Προς το περιεχόμενο

365shop.gr


Alexper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, Xara_alfa147 είπε

Εγώ δεν καταλαβαίνω πως θα επιστρέψουν τα χρήματα έστω κ με αμφισβήτηση αν ο πωλητής, δηλ.αυτός δεν τα δώσει;

Που δεν πιστεύω να είναι διατεθειμένος να δώσει τίποτα...

Από την τσέπη τους θα τα βάλουν.. Έχουν υποστεί ήδη τόσο μεγάλη καταστροφή (τους έχουν κρεμάσει στα μανταλάκια, κυρίως τα ΜΜΕ συμφερόντων Μαρινάκη, βλ. και ανταγωνιστή shopflix.gr), που το κόστος αναλογικά με την κατηφόρα που έρχεται, δεν είναι τίποτα. 

Ήδη βαράνε τηλέφωνα από shopflix και κάνουν προτάσεις σε προσωπικό του skroutz, για "μεταγραφή". 

Η αλήθεια είναι ότι είχαν σηκώσει πολύ ψηλά τον αμανέ, κάπου είχαν χάσει τη μπάλα με το τουπέ και το επικοινωνιακό. Προσωπικά έχω πάνω από χρόνο, να κάνω αξιολόγηση. 

5 λεπτά πριν, vste είπε

Έφτασε και στο in.gr η φάση. Οπότε έχει μεγαλώσει η ιστορία. Θέλω να πιστεύω ότι το πράγμα θα καταλήξει σε κάτι θετικό για τους καταναλωτές γενικότερα

Όλα έχουν τον σκοπό τους, βλέπε και παραπάνω σχόλιο που έκανα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 654
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, nova_centurion είπε

Αγαπητέ Φίλε

εξακολουθείς να συγχέεις τις αστικές αποζημιώσεις με τις ποινικές ευθύνες. Οπως έγραψα στο ποινικό είναι το θέμα όπου ανεξαρτήτως τύπου εταιρείας οι υπεύθυνοι για την απάτη θα πάνε μέσα με κάθειρξη. 

Η επιλογή του να μένουν ατιμώρητοι οι όποιοι απατεώνες τους αποθρασύνει και θα το ξανακάνουν. Αν όμως φάνε 6-7 χρόνια για απάτη και μείνουν μέσα 3-4 χρόνια τότε οι επόμενοι θα το ξανασκεφτούν αν αξίζει τον κόπο. 

Το να προωθούμε την ατιμωρησία επειδή δεν θα κερδίσουμε λεφτά είναι λάθος πρακτική και επιβραβεύει τα λαμόγια.

Μάλιστα αν το πράγμα μείνει εδώ δηλ. οι εξαπατηθέντες πάρουν τα λεφτά από τράπεζες, κάρτες, σκρουτζ και δεν γίνει καμία νομική ενέργεια εναντίον των απατεώνων τότε θα έχουμε στείλει ως μήνυμα ότι "κλέψτε" και δεν θα έχετε ούτε καν δικαστική ταλαιπωρία.  Αρα γιατί να μην ξαναγίνει και πολύ χειρότερα γιατί να μην σκεφτούν και κάποιοι άλλοι ότι βρήκαν έναν τρόπο να βγάλουν άκοπα λεφτά και χωρίς ρίσκο.

Είναι θέμα κοσμοθεωρίας.

Θα σου κάνω μια ερώτηση αν ξέρεις μπορείς να απαντήσεις

Στα τόσα θέματα που έχουν ανοίξει μόνο στην παρούσα ιστοσελίδα και αφορούν καταστήματα-απάτη

έχεις δει κανένα κατάστημα-απατεώνα (ιδιοκτήτη) να διώκεται ποινικά

όχι

για αυτό και συνεχίζουν τις απάτες τους και θα συνεχίζουν τις απάτες τους όσο πολύ σωστά λες δεν τιμωρούνται , δεν κατάσχονται/δημεύονται τα περιουσιακά τους στοιχεία και φυσικά όσο υπάρχουν τα θύματα που θα συνεχίζουν να κάνουν τραπεζικές καταθέσεις σε λογαριασμούς τρίτων.

