Προς το περιεχόμενο

365shop.gr


Alexper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Έχω κάνει άπειρες αγορές online, είτε μέσω skroutz, είτε από συνεργαζόμενα καταστήματα. Μόλις συνειδητοποίησα ότι την πάτησα κι εγώ... Ένα παιχνίδι του παιδιού μου πήρα 31/03, περιμενα περίμενα τιποτα... Μπαίνω εχθες αφαντο το site. Παίρνω τηλεφωνα, στέλνω mail τίποτα. Μπήκα εδω και διαβασα τι παιζει... Έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής online στην τράπεζα μου.  Θα γίνει κάτι; Πρέπει να κανω κάτι αλλο; Πρέπει να κάνω καταγγελία; Πφφφ... ελεος... Δεν μας εφταναν όσα είχαμε, έχουμε και αυτα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 654
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

37 λεπτά πριν, nova_centurion είπε

το Skroutz απαιτεί από τα καταστήματα να προαγοράσουν μονάδες αλλιώς δεν τα ανεβάζει στην πλατφόρμα. Κάθε μονάδα αντιστοιχεί σε 1 ευρώ. Οταν πχ από μια παραγγελία 100 ευρώ το Skroutz δικαιούται πχ. το 5% της αξίας τότε άμεσα αφαιρεί από τις μονάδες που έχουν προπληρωθεί τα 5 ευρώ που του αναλογούν. Αρα πληρώνεται ΑΜΕΣΑ με την καταχώρηση της παραγγελίας. Οταν οι μονάδες πάνε να τελειώσουν πρέπει υποχρεωτικά να προστεθούν νέες μονάδες με προπληρωμή. Αν όχι κατεβάζει το κατάστημα λόγω έλλειψης διαθέσιμων μονάδων. Ετσι το skroutz θα εισπράξει ότι και αν γίνει από παραγγελίες όπως αυτές εδώ που δεν ικανοποιήθηκαν.

Δεν μου φαινεται λογικο να ισχυει κατι τετοιο. Δεν γινεται να προπληρωνεις, για κατι που δεν ειναι σιγουρο ποτε και αν θα αξιοποιηθει. Ή να πρεπει να δωσεις τεραστιο ποσο μπροστα (βλεπε msystems, kavatza κτλ μεγαλα μαγαζια που λογικα εχουν μεγαλο ογκο παραγγελιων μεσω σκρουτζ) για μελλοντικες παραγγελιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν μου φαινεται λογικο να ισχυει κατι τετοιο. Δεν γινεται να προπληρωνεις, για κατι που δεν ειναι σιγουρο ποτε και αν θα αξιοποιηθει. Ή να πρεπει να δωσεις τεραστιο ποσο μπροστα (βλεπε msystems, kavatza κτλ μεγαλα μαγαζια που λογικα εχουν μεγαλο ογκο παραγγελιων μεσω σκρουτζ) για μελλοντικες παραγγελιες.

Επιβεβαιωμένο. Ετσι γίνεται. Αν θες ρώτα όποιο μαγαζί ξέρεις που είναι στο skroutz και θα στο επιβεβαιώσει. Οταν είσαι ο μεγάλος παίκτης στην αγορά όταν λες "jump" the only question you get is "how high"!!! Αν κάποιο μαγαζί πει αυτά που λες η απάντηση που θα πάρει είναι "δεν πειράζει πήγαινε αλλού".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέμε για την αντικαταβολή ότι και αυτή δεν είναι 100% σίγουρη και ότι μπορεί να στείλει πετρες.

Θεωρώ ότι αυτό είναι λάθος γιατί ο απατεώνας δεν θα στείλει τίποτα.Ακόμα και νούμερο αποστολής να δώσει δεν θα υπάρχει στον  κουριερ ή και να στείλει ένα κουτί  θα αποκαλυφθεί την  επόμενη μέρα η φουστιά.Ο σκοπός τους είναι να καθυστερούν τις αποστολές όσο μπορουν για να αρμέξουν όσο πιο πολλούς μπορούν.

Γνώμη μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Λέμε για την αντικαταβολή ότι και αυτή δεν είναι 100% σίγουρη και ότι μπορεί να στείλει πετρες.

Θεωρώ ότι αυτό είναι λάθος γιατί ο απατεώνας δεν θα στείλει τίποτα.Ακόμα και νούμερο αποστολής να δώσει δεν θα υπάρχει στον  κουριερ ή και να στείλει ένα κουτί  θα αποκαλυφθεί την  επόμενη μέρα η φουστιά.Ο σκοπός τους είναι να καθυστερούν τις αποστολές όσο μπορουν για να αρμέξουν όσο πιο πολλούς μπορούν.

