Προς το περιεχόμενο

HP MFP 135W (LASER)


atevagge1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Έχω αγοράσει τον mfp135w και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Θέλω να ρωτήσω ότι στο εμπόριο υπάρχουν toner συμβατά (όχι αυθεντικα) που αλλά δεν έχουν τσιπακι και άλλα που έχουν.

Αυτά που δεν έχουν τσιπακι και βγάζεις το chip από το αρχικό (βλεπε youtube διαδικασία) δουλεύουν καλά ; ή υπάρχει κίνδυνος να μην αναγνωρίζονται; Ξέρω σε αυτά επιπλέον ότι δεν φαίνεται και η στάθμη του τόνερ.

Τα συμβατά με chipακι

 αναγνωρίζονται κανονικά ; η στάθμη φαίνεται;

Στο youtube βρήκα και video για reset το chipακι; Το έχει κάνει κανείς;

Είναι για να λειτουργήσει το μηχάνημα χωρίς chip καθόλου;

ΟΙ γνώμες σας θα με βοηθήσουν πολύ αν έχετε ίδιο ή παρόμοιο μηχάνημα hp.

Επεξ/σία από atevagge1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που εχουν τσιπ ειναι γενικα πιο ακριβα και κατα κανονα ο εκτυπωτης τα βλεπει κανονικα και βγαζει και σταθμη.

Αυτα που δεν εχουν και βαζεις το προηγουμενο, ειναι πιο φθηνα, θα τα βλεπει η συσκευη και θα τυπωνει, αλλα θα σου λεει συνεχως οτι ειναι αδειο, οποτε την πραγματικη σταθμη την υπολογιζεις με τον αριθμο σελιδων ή απλα περιμενεις να αρχισει να τυπωνει αχνα (που σημαινει οτι τελειωνει ο γραφιτης).

Reset για το τσιπ στο συγκεκριμενο κωδικο δεν ξερω τι παιζει αλλα ξερω οτι σε αλλες συσκευες χρειαζεται ειδικο μηχανημα - resetter το οποιο ειναι πανακριβο και συνηθως το αγοραζουν επαγγελματιες του χωρου.

Επισης πριν αγορασεις συμβατο χωρις τσιπ να εξασφαλισεις οτι το τσιπ βγαινει και μπαινει ευκολα και δεν ειναι κολλημενο στη βαση (οπως γινεται σε καποιους αλλους κωδικους HP) γιατι αν ειναι κολλημενο και προσπαθησεις να το βγαλεις υπαρχει μεγαλος κινδυνος να το καταστρεψεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την στάθμη στην βγάζει με το καινούριο με τσιπ; 

Και γενικά είσαι ευχαριστημένος; Και αν μπορείς να μου πεις από που πήρες το τόνερ; Έχει site το κατάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε και αυτό που είναι παρόμοιο 

Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

Και να ρωτήσω η στάθμη θα φαίνεται κανονικά και από την εφαρμογή hp smart;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε, δείχνει δε δείχνει, αναγκαστικά θα πάρεις τα συμβατά και θα το διαπιστώσεις μόνος σου.

Εκτός άμα τα σκας για να βλέπεις και τη στάθμη.

Με custom firmware πρέπει να είσαι 100% σίγουρος τι θα βάλεις για να μην πάθεις καμιά ζημιά και αχρηστευθεί ο εκτυπωτής σου.

Επεξ/σία από jimakos00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...