Προς το περιεχόμενο

365shop.gr


Alexper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Δηλαδή το skroutz θα κρατήσει προμήθεια που χρέωσε στο κατάστημα για παραγγελίες μη ολοκληρωμένες? Αυτές οι προμήθειες πρέπει να επιστραφούν στο κατάστημα και εν συνεχεία οι αρχές να δεσμεύσουν αυτά τα ποσά για να δοθούν στους πελάτες.

Το σκρουτζ αμείβεται για να σε οδηγήσει στο κατάστημα και δεν το απασχολεί αν τελικά αγοράσεις ή όχι. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 654
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, manosfp είπε

Το σκρουτζ αμείβεται για να σε οδηγήσει στο κατάστημα και δεν το απασχολεί αν τελικά αγοράσεις ή όχι. 

 

Λάθος κανείς, το Σκρουτζ χρεώνει κανονικά το κατάστημα σε κάθε ολοκληρωμένη αγορά με προμήθεια επί %. 

Το fix ποσό που αναφέρεις με το click του συνδέσμου είναι άλλο.

https://merchants.skroutz.gr/merchants/commissions

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, manosfp είπε

Το σκρουτζ αμείβεται για να σε οδηγήσει στο κατάστημα και δεν το απασχολεί αν τελικά αγοράσεις ή όχι. 

 

Αυτό από που το είδες γιατί το skroutz άλλα λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην βαυκαλίζεστε

το skroutz παίρνει προμήθεια από την συντριπτική πλειοψηφία των αγορών. Με το κλικ που λέτε κάποιοι είναι ο παλιός τρόπος που έχει αλλάξει εδώ και 2 χρόνια. Μόνο κάποια λίγα παλαιά καταστήματα (legacy) δουλεύουν έτσι και αυτά για κάποιες κατηγορίες προϊόντων όχι υψηλής κίνησης. Πριν δυο χρόνια έγινε χαμός για αυτό το λόγο όταν υποχρέωσε τους πάντες να γυρίσουν σε προμήθεια.

Επιπλέον κρατά σε αρχείο για κάθε παραγγελία σε κατάστημα τον αριθμό της, τα είδη που περιέχει και την αξία της. Τα στοιχεία του πελάτη δεν τα κρατάει αλλά όταν ο πελάτης στέλνει στη skroutz τον αριθμό παραγγελίας πχ. για μια κριτική κλπ εύκολα τα συνδέει. Ετσι οι παθόντες αν στείλουν τον αριθμό παρ στο skroutz τότε αυτό μπορεί να βρεί όλα τα υπόλοιπα εύκολα. 

Ως εκ τούτου το skroutz δεν είναι τόσο αμέτοχο όσο θέλει να λέει. Βέβαια το να το αναγκάσει κάποιος να αναλάβει τις ευθύνες του είναι άλλη υπόθεση όχι και τόσο εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, nova_centurion είπε

το skroutz παίρνει προμήθεια από την συντριπτική πλειοψηφία των αγορών. Με το κλικ που λέτε κάποιοι είναι ο παλιός τρόπος που έχει αλλάξει εδώ και 2 χρόνια.

Δεν παιρνει προμηθεια με την διαικπεραιωση της παραγγελιας, αλλα με την υποβολη της. 

Τελος, δεν ειναι ουτε το 1ο ουτε το τελευταιο καταστημα το οποιο ηταν στο σκρουτζ και βαρεσε κανονι. Εχουν παρει τα μετρα τους και αυτοι και δεν εχουν καμια ευθυνη και καμια υποχρεωση απεναντι σας. ΑΝ παρει διαστασεις το θεμα, και προσφερθει να πληρωσει καποια εξοδα για να διαφημιστει, αλλο αυτο.

https://merchants.skroutz.gr/merchants/terms

image.png.1f1bb07ec39f895b208d7a410d8024ea.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, mats_ είπε

Πλεον αρχισαν τα οργανα στο twitter

https://twitter.com/search?q=%23cancel_skroutz&src=typed_query

Οτι εγινε με το cancel efood, θα γινει και με αυτο. 

cancel culture γενικα, ή και οχι

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mats_ είπε

Πλεον αρχισαν τα οργανα στο twitter

https://twitter.com/search?q=%23cancel_skroutz&src=typed_query

Nαι τρόμαξε το σκρουτζ τώρα. Πάντα οι άλλοι φταίνε. Οχι η πάρτη μας. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κ εγώ το ίδιο. Περίμενε ο γιος μου ένα nintendo switch 440ευρο για το Πάσχα κ τωρα τον πουλο. τη να πω αμμα βγαλετε καμια άκρη  περιμένω να ακούσω.

