Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@morehp Δεν έχει προϊόν στα $999 σήμερα η AMD γιατί κατέβασε τις 6950ΧΤ στα $799. Από την άλλη η NVIDIA έχει μέχρι και αύριο την καλύτερη κάρτα στα $999 (3090) αλλά θα χάσει το segment από την 7900ΧΤΧ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Αν δεις τιμές US θα καταλάβεις γιατί πράγμα μιλάω .

Λίγες ήταν η μέρες της 3060 μαζί μου, μετά το review πάει στον ξάδερφο και μένω με την 6700 

Ρίξε ένα λινκ με τιμές να δω για να καταλάβω pls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Αυτή τη μπούρδα με το συμπάθειο με το undervolt έχω σταματήσει να την αντέχω. Αληθεια πιστεύει κανείς ότι αν όλες οι κάρτες παίζανε καλύτερα με λιγότερη τάση ΔΕΝ θα ήταν έτσι ρυθμισμένες εξαρχής; Οριακά stable/unstable συστήματα. 

Δεν είναι μπούρδα φίλε μου, tuning λέγεται - δεν είναι όλα τα τσιπάκια το ίδιο. Άλλα δέχονται UV άλλα όχι. Όπως συμβαίνει χρόνια τώρα με το CPU lottery και το OC potential που είχε το κάθε κομμάτι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, morehp είπε

Ρίξε ένα λινκ με τιμές να δω για να καταλάβω pls

 

RX6950XT 

https://www.newegg.com/p/pl?N=100007709 601403917&Order=1

RTX3090 

https://www.newegg.com/p/pl?N=100007709 601357248&Order=1

RTX4080 

https://www.newegg.com/p/pl?N=100007709 601408875&Order=1

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από hw unboxed. Στα αρνητικά κάποια crashes, κάποια black screens που απαιτούσαν αποσύνδεση επανασύνδεση του dp καλωδίου και διπλάσιο χρόνο για είσοδο στα windows απο το καναλι Jarredtech που επιβεβαίωσε και η MSI. Αντίστοιχα θέματα με crashes είχαν και άλλοι reviewers με τους οποίους επικοινώνησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, morehp είπε

Το πρόβλημα είναι υπαρκτό, το ότι δεν μπορούν να το φτιάξουν ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα hardware

Ναι, είναι υπαρκτό και θέμα h/w και δεν το συναντάμε καθολικά (δεν το είχα ποτέ, υπάρχει κόσμος με 2 οθόνες που δεν το είχε/έχει κλπ).

Οκ, δεν τη γουστάρεις την εταιρεία, δεν τα γουστάρεις τα προϊόντα της, μην το ξεφτιλίζουμε όμως.

1 ώρα πριν, morehp είπε

Δεν ξέρω σε ποιά ρολόγια 3000 αναφέρεσαι, μήπως σε τίποτα Folex; όλα τα power που βρήκα 350W ακατέβατα ρουφάει και είναι και πίσω από 4080...Με OC βάρεσε 400+ 100fan 100 βαθμούς θερμοκρασία.

Επος!

Ο κιτγκουρού έχει ωραίο presentation

 

Και για να μην ξεχνιόμαστε

Thumbnail

Πώς τραβάει 400+w με 2χ8+PCI...375max?

Να είναι κανένα spike, να την κάνουμε την κουβέντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aten-Ra είπε

Ρε φίλε τι ήξεις αφήξεις με τις τιμές και τα segmentation, link με προϊοντα που πωλούνται υπάρχουν; ζήτημα να έχει από 2 κάρτες διαθέσιμες στα λινκ που βάζεις όχι παραγγελία σε μια βδομάδα και βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hln3 είπε

image.png.e085876d7b129de87b74a55611dd07a8.png

Σωστός. Βάλε και το bf, αντε και το halo,  εκτός από τα απαιτητικά multiplayer shooters πάντως γιατί να μη θέλει eye candy κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DiaperCh@nger101 είπε

Αυτή τη μπούρδα με το συμπάθειο με το undervolt έχω σταματήσει να την αντέχω. Αληθεια πιστεύει κανείς ότι αν όλες οι κάρτες παίζανε καλύτερα με λιγότερη τάση ΔΕΝ θα ήταν έτσι ρυθμισμένες εξαρχής; Οριακά stable/unstable συστήματα. 

Δεν μπορείς σαν εταιρεία να βγάλεις προϊον που είναι unstable έστω και στο 1% της παρτίδας. Οπότε μια χαρά μπορεί να παίρνει το 99% tuning στον έναν ή στον άλλο βαθμό και το 1% να παίζει μονο στοκ.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, TR-909 είπε

Δεν είναι μπούρδα φίλε μου, tuning λέγεται - δεν είναι όλα τα τσιπάκια το ίδιο. Άλλα δέχονται UV άλλα όχι. Όπως συμβαίνει χρόνια τώρα με το CPU lottery και το OC potential που είχε το κάθε κομμάτι.

συμφωνώ απολύτως φίλε μου. το ίδιο ακριβώς λέμε. το ίδιο ακριβώς. ΟΧΙ ΟΛΑ.  εδώ το uv παρουσιάζεται σα φάρμακο για πάσα νόσο και πάσα μαλάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Armoral είπε

Από hw unboxed. Στα αρνητικά κάποια crashes, κάποια black screens που απαιτούσαν αποσύνδεση επανασύνδεση του dp καλωδίου και διπλάσιο χρόνο για είσοδο στα windows απο το καναλι Jarredtech που επιβεβαίωσε και η MSI. Αντίστοιχα θέματα με crashes είχαν και άλλοι reviewers με τους οποίους επικοινώνησε.

Σταματάω, κλαιω :P 

Τα αναμενομένα δηλαδή

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, morehp είπε

Ρε φίλε τι ήξεις αφήξεις με τις τιμές και τα segmentation, link με προϊοντα που πωλούνται υπάρχουν; ζήτημα να έχει από 2 κάρτες διαθέσιμες στα λινκ που βάζεις όχι παραγγελία σε μια βδομάδα και βλέπουμε...

Για ποια κάρτα λες ???

2 λεπτά πριν, Armoral είπε

Τα νούμερα που εδωσαν από τον LTT  με ένα μονιτορ δεν τα είδες;

Ποιο είναι το LTT ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Δεν ξέρω αν μπήκε, idle από tpup

 

d019205d-59e8-40a7-8b01-74945e3721d1-png

Αρα στην κοκκινη υπαρχει ακομα το high memory clock bug, οπου αυξανει και το idle σε multi monitor setup.

No thanks. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Ναι, είναι υπαρκτό και θέμα h/w και δεν το συναντάμε καθολικά (δεν το είχα ποτέ, υπάρχει κόσμος με 2 οθόνες που δεν το είχε/έχει κλπ).

Οκ, δεν τη γουστάρεις την εταιρεία, δεν τα γουστάρεις τα προϊόντα της, μην το ξεφτιλίζουμε όμως.

 

Είναι άλλο ζήτημα να μην ξέρεις ότι υπάρχει πρόβλημα και άλλο ότι δεν υπάρχει...το passive aggresive στυλάκι και τα δε τη γουστάρεις ούτε καν τα υπολογίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...