όταν το κοινό μάθει να ψωνίζει με ασφάλεια από το διαδίκτυο δεν θα υπάρχει πρόσφορο έδαφος για τους καταστηματάρχες-απατεώνες.

απλά πράγματα.

και μην πας μακριά πάρε παράδειγμα την εδώ ιστοσελίδα βλέπε αγγελίες

τραπεζική κατάθεση σε  λογαριασμό τρίτου εγγύηση οι αξιολογήσεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Θα σου κάνω μια ερώτηση αν ξέρεις μπορείς να απαντήσεις

Στα τόσα θέματα που έχουν ανοίξει μόνο στην παρούσα ιστοσελίδα και αφορούν καταστήματα-απάτη

έχεις δει κανένα κατάστημα-απατεώνα (ιδιοκτήτη) να διώκεται ποινικά

όχι

για αυτό και συνεχίζουν τις απάτες τους και θα συνεχίζουν τις απάτες τους όσο πολύ σωστά λες δεν τιμωρούνται , δεν κατάσχονται/δημεύονται τα περιουσιακά τους στοιχεία και φυσικά όσο υπάρχουν τα θύματα που θα συνεχίζουν να κάνουν τραπεζικές καταθέσεις σε λογαριασμούς τρίτων.

όταν το κοινό μάθει να ψωνίζει με ασφάλεια από το διαδίκτυο δεν θα υπάρχει πρόσφορο έδαφος για τους καταστηματάρχες-απατεώνες.

απλά πράγματα.

και μην πας μακριά πάρε παράδειγμα την εδώ ιστοσελίδα βλέπε αγγελίες

τραπεζική κατάθεση σε  λογαριασμό τρίτου εγγύηση οι αξιολογήσεις μου.

Αγαπητέ φίλε,

σχετικά με την ερώτησή σου θα σου απαντήσω ως εξής:

Δεν έχω παρακολουθήσει την πορεία των υποθέσεων εδώ μέσα για να ξέρω τι έγινε με την καθεμία. Γνωρίζω όμως τον νόμο και την μέθοδο για να τιμωρηθούν οι απατεώνες. Αυτό που χρειάζεται είναι κάποιος (μόνο το σκρουτζ στην περίπτωση αυτή μπορεί) να συγκεντρώσει όλες τις υποθέσεις. Τότε με τα στοιχεία ανά χείρας πάει στον Οικονομικό Εισαγγελέα  και σε διαβεβαιώ ότι οι εμπλεκόμενοι θα πάνε μέσα για χρόνια.

Αντ' αυτού όμως το μόνο που γίνεται από το σκρουτζ είναι η επικοινωνιακή διαχείριση καθώς αποδεικνύει ότι ΔΕΝ είναι σοβαρή εταιρεία με αρχές αλλά ένας μικρός "δεκαράς". 

Ο λόγος που οι περισσότεροι απατεώνες βρίσκουν και κάνουν είναι γιατί τους αφήνουμε εμείς ως πολίτες. Νόμοι υπάρχουν αλλά κάποιος πρέπει να ενδιαφερθεί και να τους εφαρμόσει.

Ως πολίτης που θεωρεί τον εαυτό του και το μέλλον του συνδεδεμένο με την πορεία της κοινωνίας μας λέω ότι οφείλουμε να βλέπουμε πέρα από το ατομικό μας συμφέρον.

Αν πρόσεξες στα σχόλια εδώ μέσα σχεδόν όλοι περιορίζονται μόνο στα χρήματα που κινδύνεψαν να χάσουν. Μετά μάλιστα τις λύσεις που δόθηκαν σ' όλους πολύ φοβάμαι ότι ΚΑΝΕΙΣ δεν θα κυνηγήσει τα λαμόγια. Αυτή η στάση μας είναι που δίνει την ευκαιρία στους απατεώνες να λυμαίνονται την αγορά.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nova_centurion είπε

Αγαπητέ φίλε,

σχετικά με την ερώτησή σου θα σου απαντήσω ως εξής:

Δεν έχω παρακολουθήσει την πορεία των υποθέσεων εδώ μέσα για να ξέρω τι έγινε με την καθεμία. Γνωρίζω όμως τον νόμο και την μέθοδο για να τιμωρηθούν οι απατεώνες. Αυτό που χρειάζεται είναι κάποιος (μόνο το σκρουτζ στην περίπτωση αυτή μπορεί) να συγκεντρώσει όλες τις υποθέσεις. Τότε με τα στοιχεία ανά χείρας πάει στον Οικονομικό Εισαγγελέα  και σε διαβεβαιώ ότι οι εμπλεκόμενοι θα πάνε μέσα για χρόνια.

