Προς το περιεχόμενο

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ


alexagou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,  ενδιαφέρομαι για σεμινάρια , κυρίως εσωτερικής διακοσμητικής (Interior Architecture and Design – Αρχιτεκτονική και Διακόσμηση Εσωτερικών Χώρων)  .

Ψάχνοντας στο διαδύκτιο έχω βρει διάφορα από ιδιωτικές σχολές(βακαλο,ακτο) , coursera κλπ . Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία από σεμινάρια που να έχει μείνει ικανοποιημένος και που αλλού μπορώ να ψάξω για αξιόλογα σεμινάρια ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κάτι συγκεκριμένο στον τομέα της διακόσμησης, αλλα γενικά κοίταξε όπως είπες σε coursera, coursity που είναι και δωρεάν. Αν θες και πιστοποιητικό πληρώνεις κάτι, αλλά δε σε εμποδίζει να τα κάνεις και να τα βάλεις στο βιογραφικό σου και αν ο εργοδότης σου ζητήσει βεβαιώσεις μπορείς κάλλιστα να του δείξεις το mail που αναφέρει πως ολοκλήρωσες το εκάστοτε course, δε θα έχει θέμα. Προσωπικά δεν έχω πληρώσει για online course, και έχω κάνει αρκετά δωρεάν, και όταν μου ζήτησαν κάποιο αποδεικτικό, απλά τους έδειξα τα αντίστοιχα mail και δεν υπήρχε πρόβλημα.

Αλλιώς, απλά ψάξε στο google στα αγγλικά προφανώς ό,τι σε ενδιαφέρει προσθέτοντας διάφορους όρους πχ online course, free courses, online class ξέρω γω και σίγουρα θα βρεις πολλές επιλογές από εκεί που δεν το περιμένεις. Στην τελική αρχίζεις κάποιο και αν για κάποιο λόγο δε σε ενδιαφέρει, απλά το σταματάς.

Δε σου έδωσα μάλλον την απάντηση που ήθελες, αλλά ελπίζω να βοήθησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Τα πιστοποιητικα παρακολουθησης του coursity και του coursera,που πληρωνεις για να αποκτησεις,μετα το περας των online μαθηματων,τι αξια προσθετουν στο βιογραφικο σου,δηλαδη θεωρουντο επιπροσθετη μορφωση που λαμβανεται υποψιν η απλως ειναι για προσωπικη δικη σου βελτιωση και αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Slither said:

Τα πιστοποιητικα παρακολουθησης του coursity και του coursera,που πληρωνεις για να αποκτησεις,μετα το περας των online μαθηματων,τι αξια προσθετουν στο βιογραφικο σου,δηλαδη θεωρουντο επιπροσθετη μορφωση που λαμβανεται υποψιν η απλως ειναι για προσωπικη δικη σου βελτιωση και αυτο?

Ίσως για entry level θέσεις να δείξουν σε κάποιον ότι ενδιαφέρθηκες. 

Από εκεί και μετά θα έλεγα καμία αξία, εκτός αν μιλάμε για κάτι πολύ εξειδικευμένο, ξέρω γω διαχείριση λογιστικών λογαριασμών ξενοδοχειακών μονάδων. Που και πάλι έγκειται στο ενδιαφέρον, και όχι στην αξία αυτού καθαυτού του πιστοποιητικού. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 12/11/2023 στις 9:56 ΜΜ, Μακιαβέλλι είπε

Ίσως για entry level θέσεις να δείξουν σε κάποιον ότι ενδιαφέρθηκες. 

Από εκεί και μετά θα έλεγα καμία αξία, εκτός αν μιλάμε για κάτι πολύ εξειδικευμένο, ξέρω γω διαχείριση λογιστικών λογαριασμών ξενοδοχειακών μονάδων. Που και πάλι έγκειται στο ενδιαφέρον, και όχι στην αξία αυτού καθαυτού του πιστοποιητικού. 

Oποτε...γιατι καποιος να τους πληρωσει για να παρει ενα πιστοποιητικο που απλως ειναι βεβαιωση παρακολουθησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...