Προς το περιεχόμενο

Η Apple θα απαιτεί από τους υπαλλήλους της να έχουν κάνει την 3η δόση του εμβολίου ενάντια στην ασθένεια COVID-19


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, Thresh είπε

Αν πράγματι είναι κακό για την υγεία μου τι νόημα έχει να γλυτώσω τώρα λεφτά όταν στο μέλλον θα έχω χειρότερες συνέπειες? 

Anyway, το ποσοστό στους ενήλικες είναι 81.5% με τουλάχιστον 1 δόση.

Οι νεκροί με μία δόση προσμετρώνται στους ανεμβολίαστους btw.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 625
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 λεπτά πριν, KostasPapaJohn είπε

για άλλη μια φορά.

Δεν υπάρχει προστασία κοινωνικού συνόλου. Υπάρχει μόνο ατομική προστασία.

Θα μπορούσαν είτε να υπάρχουν εμβόλια που να σταματούν την εξάπλωση είτε να προωθηθούν οι φαρμακευτικές ουσίες που υπάρχουν, για την αντιμετώπιση των συμπτωμάτων. Αλλά αυτό δεν θα έκανε καλό στις τσέπες κάποιων, σωστά;

Εχεις επαφή με την φύση του ιου ή γενικότερα με την ιατρική ή θέλεις να κάνουνε ασκήσεις επί χάρτου σαν να ήμαστε σε κάποιο καφενείο?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, lost2 είπε

Ατομικά μέτρα προστασίας (ουκ ολίγα).

Αντιμετώπιση με λογική και όχι με παράνοια και παραπληροφόρηση.

Σοβαρός έλεγχος της κατάστασης και λογικές λύσεις.

Ενεργοποίηση πλήρως του υγειονομικού μηχανισμού και όχι αποδεκάτησή του (σε ποιο σοβαρό κράτος έχουν βγει σε αναστολή με την "πανδημία" το 1/3 του υγειονομικού προσωπικού και έχουν κλείσει  οι μισές ΜΕΘ ;;;).

Τα εμβόλια που αναφέρεις , έχουν αποδειχθεί τελείως ακατάλληλα για την καταπολέμηση του συγκεκριμένου ιού. Όποιος βλέπει περα από την παραπληροφόρηση της χουντικής δημοκρατίας του ελαδιστάν , μπορεί να το καταλάβει.

Δεν έφεραν από την αρχή τη θεραπεία αλλά την καταπολεμούσαν με όποιο τρόπο μπορούσαν, δεν προσπάθησαν καν να δούνε αν έχει αποτελέσματα η νέα θεραπεία που αναπτύχθηκε και στην Ελλάδα (στο Παπανικολάου) αλλά ΚΑΙ αυτή την καταπολεμούσαν με ότι μέσα έχουν.

Υπήρχαν λύσεις να σωθεί πολύς κόσμος που πήγε τζάμπα , αλλά δεν επέλεξαν ποτέ το κοινό καλό.

Οπότε το να συζητάμε για λύσεις σε ένα μπάχαλο σαν το ελαδιστάν, δεν βγάζει σε τίποτα.

Και κατι τελευταίο (εκτός από τις έρευνες που περινενω να μου δείξεις ) , για ψάξε και πες μου πόσοι παράνομοι μετανάστες έχουν πεθάνει από κοροννοιό , πόσοι έχουν μπει σε ΜΕθ και πόσοι έχουν εμβολιαστεί;

Και πες μου (αν καταφέρεις να βρεις τα νούμερα ) γιατί ισχύουν.

 

 

Ρε μάτια μου εκτός του δεν ξέρεις με ποιον μιλάς και σε ποιον απευθύνεσαι μπορεί να απαντήσεις στο απλό πολύ απλό ερώτημα γιατί πέφτουν σαν τις μύγες μετά από ψεκασμό οι ανεμβολίαστοι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, NasstasjiaP είπε

Δεν έχω δει κανένα μέχρι τώρα επιστημονικής βάσης επιχείρημα στο "Δεν κάνω το εμβόλιο".

Συνεχίζετε να παραθέτετε γνώμες και τα επιστημονικά είναι θέμα γνώσης.

