Προς το περιεχόμενο

365shop.gr


Alexper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την στιγμή που στείλατε χρήματα στον τραπεζικό λογαριασμό της εταιρείας τα χρήματα αυτόματος δηλώνουν τον σκοπό της συναλλαγής, που είναι εμπορικός. 

Δεν τα στείλετε στα ανήψια σας για λαμπάδα το Πάσχα. 

Όλες οι τραπεζικές συναλλαγές καταγράφονται και είναι πιο εύκολο να δεις που πήγαν τα χρήματα.

Δεν θεωρώ ότι θα χάσουν τα χρήματα αυτοί που έκαναν κατάθεση εάν εμπλακούν οι αρμόδιες αρχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 654
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά σε ένα ιδιωτικό chat που βρίσκομαι για άτομα που εξαπατήθηκαν από το 365 shop αναρτήθηκε απαντητικό e-mail από το skroutz το οποίο και προσφέρεται να δώσει κουπόνια αγοράς ίσης αξίας με το προϊόν που αγόρασε από το κατάστημα σε άτομο που έκανε τραπεζική κατάθεση.

Βάζω και εδώ ένα screenshot από το email. Δεν ξέρω αν είναι αληθινό πάντως όσοι έχετε κάνει τραπεζική κατάθεση προωθήστε αυτό το screenshot στο skroutz και ζητήστε και εσείς τον ίδιο τρόπο πληρωμής.

Επίσης αν είναι αληθινό είναι μία απάντηση σε όλους τους ζηλωτές του Σκρουτζ πού λένε ότι η ευθύνη βαρύνει μόνο το κορόιδο καταναλωτή.

received_696755198341573.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα εγραφα ξανα,αλλα καποια πραγματα που διαβαζω με ξεπερνουν.

Για αρχη, επειδη αναφερθηκε το «αγοραζω macbook” απο καθε τυχαρπαστο μαγαζι,ποιος λεει ποιο ειναι το σοβαρο μαγαζι και μη;Εχω στησει υπολογιστες,εχω παρει φακους φωτογραφικης απο καταστηματα σκρουτζ,εχω δωσει ενα σκασμο χρηματα και ολα ηταν μια χαρα.Οταν κατι ειναι ευκαιρια,την χτυπας,και απο τη στιγμη που υπαρχει ιστορικο αξιολογησεων και λειτουργειας, το σκεφτεσαι πιο θετικα.

 

Στο αν φταιει η σκρουτζ,η σκρουτζ εστω και σε 1% εχει ενα μεριδιο ευθυνης.Ειναι ενας ιστοτοπος,ενα ηλεκτρονικο εμπορικο κεντρο ας πουμε,που «στεγαζει» εναν αριθμο καταστηματων.Απο τη στιγμη που συναλλασεται με αυτα,οφειλει να κανει εναν ελεγχο Χ. Χωρις ωστοσο να λεω φταιει αυτο!.Απλα μη το βγαζετε ορισμενοι τελειως αθωο.

Παραδειγμα: Σε παραγγελιες απο aliexpress ειχε παιχτει στραβη.Το ιδιο μεριμνησε.Εδω τι εχω;Ενα πραγμα τυπου «πεταω χαρταετο», ωστοσο ,μου ειπαν «αυτα ειναι τα στοιχεια του».

 

Για τους πιο αλανθαστους,που δεν την πατανε ποτε,ας σκεφτουν αν εχουν ποτε ψωνισει απο σουπερ μαρκετ και αν εχουν βρει κατι μεσα σε συσκευασια χαλασμενο,που να μη φαινεται.Και εκει θα υπηρχε αναλογη αγανακτηση,τυπου «μα δεν ελεγχουν».Οπως την παταει καποιος εκει,ετσι την πατας και απο εναν τετοιο «δουρειο ιππο»,που λειτουργουσε κιολας κανονικα για 2 χρονια.

 

Εν κατακλειδι,επι του θεματος.Απο την τραπεζα με ενημερωσαν πως το πιθανοτερο ειναι να εχει αισια εκβαση,καθως σε ενα 24ωρο  καναμε πολλα ατομα αμφισβητηση για το συγκεκριμενο καταστημα!Τα χρηματα επισης ειναι θεμα visa/ mastercard ,τωρα για τραπεζικες καταθεσεις,καλη σας τυχη..

