Προς το περιεχόμενο

Το Call of Duty ενεργοποιεί god mode για να αντιμετωπίσετε τους cheaters


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν απο δεκαετίες...

Ufo enemy unknown :

Ειχες το save , με 1.000.000 coins... 

ανοιγες το αρχείο με hex editor 

αγόραζες κατι , και το υπολοιπο τωρα ειναι 999.999

πας στον editor , βλέπεις που εχει γίνει αλλαγη , και αλλάζεις το πεδίο σε FF

ξαναμπαίνεις στο παιχνίδι....

1.000.000.000.000.000 coins !!!!!!

Γιατι τα εχουν κανει δυσκολα αυτες τις μέρες ?? 🤣

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, CODEC είπε

Ρε φίλε εδώ ο άλλος σε κλέβει στο τάβλι και μάλιστα στα μούτρα σου πουλώντας τρέλα...στο COD θα κολλήσουμε?!! Επιεικώς αφελής η απορία σου .....

Στο τάβλι φίλε μου σε έχει απέναντι και σου τα χώνει. Θέλει να σου την μπει ο άλλος και να σου πουλάει μουρη. Στο online που δεν σε ξέρει και δεν θα μπορει να σου πουλάει μούρη, τι να το κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να παίξεις ένα παιχνίδι με cheat. Τι ικανοποίηση σου προσφέρει να κερδίσεις χωρίς να το αξίζεις; Πρέπει να έχεις και λίγο παράνοια μέσα σου για να αισθάνεσαι και όμορφα που έκλεψες σε κάτι που δεν θα σου προσφέρει και τίποτα σαν αντάλλαγμα.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, όλο το Σ/Κ προσπαθούσα το SHADOW OF THE BEAST στην AMIGA χωρίς το cheat για άπειρη ενέργεια πατώντας F1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

"Αν το μόνο που διακυβεύεται είναι ένα εικονικό νόμισμα ή η δική μας περηφάνεια που ολοκληρώσαμε ένα παιχνίδι, τελικά το cheating ίσως να μην είναι και τόσο κακό."

Εγώ έχω φάει 15 ώρες στη βρωμορουτίνα μου, βρίσκω μια ώρα το βράδυ να μπω να παίξω ένα παιχνίδι που μου αρέσει (δεν αναφέρομαι στο warzone αλλά γενικά), και δε δέχομαι αυτή τη μια ώρα να μου την χαλάσει κανένας εκδιδόμενης κυρίας υιός. Με χαλάει που εγώ προσπαθώ να ακούσω τα βήματά του, να μαντέψω τις κινήσεις, να οργανώσω το σχέδιο, γενικώς να μπω σε μια διαδικασία που είναι κι αυτή μέρος του παιχνιδιού, κι εκείνος να με δει στο wallhack και να με τελειώσει σε 0,5'' με το aimbot. Μου καταστρέφει αυτήν την μια ώρα και αυτό είναι πολύ κακό και για εμένα αλλά και για το παιχνίδι.

  • Like 17
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ff7lucas είπε

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, όλο το Σ/Κ προσπαθούσα το SHADOW OF THE BEAST στην AMIGA χωρίς το cheat για άπειρη ενέργεια πατώντας F1...

Καλά δεν μιλάμε για τέτοια cheat αλλα για το online. Στα local games και εγώ τα έσπαγα για μπορέσω να δω την συνεχεία. Άλλο αυτό.

Μόλις τώρα, ChimairaX είπε

"Αν το μόνο που διακυβεύεται είναι ένα εικονικό νόμισμα ή η δική μας περηφάνεια που ολοκληρώσαμε ένα παιχνίδι, τελικά το cheating ίσως να μην είναι και τόσο κακό."

