Προς το περιεχόμενο

365shop.gr


Alexper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 654
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, iosifidise είπε

Όσο δεν επεμβαίνει Εισαγγελέας θα έχουμε τα ίδια και χειρότερα. 

Αν δεις στο τελος, επεσε το προστιμο.

Γενικα δεν γινεται μονο στην Ελλαδα. Απλα καποιοι δεν εχετε την ικανοτητα να ξεχωρισετε ενα legit καταστημα απο ενα scam. Τα ιδια και εδω, απλα βλεπετε καλες τιμες και ορματε. Κατα 99%, αν και αναφερει στους τροπους πληρωμης την αντικαταβολη, δεν ηταν διαθεσιμη στο τελος και αυτο ειναι ενα σημαδι για αυτα τα καταστηματα

 

btw για να μην γινει μπερδεμα, το shop365 ειναι legit καταστημα. Προσφατα αγορασα κατι (elden ring), δεν παρελαβα τελικα και επεστρεψαν τα χρηματα κανονικα. Το αναφερω γιατι μερικες φορες στοχευμενα χρησιμοποιουν παρομοια ονοματα καταστηματων

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Dimth είπε

Καλησπέρα,

 

μόλις επέστρεψα απο το αστυνομικό τμήμα, έχω κάνει καταγγελία, μίλησα με δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος,

φέρνει ευθήνη η σελίδα του σκρουτζ απο την στιγμή που το μαγαζί υπήρχε μέσα εκεί, είμαι διατεθειμένος να το τρέξω

όσο δε πάει, παρακαλώ στείλτε μου μήνυμα όσοι είστε θύματα απάτης με το εν λόγο κατάστημα ώστε να κινηθούμε όλοι μαζί.

Δυστυχώς προχθές έκανα και εγώ μια παραγγελία και εχθές το μεσημέρι καθώς ήμουν στην σελίδα του καταστήματος

ξαφνικά έπεσε και ζητούσε κωδικούς σύνδεσης. Το site δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή στο σκρουτζ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, GeorgeV23 είπε

φέρνει ευθήνη η σελίδα του σκρουτζ απο την στιγμή που το μαγαζί υπήρχε μέσα εκεί, είμαι διατεθειμένος να το τρέξω

Δεν ισχυει αυτο.

Το καταστημα θα μπορουσε να εμφανιζεται και στο google. Φερνει ευθυνη και η google?

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GeorgeV23 είπε

 

Καλησπέρα, έπεσα και εγώ θύμα απάτης απο το 365shop.

Πήγα στην Γ.Α.Δ.Αττικής και μου είπαν να απευθυνθώ στο Α.Τ. της περιοχής μου. Απο το Α.Τ. λόγω ώρας μου είπαν να πάω αύριο το πρωί. Έκλεισα και ραντεβού με την τράπεζα, μιας και η αγορά έγινε με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό. 
 

Ειμαι διατεθειμένος να το φτάσω στα άκρα, φυσικά με νόμιμο τρόπο!

Στοιχεία καταστήματος:

365 SHOP GR Μονοπρόσωπη ΙΚΕ

Λιανικό εμπόριο οικιακών ειδών, με αλληλογραφία ή μέσω διαδυκτίου

Διεύθυνση: Κολοκοτρώνη 1, Τ.Κ. 60100, Κατερίνη, Πιερία

ΑΦΜ:801159278

ΔΟΥ: Κατερίνης

Διοίκηση: ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΙΛΟΥΚΑΤΖΗΣ

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα,

Παθούσα και εγώ από το ίδιο κατάστημα 365shop.gr. Παρήγγειλα laptop MacBook Air.

Επικοινώνησα με την τράπεζα για αμφισβήτησης συναλλαγής.

Έκανα καταγγελία στην προστασία του καταναλωτή.

Αύριο το πρωί θα πάω στο αστυνομικό τμήμα.

