Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ICE-T είπε

αν είναι 10% γρηγορότερη από 4080 θα συμφέρει όλους, γιατί θα έχουμε price drop στις καινούργιες σειρές,αλλά επειδή οι εταιρείες συνεργάζονται μεταξύ τους δύσκολο το βλέπω .

Τι εννοείς συνεργάζονται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Εσύ περιμένεις μήπως αντικαταστήσεις την 3080Ti με 7900XTX ;

προς το παρόν όχι,  όταν αρχίσουν να βγαίνουν παιχνίδια που να μην έχω παίξει ίσως.  δηλαδή κατά το Μάρτιο και μετά . ίσως να βγαίνει και η 4080ti  τότε να δούμε πιο συμφέρει παραπάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τι εννοείς συνεργάζονται ;

πάντα συνεργάζονται τέτοιες εταιρείες κάτω από το τραπέζι για το πώς θα πουλήσουν τα προϊόντα τους στο κοινό και σε τι τιμές ακριβώς .

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ICE-T είπε

πάντα συνεργάζονται τέτοιες εταιρείες κάτω από το τραπέζι για το πώς θα πουλήσουν τα προϊόντα τους στο κοινό και σε τι τιμές ακριβώς .

Καμία περίπτωση, απλά ξέρουν από leaks πάνω-κάτω τι προϊόν θα δώσει ο ανταγωνιστής τους και όχι πάντα με λεπτομέρειες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι διαβάζουμε θεέ μου😁 καλημερα καλή εβδομάδα άντε και με τα πολυπόθητα benchmarks σήμερα

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Καμία περίπτωση, απλά ξέρουν από leaks πάνω-κάτω τι προϊόν θα δώσει ο ανταγωνιστής τους και όχι πάντα με λεπτομέρειες.

XBOX/PS5 , 7590/13900Κ πάνω κάτω τα ίδια πράγματα αγοράζεις αν δεν βλέπεις γράφημα δεν νομίζω να καταλάβεις κάτι όπως και οι τιμές πάνω κάτω ίδιες, fanboy ποτέ δεν ήμουν θέμα γούστου του καταναλωτή είναι πλέον ότι πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ICE-T είπε

XBOX/PS5 , 7590/13900Κ πάνω κάτω τα ίδια πράγματα αγοράζεις αν δεν βλέπεις γράφημα δεν νομίζω να καταλάβεις κάτι όπως και οι τιμές πάνω κάτω ίδιες, fanboy ποτέ δεν ήμουν θέμα γούστου του καταναλωτή είναι πλέον ότι πάρεις.

Xbox και PS5 είναι και τα δύο full AMD. Το Nintendo Switch φοράει NVIDIA και δεν έχει σχέση. Ο 13900Κ δεν έχει σχέση με τον 7950, ο ένας είναι με chiplets, ο άλλος όχι. Το ότι είναι κοντά σε επιδόσεις σημαίνει απλά ότι υπάρχει ανταγωνισμός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Arkin είπε

4 σήμερα τα benchmark και 4 αύριο για αγορά. 

Ώρα Ελλάδας? Είμαι με το τουφέκι στο χέρι.

12 λεπτά πριν, billeiros είπε

Μακάρι να ναι δυνατή η XTX για να αντικαταστήσει την 3070 στο πισι της μικρής. Αντε να δουμε

Ο ένας παίρνει 7900xtx στην κόρη του, ο άλλος 4090 στο γιο του, ώρες ώρες αναρωτιέμαι τι σόι πατέρας είμαι.

53 λεπτά πριν, ICE-T είπε

πάντα συνεργάζονται τέτοιες εταιρείες κάτω από το τραπέζι για το πώς θα πουλήσουν τα προϊόντα τους στο κοινό και σε τι τιμές ακριβώς .

Αυτό λέγεται καρτέλ, σε κάτι μπανανίες σαν και δω παίζει και να συμβαίνει, στην Αμερική τρίσκολο.

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Ρε  παιδιά δεν τα ξέρετε καλά. Θα δώσεις 2 - 2,5Κ για gpu και θα ρίξεις δυο-τρια settings μωρέ σιγά το πρόβλημα... 

Το πρόβλημα δεν είναι να μην έχεις ποτέ high end hardware. Το πρόβλημα είναι η αποψάρα σαν να είχες πάντα, ενώ έχεις δει high end gpus και cpus στο youtube και σε κάνα ράφι στο πλαίσιο. 

Εμένα πάντως και ο 12900k ένα μικρό μπουκαλάκι σε κάποια παιχνίδια το έχει σε στοκ. Ποιός 9900k λέμε τώρα δεν ξέρω :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

 

Ο ένας παίρνει 7900xtx στην κόρη του, ο άλλος 4090 στο γιο του, ώρες ώρες αναρωτιέμαι τι σόι πατέρας είμαι.

 

O καλύτερος είσαι. Το ξέρω και το ξέρεις... 

Πιο πολύ για μας τα παίρνουμε μωρέ. Να χουμε να σκαλιζουμε. Αφού γνωριζεις

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, billeiros είπε

Μακάρι να ναι δυνατή η XTX για να αντικαταστήσει την 3070 στο πισι της μικρής. Αντε να δουμε

Ώπα μόλις απέκτησε σοβαρό ανταγωνισμό ο @azazil1190

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Armoral είπε

Ώπα μόλις απέκτησε σοβαρό ανταγωνισμό ο @azazil1190

Mε 2 4090 αυτός δεν κοντράρεται.😄 Μονο ποσοτικά λόγω του ότι έχω περισσότερα παιδιά κ φτιάχνω περισσότερα pc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Xbox και PS5 είναι και τα δύο full AMD. Το Nintendo Switch φοράει NVIDIA και δεν έχει σχέση. Ο 13900Κ δεν έχει σχέση με τον 7950, ο ένας είναι με chiplets, ο άλλος όχι. Το ότι είναι κοντά σε επιδόσεις σημαίνει απλά ότι υπάρχει ανταγωνισμός.

Ναι αλλά εκεί δε μας πειράζει που τιμολογεί η AMD το ίδιο με την Intel.

Μόνο στις κάρτες γραφικών ενοχλεί φαντάζομαι.

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Mε 2 4090 αυτός δεν κοντράρεται.😄 Μονο ποσοτικά λόγω του ότι έχω περισσότερα παιδιά κ φτιάχνω περισσότερα pc

Είχες σχέδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...