Προς το περιεχόμενο

Το remake του Dead Space έρχεται αρχές του 2023


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα τα σχόλια μου θυμίζουν στιγμές απο το playthrough 😀

Όσο περίεργο και αν ακούγεται, θέλω να προσθέσω ότι εξίσου εκπληκτικό με το πρωτο Dead Space, μου φανηκε και το on rail shooter spin-off στο Wii, το τιτανομεγιστοτεράστιο: 

image.jpeg.d01c72b65a2c24637e7ac12af75ea8d3.jpeg

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνιδαρα, ένα από τα αγαπημένα μου!! Φοβερά γραφικά και ήχος! Ατμόσφαιρα full και τρομαχτικό επίσης! Πάμε γερά!! Ένα ps5 μόνο λείπει..😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, PeterMay είπε

Μεγαλη απορια το έχω, όταν θα τα κάνουν όλα remake/remaster - τι θα βγάζουν μετέπειτα?

reremake/reremaster 🤣

Επεξ/σία από vorlon68
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Menelegr είπε

Το 2 ειδικά για εμένα ήταν το καλύτερο σε σενάριο gameplay τα πάντα ..εξίσου τρομερό και το 1 με το 3 δεν τρελάθηκα ...

Gameplay ξεκάθαρα, ιστορία όχι αλλά αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό.

Το μεγαλύτερο μείον του 2 σε σχέση με το 1 είναι η ατμοσφαίρα και το horror στοιχείο.

Το 3 ξεκάθαρα κατώτερο όλων (τυχαία και αυτό που είχε την μεγαλύτερη συμμετοχή η EA στην ανάπτυξη του)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να επενδύουν σε νέες ιδέες και νέα παιχνίδια μας έχει φάει το remake. Λες και θελουμε τα ίδια και τα ίδια με καλύτερα γραφικά !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, georgemathios είπε

Δεν θα ξεχασω ποτε το παρακατω μιας και μου εδωσε ενα συναισθημα που ειχα να το νιωσω απο πιτσιρικι.

PC συνδεμενο σε 5.1 ηχοσυστημα απογευμα σε δωματιο με κλειστο παραθυρο.

7 σφαιρες μονο σε σημειο που εισαι σε ενα μακρυ διαδρομο και ξερεις οτι καπου εκει περιμενει τερας να σου την πεσει. Μουρη κολλημενη στα 10cm απο οθονη και εγω να πηγαινω βημα βημα για να προλαβω το τερας απο μακρυα. σε ενα απο τα βηματα κατι πατησε ο Isac με αποτελεσμα να ακουστει ενας αποτομος δυνατος ηχος απο το αριστερο ηχειο που το ειχα διπλα στο παραθυρο.

Σκ@το μεχρι την καλτσα και να κοιταω το παραθυρο για 10 λεπτα τρεμοντας μεχρι που αποφασισα να το κλεισω και να περιμενω τον αδερφο μου να ερθει σπιτι για να συνεχισω. 25 χρονων γομαρι τοτε και με εκανε να χεστω σαν 10 χρονων παιδι.

τετοια παιχνιδια θα επρεπε να ειναι σημεια αναφορας  για οποιον θελει να φτιαξει ταινιες/game με horor περιεχομενο.

Πρέπει να είσαι πολύ γενναίος γενικά.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, PeterMay είπε

Μεγαλη απορια το έχω, όταν θα τα κάνουν όλα remake/remaster - τι θα βγάζουν μετέπειτα?

Δυστυχώς γενικότερα στο χώρο του θεάματος (gaming , σινεμά κτλ) είναι σαν να έχουν στερέψει σπο ιδέες . Όσο καλύτερα γίνονται τα πράγματα στο τεχνικό τομέα τόσο χειρότερα γίνονται στο δημιουργικό . 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...