Γνώμη μου.

Το αυτο. Ασε που καποιος πρεπει να παραδωσει τα δεματα στην κουριερ, οποτε και εξτρα δουλεια.

Καθε σκαμ τα ιδια. Διαθεσιμοτητα 30+ μερες, και αυτο γινεται για 5-10 μερες μεχρι να μαζεψουν πελατες. Μετα γεια σας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, nova_centurion είπε

Επιβεβαιωμένο. Ετσι γίνεται. Αν θες ρώτα όποιο μαγαζί ξέρεις που είναι στο skroutz και θα στο επιβεβαιώσει. Οταν είσαι ο μεγάλος παίκτης στην αγορά όταν λες "jump" the only question you get is "how high"!!! Αν κάποιο μαγαζί πει αυτά που λες η απάντηση που θα πάρει είναι "δεν πειράζει πήγαινε αλλού".

Έτσι είναι όπως τα λες.

https://merchants.skroutz.gr/merchants/terms

Spoiler

1999108794_microsoft_edge_screenshot_Apr820222_43_41PMGMT03_00.png2.jpg.cfd9e30e50d94d057f52aac29d77d350.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν το κατάστημα δεν έχει υπόλοιπο στο λογαριασμό στο skroutz το skroutz το βγάζει με συνοπτικές και αυτοματοποιημένες διαδικασίες και μέχρι να το ανανεώσει, δεν του κάνει πίστωση και του κόβει τιμολόγιο μετά από 2-3 μήνες...

Μην αγχώνεστε για το skroutz δεν χάνει τα χρήματα του, η πλατφόρμα με προπληρωμή δουλεύει.

Τον Κ*λο σας να κοιτάτε, το skroutz μια χαρά θα είναι.

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσα και γω θύμα για 1200 ευρώ!! Και έχω να προτείνω να κυνηγούσε και το Σκρουτζ διότι απ' τη. Στιγμή που διαφημίζει απατεώνες έχει ευθύνη. Στείλτε μου τον σύνδεσμο για το messenger παρακαλώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς κάναμε αμφισβήτηση μέσο της τράπεζας ( euro bank ) και περιμένουμε. Στο τηλέφωνο ήταν λίγο αποθαρρυντικοί άλλα γνωστός που δουλεύει στην τράπεζα με ενημέρωσε ότι σε αυτές τις περιπτώσεις συνήθως τα πέρνει πίσω τα λεφτά σου. 

Εγώ προσκοπικά την πάτησα πέρυσι από ένα σίτε στο vendora  με το iPhone 12 mini και μετά απο αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα (Πειραιώς ) δικαιώθηκα και πήρα πίσω τα λεφτά μου, βέβαια η διαδικασία πήρε περίπου 2 μήνες. Και στις δυο περιπτώσεις έγινε πληρωμή μέσο κάρτας και όχι κατάθεση σε λογαριασμό , στην περίπτωση κατάθεσης δεν ξέρω τι μπορει να γίνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Kavady93 είπε

Έπεσα και γω θύμα για 1200 ευρώ!! Και έχω να προτείνω να κυνηγούσε και το Σκρουτζ διότι απ' τη. Στιγμή που διαφημίζει απατεώνες έχει ευθύνη. Στείλτε μου τον σύνδεσμο για το messenger παρακαλώ

Δεν τους διαφημίζει, εσύ διάλεξες να πάρεις από αυτό το κατάστημα. Και στο Google να πατούσες το προϊόν, θα σου έβγαζε διαθέσιμα όλα τα ελληνικά καταστήματα, αλλά προφανώς αυτό θα ήταν χωμένο κάτι σελίδες πίσω. 

Διαφημίστηκε το κατάστημα μόνο του έχοντας χαμηλές τιμές (και άρα πρώτο στις λίστες προϊόντων) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2022 στις 12:22 ΜΜ, Dimth είπε

Καλησπέρα,

 

μόλις επέστρεψα απο το αστυνομικό τμήμα, έχω κάνει καταγγελία, μίλησα με δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος,

φέρνει ευθήνη η σελίδα του σκρουτζ απο την στιγμή που το μαγαζί υπήρχε μέσα εκεί, είμαι διατεθειμένος να το τρέξω

όσο δε πάει, παρακαλώ στείλτε μου μήνυμα όσοι είστε θύματα απάτης με το εν λόγο κατάστημα ώστε να κινηθούμε όλοι μαζί.

Δυστυχώς προχθές έκανα και εγώ μια παραγγελία και εχθές το μεσημέρι καθώς ήμουν στην σελίδα του καταστήματος

ξαφνικά έπεσε και ζητούσε κωδικούς σύνδεσης. Το site δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή στο σκρουτζ.

