Προς το περιεχόμενο

365shop.gr


Alexper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, nova_centurion είπε

Εγώ δεν έχω εμπιστοσύνη σε ΚΑΝΕΝΑΝ τρίτο. Ξέρεις πόσοι έχουν μετανιώσει με τις ΠΑΓΙΕΣ εντολές όταν τους υπερχρέωσαν οι ΔΕΚΟ και τους πήραν τα λεφτά και μετά έτρεχαν να τα συμψηφίσουν;

Δεν ξέρω τι εννοείς αλλά τις πάγιες εντολές συνήθως δεν τις βάζουμε στον βασικό μας τρεχούμενο λογαριασμό αλλά σε ένα εναλλακτικό που δεν έχει πολλά χρήματα και μεταφέρουμε αυτόματα κάθε μήνα από το βασικό μας λογαριασμό σε αυτόν για τις μηνιαίες τακτικές υποχρεώσεις μας.

Επίσης αυτός ο εναλλακτικός καλό θα είναι να μην είναι τρεχούμενος αλλά ταμιευτήριο για να μην έχει υπερανάληψη, ή να είναι τρεχούμενος αλλά χωρίς δυνατότητα υπερανάληψης, εγώ έτσι το κάνω πάντως και πληρώνονται όλα αυτόματα στην ημερομηνία λήξης τους διατηρώντας όμως το έλεγχο με όριο στις πάγιες εντολές και όριο ελεγχόμενο στο υπόλοιπο του λογαριασμού που τις χειρίζεται.

Όπως έχεις λογαριασμό ξεχωριστό για την χρεωστική σου, έτσι και εδώ ίδια λογική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 654
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, user2163 είπε

Δεν ξέρω τι εννοείς αλλά τις πάγιες εντολές συνήθως δεν τις βάζουμε στον βασικό μας τρεχούμενο λογαριασμό αλλά σε ένα εναλλακτικό που δεν έχει πολλά χρήματα και μεταφέρουμε αυτόματα κάθε μήνα από το βασικό μας λογαριασμό σε αυτόν για τις μηνιαίες τακτικές υποχρεώσεις μας.

Επίσης αυτός ο εναλλακτικός καλό θα είναι να μην είναι τρεχούμενος αλλά ταμιευτήριο για να μην έχει υπερανάληψη, ή να είναι τρεχούμενος αλλά χωρίς δυνατότητα υπερανάληψης, εγώ έτσι το κάνω πάντως και πληρώνονται όλα αυτόματα στην ημερομηνία λήξης τους διατηρώντας όμως το έλεγχο με όριο στις πάγιες εντολές και όριο ελεγχόμενο στο υπόλοιπο του λογαριασμού που τις χειρίζεται.

Όπως έχεις λογαριασμό ξεχωριστό για την χρεωστική σου, έτσι και εδώ ίδια λογική.

Αυτό που λες είναι πρακτικό, αλλά λειτουργεί καλά για ιδιώτη. Ως ιδιώτης προτιμώ να ελέγχω και να πληρώνω όποτε θέλω εγώ και όχι όποτε θέλουν οι άλλοι.

Για επιχείρηση που τα ποσά είναι αθροιστικά μεγάλα το ρίσκο δεν μπορεί να διατηρηθεί χαμηλό.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, billdanos είπε

Πίστεψέ με, ΔΕΝ θέλεις να αναλύσουμε στα σοβαρά το θέμα των analytics που ανακοινώνουν τα ελληνικά media... Είναι σαν τα ποσοστά τηλεθέασης που ανακοίνωνε ο Μένιος... 😛 

Εεεεεππ! Εδώ είσαι άδικος. Tο "protothema.gr" είναι case study στην Google με παρουσίαση Google analytics. 

Μπορεί να τους προσάπτουμε το οτιδήποτε αλλά σε αυτό ο όμιλος του Βαγγέλα ηγείται.

16 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Από το shopflix είσαι; Γιατί βλέπω πολύ καούρα με δαυτο.

Να μάθετε να συμετέχετε σε διάλογο με επιχειρήματα , τα forum δεν είναι στρατόπεδα με συμμάχους και αντιπάλους. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ απλά θα πω ότι και σε αυτή την δημόσια διαδικτυακή κοινότητα/ιστοσελίδα που λέγεται insomnia.gr αλλά και παντού στο διαδίκτυο υπάρχει ο άγραφος/απαράβατος κανόνας 40% αλήθεια + 60% συμφέρον = 100% ενημέρωση/ειδήσεις κ.τ.λ.

άρα είτε παρακολουθείς ένα ΜΜΕ είτε μια ιστοσελίδα τεχνολογίας καλό είναι να έχετε στο νου σας το 40% + 60%

καθώς πραγματικά αντικειμενικό 50% + 50% δεν έχω βρει στην ηλικία των 50 χρονών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, SPY_oo7 είπε

Δεν το κανει απο αγαπη στον καταναλωτη αλλα γιατι καταλαβε οτι αυτη την φορα θα την πληρωσει ακριβα.Και μπορει νομικα να ειναι καλυμενο αλλα αμα του γυρισουν  την πλατη οι κταναλωτες θα μεινει με τον νομο στο χερι να τυλιγει σουβλακια

Όπως γυρίσατε όλοι πλάτες στο efood. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ikorolis είπε

εγώ απλά θα πω ότι και σε αυτή την δημόσια διαδικτυακή κοινότητα/ιστοσελίδα που λέγεται insomnia.gr αλλά και παντού στο διαδίκτυο υπάρχει ο άγραφος/απαράβατος κανόνας 40% αλήθεια + 60% συμφέρον = 100% ενημέρωση/ειδήσεις κ.τ.λ.

