Προς το περιεχόμενο

Ανώτατο δικαστήριο της Ευρώπης καταργεί το πρόστιμο των 1,06€ δισεκατομμυρίων της Intel για μονοπωλιακές τακτικές


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, MikeKata είπε

Η άποψή σου. Αυτό είναι άσχετο με το αν είναι και σωστή. 

Δεν είναι άποψη μου ότι λείπουν επεξεργαστές απτό διάγραμμα. Είναι γεγονός. Ο 1800x και ο 1700x λείπουν από το διάγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Herald είπε

Δεν είναι άποψη μου ότι λείπουν επεξεργαστές απτό διάγραμμα. Είναι γεγονός. Ο 1800x και ο 1700x λείπουν από το διάγραμμα.

Ανάλογα με το τι δείχνει ένα διάγραμμα. Και ο Threadripper λείπει. Αλλά γυρνάμε πάλι στα ίδια. Δεν καταλαβαίνεις τη μεθοδολογία. Όσο και να την εξηγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MikeKata είπε

Πράγμα που ήδη σου εξήγησα γιατί το έκανα (με λογική ανάλυσης δεδομένων, μέσων όρων κλπ) αλλά πάλι επιλέγεις να "ξεχνάς" πράγματα που δε θες να αποδεχθείς (ή να καταλάβεις, δεν μπορώ να ξέρω τι ισχύει από τα 2).

Δεν με ενδιαφέρουν τα αυθαίρετα γιατί σου. Βασικά, κανέναν δεν ενδιαφέρουν. Το 2017 η AMD κυκλοφόρησε τον 1800x στα 500$, ανεβάζοντας για πρώτη φορά την τιμή του κορυφαίου mainstream CPU μετά από 7 χρόνια. Fact

Τώρα τα πώς και τα γιατί δεν πρέπει να τον βάζουμε στη σύγκριση είναι δικά σου ad hoc rationalizations και δεν με απασχολούν στο ελάχιστο

Μόλις τώρα, MikeKata είπε

Ανάλογα με το τι δείχνει ένα διάγραμμα. Και ο Threadripper λείπει. Αλλά γυρνάμε πάλι στα ίδια. Δεν καταλαβαίνεις τη μεθοδολογία. Όσο και να την εξηγώ...

Ο Threadripper λείπει γιατί είναι hedt. Σύμφωνα με την AMD, σου έβαλα link πριν. Ο 1800x δεν είναι hedt, είναι στην ίδια κατηγορία με τον 1700 τον 8700k κλπα. Απλά λείπει γιατί σου χαλάει το επιχείρημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν με ενδιαφέρουν τα αυθαίρετα γιατί σου. Βασικά, κανέναν δεν ενδιαφέρουν. Το 2017 η AMD κυκλοφόρησε τον 1800x στα 500$, ανεβάζοντας για πρώτη φορά την τιμή του κορυφαίου mainstream CPU μετά από 7 χρόνια. Fact

Τώρα τα πώς και τα γιατί δεν πρέπει να τον βάζουμε στη σύγκριση είναι δικά σου ad hoc rationalizations και δεν με απασχολούν στο ελάχιστο

Ο Threadripper λείπει γιατί είναι hedt. Σύμφωνα με την AMD, σου έβαλα link πριν. Ο 1800x δεν είναι hedt, είναι στην ίδια κατηγορία με τον 1700 τον 8700k κλπα. Απλά λείπει γιατί σου χαλάει το επιχείρημα. 

Ναι, ναι, σου λέω εγώ όχι;

😂

Σε αφήνω γιατί θα επαναληφθω πάλι όσον αφορά τη σωστή επιλογή δεδομένων και έχω και δουλειά τώρα. Συνιστώ σα συμβουλή να δεις λίγο πώς κάνουμε στατιστικές αναλύσεις. Θα σε βοηθήσει και σε άλλα κομμάτια της ζωής.

Καλό απόγευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν με ενδιαφέρουν τα αυθαίρετα γιατί σου. Βασικά, κανέναν δεν ενδιαφέρουν. Το 2017 η AMD κυκλοφόρησε τον 1800x στα 500$, ανεβάζοντας για πρώτη φορά την τιμή του κορυφαίου mainstream CPU μετά από 7 χρόνια. Fact

Τώρα τα πώς και τα γιατί δεν πρέπει να τον βάζουμε στη σύγκριση είναι δικά σου ad hoc rationalizations και δεν με απασχολούν στο ελάχιστο

Ρε συ και να παρουσίασε τον ακριβότερο mainstream επεξεργαστή το 2017, και να είχε 5 από τα 20 μοντέλα ακριβότερα από την Intel, δεν μας λέει τίποτα για αυτό που συζητάμε και υποστηρίζει ο Mikekata…

στο είπα και πριν και συμφώνησες…

άντε να τελειώνουμε, έχασα την μισή σειρά και πρέπει να την ξανά δω από την αρχή… 🤣

 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MikeKata είπε

Ναι, ναι, σου λέω εγώ όχι;

😂

Σε αφήνω γιατί θα επαναληφθω πάλι όσον αφορά τη σωστή επιλογή δεδομένων και έχω και δουλειά τώρα. Συνιστώ σα συμβουλή να δεις λίγο πώς κάνουμε στατιστικές αναλύσεις. Θα σε βοηθήσει και σε άλλα κομμάτια της ζωής.

Καλό απόγευμα

Δεν χρειάζονται στατιστικές αναλύσεις. Ο ακριβότερος mainstream επεξεργαστής ήταν στα 350$ για 7 χρόνια, η AMD τον ανέβασε αρχικά στα 500 το 2017 και πλέον στα 750 το 2020. Fact

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Ρε συ και να παρουσίασε τον ακριβότερο mainstream επεξεργαστή το 2017, και να είχε 5 από τα 20 μοντέλα ακριβότερα από την Intel, δεν μας λέει τίποτα για αυτό που συζητάμε και υποστηρίζει ο Mikekata…

στο είπα και πριν και συμφώνησες…

άντε να τελειώνουμε, έχασα την μισή σειρά άντε να την ξανά δω από την αρχή… 🤣

 

E ναι αλλά αμά δεν μπορεί να συμφωνήσει σε αυτό το απλό πράγμα που ένα google search 3 δευτερολέπτων στο επιβεβαίωνει πως να προχωρήσουμε παρακάτω. Είναι γεγονός ότι αύξησε τις τιμές των high end mainstream 3 φορές από το 2017 έως το 2020. Δεν σηκώνει διαφωνίες

10 λεπτά πριν, AtiX είπε

άντε να τελειώνουμε, έχασα την μισή σειρά και πρέπει να την ξανά δω από την αρχή… 🤣

 

Για πες, ποιά βλέπεις :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...