Να κανετε μια μηνυση για απατη,με αποδεικτικο της συναλλαγης (εκτυπωμενο).Δωρεαν ειναι, βοηθαει και σε διασταυρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2022 στις 1:13 ΜΜ, vste είπε

Cached σελιδα του site:

https://web.archive.org/web/20220331072004/https://www.365shop.gr/

Cached σελιδα που δειχνει οτι το καταστημα ηταν στο Skroutz (το σκρουτζ το αφαιρεσει):

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:yhtJuPTpHYIJ:https://www.skroutz.gr/shop/6069/365shop/products.html+&cd=2&hl=en&ct=clnk&gl=gr

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:gz-DiBcT4NUJ:https://www.skroutz.gr/shop/6069/365shop+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=gr

Στοιχεια του καταστηματος απο ΓΕΜΗ (φαινεται καποιο ΑΦΜ): https://www.businessregistry.gr/publicity/index?gemiNumber=150449748000

 

Φίλε μου το λινκ για την παρουσία του καταστήματος στο skroutz δεν λειτουργεί πλέον. Μήπως μπορούμε να το ξαναβρούμε, καθώς και τις αξιολογήσεις του καταστήματος που υπήρχαν (υπήρχαν και ήταν θετικές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Cv77 είπε

Πραγματικά απίστευτο που μέσω skroutz δεν υπάρχει καμιά προστασία.  Amazon και πάλι Amazon...

Ναι και το αμαζον εμενα μου "εφαγε" 3.500 ολοκληρα ευρουλακια.Ειναι που θα πεσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Από την στιγμή που στείλατε χρήματα στον τραπεζικό λογαριασμό της εταιρείας τα χρήματα αυτόματος δηλώνουν τον σκοπό της συναλλαγής, που είναι εμπορικός. 

Δεν τα στείλετε στα ανήψια σας για λαμπάδα το Πάσχα. 

Όλες οι τραπεζικές συναλλαγές καταγράφονται και είναι πιο εύκολο να δεις που πήγαν τα χρήματα.

Δεν θεωρώ ότι θα χάσουν τα χρήματα αυτοί που έκαναν κατάθεση εάν εμπλακούν οι αρμόδιες αρχές.

Στις καταθέσεις όμως δεν έχεις τις ασφάλειες των visa και mastercard οι οποίες μέσω ασφαλιστικών θα σας δώσουν τα λεφτά πίσω. 

Με το άλλο κατάστημα (2bishop) δεν πιστεύω ότι πήραν λεφτά πίσω όσοι έκαναν κατάθεση. Όσοι πλήρωσαν με κάρτα τα έχουν πάρει μέχρι τώρα. 

12 λεπτά πριν, cumulus είπε

Ναι και το αμαζον εμενα μου "εφαγε" 3.500 ολοκληρα ευρουλακια.Ειναι που θα πεσεις.

10 ώρες πριν, Cv77 είπε

Πραγματικά απίστευτο που μέσω skroutz δεν υπάρχει καμιά προστασία.  Amazon και πάλι Amazon...

Αυτό επειδή και στο αμαζον άμα δεν ξέρεις να αγοράζεις θα την πατήσεις. Ελάχιστη προϋπόθεση είναι να είναι "fulfilled by amazon" και ας μην το πουλάει το ίδιο. 

Κυκλοφορούν αρκετά σκαμ και στο αμαζον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Στις καταθέσεις όμως δεν έχεις τις ασφάλειες των visa και mastercard οι οποίες μέσω ασφαλιστικών θα σας δώσουν τα λεφτά πίσω. 

Με το άλλο κατάστημα (2bishop) δεν πιστεύω ότι πήραν λεφτά πίσω όσοι έκαναν κατάθεση. Όσοι πλήρωσαν με κάρτα τα έχουν πάρει μέχρι τώρα. 