Κι εγώ το ίδιο επαθα 

Παρηγγειλα από το 365shop το οποίο βρήκα μέσω Σκρουτζ ένα laptop . Η Παραγγελια έγινε 14 Μαρτίου και η πληρωμή την ίδια μέρα. 958€
 

στο Σκρουτζ έγγραφε ότι θα το παραλάβω σε 4-10 Εργάσιμες μέρες. 

Μέχρι την προηγούμενη Πέμπτη απαντούσαν στα τηλέφωνα και μου έλεγαν ότι περιμένουν την παραλαβή του υπολογιστή και ότι θα μου το στείλουν.

Από την Τρίτη έχουν εξαφανιστεί από το Σκρουτζ και δεν υπάρχει πια ούτε σαν συνεργάτης τους ούτε σαν eshop.

Η διεύθυνση που έδινε στην Κατερίνη ήταν κολοκοτρωνη 11 και δεν υπάρχει κανενα κατάστημα σε αυτή τη διεύθυνση.

το σταθερό τους ηταν 2103007430 και προφανώς δεν απαντούν πλέον. Το πιο τραγικό όμως είναι ότι ούτε από το [email protected] απαντούν και στο τηλέφωνο στο Σκρουτζ δεν αναλαμβάνουν καμία ευθυνη

ενημερωστε με αν μπορούμε να κινηθούμε κάπως όλοι μαζί 

Στις 7/4/2022 στις 12:43 ΠΜ, Alexper είπε

Παιδιά ζήτω συγνώμη αν γράφω σε λάθος μέρος απλά θέλω να  ενημερώσω για το ‘’πρώην Σκρουτζο μαγαζό’’ 365shops.gr απο ότι φαίνεται πρόκειται για απάτη έβαζε ότι έχει προϊόντα διαθέσιμα σε 4-10 μέρες και δεν τα έστελνε ποτέ. Δικός μου άνθρωπος την πάτησε με ενα MacBook Air. Σύμφωνα με το Σκρουτζ το μαγαζί δούλευε κανονικά και έστελνε της παραγγελίες είχε 50 παραγγελίες την εβδομάδα δεν ξέρω τι έγινε άλλα φαίνεται να τα τίναξε όλα στον αέρα δεν σηκώνει τηλέφωνα και έριξε και το σίτε. Έκανε την  καλή μπάζα και χαιρέτησε ! 

Στις 7/4/2022 στις 12:43 ΠΜ, Alexper είπε

Παιδιά ζήτω συγνώμη αν γράφω σε λάθος μέρος απλά θέλω να  ενημερώσω για το ‘’πρώην Σκρουτζο μαγαζό’’ 365shops.gr απο ότι φαίνεται πρόκειται για απάτη έβαζε ότι έχει προϊόντα διαθέσιμα σε 4-10 μέρες και δεν τα έστελνε ποτέ. Δικός μου άνθρωπος την πάτησε με ενα MacBook Air. Σύμφωνα με το Σκρουτζ το μαγαζί δούλευε κανονικά και έστελνε της παραγγελίες είχε 50 παραγγελίες την εβδομάδα δεν ξέρω τι έγινε άλλα φαίνεται να τα τίναξε όλα στον αέρα δεν σηκώνει τηλέφωνα και έριξε και το σίτε. Έκανε την  καλή μπάζα και χαιρέτησε ! 

Παρηγγειλα από το 365shop το οποίο βρήκα μέσω Σκρουτζ ένα laptop . Η Παραγγελια έγινε 14 Μαρτίου και η πληρωμή την ίδια μέρα. 958€
 

στο Σκρουτζ έγγραφε ότι θα το παραλάβω σε 4-10 Εργάσιμες μέρες. 

Μέχρι την προηγούμενη Πέμπτη απαντούσαν στα τηλέφωνα και μου έλεγαν ότι περιμένουν την παραλαβή του υπολογιστή και ότι θα μου το στείλουν.

Από την Τρίτη έχουν εξαφανιστεί από το Σκρουτζ και δεν υπάρχει πια ούτε σαν συνεργάτης τους ούτε σαν eshop.

Η διεύθυνση που έδινε στην Κατερίνη ήταν κολοκοτρωνη 11 και δεν υπάρχει κανενα κατάστημα σε αυτή τη διεύθυνση.