Εγώ έχω φάει 15 ώρες στη βρωμορουτίνα μου, βρίσκω μια ώρα το βράδυ να μπω να παίξω ένα παιχνίδι που μου αρέσει (δεν αναφέρομαι στο warzone αλλά γενικά), και δε δέχομαι αυτή τη μια ώρα να μου την χαλάσει κανένας εκδιδόμενης κυρίας υιός. Με χαλάει που εγώ προσπαθώ να ακούσω τα βήματά του, να μαντέψω τις κινήσεις, να οργανώσω το σχέδιο, γενικώς να μπω σε μια διαδικασία που είναι κι αυτή μέρος του παιχνιδιού, κι εκείνος να με δει στο wallhack και να με τελειώσει σε 0,5'' με το aimbot. Μου καταστρέφει αυτήν την μια ώρα και αυτό είναι πολύ κακό και για εμένα αλλά και για το παιχνίδι.

Ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Στο τάβλι φίλε μου σε έχει απέναντι και σου τα χώνει. Θέλει να σου την μπει ο άλλος και να σου πουλάει μουρη. Στο online που δεν σε ξέρει και δεν θα μπορει να σου πουλάει μούρη, τι να το κάνει;

Δεν έχει να κάνει με το παιχνίδι... ( το τάβλι το έθεσα σαν απλό παράδειγμα που λίγο πολύ όλοι έχουν κάποια σχετική εμπειρία...) αλλά με τη φύση του ανθρώπου. Σε οτιδήποτε αν χρειαστεί και μπορεί θα χρησιμοποιήσει αθέμιτα μέσα για να εξυπηρετήσει τον σκοπό του. Δεν ισχύει για όλους αλλά για πάρα πάρα πολλούς .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω χρόνια και είναι εύκολο να δεις  καταλάβεις τους τσιτερ. Οχι μονο απο την τεραστια διαφορά στο σκορ.

Γενικα τσιτερ με το τσουβάλι. Σε ολα τα παιχνίδια.

Και το κανουν απλα γιατι ειναι ηλιθιοι τοσο απλο.

Μονιμο μπαν με hardware h ip ειναι μια καλη λύση. Και το ιδανικό να καίγεται η καρτα γραφικών. Σατανικό και γαματο οπως ελεγε ο χαρι κλαν να του καει το βίντεο...

 

Το χειρότερο οταν ολεον κράζεις εναν τσιτερ σου λεει ριμαι σκιλ παίκτης εκει πας για κλεισιμο διακόπτη ουτε καν shut down...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, CODEC είπε

Δεν έχει να κάνει με το παιχνίδι... ( το τάβλι το έθεσα σαν απλό παράδειγμα που λίγο πολύ όλοι έχουν κάποια σχετική εμπειρία...) αλλά με τη φύση του ανθρώπου. Σε οτιδήποτε αν χρειαστεί και μπορεί θα χρησιμοποιήσει αθέμιτα μέσα για να εξυπηρετήσει τον σκοπό του. Δεν ισχύει για όλους αλλά για πάρα πάρα πολλούς .

Το καταλαβαίνω ότι όταν υπάρχει ένας σκοπός, δηλαδή ένα αντάλλαγμα τότε υπάρχει κίνητρο. Δεν το δικαιολογώ βέβαια. Αλλά εδώ ποιο είναι το κίνητρο; Και να κερδίσεις με cheat δεν κερδίζεις κάτι έτσι και αλλιώς επί της ουσίας.

Ο τίμιος παίχτης κερδίζει ικανοποίηση.

Αν και ο cheater κερδίζει ικανοποίηση μέσα από το κλέψιμο τότε.μιλαμε για ψυχική διαταραχή.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ChimairaX είπε

"Αν το μόνο που διακυβεύεται είναι ένα εικονικό νόμισμα ή η δική μας περηφάνεια που ολοκληρώσαμε ένα παιχνίδι, τελικά το cheating ίσως να μην είναι και τόσο κακό."

Εγώ έχω φάει 15 ώρες στη βρωμορουτίνα μου, βρίσκω μια ώρα το βράδυ να μπω να παίξω ένα παιχνίδι που μου αρέσει (δεν αναφέρομαι στο warzone αλλά γενικά), και δε δέχομαι αυτή τη μια ώρα να μου την χαλάσει κανένας εκδιδόμενης κυρίας υιός. Με χαλάει που εγώ προσπαθώ να ακούσω τα βήματά του, να μαντέψω τις κινήσεις, να οργανώσω το σχέδιο, γενικώς να μπω σε μια διαδικασία που είναι κι αυτή μέρος του παιχνιδιού, κι εκείνος να με δει στο wallhack και να με τελειώσει σε 0,5'' με το aimbot. Μου καταστρέφει αυτήν την μια ώρα και αυτό είναι πολύ κακό και για εμένα αλλά και για το παιχνίδι.

