Προς το περιεχόμενο

365shop.gr


Alexper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, ikorolis είπε

Ακριβώς έτσι

Θες να ψωνίζεις μέσω διαδικτύου

Υπάρχει η λύση σε αυτό και στην δίνει το ίδιο το Skroutz αγορά μέσω του καλαθιού αγορών του εκεί δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα ειδικά αν πληρώνεις μέσω χρεωστικής/πιστωτικής κάρτας.

Θες να ψωνίζεις με φυσικό τρόπο

Πας στα επώνυμα και γνωστά καταστήματα

Αν τώρα θες να αγοράζεις με -50% στην τιμή το APPLE IPHONE τότε λυπάμαι δεν υπάρχει τρόπος να το κάνεις αυτό καθώς αυτός που το πουλάει είναι κατάστημα-απατεώνας.

Να προσθέσω εδώ κάτι ακόμα και να καταρρίψω ένα παραμύθι που διάβασα "Αμφισβήτηση αγοράς μέσω χρεωστικής/πιστωτικής κάρτας VISA/MASTERCARD γίνεται για όλες τις χρεωστικές/πιστωτικές κάρτες οποιαδήποτε τράπεζας δεν υπάρχει περίπτωση να αρνηθεί η τράπεζα δια μέσου π.χ. κάποιου άσχετου υπαλλήλου ή γνώστη υπαλλήλου με ύποπτες διασυνδέσεις πιθανόν με το κατάστημα-απάτη καθώς υπάρχει ως εποπτική αρχή η ΤτΕ (Τράπεζα της Ελλάδος) και φυσικά οι διεθνείς οργανισμοί VISA/MASTERCARD.

Ρε αδερφέ διάβασες καθόλου; Αρχικά πως ξέρεις τι τιμές είχαν, αν πήραν iphone και αν ήταν 50% φθηνότερα από τα υπολοιπα μαγαζιά του σκρουτζ. Τρεις πήραν ένα παιχνίδι playmobil για τα παιδιά τους. Είναι δυνατόν τέτοια εποχή που όλα ακριβαινουν να μην κοιτάξει κάποιος ανά βρει το φθηνότερο; Ειδικά αν εξοικονόμησει κάποιο ποσό να κλείσει μια τρύπα; Εκμετάλλευονται την ανάγκη του άλλου και συνεχίζεις να λες ότι φταίνε; Τι λες τώρα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 654
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, godfather0991 είπε

Μαζί σας #cancel_skroutz κτλ. δεν αντιλέγω σε αυτό αλλά γιατί ρε παιδιά δεν κάνετε και ένα tweet cancel_kratos;

Η αντίσταση φτάνει μέχρι το cancel. Πολλά ζητάς κι εσύ τώρα.

  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ίδιοι που φωνάζουν για τις ΙΚΕ είναι οι ίδιοι που φώναζαν και πριν για το κακό κράτος και την γραφειοκρατία με τα 150 έγγραφα που χρειαζόταν ώστε να ανοίξεις επιχείρηση. 

ΙΚΕ δεν είναι μόνο τα λαμογιάκια που σας ξαφρίζουν γιατί θέλετε φθηνό αηφόνι. Εκατοντάδες επιχειρήσεις έχουν ανοίξει έτσι. Ξεκολλάτε απ' τον μικρόκοσμό σας μερικοί. 

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2022 στις 12:22 ΜΜ, Dimth είπε

Καλησπέρα,

 

μόλις επέστρεψα απο το αστυνομικό τμήμα, έχω κάνει καταγγελία, μίλησα με δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος,

φέρνει ευθήνη η σελίδα του σκρουτζ απο την στιγμή που το μαγαζί υπήρχε μέσα εκεί, είμαι διατεθειμένος να το τρέξω

όσο δε πάει, παρακαλώ στείλτε μου μήνυμα όσοι είστε θύματα απάτης με το εν λόγο κατάστημα ώστε να κινηθούμε όλοι μαζί.

Δυστυχώς προχθές έκανα και εγώ μια παραγγελία και εχθές το μεσημέρι καθώς ήμουν στην σελίδα του καταστήματος

ξαφνικά έπεσε και ζητούσε κωδικούς σύνδεσης. Το site δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή στο σκρουτζ.

Είμαι μαζί σου πες μου τι πρέπει να κάνω . Δεν θα τους αφήσουμε έτσι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, dtk-386 said:

Η αντίσταση φτάνει μέχρι το cancel. Πολλά ζητάς κι εσύ τώρα.