Αντ' αυτού όμως το μόνο που γίνεται από το σκρουτζ είναι η επικοινωνιακή διαχείριση καθώς αποδεικνύει ότι ΔΕΝ είναι σοβαρή εταιρεία με αρχές αλλά ένας μικρός "δεκαράς". 

Ο λόγος που οι περισσότεροι απατεώνες βρίσκουν και κάνουν είναι γιατί τους αφήνουμε εμείς ως πολίτες. Νόμοι υπάρχουν αλλά κάποιος πρέπει να ενδιαφερθεί και να τους εφαρμόσει.

Ως πολίτης που θεωρεί τον εαυτό του και το μέλλον του συνδεδεμένο με την πορεία της κοινωνίας μας λέω ότι οφείλουμε να βλέπουμε πέρα από το ατομικό μας συμφέρον.

Αν πρόσεξες στα σχόλια εδώ μέσα σχεδόν όλοι περιορίζονται μόνο στα χρήματα που κινδύνεψαν να χάσουν. Μετά μάλιστα τις λύσεις που δόθηκαν σ' όλους πολύ φοβάμαι ότι ΚΑΝΕΙΣ δεν θα κυνηγήσει τα λαμόγια. Αυτή η στάση μας είναι που δίνει την ευκαιρία στους απατεώνες να λυμαίνονται την αγορά.

Για το τελευταίο που λες θα συμφωνήσω 100% μαζί σου.

Δυστυχώς φίλε μου μπερδεύεσαι

Το Skroutz/Bestprice είναι μια μηχανή αναζήτησης προιόντων / αγοράς κοινώς είναι μια ιδιωτική επιχείρηση

Δεν είναι αρμόδια αρχή

Δεν είναι κράτος

Δεν είναι δικαιοσύνη

Δεν είναι αστυνομία

Αυτοί έχουν την ευθύνη για τους ελέγχους , για τα πρόστιμα , για τις διώξεις

και όπως βλέπω τόσα χρόνια (άπειρα είναι τα καταστήματα απάτη) τώρα δεν έχει γίνει καμία ποινική δίωξη ούτε καν κατάσχεση περιουσιακών στοιχείων

για αυτό και συνεχίζουν το έργο τους τα καταστήματα - απάτη

σε συνδυασμό με ότι υπάρχουν άτομα που δεν γνωρίζουν να ψωνίζουν με ασφάλεια μέσω του διαδικτύου και νομίζουν ότι π.χ. θα πάρουν το νέο APPLE IPHONE μισή τιμή...πάνε και κάνουν τραπεζική κατάθεση σε λογαριασμό τρίτου.

 

7 ώρες πριν, tzotzo είπε

Φιλε μου καλό θα ήταν όταν γράφουμε κάτι να έχει νόημα και να βοηθάει κάπου στη συζήτηση. 

Η άποψη σου όχι μόνο είναι εμπρηστική και ειρωνική, ουσιαστικά κατηγορείς τους ανθρώπους ως υπαίτιους που έπεσαν θύματα εξαπάτησης. 

Με αυτή σου την στάση ενδεχομένως καλύπτεις ένα κενό ή κάποιο κοπλεξ ανωτεροτητας. Αυτά λύνονται με διάφορους τρόπους. Αυτό που δεν λύνεται και ή το έχεις ή δεν το έχεις είναι η κοινή λογική.

Ας κάνουμε το αντίστροφο σενάριο, συλλαμβάνουν και στο δικαστήριο ο δικαστης ρωτα τον κύριο Τσεσμερτζη, γιατί εξαπατησατε τους πελάτες σας.

Και απαντάει ο Τσεσμερτζης είναι 2022 κύριε πρόεδρε και τα ζώα ακόμα δεν έχουν μάθει να ψωνίζουν με ασφάλεια. Είμαι αθώος κύριε πρόεδρε.

