Προς το περιεχόμενο

365shop.gr


Alexper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ στο γεγονός ότι οι τράπεζες θα έπρεπε να το είχαν πιάσει αν είδαν τέτοιο peak αλλά αν έγινε αυτό και εμείς δεν το ξέρουμε;

Δεν φταίει το κατάστημα αν δέκτηκε μαζικά πολλές παραγγελίες, τι θα του έλεγαν δηλαδή από τις τράπεζες, σας παγώνουμε τους λογαριασμούς μέχρι να πραγματοποιήσετε τις παραγγελίες;

 

Αυτό δεν λέμε η δεν κατάλαβα κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 654
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

27 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Όλα αυτά γίνονται αυτόματα με bot και ai. Σου παγώνουν τον λογαριασμό και εσύ στέλνεις αποδείξεις. Το να πεις αγόρασα μεγάλο στοκ πρέπει και να το αποδείξεις με τα παραστατικά κτλ.

Πήρα ΠΡΟΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ, θα μπορούσε να πει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

ΜΑ, για αυτό είναι τα δικαστήρια.

 

Οχι φίλε,

για αυτό είναι το Σκρουτζ και οι Τράπεζες που θα πρέπει να το πάνε στον Οικονομικό Εισαγγελέα με τα στοιχεία ότι πρόκειται για ΑΠΑΤΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΞΙΑΣ και αφού γίνουν οι έρευνες σε όσα αναφέρω και ακόμη περισσότερα τότε θα πάνε στα δικαστήρια. Τα στοιχεία ΟΜΩΣ για το ύψος της απάτης πρέπει να τα προσκομίσουν το Σκρουτζ και οι Τράπεζες. Θα πρέπει δε να το αναθέσουν σε κάποιοι καλούς δικηγόρους οι οποίοι θα συνδράμουν τον εισαγγελέα. Εκεί είναι η ευθύνη τους μετά το συμβάν. Τα δικαστήρια ΔΕΝ είναι ερευνητές-ανακριτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nova_centurion είπε

Οχι φίλε,

για αυτό είναι το Σκρουτζ και οι Τράπεζες που θα πρέπει να το πάνε στον Οικονομικό Εισαγγελέα με τα στοιχεία ότι πρόκειται για ΑΠΑΤΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΞΙΑΣ και αφού γίνουν οι έρευνες σε όσα αναφέρω και ακόμη περισσότερα τότε θα πάνε στα δικαστήρια. Τα στοιχεία ΟΜΩΣ για το ύψος της απάτης πρέπει να τα προσκομίσουν το Σκρουτζ και οι Τράπεζες. Θα πρέπει δε να το αναθέσουν σε κάποιοι καλούς δικηγόρους οι οποίοι θα συνδράμουν τον εισαγγελέα. Εκεί είναι η ευθύνη τους μετά το συμβάν. Τα δικαστήρια ΔΕΝ είναι ερευνητές-ανακριτές.

Φιλε, αλίμονο του που την έπαθε.

Κάθε χρόνο, σκάει κάποιο μαγαζί και ρίχνει τάπες. Αλλά είναι 1%.

Μίλησε κάποιος για υπερβολική αύξηση τζίρου, ξαφνικά. Ξέρεις με πόσα συμβαίνει αυτό και αν οι τράπεζες πχ μπλοκαραν την λειτουργία τους, ΠΟΣΟΙ καταναλωτές θα φώναζαν ότι αργούν να παραλάβουν ?

Φαύλος κύκλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Πήρα ΠΡΟΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ, θα μπορούσε να πει.

 

Αυτό που πρέπει να αποδείξει το κατάστημα είναι η πληρωμή του εμπορεύματος. Η συναλλαγή δηλαδή του μαγαζιού με τον προμηθευτή και ας έχει απόθεμα μετά από μήνες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε μου @nova_centurion θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω με τα λεγόμενα σου βάση της εμπειρίας που έχω όλες αυτές τις δεκαετίες.

Αν κάτσω να μετρήσω όλα τα θέματα που έχουν δημοσιευτεί στην παρούσα διαδικτυακή κοινότητα/ιστοσελίδα κάτι δεκαετίες πίσω και αφορούν καταστήματα-απάτη με αρκετές χιλιάδες/μύρια ευρώ που έχουν κερδίσει εις βάρος πελατών/καταναλωτών/θυμάτων της απάτης τους και το μόνο που έγινε από το κράτος και τις αρμόδιες αρχές ήταν να επιβληθούν πρόστιμα στα καταστήματα-απάτη (ΙΚΕ) εταιρείες που δυστυχώς πτώχευσαν άρα δεν πρόκειται ποτέ να πληρωθούν τα χρήματα αυτά στο κράτος.