Αυτό επειδή και στο αμαζον άμα δεν ξέρεις να αγοράζεις θα την πατήσεις. Ελάχιστη προϋπόθεση είναι να είναι "fulfilled by amazon" και ας μην το πουλάει το ίδιο. 

Κυκλοφορούν αρκετά σκαμ και στο αμαζον. 

fulfilled ηταν αλλα ... Ειπα ειναι μη σου κατσει η στραβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Portia είπε

Φίλε μου το λινκ για την παρουσία του καταστήματος στο skroutz δεν λειτουργεί πλέον. Μήπως μπορούμε να το ξαναβρούμε, καθώς και τις αξιολογήσεις του καταστήματος που υπήρχαν (υπήρχαν και ήταν θετικές).

Παλι καλα που κρατησα ολο το HTML. Κατεβασε το απο εδω: https://drive.google.com/file/d/1u4Dhej0dZLwqrtkRndzljEaQc2d2ybVl/view?usp=sharing

 

Επισης αν βοηθανε αυτες φιλε μου.

image.png.683ca6beb90b6f331f01b63d34a0eaf1.png

image.png.add247115b90e7e9a241ee813a9813c6.png

image.png.20f74f6635e5c1431cb03cd279db4153.png

image.png.74e32027c734dea66b865b82a9515b9e.png

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "Εξέλιξη τιμής 1 μήνας 3 μήνες 6μήνες 6 μήνες Όλα 1.600€ 1.400€ 1.200€ 1.000€ 800€ 805,03 € 365shop 2022-03-29 600€ 1μήνας τώρα από 1377,88 € Μεταφορικά+14,40€ Αγορά μέσω Skroutz"

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "Εξέλιξη τιμής μήνας 3 μήνες 6 μήνες Όλα 1.600€ 1.400€ 1.200€ 1.000€ 800€ 614,32 € 365shop 2022-03-24 σ00€ 1μήνας τώρα από 1377,88 € Μεταφορικά+14,40 Αγορά μέσω Skroutz"

Επεξ/σία από vste
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το οτι πουλάει ~3800 προιόντα, απο κάρτες γραφικών και macbooks μέχρι λάμπες αυτοκινήτων, σε εξευτελιλστικές τιμές- χωρίς να έχει βιτρίνα είναι αρκετά ύποπτο. 

Ενα επιπλέον συμπέρασμα ειναι οτι απ'ότι φαίνεται η συμπεριφορά τους αυτή είναι παλιά, απλά την έκρυβαν ίσως σε επιλεγμένες αγορές για να μη γίνουν αντιληπτοί.

Επίσης σε reviews όπως το πρώτο, έπρεπε αμέσως η skroutz να κάνει ανάλογη διερεύνηση. Εξάλλου όλα τα αρνητικά reviews περνάνε απο φιλτράρισμα στο σκρούτζ, συνεπώς κάποιος υπάλληλος το είχε διαβάσει.

 

Επεξ/σία από lucidsteve
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cumulus είπε

Ναι και το αμαζον εμενα μου "εφαγε" 3.500 ολοκληρα ευρουλακια.Ειναι που θα πεσεις.

Μπορείς να μας πεις τι συνέβη, γιατί αλλιώς αυτό είναι δυσφήμιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από το ebay είμαι μια χαρά...Και αν δεν το πάρω ζητάω refund είτε μέσω ebay είτε PayPal και όλα καλά... Εδώ αν είχε PayPal σαν τρόπο πληρωμής έτσι θα πληρώναμε αλλά δεν είχαν κ πλήρωσα με χρεωστική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Xara_alfa147 είπε

Εγώ από το ebay είμαι μια χαρά...Και αν δεν το πάρω ζητάω refund είτε μέσω ebay είτε PayPal και όλα καλά... Εδώ αν είχε PayPal σαν τρόπο πληρωμής έτσι θα πληρώναμε αλλά δεν είχαν κ πλήρωσα με χρεωστική...

Το ίδιο είναι από άποψη της επιστροφής χρημάτων σε περίπτωση απάτης, ίσως να τα έπαιρνες πίσω πιο γρήγορα.