Και κάπως ετσι κύλησε αυτή η όμορφη ιστορία.

Αν θεωρείς το μήνυμα μου εμπρηστικό - ειρωνικό μπορείς να πατήσεις το κουμπί που λέει αναφορά.

Δεν καλύπτω κανένα κενό ούτε έχω κόμπλεξ ανωτερότητας/κατωτερότητας κ.τ.λ.

στο πεδίο της κοινής λογικής είναι αυτά που λέω φίλε μου 

άσχετα αν δυστυχώς δεν τα καταλαβαίνετε δεκαετίες τώρα (απόδειξη τα θέματα που υπάρχουν στην παρούσα διαδικτυακή ιστοσελίδα/κοινότητα.)

έτσι έχετε κάνει πλούσιους τους ιδιοκτήτες καταστημάτων - απάτη και δυστυχώς θα συνεχίσετε να τους κάνετε πλουσιότερους.  

Εγώ δεν χαιδεύω κανενός τα αυτάκια.

Όπως εγώ που είμαι 50 χρονών και έχω φροντίσει όλους (συγγενείς/φίλους/συναδέλφους) να τους μάθω να ψωνίζουν με ασφάλεια από το διαδίκτυο και να μην πέφτουν θύματα του κάθε τυχάρπαστου απατεώνα και να μάθουν να ξεχωρίζουν το κατάστημα-απάτη.

Έτσι μπορείς και εσύ και οποιοσδήποτε να το κάνει στον δικό του κύκλο

Αν το 2022 υπάρχουν άνθρωποι που δεν γνωρίζουν να ψωνίζουν με ασφάλεια μέσω διαδικτύου και ότι ΠΟΤΕ δεν πρέπει να κάνουν ΤΡΑΠΕΖΙΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΡΙΤΟΥ γιατί δεν παρέχει καμία ασφάλεια ότι θα πάρουν αυτό που παράγγειλαν/αγόρασαν ή τα χρήματα τους πίσω αντιθέτως αν θέλουν να παραγγείλουν/αγοράσουν με ασφάλεια θα πρέπει να προτιμήσουν ΑΓΟΡΑ ΜΕΣΩ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗΣ/ΠΙΣΤΩΤΙΚΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ή PAYPAL λυπάμαι αλλά δεν φταίω εγώ.

Απλά πράγματα και κατανοητά είναι

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Για το τελευταίο που λες θα συμφωνήσω 100% μαζί σου.

Δυστυχώς φίλε μου μπερδεύεσαι

Το Skroutz/Bestprice είναι μια μηχανή αναζήτησης προιόντων / αγοράς κοινώς είναι μια ιδιωτική επιχείρηση

Δεν είναι αρμόδια αρχή

Δεν είναι κράτος

Δεν είναι δικαιοσύνη

Δεν είναι αστυνομία

Αυτοί έχουν την ευθύνη για τους ελέγχους , για τα πρόστιμα , για τις διώξεις

και όπως βλέπω τόσα χρόνια (άπειρα είναι τα καταστήματα απάτη) τώρα δεν έχει γίνει καμία ποινική δίωξη ούτε καν κατάσχεση περιουσιακών στοιχείων

για αυτό και συνεχίζουν το έργο τους τα καταστήματα - απάτη

σε συνδυασμό με ότι υπάρχουν άτομα που δεν γνωρίζουν να ψωνίζουν με ασφάλεια μέσω του διαδικτύου και νομίζουν ότι π.χ. θα πάρουν το νέο APPLE IPHONE μισή τιμή...πάνε και κάνουν τραπεζική κατάθεση σε λογαριασμό τρίτου.

 

