Προς το περιεχόμενο

365shop.gr


Alexper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω εστειλα στην πειραιως αποδεικτικα της συναλλαγης και των email που εστειλαν οι τρομπες οτι και καλα ολοκληρωθηκε η πληρωμη μου. Τι πιθανοτητες εχω να μου τα επιστρεψει η πειραιως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 654
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, vste είπε

Πιστεψε στην δυναμη σου.. Καταλαβαινετε τωρα το κακο που κανετε οι κουνοδαχτυλακηδες;

Ο κοσμος πιστεψε στην μαζικη δυναμη και στο οτι το status quo ειναι λαθος που επιτρεπει σε καθε σκρουτζ να αρμεγει τα καταστηματα χωρις να εχει κανενα ρισκο και οχι στον καθε ξερολα που τον αποκαλουσε βλακα, οτι το Σκρουτζ ειναι το υπερτελειο και ολο το φταιξιμο ανηκει στον καταναλωτη και του ελεγε να κουρνιασει σε μια τρυπα στη γη και να κλαιει αφου δεν ηταν τοσο μαγκας.

Αντε με το καλο παιδια. Και προσοχη ολοι μας απο εδω και περα.

Αυτό συνέβη γιατί πρώτη φορά (μετά τις 4-5 προηγούμενες) τα θύματα αποφάσισαν να κυνηγήσουν και το ίδιο το Skroutz. Και καλά έκαναν. 

Μόνο έτσι μπορεί να αλλάξει κάτι. Μπράβο σας! 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vste είπε

Πιστεψε στην δυναμη σου.. Καταλαβαινετε τωρα το κακο που κανετε οι κουνοδαχτυλακηδες;

Ο κοσμος πιστεψε στην μαζικη δυναμη και στο οτι το status quo ειναι λαθος που επιτρεπει σε καθε σκρουτζ να αρμεγει τα καταστηματα χωρις να εχει κανενα ρισκο και οχι στον καθε ξερολα που τον αποκαλουσε βλακα, οτι το Σκρουτζ ειναι το υπερτελειο και ολο το φταιξιμο ανηκει στον καταναλωτη και του ελεγε να κουρνιασει σε μια τρυπα στη γη και να κλαιει αφου δεν ηταν τοσο μαγκας.

Αντε με το καλο παιδια. Και προσοχη ολοι μας απο εδω και περα.

Μέχρι το επόμενο eshop που θα σας κοροϊδέψει. Εδώ θα είμαστε να σας διαβάζουμε.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dtk-386 είπε

Μέχρι το επόμενο eshop που θα σας κοροϊδέψει. Εδώ θα είμαστε να σας διαβάζουμε.

Μακαρι να μην πιαστεις κοροιδο ποτε φιλε μου. Απο κανεναν και σε κανενα τομεα.

Λυπαμαι μονο για την χαρα που δειχνεις με συνανθρωπους που "την πατησαν". Οκ σε κανει να αισθανεσαι ωραιος τυπος, αψεγαδιαστος αλλα και παλι ειναι θλιβερο.
Χαιρομαι που ολοκληρη εταιρια επιπεδου Σκρουτζ δεν θεωρει οτι φταινε οι καταναλωτες και τους αξιζει μαστιγωμα αλλα πηραν πρεφα οτι εσκασε κατι ψιλομεγαλο και οτι μπορει να τους επηρεασει ασχημα και αυτους. Βλεπεις δεν ειναι ολοι τοσο αδεκαστοι κριτες οσο εσυ.

Οσο για εμας που πληρωσαμε με χρεωστικη αντε στην αναμονη τωρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσημη ανακοίνωση Σκρουτζ Α.Ε για το περιστατικό με την επιχείρηση 365 SHOP GR ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Ι Κ Ε | Skroutz.gr Blog

Wow, ομολογώ ότι δεν περίμενα να καλύψουν με κουπόνι όποιον αγόρασε με κατάθεση μιας και στα μάτια μου δεν φέρουν ευθήνη. Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι είναι μια κίνηση που θα βοηθήσει αρκετό κόσμο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλια μπράβο στο Skroutz, το χάρηκα πάρα πολύ. Πολύ καλά έκαναν και ανέλαβαν τη ζημιά. Μάγκες είναι με υπερκέρδη,γιατί όχι.

