Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με Vodafone TV


rafinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 hours ago, stcp said:

Ναι. Τοσο. Δεν το ηξερες πριν το βαλεις?

Κοίτα, δεν το έψαξα και τόσο γιατί γενικά δεν με συγκινούν τα "ΧΧΧΧΧ TV" πακέτα.

Είχα Disney+ για ένα χρόνο, συνδρομή που έληξε στις 14 Ιούνη. Αν ξαναέκανα ετήσια είναι 90€/12 = 7,50€
Και είπα "Δεν βάζω Vodafone TV όπου θα δίνω 6,50€ τον μήνα και εκτός από το disney+ που έτσι κι αλλιώς θα πλήρωνα θα έχω και ότι άλλο πιθανότατα δίνει".

Ιδιαίτερα με τρίγκαρε το HBO για Last of Us, House of the dragon κτλ.

Χαμένος δεν βγήκα δλδ. Και χάρηκα που ανακάλυψα πως έχει τους αρχικούς κύκλους του Curb your enthusiasm. Απλά μου φάνηκε παράξενο που έχει "περιεχόμενο από HBO" και δεν "έχει το HBO", αν καταλαβαίνεις την διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από σήμερα μπορεί να μπει το STB και μέσω WIFI στο internet αλλά μόνο σε 5ghz.
Αν δεν έχετε router με 5ghz θα σας πάει το τεχνικό τμήμα στο εμπορικό για να δείτε κάποιο άλλο συμβόλαιο για αλλαγή router ή για απλή αποστολή router.
Καλό κλάμα σε όλους που θα πάτε σε wifi 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από χτες που θεωρητικά πήρε αυτή την αναβάθμιση για το WiFi, δεν έχω τα ιντερνετικά κανάλια (όχι, ΔΕΝ το γύρισα σε WiFi, είμαι με Lan).
Μίλησα με τεχνική υποστήριξη μέσω chat και μου είπε ότι υπάρχει πρόβλημα και θα επιλυθεί. Ρώτησα αν είναι προσωπικό, δικό μου μόνο θέμα αλλά μου είπε όχι και ότι επηρρεάζει και άλλους. Εσείς έχετε κανάλια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, aXer said:

Από χτες που θεωρητικά πήρε αυτή την αναβάθμιση για το WiFi, δεν έχω τα ιντερνετικά κανάλια (όχι, ΔΕΝ το γύρισα σε WiFi, είμαι με Lan).
Μίλησα με τεχνική υποστήριξη μέσω chat και μου είπε ότι υπάρχει πρόβλημα και θα επιλυθεί. Ρώτησα αν είναι προσωπικό, δικό μου μόνο θέμα αλλά μου είπε όχι και ότι επηρρεάζει και άλλους. Εσείς έχετε κανάλια;

Εγώ το έχω κρατήσει με το υπαλληλικό αλλά να πω την αλήθεια ότι δεν βλέπω καθόλου, είναι αρκετά πιθανό να είχαν όντως γενικό.
Από ότι έμαθα ότι θέλει πρώτα να κάνει firmware upgrade μέσω ethernet και μετά μπορεί να μπει σε wifi.
Θα το ψάξω και γω στο δικό μου κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση απορια .
Μπορεις να ακυρωσεις τελειως με καποιο τροπο τα καναλια ( στην εφαρμογη ή στο κουτι ) ωστε να μην παιζουν καθολου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και από μένα, παρέλαβα το GR-1280 στα πλαίσια trial μαζί με το H268Q router. Δεν μπορώ να βρω τρόπο να τo συνδέσω στο wifi. Πατάω το WPS του router, αναβοσβήνει η σχετική ένδειξη, και μετά πατάω το αντίστοιχο κουμπί στο πλάι του 1280. Αναβοσβήνει για 1 δευτερόλεπτο το άσπρο λαμπάκι μπροστά και μετά μένει πάλι σταθερό αναμμένο, και δε γίνεται τίποτα, και στην οθόνη συνεχίζει και μου βγάζει μήνυμα να συνδέσω ethernet καλώδιο (που φυσικά δε θέλω γιατί δεν γίνεται χωροταξικά). Υπάρχει λύση ή να τους το γυρίσω πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, bomberb17 είπε

