Προς το περιεχόμενο

Νέοι φορητοί υπολογιστές MateBook X Pro (2022) και MateBook E από την Huawei


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Νόμιζα ότι διάβασα MacBook χχχαχαχαχα,.Πέρα απο τη πλάκα είναι καλες αντιγραφες και το ολεντ πάνελ είναι στα συν αλλά μέχρι εκεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, Toper Harley said:

Διαβάζοντας το τίτλο, Μέχρι να φτάσω στη λέξη Huawei είδα MacBook x Pro και MacBook E ....!!!!

Κακώς! Ούτε την αρχή του τίτλου έπρεπε. Αφού το μάτι πάει πρώτα στις φωτογραφίες, διακρίνουμε τα βρωμοαυτοκόλλητα της Intel και προσπερνάμε.

Επεξ/σία από Makis38
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Κανένας. Μόνο μερικά άτομα που έχουν κόλλημα με μια συγκεκριμένη αμερικανική εταιρεία (ονόματά δεν λέμε) και δεν δέχονται τίποτα πέρα από τα δικά της προϊόντα... 

Αν διαβάσεις το νήμα θα δείς πόσοι γράφουν ότι το διαβάσανε 2-3 φορές το τίτλο μέχρι να καταλάβουν τι διαβάσανε :P  :P αρα το κανένας δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, basilis5 είπε

Αν εβγαινει με τιμες καλες θα σαρωνε η huawei.

.

 

8 ώρες πριν, basilis5 είπε

Αν εβγαινει με τιμες καλες θα σαρωνε η huawei.

δεν θα σαρωνε ... σαρωνει αλλη εταιρια  ξερουμε ποια δεν χρειαζετε διαφημισει . εξωφρενικες τιμες η Huawei 

προσωπικα για μενα οχι φυσικα θα επερνα macbook  γιατι τωρα αυτοι οι υπολογιστες αγγιζουν τα 1.130 ευρω νομιζω απο οτι ειδα. αυτες δεν ειναι  τιμες για windows  αυτες  600 με 650 το πολυ επρεπε να κανει ουτε φραγκο παραπανω . σε αυτη την τιμη ναι θα πουλουσε πολυ καλα στην τιμη που εχει 1.130 ευρω  δεν νομιζω να παει καλα 

3 ώρες πριν, Makis38 είπε

Κακώς! Ούτε την αρχή του τίτλου έπρεπε. Αφού το μάτι πάει πρώτα στις φωτογραφίες, διακρίνουμε τα βρωμοαυτοκόλλητα της Intel και προσπερνάμε.

εφοσων παρατησε η  apple την  intel  εφοσων δεν βγαζει πλεον η toshiba laptop η   intel  πολυ απλα σε λιγα χρονια δεν θα υπαρχει 

3 ώρες πριν, Cocomel είπε

Πολύ καλά λάπτοπ και πολύ όμορφα το d15 που έχω βέβαια έχει θέμα η 🔋 δεν είναι και ότι καλύτερο κρατάει 3 ώρες 

 απαραδεκτο στην τιμη  1.130 ευρω ...αν ειναι ποτε δυνατον . με 1.180 ευρω αγοραζει καποιος το κορυφαιο λαπτοπ της αγορας macbook air με επεξεργαστη apple m1 μην τρελαθουμε που ειναι πολυ καλα λαπτοπ θα μου πεσουν τα μαλλια ....  :)  ωραια ειναι Ι7  εχουν λεπτο  ειναι εμφανιση παρα πολυ  καλη αλλα 1.130 που κανει παιρνει Χ ! 

Επεξ/σία από allure_boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο και μόνο που αντιγράφουν τόσο στεγνά άλλες εταιρίες, δεν θα έδινα ούτε 1 ευρώ.

Οι εταιρίες (από την συγκεκριμένη χώρα) αντιγράφουν στεγνά ρε. Δεν τους νοιάζει τπτ.

12 hours ago, andreas1gr said:

Καλά έχουν ξεφύγει τα matebook...!!!!! 

 

Κανένας. Μόνο μερικά άτομα που έχουν κόλλημα με μια συγκεκριμένη αμερικανική εταιρεία (ονόματά δεν λέμε) και δεν δέχονται τίποτα πέρα από τα δικά της προϊόντα... 