Ελπίζω όσοι την πατήσατε και τη γλυτώσατε να μην πάρετε ως δεδομένο ότι όλες σας οι άστοχες ενέργειες θα έχουν ανάλογη ευτυχή κατάληξη. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sortie είπε

Wow, ομολογώ ότι δεν περίμενα να καλύψουν με κουπόνι όποιον αγόρασε με κατάθεση μιας και στα μάτια μου δεν φέρουν ευθήνη. Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι είναι μια κίνηση που θα βοηθήσει αρκετό κόσμο. 

Μπράβο στο Skroutz για αυτήν την κίνηση.

+1 από εμένα ότι η συναλλαγές με τραπεζική κατάθεση πρέπει να σταματήσουν. Καλό θα ήταν να βγει νόμος που να ΜΗΝ επιτρέπει καταστήματα να εφαρμόζουν των εξής τρόπο η στην χειρότερη? να βγάλουν νόμο να μπορούμε να πάρουμε τα χρήματα μας πίσω, ας είναι και η διαδικασία δύσκολη, και τι έγινε..

Το scam του 365shop το είδα εντελώς τυχαία στο Facebook. Σκεφτείτε ότι πριν ~10 μέρες σκεφτόμουν να πάρω ένα μόνιτορ της Gigabyte απ'αυτόυς. Δεν πρόλαβα να κάνω την παραγγελεία λόγο δουλείας και την επόμενη μέρα η τιμή του Monitor ανέβηκε κατά 50 ευρώ, οπότε και δεν προχώρησα σε παραγγελεία ΕΥΤΥΧΩΣ.... κρίμα σε όσα παιδεία την πάτησαν... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι φταίει και το Skroutz και έστω εάν και αργά κατάλαβαν το λάθος τους επιτέλους και αλλάζουν τα απαιτούμενα για ένταξη στο Skroutz. Άρα τέλος το ανοίγω μία ΙΚΕ,παίρνω τα λεφτά και εξαφανίζομαι.

Προδιαγραφές

3 χρόνια από ημερομηνία σύστασης - κατάσταση "ενεργή"
Ισχύουν εξαιρέσεις για κατηγορίες τεχνολογίας.
Καταγεγραμμένος ετήσιος κύκλος εργασιών 50.000 ευρώ
Με αποστολή των σχετικών εγγράφων που αποδεικνύουν τον κύκλο εργασιών.
Καλάθι αγορών
H ύπαρξη καλαθιού είναι απαραίτητη για την υποβολή online παραγγελιών.
Πιστωτική κάρτα
Είναι απαραίτητη, καθώς αποτελεί τον πλέον ευέλικτο και ασφαλή τρόπο πληρωμής για online συναλλαγές.
Κόστος μεταφορικών
Πρέπει να γίνεται πλήρης και ξεκάθαρη αναγραφή των πρόσθετων χρεώσεων στο καλάθι.
Αρχείο XML
Για να εμφανιστούν τα προϊόντα στο Skroutz, απαιτείται το αρχείο XML.
Αναγνωρίσιμα προϊόντα
Τα προϊόντα, στην πλειοψηφία τους, πρέπει να διαθέτουν αναγνωρίσιμους κατασκευαστές και να είναι συμβατά με τις προδιαγραφές του Skroutz.
Όνομα καταστήματος
To όνομα του καταστήματος πρέπει να είναι μοναδικό.
Επεξ/σία από kyr123
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, sortie είπε

Επίσημη ανακοίνωση Σκρουτζ Α.Ε για το περιστατικό με την επιχείρηση 365 SHOP GR ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Ι Κ Ε | Skroutz.gr Blog

Wow, ομολογώ ότι δεν περίμενα να καλύψουν με κουπόνι όποιον αγόρασε με κατάθεση μιας και στα μάτια μου δεν φέρουν ευθήνη. Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι είναι μια κίνηση που θα βοηθήσει αρκετό κόσμο. 

