Προς το περιεχόμενο

Hogwarts Legacy [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Nαι ειναι διαφορετικο αυτο αν πχ δεν σου κανει το genre και αλλο να πουμε ομως οτι ειναι κακο παιχνιδι επειδη δεν μας αρεσει η θεματολογια.

 

Σωστά έχεις δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Σα παιχνίδι μπορεί να είναι καλό αλλά μόνο άμα είσαι φαν. Σε εμένα γενικά δεν μου αρέσει αυτή η θεματολογία.

γενικά ισχύει αυτό. Το game έχει αρκετά θέματα μικρά και μεγάλα, αλλά όσοι είμαστε φαν τα προσπερνάμε. Αν δεν είσαι φαν του HP θα σου φανεί ένα μέτριο action rpg, με καλό σε γενικές γραμμές combat, πολύ μέτριο main και κάποια καλά side quests.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Εγώ απορώ πως υπάρχουν κάποιοι που παίζουν παιχνίδι με τίτλο "Harry Potter". Περί ορέξεως...

 

15 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Σα παιχνίδι μπορεί να είναι καλό αλλά μόνο άμα είσαι φαν. Σε εμένα γενικά δεν μου αρέσει αυτή η θεματολογία.

Περί ορέξεως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτο Broom trial σημερα μετα απο κανα 20λεπτο το παλεψα χωρις upgrades με πολλες προσπαθειες στα δεκατα του δευτερολεπτου τελικα για πολυ λιγο 0.02 δεκατα περασα τον πρωτο. Αν ειστε με Keyboard αλλαξτε σιγουρα το ctrl που κανει descent σε alt ωστε να εχετε space+alt με το shift για boost και κανονικα το αριστερο κουμπι του ποντικιου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ομορφια το παιχνιδι τρομερη λεπτομερεια στο καθετι. Ειμαι 22 level και κανω quests που ζητανε 5-6 να φανταστειτε. Απλα χανομαι εκει στο δασος κανω ολα τα side θελω να ανακαλυψω το παραμικρο. Βρηκα προχθες το room of requirements και επιτελους τερμα τα χαρτζιλικια καθε τοσο για potion κτλ το φτιαχνεις οπως θελεις και παραγεις μονο σου τα παντα που θα χρειαστεις στη μαχη. 

Tip. Ξεκλειδωστε αμεσα τα 4 κουτια για να βαζετε τα skills γιατι θα σας δυσκολεψει αργοτερα με το βαλε-βγαλε ενω με αυτο γυρνας τη ροδελα και εχεις 16 skills μπροστα σου ετοιμα να τα χρησιμοποιησεις.

Επισης εχουν βαλει μηδενισμο αφαιρεση καποιου skill αλλα θελει 200 coins οποτε προσοχη πια ενεργοποιειτε. Εχει πολυ πραγμα το παιχνιδι και μπραβο στους developers που το προσεξαν. Ενταξει το performance το ξερουμε unreal egine γαρ ποσο μαλλον με RT αλλα σωνει την παρτιδα το FG οσο μπορει και αυτο. 

Καταπληκτικο και το photo mode ηταν απαραιτητο για ενα τοσο ομορφο παιχνιδι αν και αργησε αρκετα. 

Spoiler

Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-15
Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-15
Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-15
Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-15
Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-15
Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-16
Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-16
Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-16
Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-21
Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-22
Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-22
Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-22
Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-23
Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-23

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως crasharei το game στην αρχική οθόνη με το epilepsy warning (AMD 7600x + 7700xt)😓
Εχω δει πολλά discussions και από άλλους, δεν πρέπει να έχουν φτιαχτεί τα issues.. Κανένας άλλος αντιμετώπισε κάτι τέτοιο ?

LowLevelFatalError File:Unknown Line:1210 GameThread Timeout

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ltodd είπε

Εμένα πάντως crasharei το game στην αρχική οθόνη με το epilepsy warning (AMD 7600x + 7700xt)😓
Εχω δει πολλά discussions και από άλλους, δεν πρέπει να έχουν φτιαχτεί τα issues.. Κανένας άλλος αντιμετώπισε κάτι τέτοιο ?

LowLevelFatalError File:Unknown Line:1210 GameThread Timeout

Πολυ περιεργο πρωτη φορα βλεπω τετοιο crash θα το ψαξω να δω αν υπαρχει λυση δεν μπορει καπου θα οφειλετε. 

Τις τελευταιες μερες επαιξα πανω απο 15 ωρες μηδεν crash κανω και καταγραφη ταυτοχρονα και γενικα στις 36 ωρες που γραφει το steam δεν εχω καποιο crash. Ειμαι και με 5700x ο 7600x ειναι αρκετα καλυτερος. Θα το ψαξω και επανερχομαι γιατι αξιζει το παιχνιδι κριμα ειναι να μην μπορεις να το παιξεις. 

 

Δοκιμασε λιγο αυτο φιλε μου μεσω registry

1. Run -> search for RegEdit
2. HKEY_LOCAL_MACHINE
3. SYSTEM
4. Current control Set
5. Control
6. GraphicsDrivers

7.right click on the right panel and select New.
8, add in "TdrDelay"
9. right click on TdrDelay and modify the value to 10, select Decimals.
10. reboot
11. try to see if this works or at least gets you past the loading screen.