Καλά αυτοί είναι άλλη περίπτωση. Μην ασχολείσαι καν. Αλλά και η Huawei μια για τον ***ντα εταιρία είναι. Πήρε hype τότε με τα smartphones που τα έδινε σε προσιτή τιμή. Thats all. Μια εταιρία που αντιγράφει τα πάντα χωρίς να ντρέπεται. Irrelevant πλέον για μένα η huawei.

ΥΓ: Προφανώς 2κ22 παρθενογένεση δεν υπάρχει. Και το να έχεις "similar design" δεν αποτελεί αντιγραφή. Στην συγκεκριμένη όμως περίπτωση...

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, allure_boy είπε

αυτες δεν ειναι  τιμες για windows  αυτες  600 με 650 το πολυ επρεπε να κανει ουτε φραγκο παραπανω

Αγόρασε τότε κανά HP και Lenovo της κακιάς ώρας (φτηνές σειρές)…

Τόσο κάνουν…

7 ώρες πριν, B4tiSp0t είπε

Αν διαβάσεις το νήμα θα δείς πόσοι γράφουν ότι το διαβάσανε 2-3 φορές το τίτλο μέχρι να καταλάβουν τι διαβάσανε :P  :P αρα το κανένας δεν ισχύει.

Αν τώρα βγάζεις συμπέρασμα βλέποντας συγκεκριμένα άτομα που υποστηρίζουν τυφλά μια συγκεκριμένη εταιρία σαν οπαδοί……..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Από τις δύο φωτογραφίες δεν φαίνεται κάτι τέτοιο...

Εξάλλου στα πιο ακριβά μοντέλα του 2021 έφυγε από το πληκτρολόγιο... 

Στην 2η φώτο ανάμεσα στο f6 και f7 τι βλέπεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, telis είπε

Στην 2η φώτο ανάμεσα στο f6 και f7 τι βλέπεις?

Βλέπω ότι δεν έχει το εικονίδιο της κάμερας…

Εσύ γιατί βλέπεις κάτι άλλο;

537264449_.png.155b9d82b5c735a6aff91a470015688c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andreas1gr είπε

Βλέπω ότι δεν έχει το εικονίδιο της κάμερας…

Εσύ γιατί βλέπεις κάτι άλλο;

537264449_.png.155b9d82b5c735a6aff91a470015688c.png

όπως έγραψα έχω το d14. Το βλέπω αυτό και στο δικό μου. Στο καινούργιο δεν έχω καταλάβει τι είναι το κουμπί ανάμεσα στο f6,f7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Αγόρασε τότε κανά HP και Lenovo της κακιάς ώρας (φτηνές σειρές)…

Τόσο κάνουν…

Αν τώρα βγάζεις συμπέρασμα βλέποντας συγκεκριμένα άτομα που υποστηρίζουν τυφλά μια συγκεκριμένη εταιρία σαν οπαδοί……..

δεν θα  επερνα hp και lenovo ποτε σπιτι μου εχω dell που    ειναι       πολυ καλη  μαρκα αλλα η apple  δεν  συγκρινετε με καμια

Επεξ/σία από allure_boy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κι εγώ πάντως τα ζαχάρωνα για ένα διάστημα,  μόλις τα είδα από κοντά απογοητεύτηκα (για τα αμέσως προηγούμενα αντίστοιχα μοντέλα μιλάω). 

Δεν έχουν την εντελώς premium αίσθηση που θα περίμενε κανείς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν κάτοχος του Matebook 14 πάντως εδώ και 1,5 χρόνο περίπου μόνο τα καλύτερα έχω να πω. Καταπληκτικό μηχάνημα...απίστευτα γρήγορος ο 4600H της AMD και καταπληκτικό πληκτρολόγιο. 
Τρομερά δροσερός και φουλ portable. Η αναλογία 3:2 είναι ότι καλύτερο σε όλα(προγραμματισμος-browsing-office) πλην ταινιών. 

Βέβαια το Matebook 14 έκανε 999 με δώρο ένα κινητό το οποίο πουλούσες ανετα στα 250 ευρώ και έτσι έβγαινε 750!! 
Ότι πιο value for money σε αυτά τα λεφτά. 

Αυτές οι τιμές που ζητάει για τα X είναι ακριβές.  

Επεξ/σία από Backpacker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, telis είπε

Αν βλέπω καλά,  η κάμερα εξακολουθεί να είναι στο πληκτρολόγιο.  Καληνύχτα, ότι χειρότερο για web meetings, έχω το d14  και ντρέπομαι να κάνω meeting

Όχι αδερφέ έχει μετακινηθεί πάνω από την οθόνη στα καινούργια μοντέλα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...