Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άμα έχει supply issues που λένε πάντως μην περιμένετε τιμές κάτω από 1400-1500Ε..Και δεν θα είναι και πολλές ακόμα και σ' αυτή τη τιμή, το αν θα πουληθούν θέλω να δω ή αν θα έχουν την τύχη της 4080.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

once you go black, you never go back

Έτσι το έχω ακούσει😁

Ηπιες παραλλαγες. 🤣

Το καλυτερο ειναι το (πιο εμφατικο) once you go black, you can never go back.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Ελπίζω 1200, υπολογίζω/περιμένω/μαντεύω 1400 χωρίς supply issues. Με ζητήματα διαθεσιμότητας sky is the limit 🤑.

Εγω πάντως για να διατηρήσω την πνευματική μου υγεία και....😵

την οικονομική μου επάρκεια....😁🥴

Έχω πείσει τον εαυτό μου οτι το launch ΓΙΑ ΟΛΑ (7900XT, 7900XTX ακόμα και για την 4080) είναι τέλη Γενάρη...

Αυθυποβολή μου το ειπαν both ψυχίατρος και ψυχολόγος.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την φθηνότερη 6950xt κοντά στο χιλιάρικο και την 6900xt στο 900άρι... και εγώ θα έλεγα ότι τιμή στην Ελλάδα γύρω στα 1300€, ανάλογα με διαθεσιμότητα όπως αναφέρει και ο @DiaperCh@nger101.

Δεν μπορούν να την βάλουν στα 1400€ όταν εκεί θα παίζει η 4080, εκτός εάν δούμε κάτι συγκλονιστικό σε απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1300-1400 σιγουρα 7900xtx το πρωτο διμηνο για πλακα αν υπαρχουν θεματα διαθεσιμοτητας. Και Πασχα προσφορα απο plaisio με 2-3 παιχνιδια εκει στο 1000αρικο. Ειδικα αν εχουν εξαφανιστει ολες οι RDNA 2 και Ampere. Eκει 1000αρικο θα ειναι μια οκ αγορα οπως ηταν και της 6900xt στα 999 msrp. Η 7900xt θα δουμε αν ειναι διαδοχος της 6800xt απλα με αλλη ονομασια γιατι αν βγαλουν 7800xt με 649 msrp και ειναι 40% πανω επιδοσεις απο 6800xt ειναι μια χαρα αντικαταστατης οποτε υπαρχει χωρος για 7900xt στα 799 msrp. Tα 1000+ να τα ξεχασουν οσοι πανε εκει θα πανε για 4090 τουλαχιστον να λενε οτι για ακομα 6 7 μηνες θα εχουν το καλυτερο προιον μεχρι να ερθει η 4090ti. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Αυτό που μέχρι τα 1000 μετράμε και το 5ευρο, αλλά μετά μετά τα 1000 είναι όλα τα νούμερα ίδια, με ξεπερνάει.

Είμαστε υπεράνω χρημάτων εδώ μέσα γιατί ως γνωστόν είναι "τεχνολογικό φόρουμ", τι είναι 1000 ψωροευρώ μπροστά στα κάλλη!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Αυτό που μέχρι τα 1000 μετράμε και το 5ευρο, αλλά μετά μετά τα 1000 είναι όλα τα νούμερα ίδια, με ξεπερνάει.

Σωστός.Εν τω μεταξύ σε τυχερά παιχνίδια ισχύει το εξής παράδοξο με τα ποσά των κερδών. Ακούς 2-3 εκατομμύρια στο τζόκερ και δε δίνεις σημασία. Ακούς τζακ ποτ με 20 εκατομμύρια και τρέχεις αμέσως. Λες κι αν κερδίσεις π.χ 2 εκατομμύρια κλάιν, σε νοιάζει μόνο από 20 και πάνω. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Age4Greeks είπε

Είμαστε υπεράνω χρημάτων εδώ μέσα γιατί ως γνωστόν είναι "τεχνολογικό φόρουμ", τι είναι 1000 ψωροευρώ μπροστά στα κάλλη!

 

25 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Αυτό που μέχρι τα 1000 μετράμε και το 5ευρο, αλλά μετά μετά τα 1000 είναι όλα τα νούμερα ίδια, με ξεπερνάει.

Ενταξει ρε σεις..

.δεν ειναι μεν απολυτο...αλλα το χιλιαρικο εχουμε πει ειναι ψυχολογικο οριο budgeting για παααααρα πολυ κοσμο...Νομιζω δεν διαφωνει κανεις. Ουτε η ιδια η Amd με τα msrp της.(999$)

Ειναι ενα χοντρο στρογγυλο ταβανι και μαλιστα μιας και μιλαμε για παιχνιδια, πολυ ψηλο ταβανι κιολας. 

Καποτε λεγαμε πανω απο 500-600 για καρτα γραφικων ειναι μεγαλη υπερβολη, τωρα ( δυστυχως) λεμε πανω απο 1000 ειναι υπερβολη.

Αν καποιον δεν τον νοιαζει η υπερβολη......εεε θα δωσει οσα! Αυτο εκτιμαμε καποιοι τοσο καιρο. 

Και εννοειται πως, οποιος δωσει 1300 και 1400 και δεν παει στα πιο πολλα της 4090, προφανως δεν ειναι ουτε χαζος ουτε παραλογος...απλα εχει λιγο πιο...ασυνηθιστο budget! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν βλεπουμε ακομα 6950ΧΤ στα 1300ε μην περιμενετε εκπτωσεις στην 7900,αλλωστε amd,nvidia ιδιους μετοχους εχουν.

1500-2000  ΧΤΧ

1200-1600 ΧΤ

 

https://www.techpowerup.com/review/amd-navi-31-radeon-rx-7900-xtx-and-xt-unboxing/

επεσε μαρουλι στο tp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...