Δεν διαφωνώ καθόλου φίλε μου, αν και νομίζω ο συντάκτης το έθεσε σε άλλη βάση…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν διαφωνώ καθόλου φίλε μου, αν και νομίζω ο συντάκτης το έθεσε σε άλλη βάση…

Άσχετο αυτό που θα πω, αλλά εγώ σε μικρότερη ηλικία προτιμούσα να παίρνω μέρος σε μικρά lan parties μεταξύ φίλων. Δεν είχαμε ούτε cheat και είχε και περισσότερη πλάκα. Υπήρχε και η δια ζώσης επαφή. Τώρα αυτό το απόμακρο, που ΔΕΝ μπορείς να μοιραστείς την χαρά της νίκης με κάποιον που ξέρεις πραγματικά, μου φαίνεται λίγο ... ανάλατο. Φυσικά μπορείς να παίξεις και με ένα φίλο σου μέσα, αλλά εκτός του οτι στην ηλικία μου δεν βρίσκω και κανένα εύκαιρο πια, και πάλι άλλο να είμαστε όλοι μαζί σε ένα χώρο. Εκεί είχε την πολύ πλάκα.

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

24 λεπτά πριν, ChimairaX είπε

"Αν το μόνο που διακυβεύεται είναι ένα εικονικό νόμισμα ή η δική μας περηφάνεια που ολοκληρώσαμε ένα παιχνίδι, τελικά το cheating ίσως να μην είναι και τόσο κακό."

Εγώ έχω φάει 15 ώρες στη βρωμορουτίνα μου, βρίσκω μια ώρα το βράδυ να μπω να παίξω ένα παιχνίδι που μου αρέσει (δεν αναφέρομαι στο warzone αλλά γενικά), και δε δέχομαι αυτή τη μια ώρα να μου την χαλάσει κανένας εκδιδόμενης κυρίας υιός. Με χαλάει που εγώ προσπαθώ να ακούσω τα βήματά του, να μαντέψω τις κινήσεις, να οργανώσω το σχέδιο, γενικώς να μπω σε μια διαδικασία που είναι κι αυτή μέρος του παιχνιδιού, κι εκείνος να με δει στο wallhack και να με τελειώσει σε 0,5'' με το aimbot. Μου καταστρέφει αυτήν την μια ώρα και αυτό είναι πολύ κακό και για εμένα αλλά και για το παιχνίδι.

Προσυπογράφω με χέρια και με πόδια. Το ερώτημα είναι αν υπάρχει λύση. Δυστυχώς οι μοναδικές λύσεις είναι είτε να σταματήσεις το online ή να πουλήσεις το PC να αγοράσεις μια κονσόλα και να ησυχάσει το κεφάλι σου. Τουλάχιστον δεν τρως στη μάπα aimbot, wallhack και cheat engine με το τσουβάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Basilhs1982 είπε

 

Προσυπογράφω με χέρια και με πόδια. Το ερώτημα είναι αν υπάρχει λύση. Δυστυχώς οι μοναδικές λύσεις είναι είτε να σταματήσεις το online ή να πουλήσεις το PC να αγοράσεις μια κονσόλα και να ησυχάσει το κεφάλι σου. Τουλάχιστον δεν τρως στη μάπα aimbot, wallhack και cheat engine με το τσουβάλι.