Τα καταστήματα γενικά δεν προτιμούν το paypal σαν τρόπο πληρωμής λόγω μεγάλων χρεώσεων για τους εμπόρους.

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η επίσημη ανακοίνωση του skroutz 

https://www.skroutz.gr/blog/posts/508-episimi-anakoinosi-skroutz-a-e-gia-to-peristatiko-me-tin-epicheirisi-365-shop-gr-monoprosopi-i-k-e

"Επιπροσθέτως, έχουμε ήδη επικοινωνήσει με κάθε καταναλωτή που μας ενημέρωσε για την αποτυχία ολοκλήρωσης της παραγγελίας του και παρέχουμε συμβουλευτική υποστήριξη για τις διαδικασίες αποζημίωσης σε καθέναν από αυτούς ξεχωριστά. Καθώς συνεχώς φτάνουν καινούργια αιτήματα σε μας, τα επεξεργαζόμαστε με τη δέουσα προσοχή και συμβουλεύουμε τους καταναλωτές για τα επόμενα βήματα ανάλογα με την περίπτωση. 

 

Ειδικότερα οι καταναλωτές που επέλεξαν την εξόφληση της παραγγελίας τους μέσω κάρτας - χρεωστικής ή πιστωτικής - μπορούν να αποζημιωθούν για το σύνολο του κόστους της παραγγελίας τους από την εκδότρια τράπεζα της κάρτας μέσω της διαδικασίας αμφισβήτησης συναλλαγής.

 

Για όλους όσοι ολοκλήρωσαν την αγορά τους μέσω τραπεζικής κατάθεσης, στο πλαίσιο της παροχής της βέλτιστης δυνατής εμπειρίας ηλεκτρονικών αγορών, θα αποζημιωθούν με την μορφή κουπονιού - ίσης αξίας με εκείνη της παραγγελίας τους - μέσω του Skroutz Marketplace."

 

Επεξ/σία από Kostasallinone
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, insomniac01 είπε

Μπορείς να μας πεις τι συνέβη, γιατί αλλιώς αυτό είναι δυσφήμιση. 

Τετοια δυσφημιση που μπορει να κλεισει 

Qnap server στους 8 μηνες δεν ανοιγε ,προβλημα πολυ συχνο σε αυτο το μοντελο.Επισκευη δεν επαιρνε ,μονο αλλαγη κατα τα λεγομενα της qnap

Amazon με εκανε μπαλακι στον πωλητη ,ο πωλητης ουδεποτε απαντησε .

Αμα ψαξεις περυσι γυρω στο Φεβρουαριο Μαρτιο ειχα ανοιξει θεμα εδω.

Ο πωλητης ειχε 99% θετικες κριτικες.

Αυτο που θελω να πω ,το εχω γραψει και σε αλλο θεμα,μην πιστευτε οτι στο εξωτερικο ειναι ολα αγγελικα πλασμενα.

Πληροφοριακα απο το αμαζον συνεχιζω και ψωνιζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Για όλους όσοι ολοκλήρωσαν την αγορά τους μέσω τραπεζικής κατάθεσης, στο πλαίσιο της παροχής της βέλτιστης δυνατής εμπειρίας ηλεκτρονικών αγορών, θα αποζημιωθούν με την μορφή κουπονιού - ίσης αξίας με εκείνη της παραγγελίας τους - μέσω του Skroutz Marketplace."

 

Πιστεψε στην δυναμη σου.. Καταλαβαινετε τωρα το κακο που κανετε οι κουνοδαχτυλακηδες;

Ο κοσμος πιστεψε στην μαζικη δυναμη και στο οτι το status quo ειναι λαθος που επιτρεπει σε καθε σκρουτζ να αρμεγει τα καταστηματα χωρις να εχει κανενα ρισκο και οχι στον καθε ξερολα που τον αποκαλουσε βλακα, οτι το Σκρουτζ ειναι το υπερτελειο και ολο το φταιξιμο ανηκει στον καταναλωτη και του ελεγε να κουρνιασει σε μια τρυπα στη γη και να κλαιει αφου δεν ηταν τοσο μαγκας.

Αντε με το καλο παιδια. Και προσοχη ολοι μας απο εδω και περα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...