 

Αν το εμβόλιο έχει πιθανότητα ακόμα και 1 στο εκατομμύριο να σκοτώσει κάποιον, δε μπορεί να είναι υποχρεωτικό. Τι άλλο επιχείρημα θες; Δέχεσαι ή όχι ότι υπάρχουν παρενέργειες; Δέχεσαι ή όχι ότι πέθαναν άτομα από τα εμβόλια; Λίγοι; Ναι λίγοι, αλλά κάποιοι πέθαναν. Αναλαμβάνει την ευθύνη ο κατασκευαστής του σκευάσματος; Όχι, έχουν πάρει αποποίηση ευθύνης από όλες τις χώρες της ΕΕ.

Δεν είπαμε σε κανέναν  να το κάνει ή να μη το κάνει. Καυτηριάζουμε τα γελοία μέτρα που τιμωρούν τους ανεμβολίαστους χωρίς επιστημονικά τεκμηριωμένο λόγο. Καυτηριάζουμε την υποχρεωτικότητα, απ' όπου κι αν προέρχεται, μία εταιρεία ή ένας κράτος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NasstasjiaP είπε

Γενικά επειδή μας πείραξε η υποχρεωτικότητα στο συγκεκριμένο εμβόλιο αλλά όχι πχ στα παιδικά.. ή στα στρατιωτικά... αναλογιστείτε αν σταματήσουν να είναι υποχρεωτικά τα παραπάνω τι έχει να γίνει στα παιδιά σας όταν οι πληθυσμοί είναι μεικτοί με ανεμβολίαστους μετανάστες για φυματίωση, ηπατίτιδα, ιλαρά, ερυθρά, μαγουλάδες, μηνιγγίτιδα, και πολλά άλλα που αυτή τη στιγμή μου διαφεύγουν....

Πέραν αυτού καλό βράδυ σε όλους κ ευχή για ένα καλύτερο αύριο με αλληλεγγύη και υγεία.

Λάθος κάνεις , δεν είναι η υποχρεωτικότητα (τουλάχιστον στο μεγαλύτερο ποσοστό) αλλά η προχειρότητα. Ξέρεις πόσος νέος κόσμος πεθαίνει κάθε χρόνο από μηνιγγίτιδα; Έχεις δει πόσοι κάνουν όμως τα συγκεκριμένα εμβόλια;; έχεις δει πόσος κόσμος (γυναίκες) πεθαίνουν από καρκίνο της μίτρας ; έχεις δει πόσες έχουν κάνει το συγκεκριμένο εμβόλιο;; (παράδειγμα η γειτόνισά μου (2 κόρες και αυτή σαν εμένα) που όταν με είπε αρνητή (γιατί δεν κάνω τα συγκεκριμένα)  , τη ρώτησα εαν έκανε το εμβόλιο του τραχήλου της μίτρας, και η απάντησή της ήταν "'οχι γιατί είναι καρκινογόνο", εμβόλιο 25+ χρόνων που έχει περάσει όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες με σχεδόν μηδενικές παρενέργειες , αλλά είναι υπέρ του πειραματικού ;;;;;

Και μην μπερδεύουμε ιούς που δεν μεταλλάσσονται (ιλαρά, ερυθρά κλπ) με ιούς που μεταλλάσσονται (γρίπης, μινιγγίτιδα κοβιντ κλπ).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Εχεις επαφή με την φύση του ιου ή γενικότερα με την ιατρική ή θέλεις να κάνουνε ασκήσεις επί χάρτου σαν να ήμαστε σε κάποιο καφενείο?

έχω κάνει τόσα ποστ. Πραγματικά καλύτερα ας κλειδώσει το thread.

Μπορούμε να το συνεχίσουμε και να τραβήξει μέρες, αλλά η αλήθεια παραμένει μια. Δεν φταίει το αρκετά μικρότερο ποσοστό των ανεμβολίαστων για ότι συμβαίνει.

Να σταματήσει η δαιμονοποίηση των ανεμβολίαστων, να τους επιτραπεί να συμμετέχουν ενεργά στην οικονομία και πάλι (για να μη βάλουν λουκέτα τα πάντα) και να συνεχίσουμε ήσυχοι όλοι μαζί τις ζωές μας.

Για οτιδήποτε άλλο, ο καθένας ας κάνει την έρευνα του και ας πάρει τις αποφάσεις του για το τι θα κάνει.

Καλή συνέχεια σε όλους και καλή τύχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Ρε μάτια μου εκτός του δεν ξέρεις με ποιον μιλάς και σε ποιον απευθύνεσαι μπορεί να απαντήσεις στο απλό πολύ απλό ερώτημα γιατί πέφτουν σαν τις μύγες μετά από ψεκασμό οι ανεμβολίαστοι???