Επίσης μπήκα στην ομάδα που δημιουργήθηκε από τα παιδιά εδώ για να κινηθούμε όλοι μαζί.

Η τράπεζα με ενημέρωσε, όσο περισσότεροι ζητήσουν αμφισβήτηση συναλλαγής, τόσο μεγαλώνει η πιθανότητα να λάβουμε τα λεφτά μας πίσω..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πρέπει να έπεσα και εγώ θύμα από το 365shop (350$😪). Είμαστε σίγουροι ωστόσο πως πρόκειται για απάτη;

Θέλω να πώ η σελίδα τους δεν έχει κλείσει εξ ολοκλήρου. Μπορεί να κάνουν "αναβάθμιση";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και εγώ με τη σειρά μου παράγγειλα μες τη χαρά έναν επεξεργαστή για τον υπολογιστή αξίας 320€ … 

Με χρεωστική κάρτα Παίρνω τηλέφωνο πριν κάτι μέρες πέντε με έξι του μηνός θα έρθει μπαίνω στο site σύντομα κοντά σας…. 
Παίρνω στο σκρουτζ δεν έβγαλα κάποια άκρη παίρνω στο μαγαζί τίποτα … 

Πήρα στην τράπεζα και έκανα αμφισβήτηση αγοράς.. Μιας που είμαστε πολλοι τι μπορούμε να κάνουμε παιδιά;

14 ώρες πριν, Dimth είπε

Καλησπέρα,

 

μόλις επέστρεψα απο το αστυνομικό τμήμα, έχω κάνει καταγγελία, μίλησα με δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος,

φέρνει ευθήνη η σελίδα του σκρουτζ απο την στιγμή που το μαγαζί υπήρχε μέσα εκεί, είμαι διατεθειμένος να το τρέξω

όσο δε πάει, παρακαλώ στείλτε μου μήνυμα όσοι είστε θύματα απάτης με το εν λόγο κατάστημα ώστε να κινηθούμε όλοι μαζί.

Δυστυχώς προχθές έκανα και εγώ μια παραγγελία και εχθές το μεσημέρι καθώς ήμουν στην σελίδα του καταστήματος

ξαφνικά έπεσε και ζητούσε κωδικούς σύνδεσης. Το site δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή στο σκρουτζ.

Τι μπορούμε να κάνουμε ;

10 ώρες πριν, giannaros69 είπε

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ FB κάνε αντ Gianni's chorafas

Τσέκαρε messenger γιατί δεν μπορώ να σε κάνω add panos siotos 

Μου έκλεψαν 320€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάθε έξι περίπου μήνες εμφανίζεται ένα κατάστημα που :

θέλει μόνο κασέρι και όχι αντικαταβολή.

πουλάει από καρφίτσα μέχρι ελικόπτερο.

Έχει παράδοση αρκετά μεταγενέστερη .

είναι μπλα μπλα μονοπροσωπη σίκε Μίκε.

είναι τα πάντα σε τιμές ανεξήγητα χαμηλά.

Έχει ένα τρισεκατομμύριο θετικές αξιολογήσεις ,τα νούμερα όμως δεν βγαίνουν .

κάτι άλλο ? τουλάχιστον για την επόμενη γύρω στα τέλη Αυγούστου, να μην λέμε ξανά τα ίδια ?

 

 

Επεξ/σία από makis269
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, manosfp είπε

Θέλω ένα (1) φακινγκ λόγο να χώσει κανείς λεφτά με απευθείας κατάθεση σε ένα παντελώς άγνωστο κατάστημα.

Μερικοί πραγματικά δε νιώθετε. 

Υπάρχουν και αυτοί που πήραν κάτι στο παρελθόν και όλα ήταν εντάξει. Οπότε εμπιστεύτηκαμε το κατάστημα. Αυτός είναι ο φακινγκ λόγος...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Christsim είπε

Υπάρχουν και αυτοί που πήραν κάτι στο παρελθόν και όλα ήταν εντάξει. Οπότε εμπιστεύτηκαμε το κατάστημα. Αυτός είναι ο φακινγκ λόγος...