Καλησπέρα και από μένα, παρέλαβα το GR-1280 στα πλαίσια trial μαζί με το H268Q router. Δεν μπορώ να βρω τρόπο να τo συνδέσω στο wifi. Πατάω το WPS του router, αναβοσβήνει η σχετική ένδειξη, και μετά πατάω το αντίστοιχο κουμπί στο πλάι του 1280. Αναβοσβήνει για 1 δευτερόλεπτο το άσπρο λαμπάκι μπροστά και μετά μένει πάλι σταθερό αναμμένο, και δε γίνεται τίποτα, και στην οθόνη συνεχίζει και μου βγάζει μήνυμα να συνδέσω ethernet καλώδιο (που φυσικά δε θέλω γιατί δεν γίνεται χωροταξικά). Υπάρχει λύση ή να τους το γυρίσω πίσω;

Μήπως το μηχάνημα που σου έστειλαν δεν έχει περασμένη την τελευταία αναβάθμιση που έδωσαν για την ενεργοποίηση του wifi? Συνέδεσε το με καλώδιο πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 21/7/2023 στις 2:45 ΜΜ, villasg είπε

Μια ερωτηση απορια .
Μπορεις να ακυρωσεις τελειως με καποιο τροπο τα καναλια ( στην εφαρμογη ή στο κουτι ) ωστε να μην παιζουν καθολου ?

Τελικα καταλαβα τι μου φταιει .
Στο Tvbox (xiaomi mibox) δεν εχω την δυνατοτητα να πατησω πανω δεξια να μου βγαλει ολες τις επιλογες ρυθμισης ...... η εφαρμογη ειναι για τον @@τσο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. 

Εχω τηλεόραση LG Smart όπου θέλω να βλέπω το VODAFONE TV μέσω του app της τηλεόρασης. 

Έχει app για EON & COSMOTE TV - ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ  όμως για VODAFONE TV. 

Έκανα αναζήτηση στο store της LG αλλά δεν το βρίσκει. 

Ξέρει κάποιος κάτι περισσότερο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, ξέρουμε. Δεν υπάρχει. :D

Αναφορά σε κείμενο

Η εφαρμογή Vodafone TV είναι διαθέσιμη αποκλειστικά για συσκευές με λειτουργικό iOS (v11 ή νεότερo) και Android (v5.0 ή νεότερο). Δεν υποστηρίζονται συσκευές rooted/jailbroken, όπως επίσης Windows και Mac.

Αν θέλεις να κατεβάσεις της εφαρμογή σε Smart TV, μπορείς να περιηγηθείς στο App Store της συσκευής σου και να αναζητήσεις το App του “Vodafone TV (GR)”. Αυτή τη στιγμή υποστηρίζονται Android Smart TVs με λειτουργικό Android (v8.0 ή νεότερο) και 2GB μνήμη RAM.

Αν θέλεις να κατεβάσεις της εφαρμογή σε Amazon Fire TV μπορείς να περιηγηθείς στο App Store της συσκευής σου και να αναζητήσεις το App του “Vodafone TV (GR)”. Αυτή τη στιγμή υποστηρίζονται Fire TV συσκευές με λειτουργικό Fire TV (v5.0 ή νεότερο).

Και πριν ρωτήσεις αν μπορείς να το προσθέσεις με πλάγιο τρόπο, όχι, δεν μπορείς.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εβαλα (ευτυχώς) δωρεάν Vodafone TV για 7 μήνες μέσω του προμο που τρέχει το CU. Μιλάμε για την απόλυτη μουφα...

2 smart tv (Samsung & LG) και η εφαρμογή δεν υπάρχει καν, ενώ έχουν COSMOTE & EON. Πας να μπεις από τον browser μπας κ το κάνεις cast στην τηλεόραση, αλλά δεν γίνεται... Πας να κάνει cast από την εφαρμογή στο κινητό, αλλά πάλι δεν γίνεται...

Ουσιαστικά ή σου βγαίνουν τα μάτια σε κινητό ή τάμπλετ ή τα σκας για box. Ούτε καν... Τραγικοί και ερασιτέχνες. Έκανα κ ακύρωση κ πολύ ασχολήθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...