άρα είτε παρακολουθείς ένα ΜΜΕ είτε μια ιστοσελίδα τεχνολογίας καλό είναι να έχετε στο νου σας το 40% + 60%

καθώς πραγματικά αντικειμενικό 50% + 50% δεν έχω βρει στην ηλικία των 50 χρονών.

Μάλλον εννοείς ότι το πραγματικά αντικειμενικό είναι 100% αλήθεια και 0% συμφέρον, αλλά και πάλι, δεν είναι αυτό το θέμα. Το θέμα είναι πως έτσι και με αυτό τον προπαγανδιστικό τρόπο από ανταγωνιστές, επιτέλους σπάει το μονοπώλειο και πέφτουν αποζημιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Όπως γυρίσατε όλοι πλάτες στο efood. 

εγώ πάντως εξακολουθώ να ψωνίζω από το efood , wolt , διάφορα σούπερ μάρκετ , κ.τ.λ. ότι με εξυπηρετεί καθώς προσπαθώ να περιορίσω τις "επαφές".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαράδεκτο αυτό που έγινε και απο το μαγαζί και απο το skroutz που δεν θέτει νομικούς όρους & κανόνες και το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να ρίχνει την ευθύνη στον καταναλωτή. Αυτά συμβαίνουν και θα συνεχίσουν να συμβαίνουν δυστυχώς αφού δεν μπαίνουν όροι και κανόνες. ;) 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/4/2022 στις 7:36 ΜΜ, billdanos είπε

Το χειρότερο στην όλη ιστορία είναι πως κάποιοι αδυνατούν να καταλάβουν πως λειτουργεί το skroutz (ή έτσι τους βολεύει)!

Αν εγώ ψάχνω για κάτι, δω την τιμή στο skroutz και συνεχίσω μέσα από site του καταστήματος την αγορά, δεν θα έπρεπε να με καλύπτει σε περίπτωση απάτης το skroutz. Με αυτή τη λογική θα ζητούσα αποζημίωση και από τη google αν μου εμφάνιζε στην αναζητηση τη συγκεκριμένη σελίδα του shop.

Αν όμως η αγορά γινόταν μέσα από την πλατφόρμα του skroutz, τότε προφανώς και τα πράγματα αλλάζουν και η συναλλαγή είναι ασφαλισμένη σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά. 

Το συγκεκριμένο κατάστημα λειτουργούσε κανονικά μέχρι που έγινε η πώληση του και ο νέος ιδιοκτήτης την έκανε με ελαφρά… Δεν θα μπορούσε να καταλάβει κάτι το skroutz μέχρι να εμφανιστούν οι πρώτες αναφορές πως κάτι δεν πάει καλά. Δεν κάθεται το skroutz 24 ωρες το 24ωρο να παρακολουθεί τα οικονομικά και τα φορολογικά στοιχεία του κάθε καταστήματος που εμφανίζεται στα αποτελέσματα, δεν είναι αυτή η δουλειά του. 

Από τη στιγμή που υπάρχουν ακόμη αγοραστές που προκειμένου να αγοράσουν κάτι σε δελεαστική τιμή, είναι ικανοί ακόμη και να βάλουν τα χρήματα σε φάκελο και να τα ρίξουν κάτω από την πόρτα του καταστήματος, τα περιστατικά αυτά θα συνεχίσουν να υπάρχουν. :) 
 

 

οποιος πηγαινει μεσα απο την πλατφορμα του σκρουτζ σε οποιοδηποτε σκρουτζομαγαζο , το σκρουτζ ακολουθει γιατι πληρωνεται

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την έκανε την παπάτζα του ο στιχουργός Βαγγέλης και όχι τίποτα άλλο έκανε και ζημιά και σε αυτούς που λένε κάποια σωστά πράγματα για το τι πρέπει να αλλάξει σε  αυτές τις πλατφόρμες.

Στο μεταξύ τό shopflix είναι τόσο κακό ακόμα που πραγματικά προτιμώ να ψωνίσω στη λαϊκή κάρτα γραφικών. Απλά έβγαλε το τσούρμο ο τυπας και ότι πιάσει.

Πλέον έγινε συσπειρώση γύρω από το skroutz οπότε όλοι τους θεωρούν κάτι σαν τάγμα τζεντάι ενάντια στον αυτοκράτορα. Οπότε και διάθεση να είχε να βελτιώσει κάποια πράγματα πλέον δεν έχει κανένα κίνητρο.

Και η ζωή συνεχίζεται..

Επεξ/σία από vste
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, vste είπε

Την έκανε την παπάτζα του ο στιχουργός Βαγγέλης και όχι τίποτα άλλο έκανε και ζημιά και σε αυτούς που λένε κάποια σωστά πράγματα για το τι πρέπει να αλλάξει σε  αυτές τις πλατφόρμες.

Στο μεταξύ τό shopflix είναι τόσο κακό ακόμα που πραγματικά προτιμώ να ψωνίσω στη λαϊκή κάρτα γραφικών. Απλά έβγαλε το τσούρμο ο τυπας και ότι πιάσει.

Πλέον έγινε συσπειρώση γύρω από το skroutz οπότε όλοι τους θεωρούν κάτι σαν τάγμα τζεντάι ενάντια στον αυτοκράτορα. Οπότε και διάθεση να είχε να βελτιώσει κάποια πράγματα πλέον δεν έχει κανένα κίνητρο.

Και η ζωή συνεχίζεται..

Λες να γραψει κανα καινουριο ασμα τωρα μεσα στην στεναχωρια που ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...