Θα συμφωνήσω ότι το κράτος και οι αρχές έχουν την 1η ευθύνη. Το έχω γράψει μάλιστα και σε προηγουμένη σελίδα. ΟΜΩΣ αυτό δεν κάνει και τους υπόλοιπους ανεύθυνους. Το σκρουτζ που χρησιμοποιούν την πλατφόρμα του διάφοροι απατεώνες ΕΧΕΙ την κοινωνική υποχρέωση (ΕΚΕ λέγεται και δεν περιορίζεται στις υποκριτικές αγαθοεργίες που ταχα μου κάνουν οι διάφορες εταιρείες) αλλά και το συμφέρον του (αν μπορεί να δει την μεγάλη εικόνα) να βάλει όλη τη δύναμη του για να τιμωρηθούν οι απατεώνες. Αν το κάνει αυτό και επιτύχει όχι μόνο θα έχει υπηρετήσει το δίκαιο αλλά θα έχει θωρακίσει και την πλατφόρμα του καθώς οι επόμενοι απατεώνες θα προσπαθήσουν να το αποφύγουν για να μην μπλέξουν μαζί του. Αλλά όταν είσαι "μικρός" όπως προφανώς η σημερινή ηγεσία του σκρουτζ κυνηγάς μόνο το πως θα βγάλεις  πολλές "δεκάρες" σήμερα και όχι πως θα φτιάξεις κάτι σοβαρό και χρήσιμο που θα έχει σημαντική αξία και στο μέλλον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vste είπε

https://www.in.gr/2022/04/13/economy/oikonomikes-eidiseis/kataggelia-kolafos-kata-tis-skroutz-gia-eksapatisi-pelaton/

 

Έφτασε και στο in.gr η φάση. Οπότε έχει μεγαλώσει η ιστορία. Θέλω να πιστεύω ότι το πράγμα θα καταλήξει σε κάτι θετικό για τους καταναλωτές γενικότερα.

Σχετικά με την "Καταγγελία – κόλαφος κατά της Skroutz για εξαπάτηση πελατών" να αναφέρω απλά ότι τo Ιn.gr ανήκει στον Μαρινάκη, στον οποίο ανήκει το Shopflix που είναι ανταγωνιστικό του σκρουτζ. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο ξέρω μέσω καποιου άλλου ατομου που έχει πάει και από κοντά στο κατάστημα...το είχαν ανοίξει μέσω προγραμμάτων ΕΣΠΑ ΟΑΕΔ κάτι τέτοιο.. συνήθως από προγράμματα 2 με τρία χρόνια είναι ανοιχτά για να πάρουν τις επιδοτήσεις τέτοια μαγαζιά...κάποιος που είχε πάει να αγοράσει πριν κανένα χρόνο από κοντά είπε ότι δεν είχε τπτ σχεδόν μέσα ότι ήθελες μόνο με παραγγελία και το έφερνε μετά ....άδειο μαγαζί με κουτιά προϊόντος για το φαίνεσαι τις επιδοτήσεις....ήταν 3 άτομα μέσα τότε ο ένας από την πολύ γνωστή γειτονική μας χώρα...δεν κάνω χαρακτηρισμό γτ ξέρω τι θα γίνει...ο γνωστός μου είχε μιλήσει 2 3 φορές άλλα ονόματα δεν θυμαται αλλά έλεγαν για Ελβετία η Ντουμπάι να πάνε εξωτερικό...ο γνωστός κινητό είχε πάρει αλλά είχε πάει στο κατάστημα.τοτε..αν είχε τόσες παραγγελίες δεν καταλαβενω γιατί να το κλείσει κάποιος .τώρα.να μαζεψαν το χρήμα και να την έκαναν...για έξω ..και έκλεισαν το site όταν βγήκαν εκτός Ελλάδας λογικά....δεν υπάρχει άλλη εξήγηση...όσοι κανένατε κατάθεση με κάρτα η μεταφορά λογικά θα γράφει το όνομα ...μακάρι να βρείτε άκρη. Το λάθος το Σκρουτζ το έκανε όταν επέστρεψε σε όλους αυτούς χωρίς φυσικό κατάστημα να βάλουν το eshop μόνο με μια σελίδα και αποθήκη η μαγαζί το σπίτι τους...Τσπ.. υπομονή μόνο αν μαζευτούν πολλές καταγγελίες θα το τρέξουν ...καλη τύχη σε όλους.

