Προς το περιεχόμενο

Η Apple θα απαιτεί από τους υπαλλήλους της να έχουν κάνει την 3η δόση του εμβολίου ενάντια στην ασθένεια COVID-19


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 625
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, hln3 είπε

Στο UK που είσαι πάντως ετοιμάζονται να σταματήσουν το covid pass
Σκέφτεσαι να επιστρέψεις στην Ελλάδα για να έχεις την προστασία του, μιας και εμείς από οτι φαίνεται το συνεχίζουμε;

Στο UK δεν χρειάστηκα να το δείξω κάπου. Μονο για πτήσεις το ταξιδιωτικό πάσο,αν και πάλι ζητάει τεστ η Ελλάδα. .Τωρα είμαι Ελλάδα.Αλλά και Αγγλία κάνω self test κάθε 2η  με 3η μέρα  .Επίσης όσοι είναι στον τομέα φροντίδας και υγείας αν δεν έχουν κάνει και τις δύο δόσεις μέχρι 1η Απρίλη θα απολυθούν.Ηδη έχουν παραιτηθεί αρκετοί απο το NHS.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, kostasperv είπε

όταν αποκτήσεις την απαραίτητη γνώση και ενσυναίσθηση (ξεκόλλα λίγο από το XBox) θα χαρώ να μου γράψεις την εμπειρία σου από κάποιο ιδιωτικό νοσοκομείο αν καταφέρεις να τους πείσεις βέβαια να σε νοσηλέψουν.

Ποιος σας ειπε ΡΕ οτι τους ανηκει η θεση; Αλλος κοσμος δεν υπαρχει να δουλεψει; Που να νοιαζεται για τον διπλα του, και να μην ειναι ψεκασμενος καραπαρταλος;

ΣΕ ΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΥΘΕΙΣ? Που τα ειδατε αυτα;;;;


Ακου κει περα υγειονομικοι…αντεμβολιαστες. Ειπαμε ειμαστε ρδελομπου αλλα οχι κ ετσι.

ποιος Αλαφουζος και καρτες γραφικων τι καθεσαι και γραφεις μεσα στον πανικο σου. 

Επεξ/σία από Vault13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, kostasperv είπε

Δεν είμαι  αρνητής  των εμβολίων  έχω  κάνει  δεκάδες εμβόλια στην ζωή  μου και θα συνεχίσω  να κάνω  τα ασφαλή εμβόλια  .Δεν γίνεται  όμως  να εμβολιάζονται όλοι  μαζικά  χωρίς να τηρούμε κανένα  ιατρικό πρωτόκολλο και καμία εξατομίκευση.

η 3 δόση δεν ειναι επικαιροποιημένη με την Ο και συμφωνα με τις τελευταίες έρευνες σε βαζει σε κίνδυνο χωρίς ουσιαστικό λόγο.
Για την 4 δεν χρειάζεται να σου πω τίποτα. Καταλαβαίνεις τι σημαινει ξεστοκάρισμα σωστά?

Εμένα μου κάνει  εντύπωση  ότι  στα στατιστικά  που έχει  κοινοποιήσει  ο EMA  σε 900 χιλιάδες  περιπτώσεις  καταγεγραμμένων απλών  και σοβαρών επιπλοκών  το εμβόλιο  της Pfizer συγκεντρώνει  περίπου  400 χιλιάδες  επιπλοκές  τις περισσότερες  δηλαδή  από  κάθε άλλο  εμβόλιο  και τις περισσότερες  άμεσες  σοβαρές  επιπλοκές  μάλιστα  από  κάθε  άλλο  εμβόλιο. 

( Επίσης ακόμα και σήμερα 2.5 χρόνια μετά τα εμβόλια έχουν έκτακτη ειδική άδεια που ανανεώνεται κάθε μήνα )

Όπως  μου κάνει  εντύπωση  πως εγκρίνουν να χορηγήσουν ένα  εμβόλιο  σε παιδιά(!)  κοιτώντας  
 μόνο  τις άμεσες  επιπλοκές  αγνοώντας  αν θα υπάρξουν  μεσοπρόθεσμες  και μακροπρόθεσμες  επιπλοκές και χωρίς  καμία μακροχρόνια έρευνα και μελέτη.

Και όλα αυτά ενώ στην Σουηδία ή στην Φιλανδία καταγράφουν και αποζημιώνουν για τις σοβαρές παρενέργειες εδώ και 1 χρόνο! 

Τώρα κάποιοι θέλουν να τρυπιούνται και να τα παραβλέπουν όλα αυτά.

Είναι δικαίωμά τους

Δεν υπάρχει -επαναλαμβάνω- καμιά υποχρεωτικότήτα σε ιατρική πράξη και όσοι εκβιάζουν με εμβόλια και 3 δόσεις έχουν κουράσει και είναι επικίνδυνοι για την δημόσια υγεία αφού παράλληλα ανέστειλαν και 7000 υγειονομικούς (αυτους που έβαλαν πλάτη τον πρώτο χρόνο)

ΤΕ-ΛΕ-Ι-Ο?

