει το "up to", μας αρέσει δεν μας αρέσει. Αν κάποιοι το πήραν και το εφάρμοσαν καθολικά για την ισχύ της κάρτας, ας μπουν στην ίδια κατηγορία με το 8Κ gaming της πράσινης στην 3χχχ σειρά.

Ποτε δεν εμπιστευομαι leakers μια ζωη γραφουν τις μαλακιες τους ανεβαζουν τον πηχη το hype χωρις λογο. 

Με τα παρακατω νουμερα προσωπικα ειμαι παρα πολυ καλυμμενος στα 3440x1440 που ειμαι θα σκοτωνει μια xtx και μου αρκει. Και το RT που ειναι 16% κατω απο 4080 παλι μου αρκει το θεωρω εξαιρετικο νουμερο για τα 200 δολλαρια κατω τιμη που εχει. Απο εκει και περα πρωτος πρωτος ανεφερα το θεμα με την καταναλωση και επειτα με τα crashes απο ολα τα reviews που διαβασα. Το οτι καποιοι το πανε επι προσωπικου το θεωρω τραγικο πραγματικα οταν μιλαω παντα με επιχειρηματα και ομορφα. Γραφουμε οτι σε 2-3 παιχνιδια με RT ειναι αρκετα πισω οι AMD και αρχιζουν οι ειρωνειες και οι μαλακιες απο μερικους. Δεν γινεται ετσι συζητηση εκτος αν μιλαω με 10χρονα εκει παω πασο αλλα μερικες φορες χανεις πασα ιδεα για μερικους που μεχρι σημερα λες οκ μια χαρα παιδια και συζητας ανετα μαζι τους. 

 

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Ναι, καλά όλα αυτά. Μας αρέσει το "up to"? Όχι, σε κανέναν. Είναι καλυμμένοι? Ναι.

Το τί κατάλαβε ο καθένας από αυτό το slide και σε τί το μετέφρασε, δεν είναι πρόβλημα αυτού που το έβγαλε.

Μόνος σου δίνεις το παράδειγμα δικαιολογίας και εκλογίκευσης με αυτό που γράφεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, morehp είπε

Μόνος σου δίνεις το παράδειγμα δικαιολογίας και εκλογίκευσης με αυτό που γράφεις...

Μπα, δεν θα το έλεγα.

Την έχω κράξει αρκετά από χτες για να τη "δικαιολογώ". Της αποδίδω αυτά που της πρέπουν από τα αντικειμενικά ευρήματα, όχι από τις αναγωγές που έκανε/κάνει/φαντάζεται ο οποιοσδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οντως δεν βγαζω καμια ακρη. Τα νουμερα που παρουσιαστηκαν ετσι ακριβως βγηκαν απο TPU αναμεσα σε 25 παιχνιδια και με 13900K. 20% κατω απο 4090 σε raster 5% πανω απο 4080 και 15% κατω σε ray tracing απο την κατα 200 δολλαρια ακριβοτερη 4080. Ποτε δεν ισχυριστηκαν οτι ειναι σαν 4090 οι leakers λενε οτι θελουν για αυτο ειπα μην εμπιστευεστε leakers και οτι γραφουν μαλακιες ειδικα αυτος ο mark pc. 

Συγγνώμη πως το 20 τοις εκατό κάτω απο 4090 και το 15 τοις εκατό στα μεσο ορο από την 4080 είναι θετικά και όχι σημείο πώλησης υπέρ των nvidia? 

Γιατί 21 τοις εκατό ειναι 30 fps κατά μέσο όρο πάντα.

Όσο για τη διαφορά των 200 ευρω αναμένουμε τιμές ακόμη.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, morehp είπε

Μόνος σου δίνεις το παράδειγμα δικαιολογίας και εκλογίκευσης με αυτό που γράφεις...

Θεωρεις το 4X πανω που εγραψε ο πετσινος για την 4090 απο προηγουμενη γενια πιο σωστο δηλαδη? Αν το 1.6 που εδωσε πχ στο 2077 γιατι μονο σε εκεινο απεχει ελαχιστα απο το 1.7 που εγραφε το γραφημα στα υπολοιπα παιχνιδια ειναι οντως 1.5 που γραφουν το 4Χ πανω για την 4090 πως πρεπει να το παρουμε? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πέτρος είπε

Μπα, δεν θα το έλεγα.

Την έχω κράξει αρκετά από χτες για να τη "δικαιολογώ". Της αποδίδω αυτά που της πρέπουν από τα αντικειμενικά ευρήματα, όχι από τις αναγωγές που έκανε/κάνει/φαντάζεται ο οποιοσδήποτε.

Για τις αναγωγές σε παραπέμπω στον φίλτατο Arkin. Εχει κάνει master 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...