όλα αυτά τα καταστήματα-απάτη είχαν τραπεζικούς λογαριασμούς και φυσικά παρουσία στο (κάθε) skroutz

σε όλες τις περιπτώσεις "χτύπησε" συναγερμός

αλλά δεν έγινε τίποτα απολύτως γιατί ο νόμος που αφορά τις ΙΚΕ είναι συγκεκριμένος και κανένας "πραγματικός ιδιοκτήτης" δεν κινδυνεύει με κατάσχεση/δήμευση περιουσιακών στοιχείων σε καμία περίπτωση

επίσης τίποτα από αυτά που λες δεν πρόκειται να γίνει

γιατί κανένας δεν θα καταδικαστεί

δεν θα ασχοληθεί με την υπόθεση κανένας εισαγγελέας και κανένα δικαστήριο

στο λέω με την σιγουριά του απλού πολίτη που παρακολουθεί τα γεγονότα όλα αυτά τα χρόνια δεν είμαι δικηγόρος ούτε νομικός.

θα υπάρξουν ακόμα πάρα πολλές περιπτώσεις καταστημάτων-απατεώνων

καθώς όπως βλέπεις δεν μαθαίνουν οι χρήστες να ψωνίζουν με ασφάλεια άρα έχει μέλλον η ιστορία.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, nova_centurion είπε

Αγαπητέ φίλε

είναι αλήθεια ότι αυτό συμβαίνει πολλές φορές αλλά θα ήθελα να παρατηρήσω τα εξής :

α. Ο όποιος Χασάν ... ΔΕΝ έχει καλό Ε1 άρα για τις τράπεζες εγείρεται ακόμη ένα θέμα καθώς στο οικονομικό προφίλ του πελάτη οφειλαν να είχαν βάλει (*) δηλ. χαμηλό συναλλακτικό προφίλ.

β. Ακόμη και αν ο Χασαν.... δεν έχει τίποτε δικό του και δεν μπορεί να βρεθεί σίγουρα υπάρχουν οι άλλοι συνυπεύθυνοι που μπορούν να βρεθούν.

     1. Προηγούμενος μέτοχος που πούλησε (;) στον Χασάν. Πως αποδεικνύεται η δοσοληψία; Υπάρχουν καταθέσεις σε τράπεζες ; Από ποιους λσμούς; Ποιοί οι δικαιούχοι;

    2. Τα χρήματα από τους λσμους του καταστήματος κάπου κατευθύνθηκαν. Αν γινόταν ανάληψη μετρητών κατ' εξακολούθηση τότε οι τράπεζες έχουν μεγαλύτερη ευθύνη. Αν μεταφέρθηκαν σε λσμους άλλων τότε οι δικαιούχοι είναι αποδέκτες μαύρου χρήματος. Αυτοί δεν θα είναι τύπου Χασαν. 

Σε κάθε περίπτωση "τέλειο" έγκλημα δεν υπάρχει. Οι απατεώνες αυτοί είναι στημένοι για να την γλιτώσουν σε μια τυπική δίκη του στυλ μου "έφαγαν" την προκαταβολή κλπ. Δεν έχουν φτιάξει κάποιο τέλειο σύστημα για ξέπλυμα μαύρου χρήματος. Αρα κάποιοι θα βρεθούν και αν αντιμετωπίσουν ποινές κάθειρξης μπορεί να "κελαηδήσουν".

Φίλε μου μακάρι να ήταν έτσι αλλά δεν είναι.

Από την στιγμή που είναι ΙΚΕ έχει τελειώσει το θέμα.Ο μόνος που την πληρώνει είναι ο διαχειριστής της ΙΚΕ και συνήθως επείδη είναι αχυράνθρωπος είναι κάποιος αλλοδαπός φάντασμα που κανείς δεν ξέρει ποιος η που είναι και φυσικά έχει αδειάσει ήδη τους τραπεζικούς λογαριασμούς.

Τώρα ναι τυπικά εάν το πάμε μπορείς να κάνεις μήνυση(για φυλάκιση) και αγωγή(για αποζημίωση) αλλά δεν θα βγάλει πουθενά από την στιγμή που είναι η ΙΚΕ στην μέση.Θα πρέπει να πέσεις σε κάποιον ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλό και ακριβοδίκαιο δικαστή αλλά στην κατάσταση που είναι ο θεσμός της δικαιοσύνης μην περιμένεις φως.

Επεξ/σία από kyr123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kyr123 είπε

Φίλε μου μακάρι να ήταν έτσι αλλά δεν είναι.

Από την στιγμή που είναι ΙΚΕ έχει τελειώσει το θέμα.Ο μόνος που την πληρώνει είναι ο διαχειριστής της ΙΚΕ και συνήθως επείδη είναι αχυράνθρωπος είναι κάποιος αλλοδαπός φάντασμα που κανείς δεν ξέρει ποιος η που είναι και φυσικά έχει αδειάσει ήδη τους τραπεζικούς λογαριασμούς.

Τώρα ναι τυπικά εάν το πάμε μπορείς να κάνεις μήνυση(για φυλάκιση) και αγωγή(για αποζημίωση) αλλά δεν θα βγάλει πουθενά από την στιγμή που είναι η ΙΚΕ στην μέση.

