Προς το περιεχόμενο

Νέοι μετρητές ΔΕΗ


pdamigos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τηλεμετρηση αρχισε να γινεται? σαλονικη ειμαι. 

οταν αρχισει η τηλεμετρηση εμεις θα εχουμε καποια εφαρμογη να βλεπουμε την μετρηση σε κινητο/υπολογιστη την ημερα που θελουμε οπως ο δεδηε η' θα πρεπει να πηγαινουμε ρολοι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 730
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, megapaixtaras είπε

τηλεμετρηση αρχισε να γινεται? σαλονικη ειμαι. 

οταν αρχισει η τηλεμετρηση εμεις θα εχουμε καποια εφαρμογη να βλεπουμε την μετρηση σε κινητο/υπολογιστη την ημερα που θελουμε οπως ο δεδηε η' θα πρεπει να πηγαινουμε ρολοι?

 

Αν δεν μπορεις στο mydei να κανεις καταχωριση εχει ξεκινησει 

Υπαρχει εφαρμογη αλλα μονο για κινητα να βλεπεις τις καταναλωσεις και οχι μου αν ομως εχει και καρτα sim  η παροχη 

Παρε τηλ στο 8004004000 

[email protected] 

https://deddie.gr/el/my-deddie-app/ 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη με την λαθος ορθογραφια με μπερδεψες τι θελεις να πεις δεν καταλαβα.

αν εννοεις για μηνιαια εχω εδω και πολυ καιρο ,ειμαι πρωτος οταν αρχισε.

εγω εννοω αν οι νεοι ψηφιακοι μετρητες συνδεονται με τηλεμετρια με τον δεδηε τωρα? για να υπαρχει απομακρυσμενη μετρηση.

και επειδη δεν ξερω πως λειτουργει αυτο,αν μπορουμε και εμεις να εχουμε προσβαση στον μετρητη μεσω κινητου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, megapaixtaras είπε

επειδη με την λαθος ορθογραφια με μπερδεψες τι θελεις να πεις δεν καταλαβα.

αν εννοεις για μηνιαια εχω εδω και πολυ καιρο ,ειμαι πρωτος οταν αρχισε.

εγω εννοω αν οι νεοι ψηφιακοι μετρητες συνδεονται με τηλεμετρια με τον δεδηε τωρα? για να υπαρχει απομακρυσμενη μετρηση.

και επειδη δεν ξερω ως λειτουργει αυτο,αν μπορουμε και εμεις να εχουμε προσβαση στον μετρητη μεσω κινητου 

Όχι On line παρακολούθηση του μετρητή δεν μπορούμε να έχουμε εμείς 

Τουλάχιστον όχι ακόμα 

Ο ΔΕΔΔΗΕ φυσικά και μπορεί ανά πάσα στιγμή να βλέπει τον μετρητή. 

Προϋπόθεση ο μετρητής να έχει και κάρτα sim. 

Δεν είχαν από την αρχή όλοι οι ψηφιακοι μετρητες κάρτα. 

Που σε μπέρδεψα; 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν με ειδοποιεί πλέον η ΔΕΗ για να περάσω ενδείξεις, μπαίνω μόνος μου στην εφαρμογή ΔΕΔΔΗΕ (κινητό) και περνάω εκεί ενδείξεις. Περίπου 21-26 κάθε μήνα υπάρχει σίγουρα η δυνατότητα, δεν το έχω δοκιμάσει άλλες ημερομηνίες. Ο λογαριασμός εκδίδεται ως εκκαθαριστικός.

Ο μετρητής μου όμως είναι ο παλιός, αναλογικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Doubt είπε

Εμένα δεν με ειδοποιεί πλέον η ΔΕΗ για να περάσω ενδείξεις, μπαίνω μόνος μου στην εφαρμογή ΔΕΔΔΗΕ (κινητό) και περνάω εκεί ενδείξεις. Περίπου 21-26 κάθε μήνα υπάρχει σίγουρα η δυνατότητα, δεν το έχω δοκιμάσει άλλες ημερομηνίες. Ο λογαριασμός εκδίδεται ως εκκαθαριστικός.

Ο μετρητής μου όμως είναι ο παλιός, αναλογικός.

Παράξενο αν δεν σε αφήνει να κάνεις καταχώριση η ΔΕΗ στο mydei ενώ έχεις αναλογικό μετρητή. 

Από ποτέ δεν σε αφήνει; 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως ο λογαριασμός κάθε μήνα είναι εκκαθαριστικός χωρίς τηλεμέτρηση. 

Εγώ μετρητή άλλαξα πριν ένα χρόνο αλλά κάρτα sim έβαλαν ή ενεργοποιηθηκε πριν 5 μήνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα... Νομίζω έχει αναφερθεί ότι εκεί που υπάρχει η μηνιαία καταμέτρηση η ΔΕΗ δεν αφήνει να καταχωρηθεί η ένδειξη... Αλλά πλέον μόνο στον Δεδδηε μπορεί να το κάνεις.. 