Προς όλους τους επικριτές που ξεχωρίζουν από μακριά την απάτη όπως λένε, ξαναγράφω και εγώ τι για αρκετά χρόνια το κατάστημα ήτανε legit.

Θα μιλήσω ξανά προσωπικά αλλά τουλάχιστον πριν προχωρήσουμε σε παραγγελία κάποια βασικά τα έψαξα.

Επίσης στην περίπτωσή μου δεν είδα καμία ευκαιρία του αιώνα. Πάνω κάτω ίδια τιμή είχε στην κάρτα γραφικών απλά ήταν ετοιμοπαράδοτη κατι που με ενδιέφερε περισσότερο για να προλάβω Πάσχα. Αληθινές κριτικές καλές και κακές έχει από το 2019 όποιος θέλει να του στείλω και την cache σελίδα.

Εννοείται πως σαν ένα ελάχιστο μέτρο προστασίας αγορές με κάρτα και αν επιτρέπεται με αντικαταβολή. Οι περισσότεροι πιστεύω το κάνουμε.

Επίσης οι περισσότεροι πιστεύω πληρώσαμε με κάρτα μιας και το επέτρεπε.

Επίσης υπάρχουν άνθρωποι που στο παρελθόν έχουν ξανά ψωνίσει από το κατάστημα και ήταν ευχαριστημένοι.

Εννοείται ότι ευχαριστούμε όλους όσους έχουν γράψει πραγματικά καλές συμβουλές. Αλλά ρε παιδιά όλους αυτούς που μπαίνουν απλά να πούνε α έκανε μπαμ από μακριά και στη συνέχεια να πάνε στον καθρέφτη τους και να φτύσουν το πρόσωπό τους μήπως και ματιαστουν δεν τους μπορώ.

Προς αυτούς και μόνο αυτούς απλά να ενημερώσω πως και οι γάτοι την πατάνε μερικές φορές και ελπίζω να μην τους τύχει.

Δυστυχώς απατες συμβαίνουν. Και ναι κάποιες είναι κακό στημένες και κάνουνε μπαμ αλλά σε κάποιες άλλες ο απατεώνας έχει βάλει λίγο περισσότερο μεράκι.

Μακάρι να βρούμε όλοι άκρη.

 

 

Επεξ/σία από vste
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2022 στις 12:43 ΠΜ, Alexper είπε

Παιδιά ζήτω συγνώμη αν γράφω σε λάθος μέρος απλά θέλω να  ενημερώσω για το ‘’πρώην Σκρουτζο μαγαζό’’ 365shops.gr απο ότι φαίνεται πρόκειται για απάτη έβαζε ότι έχει προϊόντα διαθέσιμα σε 4-10 μέρες και δεν τα έστελνε ποτέ. Δικός μου άνθρωπος την πάτησε με ενα MacBook Air. Σύμφωνα με το Σκρουτζ το μαγαζί δούλευε κανονικά και έστελνε της παραγγελίες είχε 50 παραγγελίες την εβδομάδα δεν ξέρω τι έγινε άλλα φαίνεται να τα τίναξε όλα στον αέρα δεν σηκώνει τηλέφωνα και έριξε και το σίτε. Έκανε την  καλή μπάζα και χαιρέτησε ! 

Καλημέρα φίλε, ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ με παραγγελία MacBook Air. Το καλό είναι πως η χρέωση έγινε σε πιστωτική κάρτα και ήδη έχω κάνει αμφισβήτηση χρέωσης στην τράπεζα.

Επισης έστειλα καταγγελία στη γενική γραμματεία καταναλωτή και στο συνήγορο του καταναλωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, και εγω lego αξιας 37,50€ ακομα περιμενω απο 31/03/22 θα παρω την τραπεζα μηπως προλαβω τπτ...αν κανετε κατι κ μαζευτειτε πολλοι πειτε μου και μενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...