Προς το περιεχόμενο

Stray - A Cat Game [PC]


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ' το λίγο που έπαιξα μια χαρά παίζει, κάτι ψιλά εδώ κι εκεί τώρα σιγά..Έτσι κι αλλιώς walking simulator είναι ουσιαστικά το παιχνίδι, δεν έχει δράση για να σε ενοχλεί το micro-stuttering. Αργότερα ίσως να γίνεται χειρότερο, αλλά μέχρι στιγμής μια χαρά είναι.

Τα χάλια τα μαύρα τα είχε το The Ascent στις αρχές και το The Medium που έπεφτε σε μονοψήφια FPS με 3080.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τόσο πολύ τρελαίνεται ο κόσμος για walking simulators ? Lol

Dude είσαι γάτα, ο κόσμος τρελαίνεται με γατιά. Προσωπικά προτιμώ σκυλιά και βαριέμαι τα walking simulators. :P

Τουλάχιστον συνεχίζει να τρέχει καλά? Ο ShillUp είπε ότι είναι αρκετά ενοχλητικά τα drops.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Dude είσαι γάτα, ο κόσμος τρελαίνεται με γατιά. Προσωπικά προτιμώ σκυλιά και βαριέμαι τα walking simulators. :P

Τουλάχιστον συνεχίζει να τρέχει καλά? Ο ShillUp είπε ότι είναι αρκετά ενοχλητικά τα drops.

Και εμένα μ' αρέσουν τα γατιά αλλά όχι 9άρια και 10άρια γι' αυτό το game μην τρελαθούμε, λολ. Άνετα παίζεται, δεν έχει σοβαρό θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για indie τίτλο ο οποίος κρίνεται σαν τέτοιος και σε αυτό που κάνει/δείχνει είναι αρκετά καλό/εξυπνο.

Γιαυτό και στο steam έχει 97%.

Δεν μιλάμε για παιχνίδι με γάτες που απλά έχεις μια γάτα που παίζει με κουβάρια, την κάνεις customize κλπ.

Δεν είναι μεγάλο σε διάρκεια, ούτε έχει το τρελό replay value, αλλά παραδόξως έχει ωραίο/έξυπνο story με τα ρομπότ, ωραία μουσική, έχει σημεία που είναι ατμοσφαιρικό και το όλο concept του είναι ψιλο πρωτοτυπο, κάτι σπάνιο στις ημέρες μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

I see what you did there. ;)

Aμα προσέξεις σε κάθε video που ξεκινάει ο ίδιος το λέει έτσι, προφανώς να troll αυτούς που τον είχαν κράξει παλιότερα για ένα review. :D

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Και εμένα μ' αρέσουν τα γατιά αλλά όχι 9άρια και 10άρια γι' αυτό το game μην τρελαθούμε, λολ. Άνετα παίζεται, δεν έχει σοβαρό θέμα.

Καλά τώρα δίνεις σημασία σε τέτοια νούμερα?! Aμα παίρνει αυτό 9 και 10, τότε games σαν TLOU, RDR2 τι περνούν?! Ρητορική ερώτηση εννοείτε. :D

Απλά κάποιοι ξεχνάνε ότι games είναι ένα πράγμα και συγκρίνονται αναμεταξύ τους ανεξαρτήτως genre, budget, whatever. Μπορώ να δεχτώ ότι παίρνει 9 για indie walking simulator game, όχι σαν game γενικά, αλλα δεν λειτουργούν έτσι τα reviews.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
55 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Aμα προσέξεις σε κάθε video που ξεκινάει ο ίδιος το λέει έτσι, προφανώς να troll αυτούς που τον είχαν κράξει παλιότερα για ένα review. :D

Μετά το Necromunda: Hired Gun recommendation, δεν τον βλέπω τόσο συχνά. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα game πάντως είναι βασικά το story που έχoυν να διηγηθούν και η ατμόσφαιρα που έχουν. Από τι λένε το Stray τα έχει και τα δύο. 

To έχω κατεβάσει ήδη στο ps5 και θα γράψω εντυπώσεις μόλις βρω χρόνο να ασχοληθώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ που είδα μερικά streams, είδα cat-like behaviour. Μπλέκεσαι στα πόδια των άλλων, ρίχνεις πράγματα, γρατζουνάς για να σε βάλουν/βγάλουν από πόρτα. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, {TDi}Dj2k..infc said:

Απλά κάποιοι ξεχνάνε ότι games είναι ένα πράγμα και συγκρίνονται αναμεταξύ τους ανεξαρτήτως genre, budget, whatever. Μπορώ να δεχτώ ότι παίρνει 9 για indie walking simulator game, όχι σαν game γενικά, αλλα δεν λειτουργούν έτσι τα reviews.

Πως συγκρίνονται όλα μεταξύ τους? 

Αν εμένα μου αρέσουν τα adventures για παράδειγμα τι με νοιάζει πόσο καλό είναι το Witcher? 

Σίγουρα πάντως όταν διαβάζω review για κάτι σαν το Stray δεν με απασχολεί πως τα πάει σε σχέση με το Red Dead Redemption. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να επιλέξεις να τρέξεις το παιχνίδι σε DX12, DX11 και Vulkan απ' ότι διαβάζω. By default λένε τρέχει σε DX11(Δεν το έχω τσεκάρει), σε DX12 είναι τίγκα στα stutters, το ίδιο και σε Vulkan.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μια χαρά είναι γενικά, και στο DF video δεν φαίνεται τίποτα τρομερό. Απλά είναι καλοκαίρι φαίνεται και πρέπει να τραβήξουν την προσοχή κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...