 

 

 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, arduino30 είπε

Από όσο ξέρω μέσω καποιου άλλου ατομου που έχει πάει και από κοντά στο κατάστημα...το είχαν ανοίξει μέσω προγραμμάτων ΕΣΠΑ ΟΑΕΔ κάτι τέτοιο.. συνήθως από προγράμματα 2 με τρία χρόνια είναι ανοιχτά για να πάρουν τις επιδοτήσεις τέτοια μαγαζιά...κάποιος που είχε πάει να αγοράσει πριν κανένα χρόνο από κοντά είπε ότι δεν είχε τπτ σχεδόν μέσα ότι ήθελες μόνο με παραγγελία και το έφερνε μετά ....άδειο μαγαζί με κουτιά προϊόντος για το φαίνεσαι τις επιδοτήσεις....ήταν 3 άτομα μέσα τότε ο ένας από την πολύ γνωστή γειτονική μας χώρα...δεν κάνω χαρακτηρισμό γτ ξέρω τι θα γίνει...ο γνωστός μου είχε μιλήσει 2 3 φορές άλλα ονόματα δεν θυμαται αλλά έλεγαν για Ελβετία η Ντουμπάι να πάνε εξωτερικό...ο γνωστός κινητό είχε πάρει αλλά είχε πάει στο κατάστημα.τοτε..αν είχε τόσες παραγγελίες δεν καταλαβενω γιατί να το κλείσει κάποιος .τώρα.να μαζεψαν το χρήμα και να την έκαναν...για έξω ..και έκλεισαν το site όταν βγήκαν εκτός Ελλάδας λογικά....δεν υπάρχει άλλη εξήγηση...όσοι κανένατε κατάθεση με κάρτα η μεταφορά λογικά θα γράφει το όνομα ...μακάρι να βρείτε άκρη. Το λάθος το Σκρουτζ το έκανε όταν επέστρεψε σε όλους αυτούς χωρίς φυσικό κατάστημα να βάλουν το eshop μόνο με μια σελίδα και αποθήκη η μαγαζί το σπίτι τους...Τσπ.. υπομονή μόνο αν μαζευτούν πολλές καταγγελίες θα το τρέξουν ...καλη τύχη σε όλους.

 

 

 

και η τραπεζική κατάθεση  γραφει ονομα και εχει μια πορεία......δε παει στο πουθενα,παει σε ονόματα τα οποία ειναι υπαρκτα αλλά χρειαζεται εισαγγελικη παραγγελία για να δωθουν σε δικηγόρο,αρχες για παραπέρα ενέργειες....στην Ελλαδα η στο εξωτερικό...η διαδικασια ειναι διαφορετική και λίγο κοστοβορα αλλα αν τα χρηματα ειναι πολλά η πολλοί απατηθεντες γιατί να μην προχωρήσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι σαν την bsod  των win ειναι , εγω παντως θα κυνηγουσα και την πλατφορμα που τον φιλοξενουσε , η οποια πληρωνεται για να τους βαζει και πρωτους και να πουλανε παππα στον κοσμο

1271828898_(21).png.fac5519b87e255adbb659348d3e90c90.png

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ikorolis είπε

Αν θεωρείς το μήνυμα μου εμπρηστικό - ειρωνικό μπορείς να πατήσεις το κουμπί που λέει αναφορά.

Δεν καλύπτω κανένα κενό ούτε έχω κόμπλεξ ανωτερότητας/κατωτερότητας κ.τ.λ.

στο πεδίο της κοινής λογικής είναι αυτά που λέω φίλε μου 

άσχετα αν δυστυχώς δεν τα καταλαβαίνετε δεκαετίες τώρα (απόδειξη τα θέματα που υπάρχουν στην παρούσα διαδικτυακή ιστοσελίδα/κοινότητα.)

έτσι έχετε κάνει πλούσιους τους ιδιοκτήτες καταστημάτων - απάτη και δυστυχώς θα συνεχίσετε να τους κάνετε πλουσιότερους.  

Εγώ δεν χαιδεύω κανενός τα αυτάκια.

Όπως εγώ που είμαι 50 χρονών και έχω φροντίσει όλους (συγγενείς/φίλους/συναδέλφους) να τους μάθω να ψωνίζουν με ασφάλεια από το διαδίκτυο και να μην πέφτουν θύματα του κάθε τυχάρπαστου απατεώνα και να μάθουν να ξεχωρίζουν το κατάστημα-απάτη.