Αρα, να ΜΗΝ αγοράζουμε από ικε και ας είναι φθηνα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Ο πελάτης που είδε το προϊόν 'τζαμπα' γιατί δεν ψηλιαστηκε !!

Κοτσωβολος έγινε το μαγαζί ξαφνικά και βρήκε άκρες να κάνει τρελές προσφορές ?

Μας αρέσει να φταίνε πάντα όλοι οι άλλοι.

Γιατι καποιοι εχουμε γλυτωσει αρκετα χρηματα απο αντιστοιχες περιπτωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, triplex1 είπε

Κατι σαν την bsod  των win ειναι , εγω παντως θα κυνηγουσα και την πλατφορμα που τον φιλοξενουσε , η οποια πληρωνεται για να τους βαζει και πρωτους και να πουλανε παππα στον κοσμο

1271828898_(21).png.fac5519b87e255adbb659348d3e90c90.png

Εγώ και τον παροχο ίντερνετ, που τους έδινε το δικαίωμα να έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ για να εξαπατήσουν τον κόσμο. Και τον παροχο ρεύματος. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mitch.dask είπε

Γιατι καποιοι εχουμε γλυτωσει αρκετα χρηματα απο αντιστοιχες περιπτωσεις.

Αυτό λέω !!!

Κακό, για αυτόν που την πάτησε (μαγαζί 3 χρόνια στο scroutz), αλλά κάθε χρόνο σκάει και μια τάπα, αλλά είναι στο 1%.

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Εγώ και τον παροχο ίντερνετ, που τους έδινε το δικαίωμα να έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ για να εξαπατήσουν τον κόσμο. Και τον παροχο ρεύματος. 

ΧΑΡΤΟΚΙΒΩΤΙΑ, για να βάζουν τις παραγγελίες, είχαν αγοράσει ?

Είναι και αυτό μια ένδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Εγώ και τον παροχο ίντερνετ, που τους έδινε το δικαίωμα να έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ για να εξαπατήσουν τον κόσμο. Και τον παροχο ρεύματος. 

και τον περιπτερα που ειναι στη γωνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, christos_75 είπε

και το πρωτο θεμα  και τα νεα του Μαρινακη ειναι. :P

στο γεγονος ομως οτι το Σκρουτζ αφαιρει τις αρνητικες κριτικες σε καταστηματα, οταν δεν βολευει και πεφτει λογοκρισια ποιος φταιει;

Στους όρους λέει ότι δημοσιευονται σε 10 μέρες αν δεν απαντήσει το κατάστημα. Από τις 31/03, μέχρι τις 5-7 Απριλίου που αντιλήφθηκαν οι περισσότεροι τι παίζει, η προθεσμία δεν είχε περάσει ακόμα. Και εν τέλει κατέβηκε και το κατάστημα. 

7 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

ΧΑΡΤΟΚΙΒΩΤΙΑ, για να βάζουν τις παραγγελίες, είχαν αγοράσει ?

Δεν χρειάζεται να παραγγείλεις χαρτοκιβώτια, αν δεν έχεις σκοπό να στείλεις τις παραγγελίες 

 

4a5001b7beea096457f480c8808572428b-09-roll-safe.rsquare.w700.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Αρα, να ΜΗΝ αγοράζουμε από ικε και ας είναι φθηνα.

η λυση δεν ειναι ποναει χερι κοβει χερι

ειναι ψαξιμο, μυαλό, κριτική σκεψη και λίγο μυαλο ξαναλέω. 

ή skroutz marketplace μιας και μιλάμε για αυτο το μαγαζί.

εαν δεν καποιος θεωρει τα παραπανω επιστημη "οχου ρε φιλε εγω ενα λαπτοπ θελω να παρω τι μου λες τωρα το βρηκα 100€ του κανω τωρα την καταθεση μου ειπε μεσω VIBER και μου το στελνει κατευθειαν"

καλα πηγε αυτό 

https://www.sportime.gr/media/polemos-shopflix-me-skroutz/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, great είπε

η λυση δεν ειναι ποναει χερι κοβει χερι

ειναι ψαξιμο, μυαλό, κριτική σκεψη και λίγο μυαλο ξαναλέω. 

ή skroutz marketplace μιας και μιλάμε για αυτο το μαγαζί.

εαν δεν καποιος θεωρει τα παραπανω επιστημη "οχου ρε φιλε εγω ενα λαπτοπ θελω να παρω τι μου λες τωρα το βρηκα 100€ του κανω τωρα την καταθεση μου ειπε μεσω VIBER και μου το στελνει κατευθειαν"

καλα πηγε αυτό 

https://www.sportime.gr/media/polemos-shopflix-me-skroutz/

 

Ζημιά, για όποιον την έπαθε, αλλά μιλάμε για 1/13.240

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...