 

Κανεις restart και τρεχεις το παιχνιδι να δεις αν θα περασει την αρχικη οθονη. 

Αν οχι κανεις το παρακατω ξανα πηγαινεις στο ιδιο path στη registry και προσθετεις το TdrLevel διαγραφοντας το TdrDelay απο το προηγουμενο που εκανες και να εχει η τιμη του στο απολυτο 0. Και τις 2 φορες μολις γινει modify κανεις restart και τρεχεις το παιχνιδι. Στη δευτερη αν δεν παιξει την πρωτη μην ξεχασεις να διαγραψεις το TdrDelay που προσθεσες.

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers, at right side, right click on empty space > New > DWORD (32-bit) Value, name the value to "TdrLevel".

The "Data" of TdrLevel" should be 0x00000000 (0), if not, double click "TdrLevel" and change the "Value data" to 0.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πολυ περιεργο πρωτη φορα βλεπω τετοιο crash θα το ψαξω να δω αν υπαρχει λυση δεν μπορει καπου θα οφειλετε. 

Τις τελευταιες μερες επαιξα πανω απο 15 ωρες μηδεν crash κανω και καταγραφη ταυτοχρονα και γενικα στις 36 ωρες που γραφει το steam δεν εχω καποιο crash. Ειμαι και με 5700x ο 7600x ειναι αρκετα καλυτερος. Θα το ψαξω και επανερχομαι γιατι αξιζει το παιχνιδι κριμα ειναι να μην μπορεις να το παιξεις. 

 

Δοκιμασε λιγο αυτο φιλε μου μεσω registry

1. Run -> search for RegEdit
2. HKEY_LOCAL_MACHINE
3. SYSTEM
4. Current control Set
5. Control
6. GraphicsDrivers

7.right click on the right panel and select New.
8, add in "TdrDelay"
9. right click on TdrDelay and modify the value to 10, select Decimals.
10. reboot
11. try to see if this works or at least gets you past the loading screen.

 

Κανεις restart και τρεχεις το παιχνιδι να δεις αν θα περασει την αρχικη οθονη. 

Αν οχι κανεις το παρακατω ξανα πηγαινεις στο ιδιο path στη registry και προσθετεις το TdrLevel διαγραφοντας το TdrDelay απο το προηγουμενο που εκανες και να εχει η τιμη του στο απολυτο 0. Και τις 2 φορες μολις γινει modify κανεις restart και τρεχεις το παιχνιδι. Στη δευτερη αν δεν παιξει την πρωτη μην ξεχασεις να διαγραψεις το TdrDelay που προσθεσες.

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers, at right side, right click on empty space > New > DWORD (32-bit) Value, name the value to "TdrLevel".

The "Data" of TdrLevel" should be 0x00000000 (0), if not, double click "TdrLevel" and change the "Value data" to 0.

Mπα μια από τα ίδια δυστυχώς. Απλά τώρα δεν εμφανίστηκε το error. Απλά έκλεισε το παράθυρο και στο Steam κόλλησε σε State Running. To verify integrity του steam γίνεται κανονικά successful

Στα Crash log βγάζει ένα json :

{
    "SessionId": "....................",
    "ErrorMessage": "LowLevelFatalError [File:Unknown] [Line: 1210] \nGameThread timed out waiting for RenderThread after 120.00 secs\n\n\n",
    "NumStackFramesToIgnore": "4",
    "EngineVersion": "4.27.2",
    "ConfigName": "Shipping",
    "GameName": "Phoenix",
    "Branch": "//stream/Main_TeamCity_Code",
    "Changelist": "1235957",
    "ComputerName": ".......",
    "UserName": ".....",
    "ConsoleId": "",
    "PlatformModel": "AMD_Ryzen_5_7600X_6-Core_Processor",
    "GPUModel": "AMD_Radeon_RX_7700_XT",
    "PlatformName": "Steam",
    "CrashType": "Assert",
    "CrashDumpType": "steamcrashdump",
    "Mode": "Client",
    "FATSymbolServerUrls": "",
    "ProcessId": "14848",
    "HydraURI": "https://phoenix-api.wbagora.com",
    "HydraAPIKey": "....",
    "HydraForceCrashSlug": "",
    "RuntimeHash": ".....",
    "IPAddress": ".....",
    "PlatformType": "Steam",
    "BuildNumber": "1235957",
    "UserOtherName": "....."}
 

 

 

Επεξ/σία από ltodd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ltodd είπε

Mπα μια από τα ίδια δυτυχώς. Απλά τώρα δεν εμφανίστηκε το error. Απλά έκλεισε το παράθυρο και στο Steam κόλλησε σε State Running 

Στα Crash log βγάζει ένα json :