Εμεις που αγορασαμε απο το κατάστημα που επικοινωνούμε με το σκρουτζ; Απλα αγορασα απο το 365 που το βρηκα απο το σκρουτζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kyr123 είπε

Ναι φταίει και το Skroutz και έστω εάν και αργά κατάλαβαν το λάθος τους επιτέλους και αλλάζουν τα απαιτούμενα για ένταξη στο Skroutz. Άρα τέλος το ανοίγω μία ΙΚΕ,παίρνω τα λεφτά και εξαφανίζομαι.

Προδιαγραφές

3 χρόνια από ημερομηνία σύστασης - κατάσταση "ενεργή"
Ισχύουν εξαιρέσεις για κατηγορίες τεχνολογίας.
Καταγεγραμμένος ετήσιος κύκλος εργασιών 50.000 ευρώ
Με αποστολή των σχετικών εγγράφων που αποδεικνύουν τον κύκλο εργασιών.
Καλάθι αγορών
H ύπαρξη καλαθιού είναι απαραίτητη για την υποβολή online παραγγελιών.
Πιστωτική κάρτα
Είναι απαραίτητη, καθώς αποτελεί τον πλέον ευέλικτο και ασφαλή τρόπο πληρωμής για online συναλλαγές.
Κόστος μεταφορικών
Πρέπει να γίνεται πλήρης και ξεκάθαρη αναγραφή των πρόσθετων χρεώσεων στο καλάθι.
Αρχείο XML
Για να εμφανιστούν τα προϊόντα στο Skroutz, απαιτείται το αρχείο XML.
Αναγνωρίσιμα προϊόντα
Τα προϊόντα, στην πλειοψηφία τους, πρέπει να διαθέτουν αναγνωρίσιμους κατασκευαστές και να είναι συμβατά με τις προδιαγραφές του Skroutz.
Όνομα καταστήματος
To όνομα του καταστήματος πρέπει να είναι μοναδικό.

Φταίει το Skroutz όσο φταίει και η google που στην αναζήτηση της μπορεί να βγάλει τον κάθε απατεώνα. Πρέπει να είμαστε και λίγο ρεαλιστές. Με αυτή την λογική θα πρέπει να ζητήσουμε τα ρέστα και από την Cosmote γιατί αυτή μας φέρνει το ίντερνετ σπίτι, κάπου, ώπα.

6 λεπτά πριν, Vulpes6 είπε

Εμεις που αγορασαμε απο το κατάστημα που επικοινωνούμε με το σκρουτζ; Απλα αγορασα απο το 365 που το βρηκα απο το σκρουτζ

Έτσι καταλαβαίνω από αυτό:

Για όλους όσοι ολοκλήρωσαν την αγορά τους μέσω τραπεζικής κατάθεσης, στο πλαίσιο της παροχής της βέλτιστης δυνατής εμπειρίας ηλεκτρονικών αγορών, θα αποζημιωθούν  με την μορφή κουπονιού - ίσης αξίας με εκείνη της παραγγελίας τους - μέσω του Skroutz Marketplace. 

Επικοινώνησε μαζί τους, δεν έχεις να χάσεις τίποτα, ίσα ίσα.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, sortie είπε

Φταίει το Skroutz όσο φταίει και η google που στην αναζήτηση της μπορεί να βγάλει τον κάθε απατεώνα. Πρέπει να είμαστε και λίγο ρεαλιστές. Με αυτή την λογική θα πρέπει να ζητήσουμε τα ρέστα και από την Cosmote γιατί αυτή μας φέρνει το ίντερνετ σπίτι, κάπου, ώπα.