Ότι ναναι. Αντί να κοιταχτείτε στον καθρέπτη μερικοί και να πείτε 100 φορές "είμαι το μεγαλύτερο θύμα, θα ψάξω καλύτερα πως θα ψωνίσω" σας φταίει το κράτος που δίνει την δυνατότητα να ανοίξεις εταιρεία με 1€ κεφάλαιο με ευνοικότερη μεταχείριση φορολογικά και να μην σου πίνει το αίμα (όπως πριν το 2018, ξέρω γω). Η αλλαγή ξεκινάει απο τον πελάτη. όχι απο το μαγαζί. Το μαγαζί μπορεί το προιον να στο δώσει 1€. Εσύ γιατί να το πάρεις? 

39 minutes ago, Nabuko said:

Οι ίδιοι που φωνάζουν για τις ΙΚΕ είναι οι ίδιοι που φώναζαν και πριν για το κακό κράτος και την γραφειοκρατία με τα 150 έγγραφα που χρειαζόταν ώστε να ανοίξεις επιχείρηση. 

ΙΚΕ δεν είναι μόνο τα λαμογιάκια που σας ξαφρίζουν γιατί θέλετε φθηνό αηφόνι. Εκατοντάδες επιχειρήσεις έχουν ανοίξει έτσι. Ξεκολλάτε απ' τον μικρόκοσμό σας μερικοί. 

Σωστά. Ο καθένας έχει τον καημό του. Είπαμε, ο Έλληνας θέλει έναν αστυνομικό, έναν γιατρό, ένα πολιτικό κοκ πάνω απο το κεφάλι του. Μόνος του δεν κάνει τίποτα. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Agmourk είπε

Ότι ναναι. Αντί να κοιταχτείτε στον καθρέπτη μερικοί και να πείτε 100 φορές "είμαι το μεγαλύτερο θύμα, θα ψάξω καλύτερα πως θα ψωνίσω" σας φταίει το κράτος που δίνει την δυνατότητα να ανοίξεις εταιρεία με 1€ κεφάλαιο με ευνοικότερη μεταχείριση φορολογικά και να μην σου πίνει το αίμα (όπως πριν το 2018, ξέρω γω). Η αλλαγή ξεκινάει απο τον πελάτη. όχι απο το μαγαζί. Το μαγαζί μπορεί το προιον να στο δώσει 1€. Εσύ γιατί να το πάρεις? 

Πάρτο αλλιώς. Ειρωνικά το έγραψα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το χειρότερο στην όλη ιστορία είναι πως κάποιοι αδυνατούν να καταλάβουν πως λειτουργεί το skroutz (ή έτσι τους βολεύει)!

Αν εγώ ψάχνω για κάτι, δω την τιμή στο skroutz και συνεχίσω μέσα από site του καταστήματος την αγορά, δεν θα έπρεπε να με καλύπτει σε περίπτωση απάτης το skroutz. Με αυτή τη λογική θα ζητούσα αποζημίωση και από τη google αν μου εμφάνιζε στην αναζητηση τη συγκεκριμένη σελίδα του shop.

Αν όμως η αγορά γινόταν μέσα από την πλατφόρμα του skroutz, τότε προφανώς και τα πράγματα αλλάζουν και η συναλλαγή είναι ασφαλισμένη σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά. 

Το συγκεκριμένο κατάστημα λειτουργούσε κανονικά μέχρι που έγινε η πώληση του και ο νέος ιδιοκτήτης την έκανε με ελαφρά… Δεν θα μπορούσε να καταλάβει κάτι το skroutz μέχρι να εμφανιστούν οι πρώτες αναφορές πως κάτι δεν πάει καλά. Δεν κάθεται το skroutz 24 ωρες το 24ωρο να παρακολουθεί τα οικονομικά και τα φορολογικά στοιχεία του κάθε καταστήματος που εμφανίζεται στα αποτελέσματα, δεν είναι αυτή η δουλειά του. 

Από τη στιγμή που υπάρχουν ακόμη αγοραστές που προκειμένου να αγοράσουν κάτι σε δελεαστική τιμή, είναι ικανοί ακόμη και να βάλουν τα χρήματα σε φάκελο και να τα ρίξουν κάτω από την πόρτα του καταστήματος, τα περιστατικά αυτά θα συνεχίσουν να υπάρχουν. :) 
 

 

  • Like 10
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι ο κόσμος πρέπει να είναι πιο προσεκτικός κτλ κτλ...

Το skroutz ομως δεν μπορει να νήπτει τας χείρας του!!

Πληρώνεται απο το κάθε 365shop? Tους διαφημίζει και τους δίνει βήμα? Σβήνει ή όχι τις κριτικές στα καταστήματα, ζητώντας να επαναδιατυπώσεις 500 φορές μια πρόταση ώστε να σε αναγκάσει να μην την κάνεις?

Δε γνωρίζω αν νομικά είναι καλυμμένο ή όχι το skroutz, προφανώς με το χρήμα που έχει, θα είναι.