Νομίζω  ότι κάποια στιγμή θα πρέπει να γίνει  σε όλους τους παρόχους αυτό. Και από εκεί να παίρνουν τις ενδείξεις.. Όπως θα πρέπει και να αναγράφεται στον λογαριασμό η επόμενη καταμέτρηση και η συγκεκριμένη ημερομηνία.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Όχι On line παρακολούθηση του μετρητή δεν μπορούμε να έχουμε εμείς 

Τουλάχιστον όχι ακόμα 

Ο ΔΕΔΔΗΕ φυσικά και μπορεί ανά πάσα στιγμή να βλέπει τον μετρητή. 

Προϋπόθεση ο μετρητής να έχει και κάρτα sim. 

Δεν είχαν από την αρχή όλοι οι ψηφιακοι μετρητες κάρτα. 

Που σε μπέρδεψα; 

εδω ηταν λιγο μπερδεμενο σαν διατυπωση.

Αναφορά σε κείμενο

Υπαρχει εφαρμογη αλλα μονο για κινητα να βλεπεις τις καταναλωσεις και οχι μου αν ομως εχει και καρτα sim  η

ολα καλα το καταλαβα,ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 06/07/2024 at 10:37, Γιάννης Platano said:

Παράξενο αν δεν σε αφήνει να κάνεις καταχώριση η ΔΕΗ στο mydei ενώ έχεις αναλογικό μετρητή. 

Από ποτέ δεν σε αφήνει;

Εμένα δεν έχει βγει λογαριασμός από 17 Απριλίου, ούτε μήνυμα για καταχώρηση τίποτα.. ρεύμα έχω ακόμα πάντως 😛 

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Luciddream είπε

Εμένα δεν έχει βγει λογαριασμός από 17 Απριλίου, ούτε μήνυμα για καταχώρηση τίποτα.. ρεύμα έχω ακόμα πάντως 😛 

Για παρε ενα τηλεφωνο τον Δεδδηε να ρωτησεις τι γινεται;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, takoulou said:

Για παρε ενα τηλεφωνο τον Δεδδηε να ρωτησεις τι γινεται;;

Ναι θα πάρω αύριο.. μάλλον από ότι κατάλαβα από τα σχόλια εδώ πέρα θα έπρεπε να τα καταχωρώ μόνος μου τόσο καιρό.. το θέμα είναι ότι ήταν 2μηνος ο λογαριασμός και ο τελευταίος είχε πληρωμή 08/05 ... οπότε τώρα ασχολήθηκα και εγώ το είχα αφήσει μπας και ερχόταν καμια ειδοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Luciddream είπε

Ναι θα πάρω αύριο.. μάλλον από ότι κατάλαβα από τα σχόλια εδώ πέρα θα έπρεπε να τα καταχωρώ μόνος μου τόσο καιρό.. το θέμα είναι ότι ήταν 2μηνος ο λογαριασμός και ο τελευταίος είχε πληρωμή 08/05 ... οπότε τώρα ασχολήθηκα και εγώ το είχα αφήσει μπας και ερχόταν καμια ειδοποίηση.

Μήπως δεν έχουν περάσει καθόλου απο την καταμέτρηση; Είσαι σε ποια περιοχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, takoulou said:

Μήπως δεν έχουν περάσει καθόλου απο την καταμέτρηση; Είσαι σε ποια περιοχή;

Δεν ξέρω αν περνάνε γενικά, από τον Νοέμβριο που έχω μπει στο σπίτι τα καταχωρώ μόνος μου στο mydei και μετα απο μερικές μέρες έρχεται ο λογαριασμός.. τον Απρίλιο ήρθε η τελευταία ειδοποίηση.. Ηλιούπολη Αττικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Luciddream είπε

Δεν ξέρω αν περνάνε γενικά, από τον Νοέμβριο που έχω μπει στο σπίτι τα καταχωρώ μόνος μου στο mydei και μετα απο μερικές μέρες έρχεται ο λογαριασμός.. τον Απρίλιο ήρθε η τελευταία ειδοποίηση.. Ηλιούπολη Αττικής.

Αποκλείεται να μην έχουν περάσει.. Μάλιστα θα είσαι στη μηνιαία καταμέτρηση.. Εδώ ένα και δυο μήνες.. Έχουν πρόσβαση στο χώρο ο καταμετρητής από τον Δεδδηε.. Πάρε τηλέφωνο;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρίσανε και εμάς σε μηνιαία καταμέτρηση. Μας ήρθε και sms από τον ΔΕΔΔΗΕ για να περάσουμε τη μέτρηση στο site τους αλλά μετά από 1-2 μέρες ήρθαν και μετρήσαμε.

Κάναμε και αίτηση πριν σχεδόν 1 μήνα για νυχτερινό. Πληρώσαμε 41 ευρώ και τώρα βλέπω λέει αναμονή κατασκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...