Εσύ ρε φίλε έχασες τίποτα λεφτά; Ας έχανες κάνα χιλιάρικο και θα σου έλεγα αν φταίει και ποιος.

Φταίει και το skroutz καθώς από τη συγκεκριμένη συνεργασία μια χαρά έβγαλε ένα σωρό λεφτά χωρίς να χάσει cent ενώ αρκετοί καταναλωτές έχασαν χρήματα. Η αγορά που έκανα έγινε επειδή ήταν το skroutz μπροστά. Το 365shop δεν μου λέει κάτι και ποτέ δεν θα έμπαινα να αγοράσω από ένα 365shop.gr στην Κατερίνη. Οι 50+ παραγγελίες ανά εβδομάδα που εμφάνιζε το skroutz και οι καλές κριτικές με έκαναν να κάνω την αγορά και να μην το ψάξω παραπάνω ως συνήθως. 
Και αφού δεν φταίει καθόλου ρε πονηρέ γιατί έτρεξε μπαμ το skroutz να το εξαφανίσει το eshop και να σβήσει τα ίχνη του; Γιατί αποζημιώνει το skroutz όλους όσους έκαναν κατάθεση σε λογαριασμό και δεν έχουν πολλές ελπίδες για αποζημίωση μέσω τραπέζης όπως όσοι έκαναν αγορά με κάρτα; Επίσης ενώ έκανε καραμπαμ η απάτη και είχα κάνει αμφισβήτηση στην τράπεζα πριν πέσει το site 365shop γιατί το skroutz κατόπιν επικοινωνίας μου έστειλε mail που μίλαγε για προσωρινή απενεργοποίηση του 365shop σαν όλα να ήταν φυσιολογικά;

Επεξ/σία από lvasilis22
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, lvasilis22 είπε

Εσύ ρε φίλε έχασες τίποτα λεφτά; Ας έχανες κάνα χιλιάρικο και θα σου έλεγα αν φταίει και ποιος.

Φταίει και το skroutz καθώς από τη συγκεκριμένη συνεργασία μια χαρά έβγαλε ένα σωρό λεφτά χωρίς να χάσει cent ενώ αρκετοί καταναλωτές έχασαν χρήματα. Η αγορά που έκανα έγινε επειδή ήταν το skroutz μπροστά. Το 365shop δεν μου λέει κάτι και ποτέ δεν θα έμπαινα να αγοράσω από ένα 365shop.gr στην Κατερίνη. Οι 50+ παραγγελίες ανά εβδομάδα που εμφάνιζε το skroutz και οι καλές κριτικές με έκαναν να κάνω την αγορά και να μην το ψάξω παραπάνω ως συνήθως. 
Και αφού δεν φταίει καθόλου ρε πονηρέ γιατί έτρεξε μπαμ το skroutz να το εξαφανίσει το eshop και να σβήσει τα ίχνη του; Γιατί αποζημιώνει το skroutz όλους όσους έκαναν κατάθεση σε λογαριασμό και δεν έχουν πολλές ελπίδες για αποζημίωση μέσω τραπέζης όπως όσοι έκαναν αγορά με κάρτα; Επίσης ενώ έκανε καραμπαμ η απάτη και είχα κάνει αμφισβήτηση στην τράπεζα πριν πέσει το site 365shop γιατί το skroutz κατόπιν επικοινωνίας μου έστειλε mail που μίλαγε για προσωρινή απενεργοποίηση του 365shop σαν όλα να ήταν φυσιολογικά;

Για να απαντήσω σε αυτά που με ρωτάς θα σου πω ότι δεν έχασα, γιατί δεν αγοράζω πράγματα από πουθενά αλλού πέρα από μεγάλες / επώνυμες αλυσίδες Skroutz/Κωτσόβολο/Amazon κλπ και πάντα με κάρτα για να διασφαλίζω την συναλλαγή μου. 