το σταθερό τους ηταν 2103007430 και προφανώς δεν απαντούν πλέον. Το πιο τραγικό όμως είναι ότι ούτε από το [email protected] απαντούν και στο τηλέφωνο στο Σκρουτζ δεν αναλαμβάνουν καμία ευθυνη

ενημερωστε με αν μπορούμε να κινηθούμε κάπως όλοι μαζί 

Στις 7/4/2022 στις 12:43 ΠΜ, Alexper είπε

Παιδιά ζήτω συγνώμη αν γράφω σε λάθος μέρος απλά θέλω να  ενημερώσω για το ‘’πρώην Σκρουτζο μαγαζό’’ 365shops.gr απο ότι φαίνεται πρόκειται για απάτη έβαζε ότι έχει προϊόντα διαθέσιμα σε 4-10 μέρες και δεν τα έστελνε ποτέ. Δικός μου άνθρωπος την πάτησε με ενα MacBook Air. Σύμφωνα με το Σκρουτζ το μαγαζί δούλευε κανονικά και έστελνε της παραγγελίες είχε 50 παραγγελίες την εβδομάδα δεν ξέρω τι έγινε άλλα φαίνεται να τα τίναξε όλα στον αέρα δεν σηκώνει τηλέφωνα και έριξε και το σίτε. Έκανε την  καλή μπάζα και χαιρέτησε ! 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, θα ηθελα να μαθω αμα εχει κανενας τους τραπεζικους λογαριασμους απο το 365shop καθως τους χρειαζεται η ασφαλεια για να υποβαλλω μηνυση. Η τραπεζα(αλφα) μου ειπε πως δεν φαινονται στη συναλλαγη  που εκανα και πως θα πρεπει να κανω ξεχωριστο αιτημα που θα παρει εως 1,5 μηνα. Εχω κανει αμφισβητιση συναλλαγης αλλα μου ειπαν πως αν ο λογαριασμο τους ειναι αδειος δεν θα παρουμε χρηματα. Εχω κανει καταγγελια στον συνηγορο του πολιτη και του καταναλωτη. εστειλα εμαιλ στο σκρουτζ στο οποιο μου απαντησαν πως δεν μπορουν να μου δωσουν τα στοιχεια τους και οτι δεν θα προβουν σε κινησεις ενατιον τους. επισης μου εσβησαν ολα τα σχολια που ειχα κανει οταν απλως προσθεσα πως το σκρουτζ δεν ελεγχει τα καταστηματα ουτε προσφερει ασφαλεια ουτε αποζημιωνει. Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Εγω εχω κανω καταγγελεια στον συνηγορο που καταναλωτη και αιτημα αφμισβητησης συναλλγης στην τραπεζα. θα καταθεσω και μυνηση στη διωξη μηπως ξερετε τι αλλο μπορω να κανω?

Επεξ/σία από koga98
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, koga98 είπε

Καλησπερα, θα ηθελα να μαθω αμα εχει κανενας τους τραπεζικους λογαριασμους απο το 365shop καθως τους χρειαζεται η ασφαλεια για να υποβαλλω μηνυση. Η τραπεζα(αλφα) μου ειπε πως δεν φαινονται στη συναλλαγη  που εκανα και πως θα πρεπει να κανω ξεχωριστο αιτημα που θα παρει εως 1,5 μηνα. Εχω κανει αμφισβητιση συναλλαγης αλλα μου ειπαν πως αν ο λογαριασμο τους ειναι αδειος δεν θα παρουμε χρηματα. Εχω κανει καταγγελια στον συνηγορο του πολιτη και του καταναλωτη. εστειλα εμαιλ στο σκρουτζ στο οποιο μου απαντησαν πως δεν μπορουν να μου δωσουν τα στοιχεια τους και οτι δεν θα προβουν σε κινησεις ενατιον τους. επισης μου εσβησαν ολα τα σχολια που ειχα κανει οταν απλως προσθεσα πως το σκρουτζ δεν ελεγχει τα καταστηματα ουτε προσφερει ασφαλεια ουτε αποζημιωνει. Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Εγω εχω κανω καταγγελεια στον συνηγορο που καταναλωτη και αιτημα αφμισβητησης συναλλγης στην τραπεζα. θα καταθεσω και μυνηση στη διωξη μηπως ξερετε τι αλλο μπορω να κανω?

Σου είπαν ψέμματα από την Άλφα. Δεν έχει να κάνει αν ο λογαριασμός είναι άδειος η όχι. Τα χρήματα θα στα επιστρέψει η Visa/Mastercart, αν αποφασίσουν ότι εχεις δικιο και πραγματικα σε κλεψανε και δεν παρελαβες. Κάτι που λογικά θα γίνει, δεδομένου των χιλιάδων αιτημάτων αμφισβήτησης συνναλγης με το συγκεκριμένο eshop. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...