{
    "SessionId": "....................",
    "ErrorMessage": "LowLevelFatalError [File:Unknown] [Line: 1210] \nGameThread timed out waiting for RenderThread after 120.00 secs\n\n\n",
    "NumStackFramesToIgnore": "4",
    "EngineVersion": "4.27.2",
    "ConfigName": "Shipping",
    "GameName": "Phoenix",
    "Branch": "//stream/Main_TeamCity_Code",
    "Changelist": "1235957",
    "ComputerName": ".......",
    "UserName": ".....",
    "ConsoleId": "",
    "PlatformModel": "AMD_Ryzen_5_7600X_6-Core_Processor",
    "GPUModel": "AMD_Radeon_RX_7700_XT",
    "PlatformName": "Steam",
    "CrashType": "Assert",
    "CrashDumpType": "steamcrashdump",
    "Mode": "Client",
    "FATSymbolServerUrls": "",
    "ProcessId": "14848",
    "HydraURI": "https://phoenix-api.wbagora.com",
    "HydraAPIKey": "....",
    "HydraForceCrashSlug": "",
    "RuntimeHash": ".....",
    "IPAddress": ".....",
    "PlatformType": "Steam",
    "BuildNumber": "1235957",
    "UserOtherName": "....."}
 

 

 

Μπορεις να δοκιμασεις ενα verify files απο το steam στο παιχνιδι να δεις αν σε κατεβασει τιποτα καινουργιο? Το ιδιο fatal error διαβαζω και στο jedi survivor unreal engine 4 και αυτο κατι με το shader cache γινονται corrupt τα αρχεια και δεν τρεχει καν το παιχνιδι. 

Τρεξε και ενα sfc /scannow απο cmd και στο καπακι restart και ξανα δοκιμασε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μπορεις να δοκιμασεις ενα verify files απο το steam στο παιχνιδι να δεις αν σε κατεβασει τιποτα καινουργιο? Το ιδιο fatal error διαβαζω και στο jedi survivor unreal engine 4 και αυτο κατι με το shader cache γινονται corrupt τα αρχεια και δεν τρεχει καν το παιχνιδι. 

Τρεξε και ενα sfc /scannow απο cmd και στο καπακι restart και ξανα δοκιμασε. 

Εχω δοκιμάσει και verify sto steam kai ta commands: "DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth", "SFC /scannow"

Δοκίμασα να αλλάξω και κάτι .ini αρχεία που κάνουν skip to epilepsy screen, δεν έπαιξε τίποτα πολύ περίεργο error..

Θα ξαναδοκιμάσω κανα clean install αλλά χλωμο το κόβω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ltodd είπε

Εχω δοκιμάσει και verify sto steam kai ta commands: "DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth", "SFC /scannow"

Δοκίμασα να αλλάξω και κάτι .ini αρχεία που κάνουν skip to epilepsy screen, δεν έπαιξε τίποτα πολύ περίεργο error..

Θα ξαναδοκιμάσω κανα clean install αλλά χλωμο το κόβω

 

Κριμα τι να πω. Δοκιμασε reinstall και αν δεν δεν ξερω τι αλλο να προτεινω περα απο format. Καπου σκαλωνει το πραγμα γιατι το συστημα μια χαρα ειναι και δεν ξερω που. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως έχει να κάνει με corrupted shaders, περνώντας ξανά GPU drivers ή κάνοντας καλύτερα ddu, δεν θα έστρωνε?

Πάντως μετά το τελευταίο patch και εγώ δεν είχα κάποιο crash (ακόμη), βέβαια δεν έχω παίξει και πάνω από 5 ώρες.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν άνοιξα το pc σήμερα και το game άνοιξε κανονικά για κάποιοι λόγο αλλά σερνόταν ακόμα και με low graphs.

Πήγα στα settings, επέλεξα να τρέχει στην κάρτα γραφικών, το έσωσα και τώρα πάλι δεν περνάει το epilepsy screen..

Στον ίδιο SSD τρέχει το Elden Ring πολύ smooth se high graphs.

Επεξ/σία από ltodd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, just getting started είπε

Αν όντως έχει να κάνει με corrupted shaders, περνώντας ξανά GPU drivers ή κάνοντας καλύτερα ddu, δεν θα έστρωνε?

Πάντως μετά το τελευταίο patch και εγώ δεν είχα κάποιο crash (ακόμη), βέβαια δεν έχω παίξει και πάνω από 5 ώρες.

Ειναι πιθανώς θέμα των windows και της unreal για αυτό και προτείνουν fixes που έχουν να κάνουν με registry και system restore. Περα απο format δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσε να κάνει ο φίλος. Δεν υπαρχει crash κανονικά με hardware acceleration και fg δουλεύει άψογα πέρα από hogsmade εκεί και 7800x3d σηκώνει τα χέρια ψηλά και κάτι λίγα σημεία στο κάστρο με ray tracing πάντα. Κλεινω 3 4 ώρες συνεχόμενα τελευταία χωρίς κανένα πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες έτρεξα το DDU και το game τρέχει buttery smooth. Δε ξέρω τι έκανε, πάντως βλέπω ότι απεγκαταστήθηκε το amd adrenaline software. πλέον δεν πειράζω τίποτα !! :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...