Δεν μπορώ να καταλάβω που στηρίζεις το γεγονός ότι το Skroutz κατάφερε να πληρωθεί από μαγαζί που βάρεσε πιστόλι με τα λεφτά όλων, φαντάζομαι ίσως έχεις εσωτερική πληροφόρηση για κάτι τέτοιο. Όσο γιατί το κατέβασε να τους ζητήσω τα ρέστα που δεν τον αφήσανε να μαζεύει και άλλα λεφτά; Αντιλαμβάνομαι ότι μιλάμε για απάτη εδώ και σίγουρα κόσμος έχει οικονομική ζημιά αλλά θα πρέπει να σκεφτόμαστε τα πράγματα όσο πιο καθαρά γίνεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, sortie είπε

Για να απαντήσω σε αυτά που με ρωτάς θα σου πω ότι δεν έχασα, γιατί δεν αγοράζω πράγματα από πουθενά αλλού πέρα από μεγάλες / επώνυμες αλυσίδες Skroutz/Κωτσόβολο/Amazon κλπ και πάντα με κάρτα για να διασφαλίζω την συναλλαγή μου. 

Δεν μπορώ να καταλάβω που στηρίζεις το γεγονός ότι το Skroutz κατάφερε να πληρωθεί από μαγαζί που βάρεσε πιστόλι με τα λεφτά όλων, φαντάζομαι ίσως έχεις εσωτερική πληροφόρηση για κάτι τέτοιο. Όσο γιατί το κατέβασε να τους ζητήσω τα ρέστα που δεν τον αφήσανε να μαζεύει και άλλα λεφτά; Αντιλαμβάνομαι ότι μιλάμε για απάτη εδώ και σίγουρα κόσμος έχει οικονομική ζημιά αλλά θα πρέπει να σκεφτόμαστε τα πράγματα όσο πιο καθαρά γίνεται. 

Μόνο που το skroutz δεν είναι google. Το skroutz εδώ και αρκετά χρόνια παίρνει ποσοστό από κάθε κατάστημα που συνεργάζεται μαζί του ώστε να το εμφανίζει στη λίστα των αποτελεσμάτων.

Από τη στιγμή λοιπόν που το ίδιο πληρώνεται από τα καταστήματα και τα παρουσιάζει σε εμάς τους καταναλωτές σαν partners φταίει μιας και τα στάνταρ που έχει είναι πάρα πολύ χαμηλά και επιτρέπει σε απατεώνες να συμμετέχουν αρκεί να πληρώνουν το ποσοστό που τους αναλογεί.

Μην σκέφτεσαι μόνο σαν το τι θα έκανες εσύ σκέψου σαν καταναλωτής γενικότερα.

Ο καταναλωτής πρέπει να προστατεύεται όσο το δυνατόν περισσότερο γιατί αλλιώς την πληρώνουν όλοι οι έμποροι. Και μένουν μόνο οι μεγάλες αλυσίδες να θεριεύουν και να κάνουν μονοπώλια.

Για να καταλήξω χρεώνεις φίλε την υπηρεσία που προσφέρει στα συνεργαζόμενα καταστήματα; Βάλε κάποια στάνταρ συμμετοχής αλλιώς είσαι και εσύ υπεύθυνος που επιτρέπεις σε ένα κατάστημα να συμμετέχει στην πλατφόρμα σου χωρίς να ελέγξεις τη νομιμότητα του.

Δεν θα με ακούσεις ποτέ να πω κάτι για τις αγγελίες στο Insomnia γιατί είναι μία δωρεάν υπηρεσία η οποία αφορά ιδιώτες και όποιος την πατήσει την πάτησε. Ούτε για διάφορες δωρεάν σελίδες η για το facebook marketplace. Εκεί από τη στιγμή που συμμετέχεις δέχεσαι όλα τα ρίσκα.

Αλλά το skroutz είναι κάτι διαφορετικό αυτό πουλάει οπότε αργά ή γρήγορα πρέπει να αναλάβει και αυτό τις ευθύνες του και να θεσπίσει αυστηρότερα στάνταρ.

Επεξ/σία από vste
  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...