Ηθικά όμως δεν είναι και κάτι πρέπει να γίνει, ώστε να σταματήσουν τα κανόνια του Ναβαρόνε κάθε 6 μήνες και ο κόσμος να κλαίει τα χρηματά του.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, ΚωνσταντίνοςΚιλκίς said:

Αν το σκρουτζ δεν αποζημιώσει όλους όσους εξαπατήθηκαν έχει ευθύνη!!!

Θα είχε ευθύνη μόνο αν οι αγορές γινόταν μέσα από το καλάθι του. Αν εγώ ειδα την τιμή και μετά μπήκα μόνος μου στη σελίδα του καταστήματος και έκανα την αγορά με τραπεζικό έμβασμα θα πρέπει να με αποζημιώσει το skroutz?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αν εγώ ψάχνω για κάτι, δω την τιμή στο skroutz και συνεχίσω μέσα από site του καταστήματος την αγορά, δεν θα έπρεπε να με καλύπτει σε περίπτωση απάτης το skroutz. Με αυτή τη λογική θα ζητούσα αποζημίωση και από τη google αν μου εμφάνιζε στην αναζητηση τη συγκεκριμένη σελίδα του shop.

Αυτό αναφέρθηκε και νωρίτερα και είναι ξεκάθαρα λάθος. Και είναι άλλο να κάνει λάθος ένα απλό μέλος, με το να κάνει το ίδιο λάθος ένας SM.

Το skroutz δεν είναι ούτε search engine ούτε indexer. Είναι meta-κατάστημα. Από τη στιγμή που πληρώνεται με βάση τις πωλήσεις που γίνονται, είναι εν δυνάμει συνεργάτης. Έχει πλήρη εικόνα των πωλήσεων που κάνει ένα κατάστημα που φιλοξενεί, και θα μπορούσε πολύ εύκολα να καταλάβει ότι άλλαξε η συμπεριφορά του καταστήματος. Τώρα αν η ευθύνη του είναι τέτοια που θα στοιχειοθετούνταν και σε ένα δικαστήριο, αυτό είναι άλλο θέμα. Αλλά σίγουρα δεν είναι το ίδιο με ένα search engine ή έναν indexer ή έναν διαφημιστικό κατάλογο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Θα είχε ευθύνη μόνο αν οι αγορές γινόταν μέσα από το καλάθι του. Αν εγώ ειδα την τιμή και μετά μπήκα μόνος μου στη σελίδα του καταστήματος και έκανα την αγορά με τραπεζικό έμβασμα θα πρέπει να με αποζημιώσει το skroutz?

Αν διαφημίζεις απατεώνες έστω και ακούσια, πληρώνεσαι απο αυτούς για την υπηρεσία και είναι κάτι που γίνεται κατ'εξακολούθηση, εεε νομίζω ότι υπάρχουν και ευθύνες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, gorilas13 said:

Συμφωνώ ότι ο κόσμος πρέπει να είναι πιο προσεκτικός κτλ κτλ...

Το skroutz ομως δεν μπορει να νήπτει τας χείρας του!!

Πληρώνεται απο το κάθε 365shop? Tους διαφημίζει και τους δίνει βήμα? Σβήνει ή όχι τις κριτικές στα καταστήματα, ζητώντας να επαναδιατυπώσεις 500 φορές μια πρόταση ώστε να σε αναγκάσει να μην την κάνεις?

Δε γνωρίζω αν νομικά είναι καλυμμένο ή όχι το skroutz, προφανώς με το χρήμα που έχει, θα είναι.

Ηθικά όμως δεν είναι και κάτι πρέπει να γίνει, ώστε να σταματήσουν τα κανόνια του Ναβαρόνε κάθε 6 μήνες και ο κόσμος να κλαίει τα χρηματά του.

Σιγά μην πληρώνει αβέρτα το κάθε skroutz τον ψηφιακό αναλφαβητισμό αγοραστών, που το 2022 στέλνουν εμβάσματα! 
 

Η ανακοίνωση από όσο κατάλαβα λέει πως θα αποζημιώσει όσους αποδεδειγμένα έκαναν αγορά από αυτό το κατάστημα μέσα από την πλατφόρμα του. 
 

Για τις κριτικές τα έχω ξαναπεί: ούτε το 30% όσων γράφουν κάτι δεν ξέρει να το κάνει σωστά. Το βλέπω καθημερινά σε όλες τις πλατφόρμες που μπορεί να δημοσιεύσει κάποιος κριτική. Δεν είμαστε σε καφενείο ή με την παρέα μας όταν γράφουμε κάτι δημόσια. 

1 minute ago, gorilas13 said:

Αν διαφημίζεις απατεώνες έστω και ακούσια, πληρώνεσαι απο αυτούς για την υπηρεσία και είναι κάτι που γίνεται κατ'εξακολούθηση, εεε νομίζω ότι υπάρχουν και ευθύνες.

Άρα να πιάσουμε και όλες τις εκπομπές τηλεπωλήσεων; :) 

  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...