Αρκεί να μείνει για πάντα η επιλογή στις κονσόλες να μπορείς να παίζεις μόνο με άλλους που έχουν κονσόλες. Αλλιώς θα καταστραφεί και εκεί. Δεν νομίζω όμως ότι θα κάνει κάποιος την χαζομάρα (δεν υπάρχει και λόγος) να το καταργήσει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αρκετοι που τα βλέπουν όλα σαν παιχνίδι. Θέλουν πάντα να κερδίζουν και να είναι οι καλύτεροι. Προτιμούν τις εύκολες λύσεις και πάντα κοιτάνε το αποτέλεσμα χωρίς να τους ενδιαφέρει ο τρόπος. Πάντα αλλάζουν περιβάλλον και κάνουν κάτι για όσο καιρό δεν γίνεται αντιληπτή η κατωτερότητας απο τους άλλους. Μόλις πλησιάζουν τα σκούρα , βρίσκουν μια δικαιολογία και την κάνουν σε άλλο χώρο. Είναι τρολ και στην ζωή όχι μόνο στα παιχνίδια. Στην Ελλάδα για παράδειγμα πολλούς απο αυτούς του βρίσκεις στα πολιτικά κόμματα ….

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κάποιος παίζει single player παιχνίδι και κάνει cheat δε βλέπω κανένα πρόβλημα. Στα multiplayer το θέμα είναι διαφορετικό. Προφανώς και είναι κατάπτυστο και οποίος το κάνει πρέπει να τιμωρείται με μόνιμο ban. 

Κανενα online δε θα έπρεπε να είναι εντελώς δωρεάν, ώστε το ban να έχει νόημα. Θα έπρεπε μα υπήρχε έστω μια χαμηλή τιμή, πχ 10€.

Στο γιατί κάποιοι χρησιμοποιούν cheats είναι απλό: γιατί δεν τους αρέσει να χάνουν. Πολλοί άνθρωποι έχουν πρόβλημα στο να διαχειρίζονται την αποτυχία. Σε αυτό δε φταίνε μόνο οι ίδιοι, αλλά και όλο το σύστημα διαπαιδαγώγησης και παιδείας, που αντιμετωπίζει το λάθος σαν αποτυχία και όχι σαν ένα μάθημα προς το να γίνεται κάποιος καλύτερος. Δε μας μαθαίνουν να μαθαίνουμε από τα λάθη μας. Είναι τόσο απλό: η αποτυχία μας χτυπάει στον εγωισμό και σε κάποιες περιπτώσεις ανθρώπων τους δίνει το συναίσθημα ότι είναι γενικά αποτυχημένοι. Όποτε κάνουν cheats, ώστε να κοροϊδεύουν τον εαυτό τους ότι είναι πάντα νικητές.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Αν κάποιος παίζει single player παιχνίδι και κάνει cheat δε βλέπω κανένα πρόβλημα. Στα multiplayer το θέμα είναι διαφορετικό. Προφανώς και είναι κατάπτυστο και οποίος το κάνει πρέπει να τιμωρείται με μόνιμο ban. 

Κανενα online δε θα έπρεπε να είναι εντελώς δωρεάν, ώστε το ban να έχει νόημα. Θα έπρεπε μα υπήρχε έστω μια χαμηλή τιμή, πχ 10€.

Στο γιατί κάποιοι χρησιμοποιούν cheats είναι απλό: γιατί δεν τους αρέσει να χάνουν. Πολλοί άνθρωποι έχουν πρόβλημα στο να διαχειρίζονται την αποτυχία. Σε αυτό δε φταίνε μόνο οι ίδιοι, αλλά και όλο το σύστημα διαπαιδαγώγησης και παιδείας, που αντιμετωπίζει το λάθος σαν αποτυχία και όχι σαν ένα μάθημα προς το να γίνεται κάποιος καλύτερος. Δε μας μαθαίνουν να μαθαίνουμε από τα λάθη μας. Είναι τόσο απλό: η αποτυχία μας χτυπάει στον εγωισμό και σε κάποιες περιπτώσεις ανθρώπων τους δίνει το συναίσθημα ότι είναι γενικά αποτυχημένοι. Όποτε κάνουν cheats, ώστε να κοροϊδεύουν τον εαυτό τους ότι είναι πάντα νικητές.

Και όχι μόνο το σύστημα αλλά και οι γονείς να συμπληρώσω. Ίσως σε κυριότερο βαθμό οι γονείς.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...