Προς το περιεχόμενο

Νέοι μετρητές ΔΕΗ


pdamigos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα αναβοσβήνει μόνο η ένδειξη kvarh και όχι η kwh (όπως φαίνεται στην εικόνα στο ξεκίνημα του thread). Το alarm κι αυτό μόνιμα αναμμένο. Ξέρει κανείς γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 730
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 5/11/2022 στις 7:03 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Άλλο οι έξυπνοι μετρητές άλλο οι ψηφιακοί.

Οι ψηφιακοί δεν κάνουν τιποτα παραπάνω απο οτι κάνουν οι μετρητές με τα ρολογάκια.

Έξυπνους βαζουν μονο οταν εχουν και εκει που εχουν προγραμματίσει, ειναι πολυ μικρός ο αριθμός 

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε. Έκανα αίτηση για νυκτερινό και περιμένω να αλλάξουν τόν μετρητή. Είμαι Αθήνα. Άρα αυτός πού θα έρθει με το καλό είναι απλά ψηφιακός κι όχι smart όπως νόμιζα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, astrolavosg είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε. Έκανα αίτηση για νυκτερινό και περιμένω να αλλάξουν τόν μετρητή. Είμαι Αθήνα. Άρα αυτός πού θα έρθει με το καλό είναι απλά ψηφιακός κι όχι smart όπως νόμιζα...

Καλή χρονιά και σε σένα.

Σωστά νόμιζες, smart θα σου βάλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μίλησα πρίν λίγο με ΔΕΔΔΗΕ. Εδώ Αθήνα σε αιτήσεις για νυκτερινό βάζουν απλούς ψηφιακούς κι όχι smart. Έτσι τουλάχιστον μού είπε η γυναίκα...

Επεξ/σία από astrolavosg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, astrolavosg είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε. Έκανα αίτηση για νυκτερινό και περιμένω να αλλάξουν τόν μετρητή. Είμαι Αθήνα. Άρα αυτός πού θα έρθει με το καλό είναι απλά ψηφιακός κι όχι smart όπως νόμιζα...

Μια στα εκατό και πολλά λέω να πάρεις σμαρτ μετρητή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/11/2022 στις 7:03 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Άλλο οι έξυπνοι μετρητές άλλο οι ψηφιακοί.

Οι ψηφιακοί δεν κάνουν τιποτα παραπάνω απο οτι κάνουν οι μετρητές με τα ρολογάκια.

Έξυπνους βαζουν μονο οταν εχουν και εκει που εχουν προγραμματίσει, ειναι πολυ μικρός ο αριθμός 

Ένα από αυτά που - νομίζεις πως - δεν κάνουν είναι η τηλεμέτρηση, δλδ η δυνατότητα να δίνει τις ενδείξεις στον ΔΕΔΔΗΕ χωρίς να επισκέπτεται την παροχή καταμετρητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Μια στα εκατό και πολλά λέω να πάρεις σμαρτ μετρητή 

Δεν υπάρχουν αυτοί οι μετρητές.. Σμαρτ.. Ένας τυπος βάζουν που είναι Κινέζικος

2 ώρες πριν, astrolavosg είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε. Έκανα αίτηση για νυκτερινό και περιμένω να αλλάξουν τόν μετρητή. Είμαι Αθήνα. Άρα αυτός πού θα έρθει με το καλό είναι απλά ψηφιακός κι όχι smart όπως νόμιζα...

Θα είναι ψηφιακός ηλεκτρονικός.. Θα περιμένεις λίγο καιρό.. Πότε έγινε η αίτηση σου; 

2 ώρες πριν, astrolavosg είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε. Έκανα αίτηση για νυκτερινό και περιμένω να αλλάξουν τόν μετρητή. Είμαι Αθήνα. Άρα αυτός πού θα έρθει με το καλό είναι απλά ψηφιακός κι όχι smart όπως νόμιζα...

Θα είναι ψηφιακός ηλεκτρονικός.. Θα περιμένεις λίγο καιρό.. Πότε έγινε η αίτηση σου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έχει γεννέθλια η αίτηση! Το βρήκα από το καταθετήριο με ημερομηνία 5-1-2022! Παρακαλώ όχι ευχές τύπου να τα εκατοστήσει κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, astrolavosg είπε

Σήμερα έχει γεννέθλια η αίτηση! Το βρήκα από το καταθετήριο με ημερομηνία 5-1-2022! Παρακαλώ όχι ευχές τύπου να τα εκατοστήσει κλπ...

Θα περιμενεις.... Υπομονη λιγο ακομα...Στειλε και κανενα email...[email protected]

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, astrolavosg είπε

Μίλησα πρίν λίγο με ΔΕΔΔΗΕ. Εδώ Αθήνα σε αιτήσεις για νυκτερινό βάζουν απλούς ψηφιακούς κι όχι smart. Έτσι τουλάχιστον μού είπε η γυναίκα...

εγω στο περιστερι, εκανα αιτηση για νυχτερινο και μου εβγαλαν τον παλιο και εβαλαν απο τους καινουργιους, οπως επισης και σε ενα ακομα διαμερισμα της πολυκατοικιας , ζητησαν αλλαγη μετρητη γιατι ηταν τριφασικο σε ενα πολυ μεγαλο κουτι, και εβγαλαν τριφασικο και μονοφασικο και εβαλαν απο τους νεους μετρητες και εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, GeG είπε

εγω στο περιστερι, εκανα αιτηση για νυχτερινο και μου εβγαλαν τον παλιο και εβαλαν απο τους καινουργιους, οπως επισης και σε ενα ακομα διαμερισμα της πολυκατοικιας , ζητησαν αλλαγη μετρητη γιατι ηταν τριφασικο σε ενα πολυ μεγαλο κουτι, και εβγαλαν τριφασικο και μονοφασικο και εβαλαν απο τους νεους μετρητες και εκει.

Καλημερα... Ποσο εκαναν μετα την αιτηση σου;;

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Ποσο εκαναν μετα την αιτηση σου;;

αυτ ειχε γινει πριν κανενα χρονο και δεν θυμαμαι να περασε και πολυ καιρος απο την αιτηση, κανας μηνας; μπορει να επεσα σε καλες συνθηκες τοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Ξυπνάω σήμερα και τι να δω; Ο μετρητής πεσμένος μπροστά μέσα στο κουβούκλιο και το πράσινο λαμπάκι του Net να αναβοσβήνει ενώ δεν συναίβενε πριν. Τι να κάνω; φοβάμαι μην δεν καταγράφει και την πατήσω. καμιά ιδέα? το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ο αέρας. 

 

 

323847048_446505114244833_6456359116498358692_n.jpg

Επεξ/σία από valadsk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, valadsk είπε

Καλημέρα. Ξυπνάω σήμερα και τι να δω; Ο μετρητής πεσμένος μπροστά μέσα στο κουβούκλιο και το πράσινο λαμπάκι του Net να αναβοσβήνει ενώ δεν συναίβενε πριν. Τι να κάνω; φοβάμαι μην δεν καταγράφει και την πατήσω. καμιά ιδέα? το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ο αέρας. 

 

Αμεσα τηλεφωνο σε ΔΕΔΔΗΕ 800 400 4000

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...