Αυτοί που πέφτουν σαν τις μύγες από ξαφνικοθανατίτιδα είναι εμβολιασμένοι πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Ρε μάτια μου εκτός του δεν ξέρεις με ποιον μιλάς και σε ποιον απευθύνεσαι μπορεί να απαντήσεις στο απλό πολύ απλό ερώτημα γιατί πέφτουν σαν τις μύγες μετά από ψεκασμό οι ανεμβολίαστοι???

τώρα είναι αυτή σοβαρή απάντηση για να συνεχίσω;

Άστο αν δεν το έχεις μην γράφεις παπάτζες τουλάχιστον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lost2 είπε

τώρα είναι αυτή σοβαρή απάντηση για να συνεχίσω;

Άστο αν δεν το έχεις μην γράφεις παπάτζες τουλάχιστον.

Αν γράφω παπάντζες, απόδειξε το με επιστημονικά και τεκμηριωμένα δεδομένα… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lost2 είπε

Λάθος κάνεις , δεν είναι η υποχρεωτικότητα (τουλάχιστον στο μεγαλύτερο ποσοστό) αλλά η προχειρότητα. Ξέρεις πόσος νέος κόσμος πεθαίνει κάθε χρόνο από μηνιγγίτιδα; Έχεις δει πόσοι κάνουν όμως τα συγκεκριμένα εμβόλια;; έχεις δει πόσος κόσμος (γυναίκες) πεθαίνουν από καρκίνο της μίτρας ; έχεις δει πόσες έχουν κάνει το συγκεκριμένο εμβόλιο;; (παράδειγμα η γειτόνισά μου (2 κόρες και αυτή σαν εμένα) που όταν με είπε αρνητή (γιατί δεν κάνω τα συγκεκριμένα)  , τη ρώτησα εαν έκανε το εμβόλιο του τραχήλου της μίτρας, και η απάντησή της ήταν "'οχι γιατί είναι καρκινογόνο", εμβόλιο 25+ χρόνων που έχει περάσει όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες με σχεδόν μηδενικές παρενέργειες , αλλά είναι υπέρ του πειραματικού ;;;;;

Και μην μπερδεύουμε ιούς που δεν μεταλλάσσονται (ιλαρά, ερυθρά κλπ) με ιούς που μεταλλάσσονται (γρίπης, μινιγγίτιδα κοβιντ κλπ).

Ο καρκίνος του τραχήλου της μήτρας δεν οφείλεται αποκλειστικά στον HPV. Το εμβόλιο προστατεύει μόνο για τη συγκεκριμένη μορφή καρκίνου.

Επιπλέον δεν μιλάμε για κάτι μεταδοτικό (καρκίνος), οπότε εκεί είναι ατομική επιλογή.

Τα υπόλοιπα ως παρατηρήσεις είναι απλώς άσχετα με αυτό που έγραψα....

Όσο για την προχειρότητα... πώς προκύπτει? Μην μπερδεύουμε το γρήγορο και το επείγον με το πρόχειρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, malakudi είπε

Αυτοί που πέφτουν σαν τις μύγες από ξαφνικοθανατίτιδα είναι εμβολιασμένοι πάντως.

Ναι μιλάμε για 0.000001%… πήγαινε τώρα στο 6% επί των ανεμβολίαστων…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, malakudi είπε

Αυτοί που πέφτουν σαν τις μύγες από ξαφνικοθανατίτιδα είναι εμβολιασμένοι πάντως.

Φαντάζομαι έχεις χάσει πολλούς γνωστους .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, malakudi είπε

Αν το εμβόλιο έχει πιθανότητα ακόμα και 1 στο εκατομμύριο να σκοτώσει κάποιον, δε μπορεί να είναι υποχρεωτικό. Τι άλλο επιχείρημα θες; Δέχεσαι ή όχι ότι υπάρχουν παρενέργειες; Δέχεσαι ή όχι ότι πέθαναν άτομα από τα εμβόλια; Λίγοι; Ναι λίγοι, αλλά κάποιοι πέθαναν. Αναλαμβάνει την ευθύνη ο κατασκευαστής του σκευάσματος; Όχι, έχουν πάρει αποποίηση ευθύνης από όλες τις χώρες της ΕΕ.

 

Οποτε να καταργηθουν ΟΛΑ ΤΑ εμβολια και τα υποχρεωτικα παιδικα; Γιατι και απο αυτα εχουν πεθανει.

στο στρατο προαιρετικα ειναι τα εμβολια κατα την εισοδο, αμα θες τα κάνεις;

Επεξ/σία από Vault13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...