Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Αξιος της μοιρας του. Δεν πειραζει οπως ειπα δεν τα περνει απο την τσεπη μας αλλα ειναι κριμα να εχει ενα πολυ χειροτερο προιον και να δινεις τα ιδια λεφτα. 

Για μενα ειναι προβλημα της ιδιας της AMD  και καλα να παθει σε αυτο που δεν γεμιζει τον κοσμο με καρτες της ( βαλε καλες τιμες ) ωστε να αλλαξει το κλιμα αυτο.. Η NVIDIA  καλα κανει και χτυπαει τιμες αφου ξερει την ψυχολογια του κοσμου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, enable_your_mind είπε

Για μενα ειναι προβλημα της ιδιας της AMD  και καλα να παθει σε αυτο που δεν γεμιζει τον κοσμο με καρτες της ( βαλε καλες τιμες ) ωστε να αλλαξει το κλιμα αυτο.. Η NVIDIA  καλα κανει και χτυπαει τιμες αφου ξερει την ψυχολογια του κοσμου...

Έχασε τεράστια ευκαιρία με τη σειρά 6000 που δεν είχε να δώσει τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τα ειπες ολα ακομα μια φορα. Η τραγικη αληθεια. Αλλα να πουμε και την αληθεια ο ανεγκεφαλος που θα αγοραζε 3060 στα ιδια λεφτα με 6800xt δεν το λυπαται και κανεις καλα να παθει στην τελικη. Ας βγαζει δις η nvidia και καθε nvidia αφου δεν τα περνει απο την τσεπη μας δεν μας πεφτει και λογος. Τις εταιριες να κραζουμε οταν πρεπει η μαζα παντα θα ειναι μαζα λιγοι ψαχνονται οπως πρεπει και κανουν σωστες επιλογες. 

(Να πω την αμαρτια μου τωρα που ειμαι σε περιοδο αγορας, θα ελεγα σε ολους μα ολους μα ολους τους γνωστους μου να παρουν nvidia.... 👹🤣....αφου καμια φορα σκεφτομαι μηπως τα παιδια που κραζουν amd μερα νυχτα, μηπως εχουν το ιδιο πονηρο σκεπτικο με εμενα 😂😂)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Armoral είπε

Έχασε τεράστια ευκαιρία με τη σειρά 6000 που δεν είχε να δώσει τίποτα.

Ενω η 3060  θα του εχει και καφε ετοιμο το πρωι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Armoral είπε

Δεν κατάλαβες. Που δεν είχε κάρτες να δώσει στο launch λέω.

Α οκ τοτε μαζι σου και εχεις και απολυτο δικιο :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ ξέρω ότι 3060ti και 6700xt έχουν παρόμοιες τιμές, ενώ η πρώτη έχει features που η 2η απλά δεν, γιαυτό και πήρα την nvidia. Δεν ξέρω που πως και γιατί βλέπεται εσείς κάτι διαφορετικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Eγώ ξέρω ότι 3060ti και 6700xt έχουν παρόμοιες τιμές, ενώ η πρώτη έχει features που η 2η απλά δεν, γιαυτό και πήρα την nvidia. Δεν ξέρω που πως και γιατί βλέπεται εσείς κάτι διαφορετικό

Αναφέρονται σε raster απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Eγώ ξέρω ότι 3060ti και 6700xt έχουν παρόμοιες τιμές, ενώ η πρώτη έχει features που η 2η απλά δεν, γιαυτό και πήρα την nvidia. Δεν ξέρω που πως και γιατί βλέπεται εσείς κάτι διαφορετικό

Εεε...λογικο ειναι...αφου δεν ξερεις απ ' αυτα...

Μπες και σε κανα φορουμ να διαβασεις τπτ..

Ή ρωτα μας, θα σου πουμε!!

🫣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Armoral είπε

Αναφέρονται σε raster απόδοση.

Μα παπάτζα διαφορές έχουν σε raster. Eνώ σε RT η 6700xt τον πίνει άγρια ακόμα και από την απλή 3060. Ταυτόχρονα είναι και πιο ενεργοβορά από την 3060ti. Πραγματικά μόνο τίγκα κόκκινος θα αγόραζε 6700xt αντί για 3060ti σε ίδιες τιμές.

 

1440p.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Armoral είπε

Μέχρι τέλος του Δεκέμβρη το πολύ θα υπάρχουν κάρτες. Τώρα σε τι αριθμούς αυτό θα το δούμε.

Κρατα το ποστ σημείωση και τα ξαναλεμε τον Φλεβάρη 😉

13 Δεκέμβρη δεν θα βρεις καρτα ουτε σε φωτογραφια. Αν προλάβουν και στειλουν τα καραβια πριν την Κινεζικη Πρωτοχρονια ισως εμφανιστει κατι τον Φλεβαρη.

Ειτε δεν θελουν να πουλησουν ειτε ξερουν οτι δεν θα πουλησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Herald είπε

Ε τι μου δείχνεις? SAME performance λέει το video σε 1440p και 2% slower σε 1080p. Ποιό raster μου λές λοιπόν?

Για να σε δικαιώσω;

Στα περισσότερα παιχνίδια πάντως είναι πάνω ή 6700xt.

5 λεπτά πριν, morehp είπε

Κρατα το ποστ σημείωση και τα ξαναλεμε τον Φλεβάρη 😉

13 Δεκέμβρη δεν θα βρεις καρτα ουτε σε φωτογραφια. Αν προλάβουν και στειλουν τα καραβια πριν την Κινεζικη Πρωτοχρονια ισως εμφανιστει κατι τον Φλεβαρη.

Ειτε δεν θελουν να πουλησουν ειτε ξερουν οτι δεν θα πουλησουν.

Δε σου λέω ότι γνωρίζω κάτι εγώ, τι αναφέρουν στην AMD λέω. 13 Δεκεμβρίου reference, μετά από δύο εβδομάδες οι custom.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...