"Εστειλαν" στο σπίτι τους 7000 ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΥΣ τους πλέον εξειδικευμένους να σώζουν ζωές για να πουλάει ο Burla εμβόλια και για να δήλώνει ο γόνος στην τηλεόραση "είχαμε 21000 νεκρούς αλλά σώσαμε τον τουρισμό"

 

 

 

Αν δεν μου παραθέσεις τους ανάλογους τίτλους σου , δεν έχεις την ικανότητα να ασκείς κριτική  , πόσω μάλλον να έχεις και εμπεριστατωμένη άποψη περί λοιμοξιολογιας. 

Το ξαναεγραψα, σέβομαι τον φόβο του εμβολίου και τον κατανοώ. Μέχρι εκεί όμως από έναν άσχετο με την επιστήμη. 

Οι 100 νεκροί κατά μέρα πλέον σε κάποιους δεν λένε τίποτα. 

Ξύπνησε ο Μπουρλά μια μέρα και σκέφτηκε. Πώς θα εξοστρακίσουμε 7 χιλιάδες υγειονομικούς από την Ελλάδα; 

Να βγάλουμε ένα εμβόλιο και να το κάνουμε υποχρεωτικό. Απλά πράγματα.

Επίσης σκέφτηκε πρέπει να σώσουμε και τον τουρισμό τους. Γρήγορα.

Τι να πω, μερικοί πιστεύουν ακράδαντα ότι αποτελούν το κέντρο του σύμπαντος και όλα περιστρέφονται γύρω τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, hln3 είπε

Ο όρος είναι Prophylactic mastectomy και έχουν γραφτεί αρκετά άρθρα για το θέμα

Αστείο θα ακουγόταν και 3 χρόνια πριν να δείξεις ταυτότητα για να πιεις καφέ, να κουρευτείς ή να ψωνίσεις σε ένα μαγαζί
Σήμερα είναι πραγματικότητα 😉

Η προφυλακτική μαστεκτομή έχει ενδείξεις κ την κατάχρηση της επέμβασης την οποία ζητούσαν οι ασθενείς κ αρνούνται οι ειδικοί όταν δεν υπάρχει ένδειξη χαρακτηρίστηκε «Angelina Effect». Μη συνεχίζετε σας παρακαλώ. Αγνοείτε το θέμα... κ δεν υπάρχει κανένας μα κανένας παραλληλισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, KostasPapaJohn είπε

Παλι πετας link χωρις να διαβαζεις εσυ. Πως ονομαζεται αυτο; troll;
Vaccination and a booster still offer strong protection from serious illness, hospitalization and death.

Επεξ/σία από Vault13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, KostasPapaJohn είπε

Λογικό φαίνεται, αφού τα εμβόλια κατασκευάστηκαν πριν την όμικρον. 

Εφόσον επικρατήσει ολοκληρωτικά η όμικρον και εγώ νομίζω ότι τέταρτη δόση είναι ανώφελη.

Ήδη οι επιστήμονες εργάζονται για πολυεμβόλιο που θα καλύπτει και τυχόν νέες μεταλλάξεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Vault13 είπε

Ποιος σας ειπε ΡΕ οτι τους ανηκει η θεση; Αλλος κοσμος δεν υπαρχει να δουλεψει; Που να νοιαζεται για τον διπλα του, και να μην ειναι ψεκασμενος καραπαρταλος;

ΣΕ ΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΥΘΕΙΣ? Που τα ειδατε αυτα;;;;


Ακου κει περα υγειονομικοι…αντεμβολιαστες. Ειπαμε ειμαστε ρδελομπου αλλα οχι κ ετσι.

ποιος Αλαφουζος και καρτες γραφικων τι καθεσαι και γραφεις μεσα στον πανικο σου. 

Στην Λέσβο ο νευροχειρούργος που είχαν τέθηκε σε αναστολή
Τώρα ποιος θα κάνει τα χειρουργεία που θα έκανε; Εσύ;

Νομίζετε ότι οι γιατροί φυτρώνουν στα δέντρα; Όλοι αυτοί που απολύονται αν θέλουν αύριο βρίσκουν δουλειά με πολλαπλάσια χρήματα στο εξωτερικό. Εμείς θα χάσουμε που ξοδέψουμε σαν κράτος εκατομμύρια για να τους εκπαιδεύσουμε και τους στέλνουμε πακέτο έξω

Αναστροφή του brain drain βέβαια εδώ είναι μονο οταν οι βιομήχανοι προσλαμβάνουν τα παιδιά τους με ... κρατική επιδότηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, hln3 είπε

Στο UK που είσαι πάντως ετοιμάζονται να σταματήσουν το covid pass
Σκέφτεσαι να επιστρέψεις στην Ελλάδα για να έχεις την προστασία του, μιας και εμείς από οτι φαίνεται το συνεχίζουμε;

https://www.protothema.gr/world/article/1202317/ereuna-to-ugeionomiko-paso-esose-peripou-6500-zoes-se-gallia-germania-kai-italia/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DmC10 είπε

Λιγες χώρες εχουν δείξει πρόοδο με τον κορώνα, αυτές είναι οι μόνες που επιχείρησαν την ανοσία της αγέλης. Η 1η χώρα π θα βγεί απαυτην την παράνοια είναι το UK με 95% νοσούντων...όχι λογω εμβολίων😅
Επίσης μπές δές απο τα 100/ημερα πόσα είναι πραγματικά απο κόβιντ, 12.5% των αναφερόμενων θανάτων ήταν οι πραγματικοί πριν λίγους μήνες.

Που να μπω; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...