Προς το περιεχόμενο

Νέοι μετρητές ΔΕΗ


pdamigos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 730
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, doomnx είπε

Ξεκάθαρα όσοι έχουμε SIM μπήκαμε ήδη στη μηνιαία καταμέτρηση.

Ίσως σε κάποιες περιοχές, έχω ακόμα γνωστούς με μετρητές νέους που δεν έχουν ενταχθεί ακόμη.. (φαντάζομαι στο επόμενο διάστημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Ίσως σε κάποιες περιοχές, έχω ακόμα γνωστούς με μετρητές νέους που δεν έχουν ενταχθεί ακόμη.. (φαντάζομαι στο επόμενο διάστημα)

1 μήνα max σας δίνω αφού μπήκε η Καρδίτσα και τα χωριά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αριστερα απο το Net που ειναι κοκκινο πιο ειναι δεν θυμαμαι.

Εμενα εδω και μηνες το αριστερα ειναι μονιμα κοκκινο και το Νετ πρασινο αναβοσβηνει γρηγορα. Τα δυο πιο δεξια TrX κατι ειναι σβηστα.

Τον Αυγουστο οταν ειχαν βαλει το μετρητη η γραμμη αυτη με τα λαμπακια ηταν σβηστη. Πριν λιγους μηνες φωταγωγηθηκε μαλλον ηρθαν και εβαλαν sim card.

2 hours ago, doomnx said:

Ξεκάθαρα όσοι έχουμε SIM μπήκαμε ήδη στη μηνιαία καταμέτρηση.

Για Αθηνα θα φανει. Εντος του επομενου διαστηματος κανονικα θα βγει ο εναντι. Για το 2μηνο τελος Δεκεμβρη τελος Φλεβαρη.

Αν αντι για εναντι ερθει μηνιαος ή 2μηνος εκκαθαριστικος θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Sebu είπε

Το αριστερα απο το Net που ειναι κοκκινο πιο ειναι δεν θυμαμαι.

Εμενα εδω και μηνες το αριστερα ειναι μονιμα κοκκινο και το Νετ πρασινο αναβοσβηνει γρηγορα. Τα δυο πιο δεξια TrX κατι ειναι σβηστα.

Τον Αυγουστο οταν ειχαν βαλει το μετρητη η γραμμη αυτη με τα λαμπακια ηταν σβηστη. Πριν λιγους μηνες φωταγωγηθηκε μαλλον ηρθαν και εβαλαν sim card.

Για Αθηνα θα φανει. Εντος του επομενου διαστηματος κανονικα θα βγει ο εναντι. Για το 2μηνο τελος Δεκεμβρη τελος Φλεβαρη.

Αν αντι για εναντι ερθει μηνιαος ή 2μηνος εκκαθαριστικος θα σου πω.

Αριστερά από το NET είναι το Power και πρέπει να είναι μονίμως κόκκινο. Κατά πάσα πιθανότητα τηλεμετρείσαι. Πήρες τηλ να το επιβεβαιώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, doomnx said:

Αριστερά από το NET είναι το Power και πρέπει να είναι μονίμως κόκκινο. Κατά πάσα πιθανότητα τηλεμετρείσαι. Πήρες τηλ να το επιβεβαιώσεις;

Οχι. ΔΕΔΔΗΕ ή ΔΕΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, doomnx είπε

Ξεκάθαρα όσοι έχουμε SIM μπήκαμε ήδη στη μηνιαία καταμέτρηση.

Μου εχουν βαλει εδω και μηνες sim αλλα παλι 3 εναντι ανα μηνα και ενας εκκαθαριστικος μου ηρθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LLLEFTERIS είπε

Μου εχουν βαλει εδω και μηνες sim αλλα παλι 3 εναντι ανα μηνα και ενας εκκαθαριστικος μου ηρθε.

Τώρα αρχίζει παιδιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λαθος καταμετρηση λες γιατι εμενα μου ειπαν αυτοι που εβαλαν την καρτα οτι θα εχουμε πλεον κανονικο λογαριασμο καθε μηνα και οχι καθε 4 μηνες.

Και σε φιλο σε χωριο στην Καλαματα του εβαλαν καινουριο ρολοι και το σπιτι τωρα το φτιαχνει δηλαδη αναπαλαιωση.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Gatoskylo8 είπε

Σήμερα ήρθαν και σε εμάς και έβαλαν τη sim.
Υπάρχει εφαρμογή για να βλέπουμε τις μετρήσεις live;
Μπαίνουμε σε ειδικό τιμολόγιο;

Οικιακή απλή παροχή; Μόνο ιστορικό μηνιαίων ενδείξεων στο app για την ώρα. Δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο τιμολόγιο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doomnx είπε

Οικιακή απλή παροχή; Μόνο ιστορικό μηνιαίων ενδείξεων στο app για την ώρα. Δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο τιμολόγιο.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το ιστορικό το έβλεπα ήδη μέσω του ebill της δεή.
Νομίζω πάντως πως κάποια στιγμή θα βλέπουμε live τις τιμές του ρεύματος και θα κρίνουμε στιγμιαία αν μας συμφέρει να βάλουμε πλυντήριο π.χ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Gatoskylo8 είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το ιστορικό το έβλεπα ήδη μέσω του ebill της δεή.
Νομίζω πάντως πως κάποια στιγμή θα βλέπουμε live τις τιμές του ρεύματος και θα κρίνουμε στιγμιαία αν μας συμφέρει να βάλουμε πλυντήριο π.χ.

Αυτο θα γίνει στα δυναμικά τιμολόγια που θα ξέρεις από τη προηγούμενη μέρα πόσο θα κοστίζει το ρεύμα κάθε ώρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...