Αλεξης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2022 στις 12:22 ΜΜ, Dimth είπε

Καλησπέρα,

 

μόλις επέστρεψα απο το αστυνομικό τμήμα, έχω κάνει καταγγελία, μίλησα με δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος,

φέρνει ευθήνη η σελίδα του σκρουτζ απο την στιγμή που το μαγαζί υπήρχε μέσα εκεί, είμαι διατεθειμένος να το τρέξω

όσο δε πάει, παρακαλώ στείλτε μου μήνυμα όσοι είστε θύματα απάτης με το εν λόγο κατάστημα ώστε να κινηθούμε όλοι μαζί.

Δυστυχώς προχθές έκανα και εγώ μια παραγγελία και εχθές το μεσημέρι καθώς ήμουν στην σελίδα του καταστήματος

ξαφνικά έπεσε και ζητούσε κωδικούς σύνδεσης. Το site δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή στο σκρουτζ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ είμαι τώρα στο τμήμα και υποβάλλω μήνυση μετά από υπόδειξη της Δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος η οποία είχε προφανώς λάβει ήδη γνώση του θέματος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα σε όλους,την πάτησα και εγώ,ελπίζω η τράπεζα να δεχτεί ακύρωση συναλλαγής.Δεν φτάνει η απάτη ,η τράπεζα για λόγους ασφαλείας ακύρωσε όχι μόνο την πιστωτική μου κάρτα αλλά και την χρεωστική.  Εννοείται οτι έκανα και επώνυμη καταγγελία εδώ.https://www.mindev.gov.gr/καταγγελίες-πολιτών-2/καταγγελίες-προϊόντων-2/επώνυμη/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, SOFIALEMNOS είπε

Kαλησπέρα σε όλους,την πάτησα και εγώ,ελπίζω η τράπεζα να δεχτεί ακύρωση συναλλαγής.Δεν φτάνει η απάτη ,η τράπεζα για λόγους ασφαλείας ακύρωσε όχι μόνο την πιστωτική μου κάρτα αλλά και την χρεωστική.  Εννοείται οτι έκανα και επώνυμη καταγγελία εδώ.https://www.mindev.gov.gr/καταγγελίες-πολιτών-2/καταγγελίες-προϊόντων-2/επώνυμη/

Καλησπέρα, θα τα πάρεις τα χρήματα αν πλήρωσες με την πιστωτική δεν θα χρειαστεί να τα πληρώσεις όταν θα βγει ο λογαριασμός (ρώτα στην τράπεζα σου να είσαι σίγουρη, ξέρω άπο προσωπική εμπειρία ότι η Πειραιώς δεν σε βάζει να τα πληρώσεις αν το ζητήσεις), αν τα πλήρωσες με χρεωστική θα χρειαστεί υπομονή 15-60 ημέρες, το κακό είναι ότι δεν θα έχεις πρόσβαση στα χρήματα σου για αυτές τις μέρες.

Ακύρωση δεν χρειάζονταν να γίνει οι πληρωμές γίνονται μέσω ασφαλού περιβάλλοντος και όχι από το site και δεν είναι υποχρεωμένη η τράπεζα να την ακυρώσει αν ο λόγος της αμφισβήτησης είναι "Merchandise/Services Not Received" (Έτσι το λέει επίσημα η VISA) αλλά οκ το μόνο κακό είναι ότι μπορεί να πληρώσεις την επανέκδοση της χρεωστικής, στην πιστωτική δεν πληρώνεις λογικά επανέκδοση.

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostak1sss είπε

αμα πληρωσαμε με χρεωστικη τι γινετε χασαμε τα λεφτα μας?

 

Όχι κάνεις αμφισβήτηση κανονικά και τα παίρνεις μετά από 15-60 ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...