Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, billeiros είπε

Οn topic είμαστε αλλά σε παρακαλώ μην γράψεις για 1235η φορά ξανά ποσο φθηνή σου βγήκε η 6800 και πόσο λίγα προσεθεσες πουλώντας την 6700 για να την πάρεις. Το εμπεδώσαμε όλοι νομίζω. Αυτο όχι μόνο δεν είναι on topic αλλά κατανταει και βασανισμος

Δεν τα λες σωστά αδερφέ με το συμπάθειο κιόλας...😌

Spoiler

Μάλλον δεν διάβασες σωστά τον διάλογο προηγουμένως...

Ένας άλλος φίλος τον ρώτησε αν θα αναβάθμιζε για x χρήματα σε 4080 απο την 6800XT...

Και στην συνέχεια του απάντησε ο @Arkin τι και πως έκανε την τελευταία του αναβάθμιση. (ναι το ξέρουμε οτι το χει ξαναανφέρει, αλλά πραγματικά δεν ενοχλήθηκε κανένας...ουτε καν

 

1 ώρα πριν, billeiros είπε

Φτάνει λίγο με το θέμα των τιμών στα νήματα. Ορισμένοι δεν αντέχουμε άλλο. 

Spoiler

Επίσης διαφωνω απίστευτα πάααααααααααααααρα πολύ οτι οι τιμές δεν ειναι relevant σε οποιδήποτε topic και αν αναφερόμαστε...Ειδικά απο τη στιγμή που επικρατεί αυτή η κατάσταση.

Μακάρι να είχαμε ολοι την δυνατότητα να μην μας απασχολεί (=καιει, τσουρουφλάει) το θέμα των τιμών, αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι 😬😐. Βασικά δεν είναι έτσι για την συντριπτικότατη πλειοψηφία και εδω μέσα και εκει έξω και πιο πέρα. 

Τώρα αν κάποιος φίλος εχει "ξεμπερδέψει¨ με τις αγορές του, προφανώς δεν τον απασχολεί τον θέμα των τιμών αυτή τη στιγμή, λογικό είναι.....αλλά είναι και λίγο εγωιστικό να το γενικεύουμε.

 

56 λεπτά πριν, billeiros είπε

Μονοπωλείς και κουράζεις. Διαβάζουν κι άλλοι... 

Spoiler

Τέλος να αναφέρω οτι ενδεχομένως να σε κουράζει ο οποιοσδήποτε, να συμπληρώσω κι εγω με την σειρά μου ομως,

οτι προσωπικά εμένα - και δεν θα μιλήσω αυθαίρετα εξ ονόματος άλλων συμφορουμιτών, 

οχι απλά δεν με κουράζει ο φίλος @Arkin, αλλά ασχέτως αν συμφωνεί ή διαφωνεί κάποιος μαζί του, στα γραφόμενα του πάντα αιτιολογεί, δεν προκαλεί, και εκφράζεται και όμορφα. Ισα ισα εχω προσέξει αρκετές φορές κόσμο να του πουλάει ψευτομαγκιές και εκείνος να απαντάει ψύχραιμα

PS: Δεν το γνωρίζω προσωπικά το παλληκάρι, ούτε εχει ανάγκη απο ... υπεράσπιση, ούτε είμαι ο μπάτσος του politically corecteness του insomnia, αλλά δεν εξέφρασες σίγουρα εμένα και ακόμα πιο σίγουρα αρκετους ακόμα στο Forum....

Αυτα, on topic τωρα!!!🥰

 

Επεξ/σία από scorpion8283
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε με την τιμή που θα έχει αυτή πάρε 4090 κατευθείαν αν δεις καμια στα 1900

6 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

άντε να δούμε τι θα δούμε αξίζει amd φέτος η πάμε για 4080ti....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ε με την τιμή που θα έχει αυτή πάρε 4090 κατευθείαν αν δεις καμια στα 1900

 

πολλά τα 2k ... μια 4080ti στα 1500-1600 τη χτύπαγα insta.. θα είναι και κοντά σε επιδόσεις λογικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

πολλά τα 2k ... μια 4080ti στα 1500-1600 τη χτύπαγα insta.. θα είναι και κοντά σε επιδόσεις λογικά!

Δε θα έχει 1600 τελική αυτό θα είναι το ψεύτικο msrp. 1900-2200 θα πάει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Δε θα έχει 1600 τελική αυτό θα είναι το ψεύτικο msrp. 1900-2200 θα πάει 

δε βγαίνουν τα κουκιά έτσι 2200 έχει η 4090 και να βγει σε τέτοια τιμή θα φάει τα μούτρα της όπως έπαθε η απλή 4080 όχι ότι δε περιμένω τέτοιες τιμές απλά θα πέσει γρήγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, stratdevel1 είπε

Αν έχει τέτοιες επιδόσεις είναι πολύ καλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα όπως διέρρευσαν.. 

XT = 4080

XTX = 4080 + 15%

Μια χαρά επιδόσεις, απλά δεν θα φτάσει 4090. Όλα θα παιχτούν στις τιμές στα ράφια. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Άρα όπως διέρρευσαν.. 

XT = 4080

XTX = 4080 + 15%

Μια χαρά επιδόσεις, απλά δεν θα φτάσει 4090. Όλα θα παιχτούν στις τιμές στα ράφια. 

Βέβαια το είπαν από την αρχή ότι δεν στοχεύουν την 4090

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα φαίνεται και από το MSRP.

7900XTX - 999$

RTX4090 - 1599$

Μένει να δούμε τώρα αν ρίξει ο πέτσινος την 4080 στα 999$, εκεί θα υπάρξει καλή κόντρα και στις τιμές στα ράφια..Δυστυχώς η AMD δεν θέλει να βγάλει 1500-2000 ευρώ κάρτα γιατί ξέρει ότι ο enthusiast πάλι σε NVIDIA θα τα σκάσει για το RT.

Αν βγει πάνω από 4080 η 7900XTX στο μέσο όρο, ετοιμαστείτε για cut-down AD102(4080Ti).

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...