Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε η ναυαρχίδα της Motorola, Edge 30 Pro με Snapdragon 8 Gen 1


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

- Ναι γεια σας, το κινητό μου έχει γυρίσει μόνο του την γλώσσα στα Αραβικά
- Μα δεν έχει αραβική γλώσσα το κινητό σας
- Αφου μου γράφει "ΧΑΜΗΛ ΜΠΑΤΑΡ"

Επεξ/σία από makis269
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Star Tac...

το κινητο!

Βεβαια και ενα One Action που ειχα μια χαρα ηταν, τωρα το δουλευει ατομο με λιγες απαιτησεις και ακομα στεκεται με αξιοπρεπεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, freegr είπε

Πολύ δυνατό κινητο τούμπανο αλλά φαντάζομαι ότι θα έχει και ανάλογη υψηλή τιμη 

Κατι για 500 ευρω διαβασα καπου. Εδω στην ευρωπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fragma είπε

Ναυαρχίδα με fhd ανάλυση στις 6,7 ιντσες; 

Ναι σίγουρα. Και αυτούς τους γλενταει η Samsung. 

από το να έχεις 2Κ και να ψάχνεις φορτιστή το προτιμώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Υπάρχουν ακόμα τέτοιες εταιρείες..

 

Τι το άθλιο έχει η Cyanogen; Η EMUI; Η MIUI; Κάπως χειροπιαστά;

 

Το Stock Android μου φαίνεται γύμνια.. ούτε Internal ηχογράφηση κλήσεων πρέπει να μην έχουν.. μιλάμε για βασικά πράγματα. Ακόμα για να δεις υπολοιπόμενη μπαταρία πρέπει να σκύψεις να δεις ποσοστό, ενώ εγώ λ.χ. κάτι τόσο βασικό το βλέπω από 10 μέτρα μακριά.

Άπειρα μικρά QoS και tweaks.. ΜΟΝΟ με το app των SMS δεν θα είχα φαντάζομαι θέμα.. καθώς δε στέλνω πάνω από 2 τη βδομάδα! :P

Γούστα είναι αυτά. Δεν θέλω να μου βαραίνει το κινητό με διπλοτυπες εφαρμογές όπως browser, music player, gallery κτλ της κάθε εταιρείας γιατί εμένα με βολεύει της Google η εγγενής εφαρμογή. Επίσης bloatware βλακειουλιτσες όπως game booster, ram cleaner και τα σχετικά θα ήθελα να μην τα έχω εγκατεστημένα υποχρεωτικά και με το στανιό να μου τρώνε χώρο στη συσκευή. 

 

Επαναλαμβάνω, γούστα είναι αυτά. Και εμένα τα γούστα είναι μίνιμαλ!

 

Υγ: αν θέλω κάτι παραπάνω, το app store είναι γεμάτο από third party apps να καλύψουν τις ανάγκες μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dtk-386 είπε

από το να έχεις 2Κ και να ψάχνεις φορτιστή το προτιμώ.

Για κανένα φορτιστή δεν ψάχνω με το S21 ultra. Την καταλαβαίνω την fhd ανάλυση στις 6 ίντσες, αλλά σε οθόνες που πλησιάζουν τις 7 ίντσες είναι αστεία η fhd ανάλυση, ιδίως οταν το αποκαλεί "ναυαρχίδα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, fragma είπε

Για κανένα φορτιστή δεν ψάχνω με το S21 ultra. Την καταλαβαίνω την fhd ανάλυση στις 6 ίντσες, αλλά σε οθόνες που πλησιάζουν τις 7 ίντσες είναι αστεία η fhd ανάλυση, ιδίως οταν το αποκαλεί "ναυαρχίδα".

άλλο 799 άλλο 1300 πόσα είχε πέρσι καινούριο το δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, damoclesword είπε

 

Υγ: αν θέλω κάτι παραπάνω, το app store είναι γεμάτο από third party apps να καλύψουν τις ανάγκες μου.

Μα αυτό ακριβώς σου εξηγώ ρε συ αδερφέ εάν βάλεις ένα περιποιημένο λειτουργικό σύστημα δεν θα χρειαστείς να εγκαθιστάς third-party και έτσι δεν θα υπάρχει ποτέ διπλοτυπη εφαρμογη.

 

Τα προγράμματα της Xiaomi είναι top. Και ναι μεν έχει ενσωματωθεί το -πολυ ορθά- άχρηστο Booster, αλλά ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ενσωματωμένη οθόνη έχεις το Cleaner, το A/V, το Deep Cleaner, Call Blocklist και Battery analysis. Είναι ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΟ σου λέω.

 

Έλα παραθέτω.

Screenshot_2022-02-26-15-41-42-283_com.miui.securitycenter.jpg

Ε αυτά τα ωραία το AOSP που αν θυμάμαι λεγόταν το μαμά.. δεν τα 'χει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dtk-386 είπε

από το να έχεις 2Κ και να ψάχνεις φορτιστή το προτιμώ.

Και δεν χρειάζεται μεγαλύτερη ανάλυση σε τέτοιες ίντζες όπως των κινητών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, damoclesword είπε

Είπες και τη μαγική κουβέντα: stock Android. Έχω βαρεθεί τα άθλια UI που βάζουν οι περισσότερες εταιρείες από πάνω και θεωρώ ισχυρό κίνητρο αγοράς το καθαρό Android. Αν ισχύει αυτό και για το κινητό του άρθρου, θα είναι πολύ καλό.

Ακριβώς φίλε μου ούτε ui ούτε τίποτα(και εγώ τα βαρέθηκα γι αυτό και πήρα moto) !! όλα δουλεύουν βούτυρο!! Αν συνεχίσει έτσι σίγουρα θα παρει μεγάλο μέρος της πιτας!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα ο ανασταλτικός παράγοντας να επιλέξεις Motorola είναι ότι δεν έχει ισχυρή παρουσία στο χώρο. Λίγα μοντέλα σκόρπια, με αμφίβολη υποστήριξη. Για αυτό και η χαμηλή τιμολόγηση, για να τραβήξει κόσμο. Θεωρώ όμως ότι οι περισσότεροι θα επιλέξουν είτε κάποιο κινέζο με ισχυρή παρουσία (πχ Xiaomi) είτε κάποιον μεγάλο παίκτη όπως την ηγέτιδα Samsung. Και κατα την γνώμη μου όχι άδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...