Έτσι μπορείς και εσύ και οποιοσδήποτε να το κάνει στον δικό του κύκλο

Αν το 2022 υπάρχουν άνθρωποι που δεν γνωρίζουν να ψωνίζουν με ασφάλεια μέσω διαδικτύου και ότι ΠΟΤΕ δεν πρέπει να κάνουν ΤΡΑΠΕΖΙΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΡΙΤΟΥ γιατί δεν παρέχει καμία ασφάλεια ότι θα πάρουν αυτό που παράγγειλαν/αγόρασαν ή τα χρήματα τους πίσω αντιθέτως αν θέλουν να παραγγείλουν/αγοράσουν με ασφάλεια θα πρέπει να προτιμήσουν ΑΓΟΡΑ ΜΕΣΩ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗΣ/ΠΙΣΤΩΤΙΚΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ή PAYPAL λυπάμαι αλλά δεν φταίω εγώ.

Απλά πράγματα και κατανοητά είναι

Εμείς δεν καταλαβαίνουμε, εμείς είμαστε χαζοί, και εσύ τα κάνεις όλα σωστά δεκαετίες τώρα. Ασε που έχεις γραψει τρείς τέσσερις φορές την λέξη "εγώ". Κανένα κόμπλεξ φαίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Nabuko είπε

Σχετικά με την "Καταγγελία – κόλαφος κατά της Skroutz για εξαπάτηση πελατών" να αναφέρω απλά ότι τo Ιn.gr ανήκει στον Μαρινάκη, στον οποίο ανήκει το Shopflix που είναι ανταγωνιστικό του σκρουτζ.

Μήπως να διάβαζες και τις προηγούμενες σελίδες; 😉

 

9 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Από την τσέπη τους θα τα βάλουν.. Έχουν υποστεί ήδη τόσο μεγάλη καταστροφή (τους έχουν κρεμάσει στα μανταλάκια, κυρίως τα ΜΜΕ συμφερόντων Μαρινάκη, βλ. και ανταγωνιστή shopflix.gr), που το κόστος αναλογικά με την κατηφόρα που έρχεται, δεν είναι τίποτα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά.

Εχθές με πήραν τηλέφωνο από την εθνική για την πορεία της αμφισβήτησης μιας και ειχα πληρώσει με χρεωστική για να με ρωτήσουν κάποιες διευκρινίσεις.

Η κοπέλα που με πήρε μου είπε ότι γίνεται χαμός με το συγκεκριμένο κατάστημα οπότε η εξέταση των υποθέσεων αργεί πάντως κατά τη γνώμη της σε τόσο μεγάλη υπόθεση απάτης όση κάναμε με κάρτα δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάρουμε τα λεφτά μας.

Το θέμα είναι ότι όταν ρώτησα περίπου πόσο εκτιμά οτι θα παρει να γυρισουν τα χρηματα είπε γύρω στις 45 ημέρες!

Για κάρτα γραφικών ξεκίνησα μπρατσάκια θα αγοράσω τελικά..

Οπότε να ξέρετε πως τουλάχιστον από εθνική τα νέα είναι θετικά για αυτούς που πλήρωσαν με κάρτα.

Επεξ/σία από vste
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και το πρωτο θεμα  και τα νεα του Μαρινακη ειναι. :P

στο γεγονος ομως οτι το Σκρουτζ αφαιρει τις αρνητικες κριτικες σε καταστηματα, οταν δεν βολευει και πεφτει λογοκρισια ποιος φταιει;

Επεξ/σία από christos_75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι έκαναν αγορά με κάρτες θα δικαιωθούν.

Ποτέ δεν κάνουμε αγορές με κατάθεση, αυτό είναι νόμος.

Εγώ μια φορά έκανα το λάθος πριν από λίγα χρόνια και την πάτησα, ευτυχώς ήταν πολύ μικρό το ποσό. Παρόλα αυτά έκανα καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή, χωρίς αποτέλεσμα...

2 λεπτά πριν, christos_75 είπε

και το πρωτο θεμα  και τα νεα του Μαρινακη ειναι. :P

στο γεγονος ομως οτι το Σκρουτζ αφαιρει τις αρνητικες κριτικες οταν δεν βολευει και πεφτει λογοκρισια ποιος φταιει;

Ο Μαρινάκης φταίει και εκεί. Το σκρουτζ είναι αντι-συστημική κολεκτίβα που μοιράζει τα κέρδη στον λαό :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...